Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2006., 16:02   #1
Arrow Temelji

Da li mi netko zna reci onako u grubo cijenu temelja 8x12 sa tim da je nagib između gornje i donje točke cca 2m. Pitam zato što sam razmišljao s obzirom na nagib napraviti i garažu sa podrumom (samo u jednoj polovici) ako to nebi bila neka astronomska cijena.

Unaprijed hvala
civic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 18:41   #2
Koliko košta crveni auto od 90 ks? Cijena temelja se određuje u m3 a ne u m2 stoga morate znati dužinu x širinu x visinu. A sastoji se od cijene betona ,oplate, i rada tj. ugradnje betona.
Trakasti temelj, armirani beton MB30 u oplati 667,26 kn/m3.
Izvor: Bilten IGH, Standardna kalkulacija radova u visokogradnji.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 21:32   #3
Računaj oko 10.000€ (+/- 1000€).
Tu ti je sav materijal i ruke (majstori u fušu).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 10:24   #4
i mene to zanima,kod mene je 9x16 al je ravno......,koliko je obicno dubina temelja........kuca prizemnica sa potkrovljem........
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 11:54   #5
temelji

mi smo za temelje potrošili otprilike 40.000,00 kn (to je cijena bez iskopa jer smo ga radili sami i bez ruku)

trakasti temelji 50 široki*60 duboki (površina 160m2)
beton 40 m3 16800,00 (MB20)
željezo+rad(savijanje) 8600,00kn

Radili smo samo beton i željezo jer se radi o zemljanom terenu.

Nadtemeljni zidovi (20cm) potrošilo se oko 2 tone i pol cementa ali neznam koliko je to došlo betona jer su zidari sami radili beton dok smo trakaste temelje radili s mikserima

nadtemeljna ploča (8 cm) cca 20m3 kamenja i 16m3 betona(7.200,00 kn MB25)
sanja226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:48   #6
Quote:
sanja226 kaže:
mi smo za temelje potrošili otprilike 40.000,00 kn (to je cijena bez iskopa jer smo ga radili sami i bez ruku)

trakasti temelji 50 široki*60 duboki (površina 160m2)
beton 40 m3 16800,00 (MB20)
željezo+rad(savijanje) 8600,00kn

Radili smo samo beton i željezo jer se radi o zemljanom terenu.

Nadtemeljni zidovi (20cm) potrošilo se oko 2 tone i pol cementa ali neznam koliko je to došlo betona jer su zidari sami radili beton dok smo trakaste temelje radili s mikserima

nadtemeljna ploča (8 cm) cca 20m3 kamenja i 16m3 betona(7.200,00 kn MB25)
tvoji odgovori su mi nekak najkonkretniji ovdije...........hvala
znaci oko 250kn po kvadratu nadtemeljne ploce (temelji uracunati) i to na zemljanom terenu (ko kod mene) fala
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 13:05   #7
kuća

I nama je kuća prizemnica (donji dio 160m2- s garažom) i središnji dio kuće je visoko potkrovlje 60m2

Kada biš počeo zidat zujan?
sanja226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:03   #8
Quote:
sanja226 kaže:
I nama je kuća prizemnica (donji dio 160m2- s garažom) i središnji dio kuće je visoko potkrovlje 60m2

Kada biš počeo zidat zujan?
cim sredim gradevinsku.............nadam se pocetkom iduce godine....
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:17   #9
Zna li netko koliko otprilike treba vremena da se zavrsi kuća od 300m/2.Naravno tu mislim da su novci osigurani( kredit).Ja bih sto prije uselil da ne moram placati i podstanarstvo i kredit
mrgudbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:30   #10
tristo kvadrata od šuba...dobro ti rješavaš podstanarstvo govoriš o kompletnom uređenju odjednom? ako je tako tu ne govorimo o ispod 150.000 eur bez zemljišta...

meni se nekako čini realnim pod krov tijekom jedne godine, uređenje i useljenje tijekom druge (ne uključujući vrijeme potrebno za dobivanje lokacijske i građevinske a to ti može biti 6 mjeseci pa i duže). no moguće je i kraće i brže ako ti jedna firma radi sve po sistemu ključ u ruke.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:50   #11
Ma dvije obitelji tj dva stana u tih 300 kvadrata,sto priznaj i nije neka megalomanija.Gradjevinska ce biti za koji tjedan a za pocetak samo neki nuzni smjestaj
mrgudbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 16:48   #12
Quote:
mrgudbu kaže:
Ma dvije obitelji tj dva stana u tih 300 kvadrata,sto priznaj i nije neka megalomanija.Gradjevinska ce biti za koji tjedan a za pocetak samo neki nuzni smjestaj
tak već da, nije megalomanija, to je regularno vrijedi ono što sam ti rekao, ključ u ruke je najbrži jer možeš biti gotov u jednoj sezoni
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 01:09   #13
mene isto zanima koliko obicno temelji idu u zemlju i koliko mora biti debela temeljna ploca
o cemu to ovisi kvadraturi , objektu ili ima neki standard ?
(kuca je prizemnica oko 140 m2)
misk0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 01:48   #14
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
i mene to zanima,kod mene je 9x16 al je ravno......,koliko je obicno dubina temelja........kuca prizemnica sa potkrovljem........
dubina temelja ti ovisi o klimatskim uvjetima tj.temelj moras ukopati ispod zone smrzavanja. ona je u kontinentalnm dijelu hrvatske oko 80 cm, planinskom 140 cm a u mediteranskom do 40 cm.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 11:24   #15
Quote:
zigy kaže:
dubina temelja ti ovisi o klimatskim uvjetima tj.temelj moras ukopati ispod zone smrzavanja. ona je u kontinentalnm dijelu hrvatske oko 80 cm, planinskom 140 cm a u mediteranskom do 40 cm.
kod moje kuće (kontinentalni dio, nagib terena) je dubina 80 cm, širina 50 cm
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 11:19   #16
Temelji za kucu

Pozdrav svima!

Koliko duboko treba kopati bazen za temelje?
Kuca bi bila jednoeatzna, cca 130m2, na potpuno ravnom terenu.
Koliko bi onda cca kostao beton i armatura za to napraviti?
Koliko treba ici s temeljem iznad povrsine zemlje?

Koliko je isplativo upustiti se na ruke kopati temelje? Koliko bi ustedio? Trebao bi jos i za sabirnu jamu kopati.

Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:55   #17
Quote:
Stari Zeke kaže:
Pozdrav svima!

Koliko duboko treba kopati bazen za temelje?
Kuca bi bila jednoeatzna, cca 130m2, na potpuno ravnom terenu.
Koliko bi onda cca kostao beton i armatura za to napraviti?
Koliko treba ici s temeljem iznad povrsine zemlje?

Koliko je isplativo upustiti se na ruke kopati temelje? Koliko bi ustedio? Trebao bi jos i za sabirnu jamu kopati.

Hvala!
a koliko treba vijaka za sastaviti automobil? Pa ima raznih auta! kad budeš imao projekt onda će ti arhitekt moći odgovoriti na ta pitanja.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:58   #18
Quote:
Stari Zeke kaže:
Pozdrav svima!

Koliko duboko treba kopati bazen za temelje?
Kuca bi bila jednoeatzna, cca 130m2, na potpuno ravnom terenu.
Koliko bi onda cca kostao beton i armatura za to napraviti?
Koliko treba ici s temeljem iznad povrsine zemlje?

Koliko je isplativo upustiti se na ruke kopati temelje? Koliko bi ustedio? Trebao bi jos i za sabirnu jamu kopati.

Hvala!

za takvo nesto, 50 cm dole, 50 cm gore... mrezu mos sam izracunat koliko ide, a i beton pitaj koliko u kubik ide...
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:59   #19
Cool

Quote:
Stari Zeke kaže:
Pozdrav svima!

Koliko duboko treba kopati bazen za temelje?
Kuca bi bila jednoeatzna, cca 130m2, na potpuno ravnom terenu.
Koliko bi onda cca kostao beton i armatura za to napraviti?
Koliko treba ici s temeljem iznad povrsine zemlje?

Koliko je isplativo upustiti se na ruke kopati temelje? Koliko bi ustedio? Trebao bi jos i za sabirnu jamu kopati.

Hvala!
bravo!!! a da daš napraviti nekakav prijekt i da ti kakav statičar izračuna sve potrebno??? ma ne zakaj, pa to se može samo tako (teren pjeskovit, kamenit, glineni, ma sve je to isto, potresna zona, što je to???). samo ti daj nekom da ti iskopa nešto i to zatrpaj s nekakvim betonom odokativno i ako ti se ta jednoetažna ne sruši onda je sve O.K.
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:01   #20
Quote:
kudkojimilimoji kaže:
samo ti daj nekom da ti iskopa nešto i to zatrpaj s nekakvim betonom odokativno i ako ti se ta jednoetažna ne sruši onda je sve O.K.
ak se ne sruši ta jedna onda može još 3!
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.