Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 17:05   #1
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Glupačice na kvadrat Avatar

Registracija: Jan 2008.
Question Kako instalirati mikrofon?

Imamo jedno pitanje
Naime, imamo mikrofon (Philips SBC MD110, ako treba model) i kad ga priljučimo u komp, uopće ga ne prepoznaje. Pokušavale smo nešto u Control Panelu, tamo pod Playback sound smo ubacile microphone i balance nam nije uvažena (ne znamo kako reći... siva je, a trebala bi kao biti crna). Na Netu smo tražile nešto, al nigdje ne piše kako instalirati za xp (ili nismo uspjele pronaći). Možda je sve ovo sad komplicirano, al ugl. kako instalirati mikrofon?

Pozz svima od Glupačica na kvadrat
Glupačice na kvadrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:20   #2
Ninojoj
the Violated System

Ninojoj Avatar

Registracija: May 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Ninojoj Pošalji poruku preko MSN korisniku Ninojoj Pošalji poruku preko Skype korisniku Ninojoj
Drage Glupačice na kvadrat.

Mikrofon se stavi u Mic In port na zvučnoj kartici, bila ona integrirana ili ne. Ako je riječ o novom kompu taj će će priključak nalaziti na sprednjoj strani kompa, inače će biti odiza pored Line Outa(tamo gdje ste priključile zvučnike) i Line In - a(tamo gdje možete priključiti druge audio komponente).

Zatim:
Control Panel -> Sound and Audio Devices -> Volume (prva kartica) -> Device Volume -> Advanced.
Options -> Mixer Device -> Input
Stavite kvačicu na Microphone

Zatim zatvorite taj mali prozor, i u postavkama ćete vidjeti microphone. Maknite kvaćicu od Mute.

Pojačajte zvučnike i spremne ste. Ako mislite da ne radi, prije novog posta, pojačajte zvučnike do kraja i uperite mikrofon do samog zvučnika. Ako nema interferencije, rado ću vam još pomoći.

sretno
Old 10.01.2008., 20:27   #3
maša&maša
dajte mi da diplomiram...

maša&maša Avatar

Registracija: Jul 2006.
ja se nisam takoder snasla na kompu pa sam spojila radio liniju na komp i sad sve funkcionira....ali probat cu gore navedeno
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:15   #4
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post

Mikrofon se stavi u Mic In port na zvučnoj kartici, bila ona integrirana ili ne. Ako je riječ o novom kompu taj će će priključak nalaziti na sprednjoj strani kompa, inače će biti odiza pored Line Outa(tamo gdje ste priključile zvučnike) i Line In - a(tamo gdje možete priključiti druge audio komponente).

Zatim:
Control Panel -> Sound and Audio Devices -> Volume (prva kartica) -> Device Volume -> Advanced.

Zatim zatvorite taj mali prozor, i u postavkama ćete vidjeti microphone. Maknite kvaćicu od Mute.

Pojačajte zvučnike i spremne ste. Ako mislite da ne radi, prije novog posta, pojačajte zvučnike do kraja i uperite mikrofon do samog zvučnika. Ako nema interferencije, rado ću vam još pomoći.

sretno
Da, probale smo sve to i ne funkcijonira, kao da uopće mikrofon nije priključen. Evo sad smo i skroz pojačale zvučnike i mikrofon uperile skroz do njega, uopće ne reagira.
Ne znamo više šta da radimo...
Molimo vas pomozite nam nekako

Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 11.01.2008., 12:23   #5
zubagonivincenta
Registrirani korisnik

Registracija: May 2006.
Quote:
kao da uopće mikrofon nije priključen. Evo sad smo i skroz pojačale zvučnike i mikrofon uperile skroz do njega, uopće ne reagira
To s mikrofonijom baš i nije dobar test.
Probajte ovako: Control Panel>Sounds and Audio Devices>Voice>Test hardware>
dalje slijedite upute programa.
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:26   #6
kelly's_rider
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Quote:
Glupačice na kvadrat kaže: Pogledaj post
Da, probale smo sve to i ne funkcijonira, kao da uopće mikrofon nije priključen. Evo sad smo i skroz pojačale zvučnike i mikrofon uperile skroz do njega, uopće ne reagira.
Ne znamo više šta da radimo...
Molimo vas pomozite nam nekako

instalirat nove drivere od zvucne kartice il maticne ploce ak je zvucna kartica integrirana
kelly's_rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:04   #7
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Quote:
kelly's_rider kaže: Pogledaj post
instalirat nove drivere od zvucne kartice il maticne ploce ak je zvucna kartica integrirana
Ne kužimo te baš... Aaaal nam zvučna kartica nije baš u najboljem stanju, do zvučnika nije 100%... Jer nekad kad slušamo nešto čuje se, al preko toga počne šuškat nešto...
Tako da namjeravamo zvučnu karticu promjenit, al ne kužimo baš te informatičke izraze kao "integrirana" i tog tipa, pa ako je nešto važno ne bi ti bio problem da nam objasniš?

Pusica!!!

Quote:
zubagonivincenta kaže: Pogledaj post
To s mikrofonijom baš i nije dobar test.
Probajte ovako: Control Panel>Sounds and Audio Devices>Voice>Test hardware>
dalje slijedite upute programa.
Da, probale smo i to, al kad pričamo na mikrofon, apsolutno ništa ne čujemo niti se miče ono zeleno (osim kad pomičemo onu glasnoću), al kad kliknemo next ide dalje... Ono što se trebaju zvučnici testirat jel čujemo sebe itd. isto ništa ne čujemo, al na kraju testa nam kaže da je sve u dobrom stanju i da sve radi kako treba....??

Zadnje uređivanje Glupačice na kvadrat : 11.01.2008. at 13:09. Reason: Zaboravile smo napisat još nešto
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:14   #8
zubagonivincenta
Registrirani korisnik

Drage naše ****** na kvadrat! Nekako mi je nepristojno napisati puni nick name.
Za test playbacka. Pretpostavlja se da ste uradile kako vam je Ninojoj napisao.
Ipak da se malo vratimo unazad. Ne mora, ali može biti zvučna kartica. Isto vrijedi i za drivere.
Ja bih krenuo drugim redoslijedom.
Ako vam zvučnici rade, a čujete uz to i nekakvo šuškanje ili krčanje, ja bih prije posumnjao na kontakte i ispravnost kabla. Možda da krenemo korak po korak.
Najbolje bi bilo da sve odspojite i ponovno spojite po redu. Prvo spojite zvučnike i to na stražnju stranu kompjutora. To je onaj zeleni utkač na kraju žice koja vodi na pojačalo. Njega uključite u utičnicu za audio izlaz na stražnjoj strani kompjutora. To je ona zelena utičnica. Pazite da sjedne do kraja. Sada probajte pustiti bilo kakvu glazbu koju imate snimljenu na kompjutoru i mijenjajte jačinu zvuka pomoću potenciometra na pojačalu i softwerski, tj. putem Control Panela kako vam je Ninojoj opisao. Ako to fukncionira bez krčanja onda idemo dalje.
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:15   #9
zubagonivincenta
Registrirani korisnik

Jel' rade zvučnici bez krčanja i šuškanja?
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:13   #10
Ninojoj
the Violated System

Ninojoj Avatar

Registracija: May 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Ninojoj Pošalji poruku preko MSN korisniku Ninojoj Pošalji poruku preko Skype korisniku Ninojoj
Ako vam se pri Test Hardware ne pomiče oni zeleni (ili žuti) pokazivač znači da zvučna kartica ne prima signal. A ti si rekla da se ne miče. Znači da signal ne dolazi kamo bi trebao.

Zato bi se ja u ovom trenutku zapitao, da li mikrofon radi? Pretpostavljam da netko vašeg ranga ima mp3 player ili discman, pa probajte utaknuti zvučnike u mp3 i vidite da li to funkcionira.

pa nam to lijepo kažite
Old 12.01.2008., 13:45   #11
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Probale smo na ipod prikljucit zvucnike..........zvučnici rade
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:54   #12
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Da, zvučnici rade normalno kad je priključeno na iPod
Problem je 99% do zvučne kartice, jer kad smo slušalice od webcam uključile nazad u ono za zvučnike, isto nam je nešto šuškalo i krčalo
Zubo, ako te tako možemo zvat, sve smo ištekale i ponovno uštekale, al ne krči uvijek, nego samo nekad... U zadnje vrijeme malo češće

Eh. sada.... Što nam je činiti??
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:33   #13
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Da rade zvučnici bez krčanja i šuštanja na iPodu.... A ne šušti nam uvijek, samo nekad, a u zadnje vrijeme češće

Šta nam je činiti???
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:56   #14
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Rade zvučnici normalno na iPodu, puno smo ih puta priključivale. Sada sam 99% sigurna da je problem do zvučne kartice, jer kad iskopčamo zvučnike i priključimo slušalice od webcam, opet šuška i krči...

Što nam je činiti????
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:59   #15
Glupačice na kvadrat
Registrirani korisnik

Radi zvučnik bez šuškanja i krčanja. Priključivale smo puno puta iPod na zvučnike i radi. 99% sam sigurna da je problem do zvučne kartice jer kad uključimo u kućište slušalice od webcam isto se čuje šuškanje i krčanje... Ne čuje se uvijek to nego samo ponekad... A u zadnje vrijeme malo češće.

Što nam je činiti???
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:49   #16
M-@-R-Y-O
Registrirani korisnik

M-@-R-Y-O Avatar

Registracija: Jul 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku M-@-R-Y-O
Question

Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post

Zatim:

sretno

Ja imam isti problem i ja uopce nemam microphone kad stavim input uopce mi ne pise microphone..
M-@-R-Y-O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 22:10   #17
martinb
Registrirani korisnik

martinb Avatar

Registracija: Jun 2006.
---------------------------
DirectPlay Voice Setup
An error occurred during DirectPlay Voice setup.

The error code is 0x80004005.
OK

Ovo je poruka koju dobijem kad stisnem "Test Hardware"

Kad stisnem OK:

Windows cannot execute dpvsetup.exe, use add remove programs control panel to install.

Uglavnom, mikrofon je ukopčan i ne radi, svi savjeti navedeni tu isprobani. Probao sam ukopčat i iza i ispred. Hehe.
martinb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 22:39   #18
božesačuvaj
Banned

Registracija: Aug 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku božesačuvaj Pošalji poruku preko Skype korisniku božesačuvaj
http://support.microsoft.com/kb/555574
božesačuvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:03   #19
ivonal
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2011.
upomoć! ja sam dobila hamin DM-20 mikrofon,priključila ga (pravilno sam ga priključila) pokušala to sa panelom i testirala sam ga i komp mi nije detektirao glas... sta da radim?
ivonal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 19:24   #20
Martin911
Banned

Registracija: Sep 2013.
Ista situacija kao i početni post.

PREKLINJEM za pomoć, 3 sata već pokušavam i ništa. Imam mikrofon, klasični 3.5mm ulaz i adapter za 6mm koji nemam di ukopčat, znači samo 3.5mm imam zapravo. Pokušao sam u zvučnike, kompjuter, bežični zvučnik i kasetofon i i dalje niti jedan niti jedan ne radi. mikrofon radi, ali jednostavno kad pričam niš se ne čuje. Šta više da radim pomagajte...
Martin911 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja