Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 20:43   #1
Lapiziranje pupčane ranice

imam bebu od 6,5 mjeseci.
inače je jako i zdravo dijete i lijepo napreduje.
brine me jedna stvar.
naime,ranica na pupku još uvijek nije skroz zarasla
crvena je,ne vlaži,nije upaljena i ne dodir ga ne boli.
prilikom zadnje posjete doktorici samo mi je rekla da je sve ok.
od tada jeprošlo 2,5 mjeseci a stanje je i dalje isto.
šta da radim?po meni to nikako nije normalno.
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:02   #2
Vidim da imamo vršnjake

A što se tiče problema,ne znam, ja bih vjerovala doktorici ako veli da je ok, ili otišla po drugo mišljenje
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:12   #3
Quote:
A što se tiče problema,ne znam, ja bih vjerovala doktorici ako veli da je ok, ili otišla po drugo mišljenje

Nažalost,samo ta jedna doktorica radi u savjetovalištu, pa nemam kome po 2. mišljenje.
Ali valjda je sve ok.

Zadnje uređivanje putnica : 06.01.2008. at 21:59. Reason: q
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 11:58   #4
moja mala je imala problem s pupkom dok se rodila nije dobro svezan pa nije dobro zarastao,otisli pedijatrici i ona ga kao nekom olovkom stiskla-zalijepila u biti lapizirala ga,poslije 5mjeseci ja sam isto primjetila da joj je pupak crven i kad se protegne kao da se pupak otvori i opet je odvela i opet ga lapizirala i sad je sve u redu.pitaj je da ti lapizira djetetu pupak to je za bebe bezbolno
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:34   #5
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
moja mala je imala problem s pupkom dok se rodila nije dobro svezan pa nije dobro zarastao,otisli pedijatrici i ona ga kao nekom olovkom stiskla-zalijepila u biti lapizirala ga,poslije 5mjeseci ja sam isto primjetila da joj je pupak crven i kad se protegne kao da se pupak otvori i opet je odvela i opet ga lapizirala i sad je sve u redu.pitaj je da ti lapizira djetetu pupak to je za bebe bezbolno

A je li tvojoj curici pupak uvijek bio crven ili si primjetila s 5 mjeseci?Mom sinu je tako oduvijek,valjda je to ta pupčana ranica,šta li.
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:42   #6
a ranica bi dosad morala zarast.

jel krvari?

ako nisi sigurna nazovi boknicu pa pitaj ili odi u neku bolnicu pa nek provjere...a možda je samo takve boje
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:15   #7
Quote:
xdth kaže: Pogledaj post
A je li tvojoj curici pupak uvijek bio crven ili si primjetila s 5 mjeseci?Mom sinu je tako oduvijek,valjda je to ta pupčana ranica,šta li.
je stalno je bio crven,al kad mi se kao otvorio odmah sam odvela malu nek to rjesavaju,mene je jako brinulo,al mi smo ga lapizirali 3puta,odmah po rodjenju 10.dan,sa 2 mjeseca i oko 5 mjeseci
odvedi djete i spomeni im a kako bi bilo da lapiziraju pupak to ne moze naskodit
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:23   #8
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a ranica bi dosad morala zarast.

jel krvari?

ako nisi sigurna nazovi boknicu pa pitaj ili odi u neku bolnicu pa nek provjere...a možda je samo takve boje
ne krvari,samo je jedan mali dio u dnu pupka crven.Otici cu sad za koji dan,ionako nam je vakcina uskoro...
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:26   #9
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
je stalno je bio crven,al kad mi se kao otvorio odmah sam odvela malu nek to rjesavaju,mene je jako brinulo,al mi smo ga lapizirali 3puta,odmah po rodjenju 10.dan,sa 2 mjeseca i oko 5 mjeseci
odvedi djete i spomeni im a kako bi bilo da lapiziraju pupak to ne moze naskodit
Ok.nadam se da ce bit poslije sve ok.Kiss svim mamama
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:05   #10
Ja bi ti svakako preporučila da dezinficiraš pupak kod prematanja.
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:58   #11
Nakon lapiziranja...

....kakao ste njegovali pupčić?I jeste li uopće?Nama je jučer urađena,već se ranica sasušila i otpala ali pupčić je crven i malo vlaži...Dr.rekla da ga ne diramo ničim.Kakva su vaša iskustva?Malo me brine što je crven...
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:49   #12
mi smo nakon otpadanja pupka čistili sa 3% hidrogenom, jer on dezinficira i odstranjuje skorenu krv i iscjedak (ako ih ima)...i prašili Bivacinom dok sve nije zaraslo..

neznam jel ista procedura nakon lapiziranja

__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:54   #13
mi smo se mucili s pupkom kao sto sam i pisala
nama je pedica rekla da ga ne vlazimo vodom,pa prilikom kupanja izbjegavaj pupak ili stavi pelenu na njega,ovlas obrisi i nemoj dirat,sad je proces zarastanja
ako i nakon nekog vremena primjetis da nesto opet nije u redu-otidji doktorici

ali ne brini,bit ce bebici sad bolje kad su joj lapizirali
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:09   #14
mi smo lapizirali 3 x i crveni dio smo mazali garamycin masti.to nam preporučila pedica. super je obnovilo sluznicu!slobodno mažite s tim, brže će proći
e da i nemoj kupati dok ne prestane vlažiti..samo prebriši bebu...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:13   #15
mi smo nakon lapizacije samo čisili sa štapićem.
zapravo ne znamo zašto je to patronažna napravila jer se i doktorica čudila i rekla da nije bilo potrebe jer je sve lijepo zaraslo
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:43   #16
a koliko nakon što je pupak skroz zarastao (i prestao vlažiti) ste kupale bebu? ja nestrpljiva, jer za par dana ćemo imati punih mjesec, a još nismo isprobali kadicu.. nikako pupak nije prestajao vlažiti, do pred dva dana
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:07   #17
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
a koliko nakon što je pupak skroz zarastao (i prestao vlažiti) ste kupale bebu? ja nestrpljiva, jer za par dana ćemo imati punih mjesec, a još nismo isprobali kadicu.. nikako pupak nije prestajao vlažiti, do pred dva dana
mislim da za dan dva možeš kupati....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:20   #18
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mislim da za dan dva možeš kupati....
danas nam je onda prvo pravo kupanje!!!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:25   #19
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
danas nam je onda prvo pravo kupanje!!!
kad je prestao vlažiti?
evo sad sam vidjela odgovor...prije tri dana!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.