Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci
Korisničko ime
Lozinka

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2003., 23:30   #1
Kesten
Registrirani korisnik

Kesten Avatar

Registracija: Dec 2002.
Da li se osjećate odraslo?

Da li ste se uvijek tako osjećali, a ostalo je bio tek razvoj, ili je došao neki trenutak u životu (nakon nekog događaja ili postignuća) kad ste znali - 'to je to'?

Što za vas predstavlja zrelost?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:25   #2
Nipple Twister
NiiiKnight

Nipple Twister Avatar

Baš sam danas o tome razmišljao !

Do vlastite svadbe sam bio obični windfucker , a onda malo po malo mi je počelo dolazit do glave , postajao sam svjestan svijeta oko sebe i moram priznat malo se razočarao... ponašanje prilagođavam kad god to mogu činjenici da imam dvoje djece, ali isto tako moram priznat da sam u duši isti kao njih dvoje... jedino kaj sam poučen iskustvom puno osvetoljubiviji što nije dječja karakteristika , ali je karakteristika nezrele osobe...

Fuck, ne znam jer ovo kaj sam napisao ima neke veze s temom topica, meni se učinilo da ima , ali zapravo sam razljućen jednim današnjim događajem i moram pisat da me prođe...
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:35   #3
slavkec
Registrirani korisnik

Mislim da ne postoji neki dogadaj nakon kojega bi se osjecao odraslim, iako ce ti drustvo cesto tako nesto nabiti u glavu. Npr. inzistiranje na tome da si odrastao nakon mature, vojske, prvog seksa diplome, kad dobijes posao, kad se ozenis .

Sve to nema veze. Biti odrastao je stvar u glavi i individualna je.

Mislim da su odrasli ljudi oni koji srednjoskolske i studentske vragolije, dogodovstine i majmunarije pricaju s distancom, koji su svjesni da su to radili kao klinci i koji imaju odmak kad pricaju o markiranju s matematike . Kad vidim da odrastao covjek prica o tome kako su profesorici glazbenog na kvaku navukli kurton s takvom ozbiljnoscu da vidis da ne shvaca da je to napravilo neko dijete (istina, u njegovom, ali puno mladem tijelu ), onda mi se ne cini da je taj covjek odrastao.

Iako mislim da i nije dobro odrasti do kraja. Djeca imaju neke karakteritike zbog kojih je dobro biti djelomicno djetinjast.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:44   #4
Septembar
Dr. Rujanka

Septembar Avatar

Registracija: Nov 2002.
Re: Da li se osjećate odraslo?

Quote:
Kesten kaže:
Da li ste se uvijek tako osjećali, a ostalo je bio tek razvoj, ili je došao neki trenutak u životu (nakon nekog događaja ili postignuća) kad ste znali - 'to je to'?

Što za vas predstavlja zrelost?
eh, nekad se osjecam staro zrelo i mudro, ko broj jedan, ko faraoni

a nekad ko posljednja naivka ovog univerzuma

izmedju tog je cinizam i ironija
i malo zdrave logike

na svoj 35-rodjendan sam procitala svoj dnevnik kad mi je bilo 17
prvi komentar mi je bio "cvaka bila cvaka ostala"

hocu rec neke te tinejdzerske ludosti nikad nije nestalo

i jos da kazem, uvijek se lakse poistevjecujem i slazem sa mladjima, pa cak i sa dosta mladjima, neg sa par godina starijim
nekako sebe vidim min 10 god mladju
Septembar is offline  
Odgovori s citatom

Old 13.01.2003., 00:58   #5
T.C.
on the prowl

T.C. Avatar

Osjecam se vrlo odraslom, ali istovremeno nalazim nacine da zadovoljim dijete u sebi. Sreca, pa imam muza kojemu je moje djetinjasto ponasanje simpaticno Granicu izmedju nezrelosti i zrelosti najupecatljivije sam osjetila kada sam shvatila da na razne zivotne izazove pitanje "zasto" nema nikakvog smisla. Ne "zasto ja" vec "kako cu ovo savladati".
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 12:00   #6
penelopa
Registrirani korisnik

penelopa Avatar

Ja sam otprilike kao Septembar.
Nekad imam osjecaj da mi je 100 godina ali puno cesce da mi je 12 ( mentalno ). Stvarno ne vidim neku razliku u pameti sada i prije samo sto sam prije bila pametna za svoju dob i perspektivna a sada sam malkice retardirana
Valjda je to OK, zabrinut cu se kad vise ne budem htjela gledati crtice i citati djecje knjige. Ali da me stvarno zanima i da uzivam u tome a ne da nesto isfuravam.
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 13:42   #7
Gospon Pes
friendly and polite

Gospon Pes Avatar

penelopa je vec sve rekla.

Odrasla jesam u smislu da su mi mnoge stvari danas jasnije nego su bile nekad i donosim odluke koje prije niti sam morala, niti bi mozda na nesto licile, ali to samo u slucaju krajnje potrebe. Inace sam isto ono isto deriste od prije i uzivam u djetinjarijama cak vise nego onda jer sad nema mame da mi da po guzici.

I kao sto kaze penelopa: jer je stvarno gust, ne da isfuravam i prisilno glumim mladost koju na papiru vise nemam. Ocito se to vidi jer mi do sad jos nitko nije rekao da prestanem izvoditi i uozbiljim se.
Je moja stara, ali tko nju slusa...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:07   #8
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Quote:
Kesten kaže:

1. Da li se osjećate odraslo?
2. Da li ste se uvijek tako osjećali, a ostalo je bio tek razvoj, ili je došao neki trenutak u životu (nakon nekog događaja ili postignuća) kad ste znali - 'to je to'?
3. Što za vas predstavlja zrelost?
1. ne. ne znam sto bi znacilo osjecati se odraslo...

2. uvijek sam ista (vrlo slicna). sto sam starija, to sam manje stroga moja mama kaze da sam od rodjenja u pubertetu: stalno kritiziram, analiziram, bunim se....

3. ne znam. ne znam sto znaci biti zreo. jedini napredak koji vidim s godinama je da se sad bolje znam brinuti o sebi. ali to je samo stvar prakse...
mislim da su bolest i smrt ubrzali moje "odrastanje" a ionako sam rodjena "ozbiljna"....
Old 13.01.2003., 15:15   #9
magic
dvadesetpetznakova

Quote:
Gospon Pes kaže:
Je moja stara, ali tko nju slusa...
Sestro!!!!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:19   #10
magic
dvadesetpetznakova

Jedno vrijeme pokushala sam se "prema van" ponashati ozbiljno i zrelo, ne bi li me ljudi ozbiljno i shvacali...ali sve shto sam postizala bilo je da postajem dosadna okolini...jer vecina ljudi u zreloj dobi na prvi pogled ostavlja dojam zrelosti, ozbiljnosti, savjesnosti...pa sam odustala od glume

Sad ljudi koji me povrshno poznaju o meni stjechu dojam da mi je zhivot pjesma, jer gotovo nikad nisam ozbiljna...nisam luda! Pa cili zhivot mi je ionako tragedija
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:29   #11
softic
I wish I was an angel

softic Avatar

ja se ne smatram odraslim... u meni je još uvijek puno one dječje naivnosti, puno snova i zaigranosti
kako vrijeme prolazi, prilagođavam se obavezama koje me prate u životu, odgovaram svim životnim zadacima i problemima koji se pred mene postavljaju, postupam onako kako mislim da je bitno i dobro u određenim situacijama...
ali se i dalje smatram mladim, djetetom u duši, radoznalim, naivnim, s mnoštvom snova koje želim pretočiti u stvarnost
Old 13.01.2003., 15:33   #12
softic
I wish I was an angel

softic Avatar

Quote:
magic kaže:
Jedno vrijeme pokushala sam se "prema van" ponashati ozbiljno i zrelo, ne bi li me ljudi ozbiljno i shvacali...ali sve shto sam postizala bilo je da postajem dosadna okolini...jer vecina ljudi u zreloj dobi na prvi pogled ostavlja dojam zrelosti, ozbiljnosti, savjesnosti...pa sam odustala od glume

Sad ljudi koji me povrshno poznaju o meni stjechu dojam da mi je zhivot pjesma, jer gotovo nikad nisam ozbiljna...nisam luda! Pa cili zhivot mi je ionako tragedija
ti mene jako podsjećaš na nekoga
Old 13.01.2003., 18:26   #13
Marakana
Provincijalac

Marakana Avatar

Osjećam se odraslo od kad znam za sebe.........
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 22:59   #14
nixon
°

u jednom sam trenutku sjedeci u biblioteci shvatil da je kao doslo vrijeme da budem odraslim...

sokirala me ta spoznaja tada. malo sam uplasno zurio oko sebe...

rastem. i cini mi se da nijedan covijek na zemlji nije odrastao. -> ako bi uzeli pisati koje su sve karakterisitke odrasle osobe ne bi nijednu nasli (osobu). kao. ako odraslime znaci starati se za sebe. nije bas i neka velika to stvar... svakome se (skoro) desi prije il kasnije.

shvatil sam u meduvremenu da previse ljudi glumi da su odrasli. kao da nadopunjuju glumom svoju nestabilnost, infaltilnost, i izgubljenost.... a oni za koje bi mozda rekli da jesu odrasli, precesto izgledaju bas suprotno od onog kako se zamisljaju ljudi.

pisuci sada cini mi se kao da odrasli ljudi ne postoje. posojimo samo ljudi koji smo jednom djeca, pa treci dan mladi, zatim odjednom oko nas djeca, zatim nam pobjegnu, i onda cekamo...

...jednostavno imam osjecaj da nikad necu moci reci da sam odrastao. jer znam da bi lagal + jako bih se lose osjecal....

idem... pozdrav....

ps...
de je tija? mi da neko njen mejl? pliz ak neko ima.... fala
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 11:04   #15
just Sandy
psycho candy

just Sandy Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku just Sandy

Ne skroz... Odrasla sam, ali nisam dorasla biti odrasla. U meni će uvijek čučati dijete... Svakih toliko osjećam da sam zrelija, mudrija u odnosu na prošlu godinu, u odnosu na prošlu vezu, u odnosu na prošli problem, u odnosu na prošlu odluku... Ali postoje dijelovi života koje još uvijek želim živjeti kao da mi je 20, najviše 25. Odgovorna sam prema poslu, obitelji, prijateljima... Ali nisam odgovorna prema sebi. Tek kad to naučim smatrat ću se odraslom. Zato valjda toliko odgađam brak... Voljela bih da vrijeme ne leti toliko, jer ne stignem zgrabiti, iživjeti, isprobati, potrošiti, izgraditi, raspršiti, zadržati, ispustiti, pobijediti, zaroniti, odsanjati sve što želim...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 11:07   #16
magic
dvadesetpetznakova

Quote:
damien kaže:

ps...
de je tija? mi da neko njen mejl? pliz ak neko ima.... fala
Zar ti ne chitash svoje privatne poruke?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 18:24   #17
nixon
°

magic.... neko sturdira pa tek navece skoci na net
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 08:22   #18
Vera Pavladoljska
Lazarus

Vera Pavladoljska Avatar

Na žalost ili na sreću ne osjećam se odraslom.

Naravno da postoje segmenti posla, socijalizacije u kojima funkcioniram kao naizgled odrasla osoba ( a ponekad čak ni tu) i moram priznati da me to svojevremeno jako zabrinjavalo.
Sada manje, jer sam shvatila da je to nekakvo moje stilsko obilježje, kao što je netko, recimo, po prirodi šutljiv, tako sam ja ponekad beskrajno infantilna osoba.

Opet, s druge strane,sam prezrela i premudra, što je opet stvar nekakve životne škole i situacija koje sam odigrala svojom voljom ili voljom drugih, a nisu baš bile najljepše, dapače, bile su jako tragične.Doslovce.

Balansiram u tom "jazu" odraslosti i krajnje djetinjeg,i nije baš lako, mora se priznati.........
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 09:27   #19
Dream
Pacijent

Cool Child in time...

Uvijek sam bio dijete.
U zadnje vrijeme prilično skokovito se osjećam starijim.
No, duh djetinjstva nikad neću izgubiti...

Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 09:37   #20
PAHULJA
Registrirani korisnik

Prilično odraslo.Ako se to tako može uopće definirati.
PAHULJA is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja