Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo
Korisničko ime
Lozinka

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država! Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 20:01   #1
Tiko
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
Prigovor u roku 8 dana

Pozdrav!

Zanima me zna li netko da li se u rok za prigovor policiji, koji je 8 dana, ubrajaju i vikend, tj. neradni dani ili samo radni rani od dana primitka prekršaja?

LP
Tiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 00:09   #2
Morski.
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Quote:
Tiko kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me zna li netko da li se u rok za prigovor policiji, koji je 8 dana, ubrajaju i vikend, tj. neradni dani ili samo radni rani od dana primitka prekršaja?

LP

Ubrajaju se i neradni dani,iznimka je ako zadnji dan roka pada na neradni dan,onda se rok produžuje do idućeg radnog dana.
Old 11.01.2008., 22:33   #3
corleoney
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Quote:
Tiko kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

LP
Ne, u rok ti se ne ubrajaju neradni dani 100 posto! To mi je posao pa znam! Dakle ne ubrajaju se Nedjelje, blagdani i državni praznici! Ukoliko je riječ o prigovoru na Prekršajni nalog Mup-a tada si računaj da po novom ZSPC-u, odnosno po novoj sudskoj praksi nečeš puno postići slanjem prigovora! Jedina opcija ti je...
corleoney is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 10:43   #4
Katrin
.

Katrin Avatar

Registracija: Nov 2003.
Quote:
corleoney kaže: Pogledaj post
Ne, u rok ti se ne ubrajaju neradni dani 100 posto! To mi je posao pa znam! Dakle ne ubrajaju se Nedjelje, blagdani i državni praznici! Ukoliko je riječ o prigovoru na Prekršajni nalog Mup-a tada si računaj da po novom ZSPC-u, odnosno po novoj sudskoj praksi nečeš puno postići slanjem prigovora! Jedina opcija ti je...
slab ti je onda taj posao.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 12.01.2008., 10:55   #5
larazg
15.6.2009 i 29.6.2012.

larazg Avatar

Registracija: Oct 2006.
Quote:
corleoney kaže: Pogledaj post

pa ubrajaju se ako npr. dobiš nalog u četvrtak (a rok je tri dana) počinje teći od petka (koji je prvi), subota je drugi i nedjelja je treći ali ne istječe ti u nedjelju već u ponedjeljak.
To ti je morski napisao. O čem briješ?
Old 12.01.2008., 19:00   #6
Ro_
skvo

Ro_ Avatar

Registracija: Apr 2005.
Naravno da se broje i vikendi i praznici.

Ovako kak je rekla lara - rok pocinje teci dan nakon sto dobijes (npr. dobijes na cetvrtak, petak je prvi dan) i svaki dan se broji.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:02   #7
Ris
Banned

Registracija: Apr 2005.
dakle, ako dobiješ u ponedjelja, rok ti je idući utorak (ako nema praznika u međuvremenu)
AKo dobiješ u petak, rok ti je u subotu (ako rade)?
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja