Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 12:25   #81
Jeste probale sirup Vital Iron F,finog je okusa,ne zatvara i već u sebi ima vitamina C. Ne ide na recept,negdje 80-100kn dodje. Meni je njega dr.predložila.
__________________
buha san-kako ga tata zove L
majaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:33   #82
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
pa uvijek možete zatražiti i promijeniti...puno tih tableta i sirupa izaziva mučnine i probavne tegobe,zato mjenjaš dok ne nađeš...
ja sam pila neke tablete,bile su mi horor za želudac a unazad 3 god. pijem sirup legofer po potrebi i super je,sladak i ukusan i bez nus pojava
i ja pijem taj sirup i bas je lipog okusa... nego da vas pitam, kako pijete c vitamin uz to? u tabletama ili??
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:55   #83
ferrum lek tablete ti idu na recept ali moze i bez oko 40,00kn dodju,za sirup ne znam...meni su nekako slankastog okusa,cudnog...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:29   #84
Ja pijem Floradix. Prirodan sirup od raznog bilja, nije gadan, ne izaziva nikakve smetnje, ni probavne. Dođe oko 100 kn. Meni je zasad on ok. Piše na njemu da je za trudnice, dojilje i djecu. I navodno je svo bilje prirodno uzgajano. A sad, o tom po tom.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:29   #85
I sadrži vitamin C.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:38   #86
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Floradix. Prirodan sirup od raznog bilja, nije gadan, ne izaziva nikakve smetnje, ni probavne. Dođe oko 100 kn. Meni je zasad on ok. Piše na njemu da je za trudnice, dojilje i djecu. I navodno je svo bilje prirodno uzgajano. A sad, o tom po tom.
Floradix je i meni super, ali mana mu je što tih 100 kn traje ni dva tjedna, naime dnevno se pije 20 ml (10 ml u jutro 10 ml na večer), a cijela bočica je 250 ml...dosta skup sport.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:25   #87
Svaka cast kad ga mozete piti.ja nema sanse,svaki put kad bi ga popila nebi stigla ni do wc i sve izrigala...meni je uzasaa,spcifican okus...dobro meni u trudnoci sve ima cudan okus,miris pa mozda zato.i na sve mi se zeludac dize. evo meni cijela bocica propala bez veze
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:17   #88
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
i ja pijem taj sirup i bas je lipog okusa... nego da vas pitam, kako pijete c vitamin uz to? u tabletama ili??
Tabletu od 500 mg.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:07   #89
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Svaka cast kad ga mozete piti.ja nema sanse,svaki put kad bi ga popila nebi stigla ni do wc i sve izrigala...meni je uzasaa,spcifican okus...dobro meni u trudnoci sve ima cudan okus,miris pa mozda zato.i na sve mi se zeludac dize. evo meni cijela bocica propala bez veze
Da se razumijemo, i meni je okus ogavan, baš po željezu. Pokvari mi svaki ručak, ali nije mi loše od njega.
Ja uz njega pijem i prenatal, tako da pijem samo 10 ml dnevno, pa traje malo duže. Tako mi je rekla teta u apoteci, jer ima željeza i u prenatalu, pa je dosta 10 ml.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 08:07   #90
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Tabletu od 500 mg.
I ja sam ih uzela, samo nisam znala je se to smije pit u trudnoci ,a doktoricu svaki put zaboravim pitat... hvala
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 08:18   #91
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
I ja sam ih uzela, samo nisam znala je se to smije pit u trudnoci ,a doktoricu svaki put zaboravim pitat... hvala
smiješ slobodno...ja baš jučer išla podići još sirupa u ljekarni,pa mi žena govori obavezno c vitamin uz to...ja rekoh,znam ali neznam od koliko mg. jer ako pijem sirup 2 puta dnevno,dali mi je previše ujutro i navečer po 500 mg c vitamina=ukupno 1000 mg.Ona kaže da nije.A znaš da on i najbrže ode iz tijela.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 13:18   #92
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
smiješ slobodno...ja baš jučer išla podići još sirupa u ljekarni,pa mi žena govori obavezno c vitamin uz to...ja rekoh,znam ali neznam od koliko mg. jer ako pijem sirup 2 puta dnevno,dali mi je previše ujutro i navečer po 500 mg c vitamina=ukupno 1000 mg.Ona kaže da nije.A znaš da on i najbrže ode iz tijela.
u kojem obliku vitamin C bas u tabletama isto ili?ja smazem 2,3 mandarine iza toga pa dobro.... a uzimam vec vise od 9mj i prenatal
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:30   #93
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
u kojem obliku vitamin C bas u tabletama isto ili?ja smazem 2,3 mandarine iza toga pa dobro.... a uzimam vec vise od 9mj i prenatal
uz željezo zasebno pijem vitamin c od 500 mg. od dietpharma ili plivin.
prenatal pijem kad se sjetim,i pijem još magnezij...
ma jedem i ja voća jako puno,ali rekoh kak sam slaba na to željezo kaj je ziher ziher je,neka se što bolje apsorbira u krv
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:16   #94
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
uz željezo zasebno pijem vitamin c od 500 mg. od dietpharma ili plivin.
prenatal pijem kad se sjetim,i pijem još magnezij...
ma jedem i ja voća jako puno,ali rekoh kak sam slaba na to željezo kaj je ziher ziher je,neka se što bolje apsorbira u krv
a kakav je vitamin C sumeci da se pije uz to?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 07:42   #95
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a kakav je vitamin C sumeci da se pije uz to?
ja neznam od koliko mg su one jer nevolim šumeće,ali vjerovatno su isto dobre
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:48   #96
Meni je isto nisko željezo sad pred kraj trudnoće (ranije je bilo ok, i ovo je prvi put da mi je nisko..)....
Kupila sam Floradix sirup i Sok od cikle (u dm-u...)...
Sad samo treba početi piti a nikako da krenem....
Termin mi je za koji dan pa bih voljela početi piti prije poroda da nebudem preiscrpljena poslije....


Na recept sam od ginice dobila Heferol tablete, al ih nisam ni podigla, navodno da većni teško padaju na želudac/probavu.....
DaisyLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 18:45   #97
Quote:
DaisyLoo kaže: Pogledaj post
Meni je isto nisko željezo sad pred kraj trudnoće (ranije je bilo ok, i ovo je prvi put da mi je nisko..)....
Kupila sam Floradix sirup i Sok od cikle (u dm-u...)...
Sad samo treba početi piti a nikako da krenem....
Termin mi je za koji dan pa bih voljela početi piti prije poroda da nebudem preiscrpljena poslije....


Na recept sam od ginice dobila Heferol tablete, al ih nisam ni podigla, navodno da većni teško padaju na želudac/probavu.....
ne samo da bi ti mogla biti preiscrpljena nego ti i beba može biti anemična.

rekao mi profesor, da ne misliš da lupetam
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 18:55   #98
Twisted,koliki ti je hemoglobin
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 19:05   #99
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
ne samo da bi ti mogla biti preiscrpljena nego ti i beba može biti anemična.

rekao mi profesor, da ne misliš da lupetam

Ma daj?!
To stvarno nisam znala.....
Onda svakako nastavljam piti....
Upravo sam popila 10ml i ok je okusa....
DaisyLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:01   #100
bas mi frendica prica kako je isto u trudnoci imala problema sa niskim zeljezom i kad se beba rodila morala uzimat nesto za podizanje zeljeza jel ona nije reagirala na vrijeme,tako da bolje mi pijemo nego nam bebice poslije moraju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.