Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2008., 22:04   #1
g-kod

Imam jedno pitanje. Dali postoji neki program ili ti konverter koji može iz nacrta nacrtanog u AutoCAD-u napraviti g-kod za cnc stroj, ak ne dali postoji neki program u kojem crtaš a on ti sam piše g-kod ( neki kojeg bi mogo skinit s neta )
hvala unaprijed
hiphopmaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 00:50   #2
naravno da ima, samo ukucaj "g-code" u gugle, i dobiješ hrpu, evo jednog:
http://www.softlookup.com/display.asp?id=4823

samo ima velikih razlika među njima, 2d, 3d ...

ja sebi upravo za seminarskog pravim jednog za lom rp direktno iz acad 3d modela
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 20:38   #3
ovisi za koji stroj...Recimo pantografovi (plazma, voda) mogu iz dwg fajla napisat program (naravno moraju imat takav softver koji to moze)... Kod obradnih centra to bas i nije tako jednostavno... Kod njih se koriste takozvani CAM-ovi (computer aided manufacturing) kojima ti nakon sta si modelirao komad u 3D (solidwork, catia, proE itd itd) prebacis u te CAM-ove i onda on nakon sta mu ti definiras način stezanja, materijal, alate itd itd itd sam "napise" program koji prebacuje u stroj...CAM-ovi se najcesce koriste kod 5osnih mašina i jako kompliciranih oblika za koje je ponekad gotovo nemoguce ručno napisat program...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:16   #4
Mislim da mogu da ti pomognem. Ovaj program je uradjen u exelu 2003 i sluzi upravo za prebacivanje od crteza u ACAd-u u G-codu. Ima opciju i da odradi interpulaciju radijusa. Ako si zainteresovan posalji mi tvoj e-maill na [email protected] pa cu ti ga poslati. Ja ovaj program koristim 3 godine i od velike je pomoci, jedino je problem sto radi u exelu 2003.
Pozdrav
micko1605 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 04:47.