Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice
Korisničko ime
Lozinka

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2008., 10:49   #1
malabudala26
Registrirani korisnik

malabudala26 Avatar

Registracija: Apr 2007.
Krvav ispljuvak u trudnoci

--------------------------------------------------------------------------------

Radi se o mojoj sestri, molim vas da mi pomognete.
Trudnica je u 16 nedelji trudnoci, lose podnosi trudnocu, povraca cesto, pa pije vitaminske preparate, zeljezo i folnu kiselinu.
Osim mucnine i povracanja nema simptoma. Zadnja 2 dana nije povracala i osjecala se dobro.
Juce nakon budjenja, ispljunula je krvav ispljuvak, dakel cista krv rastezljiva, u kolicini normalnog ispljuvka, samo jednom tako i to je to. Nijega iskasljala, vec samo joj tako doslo. Inace ne kaslje. Veoma se uplasila i odmah posetila lekara. Tamo su hteli da joj rade test na TBC, ali nije pristala zbog ubrizgavanja tuberkulina pod kozu. zatim RTG pluca ne dolazi u obzir zbog trudnoce, te su joj preporucili trodnevno ispitivanje i analizu ispljuvka na bacil TBC, sto je pristala i danas treba prvi dan da odnese. Od lab. nalaza vadili su joj krv, ali ne zna sta sve i nalaz ce biti danas gotov. Ona se osjeca dobro, nema temperaturu, zamor, malaksalost, jedino je osteila dok je cekala u bolnici pritisak na gornji dio ledja.
Razgovarala sam sa jednom doktoricom, koja mi rece da RTG u trudnoci moze da se radi, ali bas nisam za to. Rece mi jos da treba posetiti doktora ORL, ali jako smo uplaseni, pa bi zamolila sve dobre ljude koji su imali iskustva da napisu svoj komentar. Ili jos bolje, ako moze lekar da mi napise sta dalje da radi i koji su moguci uzroci ovoga i o cemu se radi.
Unaprijed vam hvala!!
malabudala26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:13   #2
snezana mk
untouchable

snezana mk Avatar

Registracija: Oct 2007.
ako nije silno kasljala vec samo ispllunula moze da se radi da se krv slio u grlo iz nosa to se desava pogotovo u spavanje ,isto kao sto se sekret spusta iz nosa kad smo prehlageni ,mislim da je to, imala bi temperaturu da ima tuberkolozu makar i granicnu ,glavu gore i sretno
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:13   #3
Precious X
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
trudnički gingivitis, niš čudno... hormoni izazivaju, znači da sve radi kako treba )
savjet : posjeta zubaru na pregled i po upute o prevenciji, eventualno fluonatril cuckat
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:49   #4
MalaLola
i tak..

MalaLola Avatar

Registracija: Sep 2006.
Mojoj sestri je jednom prilikom u trudnoći i iz nosa i iz usta krenula krv, nije bilo puno, ali se malo uplašila i na kraju je sve pripisano tome da se trudnicama povećava količina krvi ili tak nešto, uglavnom nešto noramalno za trudnoću
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.01.2008., 21:16   #5
moremal
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2007.
Eto ja imam slično iskustvo. Sad sam 4,5 mjeseci i do neki dan sam već dušu izvrnula od povračanja. I ja sam znala neki put imati ispljuvke krvi. Mislim da mi je jednostavno sluznica bila nadražena od povračanja. Još uvijek mi nije baš nešto dobro, ali svakim danom sve bolje.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:52   #6
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

Registracija: Mar 2006.
mene je jednu noć, negdje oko 24-og tjedna probudilo curenje krvi iz nosa...i to je toliko curilo da sam zaflekala pola kreveta, pod, kupaonicu,...jedva stalo nakon nekih 10 min....al već je netko spomenuo hormoni čuda rade..

a u ustima sam često znala imat okus kao da mi curi krv jer su mi desni bile jako osjetljive i gotovo kod svakog pranja zubi krvarile...

~~~~~~~~~~~~~~~~ da je nešto bezazleno
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 22:45   #7
tomka
Registrirani korisnik

tomka Avatar

Registracija: Oct 2007.
Ja sam prvih par mjeseci ispovraćala dušu i tijelo, ponekad čak i krv, uglavnom imala sam pojačano krvarenje desni što mi je zubar rekao da je sasvim uobičajeno u trudnoći i preporučio mi ispiranje usti s kaduljom (prokuhana i ohlađena). Već nakon par dana krvarenje mi prestalo čak i kada perem zube i desni, i sada to znam ponekad napraviti kada primjetim da su mi opet počeli krvariti.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja