Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 21:47   #41
slažem se da je naspavana mama smirenija od nenaspavane.
ipak, nisam za sedative. više sam za opciju da spavneš s njim preko dana ako spava, a ako ne onda barem vikendom da ujutro produžiš koliko god možeš a da mm ode u podužu šetnju npr do grada s kicanom
onda sam za prenatal, pa za ostavljanje nerada u kući nauštrb tvog odmora i mira, pa sam ipak za to da se srijeda s vremenom uvede kao dan kod čuvalice da ti dođeš malo sebi
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:48   #42
A da se vi udružite pa uvečer sve uvalite dicu dežurnoj, nek ona nosa a vi se naspavate? Evo već ste se bar tri našle
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:49   #43
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
slažem se da je naspavana mama smirenija od nenaspavane.
ipak, nisam za sedative. više sam za opciju da spavneš s njim preko dana ako spava, a ako ne onda barem vikendom da ujutro produžiš koliko god možeš a da mm ode u podužu šetnju npr do grada s kicanom
onda sam za prenatal, pa za ostavljanje nerada u kući nauštrb tvog odmora i mira, pa sam ipak za to da se srijeda s vremenom uvede kao dan kod čuvalice da ti dođeš malo sebi
prek dana ak mama radi nemre spavat s bebom
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:03   #44
Neznam di da ovo napisem ali cini mi se da pase ovdje...
moj je do nedjelje isao spavat oko pola 8 u 9 je bio gotovo ali je se ipak cesto budio po noci, nekako sam prezivjela...
i et od jucer se dere place i nece da spava zaspi tek u 1 u noc i budi se mal mal... neznam sta mu je... zubici nisu, valjda jer mu nije nista crveno niti se ista bijeli...
neznam sta da radim, ni kako da mu pomognem...
nosam ga zaspi cim ga stavim u krevetic dere se...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:15   #45
Ako se budi kad lezi, a spava kad ga se malo pridigne moglo bi biti upala uha.probaj mu pipnuti usi
darmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:43   #46
ja sam odustala od brojanja buđenja jer se oko 3 izgubim

to sam prihvatila i tako funkcioniramo...on se budi i traži ciku pa ja odma zaspem i nastavim dalje a i on brzo zaspe...

a imamo i noći kad prespava sve u komadu ...ne prečesto, da se mama ne navikne

ne smatram se žrtvom, takav mu je ritam i ja ga poštujem...kad tad će naučit zaspat sam...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 00:17   #47
Sve ce to proci, drage moje, vjerujte mi. znam da vam i nije sad to neka utjeha, ali jednog dana cete kao i ja citati ove teme i samo se smjeskati
Imala sam jedinstven primjer male nespavalice. Budjenje i po 20 puta po noci, odnosno svaka pola sata i to dobrih 17 mjeseci, a od tih 17 mjeseci nekih prvih osam mjeseci nije skoro nigdje drugo spavala osim meni na stomaku Kad mi je otezala i pocela me lagano gusiti, lezala je pored mene. Onda poslije je bilo lezanja sa njom u krevetu i po sat, sat i po dok ne zaspi...i tako do trece njene godine. (doduse sa mladjom nije bilo nikavih problema. spavalica na mamu. od treceg-cetvrtog mjeseca je spavala po cijelu noc.) I sve je proslo. Evo samo da vam napisem kako je jucer dan izgledao. Ne, ne vadim vam mast, samo se malo hvalim

Zaspale obe u pola devet navecer, i probudile se jutros u pola devet. (danas nisu isle u vrtic).Ja presla nekad po noci u dnevnu sobu jer je muz previse strugao . Njih dvije se prvo igrale u svojoj sobi oko 45 minuta. Mama spava i dalje u dnevnoj, i pomalo osluskuje. Onda izasle i mala trazi kakao i nesto da jede i to sam joj onako u polusnu napravila, a starija sama sebi napravila pahuljice sa mlijekom. Onda stavile kasetu " pepeljuga", ugnijezdile se meni ispod nogu i odgledale do kraja i tad je nekad i mama ustala. Ne pitajte koliko je bilo sati (doduse sinoc sam legla tek oko pola dva..). tako...ne brinite. Sve ce to proci, i brze nego sto mislite. Ako sam ja prezivjela, a bila sam na granici ludila, nervnog sloma, psihijatrije...prezivjecete i vi

Sve su to cari majcinstva
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:43   #48
ja radim vec skoro 4 puna mjeseca, od toga mozda 1 noc da je robi cijelu prespavao, i jedno dvije da je spavao do 4, u pocetku sam od kronicnog umora odlazila vikendom u dnevnu spavati, a mm je dezurao
mali se budi xy puta nocu, dam dudu, zaspe dalje, ili se ustane i ima stav "ja se naspavao", pa dam vode piti, pa dudu, pa lezi ovak pa onak.....
jedno vrijeme (mjesec dana) ga odmah kod prvog budjenja prebacivala nama u krevet, dok nije poceo raditi gluposti i htio se igrati u 1-2 ujutro
pa gnjavio po dva-tri sada budan, pa zaspemo svi oko 4-5 ujutro, a na posao u 6.30
sada neko vrijeme imam politiku kada se probudi dobije vode, dudu i dam si truda uspavati ga u kimbacu (stojim pored njega), spustim ga kad se ustaje, milujem po glavi dok ne zaspe
nocas se probudio samo jednom i trebalo nam pola sata da dalje spava do 6 ujutro
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:12   #49
Do druge ili treće godine će to sve nestati, i tvoj mali anđeo će spavati cijelu noć, a ujutro ga nećeš moći probuditi. strpi se
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:16   #50
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
Ako sam ja prezivjela, a bila sam na granici ludila, nervnog sloma, psihijatrije...prezivjecete i vi
Aj, ovo je utjesno
Jos samo... 4 mjeseca

Nego, spomenula si negdje da si sa 17 mj prestala dojiti malu. I spavala je s tobom. Moze detalja, kak je to proslo? Nosila si je dok se nije navikla? Prebacila u njen krevet?
Go on, raspisi se
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:17   #51
A ono za spavanje od pol 9 do pol 9 necu opce komentirat
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:28   #52
Moja ima 2,5 god. i još uvijek (strahote... ) noću tamani oko 1 l mlijeka. Srećom, već smo uigrana ekipa, mlijeko stoji na noćnom ormariću spremno, ona zakmeči u snu (ona se uopće ne budi dok pije), ja u polusnu napipam bočicu, dodam joj, i nekako drijemam dok damica ne popije koliko je odlučila. I tako 5-6 puta na noć. Ja sam uglavnom toliko kronično neispavana da se oko 21.30-22.00 najkasnije ugasim, a do tada sam već obično zombie.

Znam, savršeno sam svjesna da tome treba stati u kraj (TREBALO JE, još davno), ali kad pomislim da bi to značilo par noći bez IKAKVOG sna, onda se jednostavno ne mogu natjerati na to. A osim toga, malo telence preko dana uopće neće ni da čuje za mlijeko, pa sam sretna što ga bar nekako pije bez borbe...

Eh, linija manjeg otpora...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:39   #53
Quote:
nina g kaže: Pogledaj post
Do druge ili treće godine će to sve nestati, i tvoj mali anđeo će spavati cijelu noć, a ujutro ga nećeš moći probuditi. strpi se
A jebate otkrića! Znam i ja da će do maturalca valjda spavat.

Al mi ovdje ne govorimo o 2-3 mjeseca, već o 2-3 godine!

I jeba me pas ako se s romantikom budem sjećat ovih dana. Ili kako netko napiše, sa čežnjom.

Ne sjećam ama baš nikakvu čežnju ni prema ona tri mjeseca koliko se htjela non-stop nosat, a kamoli da ću se uz "ah-oh" sjećat godina neispavanosti.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:49   #54
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Srećom, već smo uigrana ekipa, mlijeko stoji na noćnom ormariću spremno, ona zakmeči u snu (ona se uopće ne budi dok pije), ja u polusnu napipam bočicu, dodam joj, i nekako drijemam dok damica ne popije koliko je odlučila. I tako 5-6 puta na noć. Ja sam uglavnom toliko kronično neispavana da se oko 21.30-22.00 najkasnije ugasim, a do tada sam već obično zombie.
Same here! Samo šta moja potamani oko 210 ml. Najčešće u 2-3 navrata. Preostala buđenja traži čaj.

Inače, s mužem je pao dogovor da ubuduće, s obzirom da počinjem raditi, jedan dan u vikendu on preuzima jutarnje dežurstvo (neman se budi oko 7-7.30) a ja ostajem spavati. Npr, subotu se ustajem ja s njom, nedjelju on. I kad je moj red mogu do podne Ako upće uspijem nakon ovako sje... bioritma.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:52   #55
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Aj, ovo je utjesno
Jos samo... 4 mjeseca
go, zmijice, go

Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post

Nego, spomenula si negdje da si sa 17 mj prestala dojiti malu. I spavala je s tobom. Moze detalja, kak je to proslo? Nosila si je dok se nije navikla? Prebacila u njen krevet?
Go on, raspisi se
ma negdje sam to vec pisala, ali evo jos jednom nabrzaka.
da sam bila rosno mlada kad sam je rodila, vadila bi se na mladost ludost, ali posto to nije slucaj ,onda slobodno mogu reci, sad iz ove perspektive, da sam dosta toga radila pogresno.
nije se znao nikakav red oko spavanja, ali moram priznati i da je bila dosta zahtjevno dijete. ovisnik o sisi. i posto je cijelu noc trazila, i vecinu noci spavala sa sisom u ustima, bilo mi je nekako najlakse drzati je na stomaku, uvaliti joj sisu u usta i tako "spavati" . kad mi je otezala, i to dobro otezala, spustila sam je pored sebe, i posto zbog malih dimenzija sisa nisam je mogla/znala dojiti lezeci, opet je bilo svakih nekoliko dizanje, dojenje, spustanje...
i sa 17 mjeseci mi pukne film (cudim se da nije i ranije) i odlucim je prestati dojiti. po danju je islo lakse jer sam je zaokupirala drugim stvarima, a po noci je bilo nosanje, plakanje skupa sa njom, lezanje pored nje i pjevanje, jao i da.. skakanje na gimnastickoj lopti pola noci (kako sam to mogla zaboraviti )...ali je dosta brzo skuzila da nema valjde da place pa je ubrzo i prestala. ja mislim poslije dvije-tri sedmice sve je bilo iza nas.
medjutim i dalje joj je trebala moja bliskost, pa smo spavale skupa, a negdje oko druge godine (kad sam zatrudnila sa mladjom-kako se to desilo ne znam -posto je to dijete bilo ko pijavica, non stop pored mene) odlucili smo je prebaciti u veliki krevet (pripreme za seku). i tu sam lezala pored nje dok ne zaspi, a to je znalo trajati i po sat-dva. ali bar je onda pocela spavati po cijelu noc. Kad se seka rodila, tata je presao spavati kod nje, a ja sa bebom.i tako do njene trece godine, i onda je islo sve ko med i mlijeko. pa i vrijeme je bilo

eto vidis da ima sve gore od goreg. za mladju sam se dobro pripremila, i sebi napravila listu stvari koje NE SMIJEM vise raditi, ali mi to uopste nije trebalo. dijete spavalo po cijelu noc od cetvrtog mjeseca nadalje , dusa mamina...


i ne , ne sjecam se tog perioda sa ceznjom, ako je misljeno na mene. znoj me oblije kad samo pomislim na to. ali sam rekla da cete jednog dana citati ovakve teme i samo se smjeskati ( uzivati, da je to iza vas)
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:06   #56
lako je gdje ga može tata nosati tj da hoće imat tata noć, ali moj dilber kad se budi jauče, mijauče, juče - dok me ne dobije, i cicu
i zaključak je slijedeći - mogu ga preko dana kako god zamarat - noć je ista. i ne ovisi o jelu
i još - ako se ja ne pomaknem, nego ostanem na trulom boku, u već trulom položaju - spavat će mirno i dugo
ako se okrenem - odmah grebenluk i traženje cice
ako odem - zaplakat će - ili odmah, ili nakon 15 minuta, u ljepšim danima tj noćima - dat će mi 45 minuta

i sve je počelo sa 6 mjeseci. s tim da, kad je krenulo, ja se oduzela - jer je tako počeo pijelonefritis
napravili pretrage - sve 5, ali bez mame se spavat neće. i još - mama ne smije imat gore ništa osim grudnjaka, tako da osjetim njeno tijelo

o krevetiću nema zbora - rida, kao da je na žeravici

i da...još se nadam da će do godinice produžit san i opustit rukice
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:07   #57
ljudi, sto znaci za vas spavati cijelu noc?

ja se svima zalim da se moj mali budi po noci i trazi ciku, a meni se jedna poznanica hvali kako je njena mala spavala po 14 sati ja kazem pa kako to zar nije bila gladna po noci, kaze mi da da budila se ona po nekoliko puta dala sam joj flasicu i ona bi nastavila spavati do 9-10 ujutro. wtf, i moj nastavi spavati do 8, ali budi se i ne smatram da spava cijelu noc jer se budi svaka 2-3 sata.
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:34   #58
meni je znacilo spavati cijelu noc (sad mislim na mladju kcerkicu), zaspati oko deset navecer i spavati do recimo sest ujutro bez budjenja. i tako je radila od cetvrtog mjeseca.u sest sam je znala podojiti i odmah je nastavila spavati tamo negdje do pola devet. meni je to nekako spavati cijelu noc..a to budjenje po nekoliko puta po noci, pa bez obzira ako ponovo odmah zaspi i nije bas spavanje cijelu noc.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 01:14   #59
meni znači prespavati noć kad se ujutro poslje 7 probudi u svom kimbiju a ne kraj mene ...dogodilo se par puta

sinoć zaspao u pola 11 i probudio se jutros u 11, imali 3 buđenja što je super s obzirom da je bubani ...

Zmijice meni nedavno jedna poznanica priča da otkad je malenu skinula sa sise (15 mj) mala spava cijelu noć (u početku spavala cijelu noć, al poslje 6 mj se budila xy puta i damo primi cicu i zaspe)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:25   #60
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Evo i mene nakon sto godina, s problemom, ofkors.

Dakle, za koji dan počinjem ponovno raditi, malička puni godinu dana, a problem je često buđenje noću. Inače je preko dana vesela, zaigrana, ima svoj ritam spavanja, fino napreduje, jede, motorika plus pet prohodala prije prvog roćkasa, ima već 9 zuba, ali se ponoći često budi. I takva je situacija od kada se rodila.

Kad kažem često, ne mislim 2-3 puta jer kad se budi 2-3 puta - ja smatram da je to kao da sam cijelu noć prespavala. Budi se od 5 do čak 12 puta.

Prvi dio noći spava u kinderbetu, a drugi se seli nama u krevet. Budući da je takvo stanje poprilično nepodnošljivo - bilo je vremena kada se po mjesec dana budila svakih 40 minuta - muž s vremena na vrijeme seli u drugu sobu, tako da je bar jedno od nas naspavano.

Ja u godinu dana nisam spavala duže od 3 sata u komadu kad su bila dobra vremena. zadnjih mjeseci spavam u prosjeku 1,5 u komadu, nekad dva sata.

Kad se budi ne treba je posebno nositi i uspavljivati, ali traži čaj, vodu ili flašicu mlijeka.

Nabavila sam onu famoznu knjigu sa cry out metodom i nakon par stranica zaključila da ja to ne mogu i ne želim.

Čula sam da postoji i jedna nježnija metoda, knjiga se zove NO CRY SLEEP SOLUTION, pa me zanima ima li tko iskustva sa tom metodom.

Svaki savjet i/ili utjeha je dobrodošao jer sam na rubu

Bok!
Moja je prvu cijelu noc prespavala sa 21 mjesec.
Ne zvuci utjesno, iz tvojeg kuta gledanja, jel'da?
Nemoj niposto pokusavat CRY OUT metodu jer je potpuno pogresna. A zasto, to ti je objasnjeno u NO CRY SLEEP SOLUTION. Ja sam knjiogu procitala i izvrsna je. Iskreno, neces u njoj naci instant rijesenje, niti je to moguce. Ali mislim da se isplati procitati, ako nista, a da vidis da je to normalno sto ti se dogadja.
Ako mislis da sva druga djeca super spavaju, mogu ti reci, iz vlastitog iskustva, da ljudi vole hm jel'te uljepsavat stvar radi nekog valjda prestigea. I tako ispasti pametniji i bolji.
Nisi rekla, da li dojis?
Mi smo dojile, i kako je ona odustala od dojenja, tako je pocela spavati. Ako ima noci kad se budite samo 2-3 puta, a onda i vise, ne zaboravi da djeca imaju i razlicit ritam rasta, i razlicitu potrebu za hranom.
Moja je isto tako bila jako zivo djete i prohodala uf uf kolko prije rodjkasa, pa se i cesto budila po noci. To su valjda ta ziva djeca. Ona su valjda hiperaktivna pa to sve jos jednom prozivljavaju i po noci. Mozda ju je strah po noci. Mozda raste. Citala sam da rast moze i boljeti. Ne samo zubici...
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.