Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 21:01   #1
Prigovor u roku 8 dana

Pozdrav!

Zanima me zna li netko da li se u rok za prigovor policiji, koji je 8 dana, ubrajaju i vikend, tj. neradni dani ili samo radni rani od dana primitka prekršaja?

LP
Tiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 01:09   #2
Quote:
Tiko kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me zna li netko da li se u rok za prigovor policiji, koji je 8 dana, ubrajaju i vikend, tj. neradni dani ili samo radni rani od dana primitka prekršaja?

LP

Ubrajaju se i neradni dani,iznimka je ako zadnji dan roka pada na neradni dan,onda se rok produžuje do idućeg radnog dana.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:33   #3
Quote:
Tiko kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me zna li netko da li se u rok za prigovor policiji, koji je 8 dana, ubrajaju i vikend, tj. neradni dani ili samo radni rani od dana primitka prekršaja?

LP
Ne, u rok ti se ne ubrajaju neradni dani 100 posto! To mi je posao pa znam! Dakle ne ubrajaju se Nedjelje, blagdani i državni praznici! Ukoliko je riječ o prigovoru na Prekršajni nalog Mup-a tada si računaj da po novom ZSPC-u, odnosno po novoj sudskoj praksi nečeš puno postići slanjem prigovora! Jedina opcija ti je...
corleoney is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:43   #4
Quote:
corleoney kaže: Pogledaj post
Ne, u rok ti se ne ubrajaju neradni dani 100 posto! To mi je posao pa znam! Dakle ne ubrajaju se Nedjelje, blagdani i državni praznici! Ukoliko je riječ o prigovoru na Prekršajni nalog Mup-a tada si računaj da po novom ZSPC-u, odnosno po novoj sudskoj praksi nečeš puno postići slanjem prigovora! Jedina opcija ti je...
slab ti je onda taj posao.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:55   #5
Quote:
corleoney kaže: Pogledaj post
Ne, u rok ti se ne ubrajaju neradni dani 100 posto! To mi je posao pa znam! Dakle ne ubrajaju se Nedjelje, blagdani i državni praznici! Ukoliko je riječ o prigovoru na Prekršajni nalog Mup-a tada si računaj da po novom ZSPC-u, odnosno po novoj sudskoj praksi nečeš puno postići slanjem prigovora! Jedina opcija ti je...

pa ubrajaju se ako npr. dobiš nalog u četvrtak (a rok je tri dana) počinje teći od petka (koji je prvi), subota je drugi i nedjelja je treći ali ne istječe ti u nedjelju već u ponedjeljak.
To ti je morski napisao. O čem briješ?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 20:00   #6
Naravno da se broje i vikendi i praznici.

Ovako kak je rekla lara - rok pocinje teci dan nakon sto dobijes (npr. dobijes na cetvrtak, petak je prvi dan) i svaki dan se broji.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 05:02   #7
dakle, ako dobiješ u ponedjelja, rok ti je idući utorak (ako nema praznika u međuvremenu)
AKo dobiješ u petak, rok ti je u subotu (ako rade)?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.