Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2004., 12:10   #1
Jesam li trudna?

Ciklus mi je stvarno uredan, a menga mi kasni 4 dana. Napravila sam, prije 5 dana (dakle prije neg sam trebala dobiti) test na trudnoću koji je bio negativan. Imam neke nus pojave trudnoće tipa jako osjetljive bradavice, grčenje crijeva...
Obzirom da sam planirala trudnoću, a da bih ipak još malo pričekala s odlaskom ginekologu, zanima me da li je ikome od vas test bio negativan, a da ste u stvari bile u drugom stanju?
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:14   #2
Re: Trudnoća?

Quote:
waana kaže:
Ciklus mi je stvarno uredan, a menga mi kasni 4 dana. Napravila sam, prije 5 dana (dakle prije neg sam trebala dobiti) test na trudnoću koji je bio negativan. Imam neke nus pojave trudnoće tipa jako osjetljive bradavice, grčenje crijeva...
Obzirom da sam planirala trudnoću, a da bih ipak još malo pričekala s odlaskom ginekologu, zanima me da li je ikome od vas test bio negativan, a da ste u stvari bile u drugom stanju?


Meni je moj ginekolog rekao da test može pogriješiti;ako pokaže negativno, nemora biti da je tako, ali ako pokaže pozitivno da nema greške, da u tome nemože pogriješiti. Dakle, ili kupi novi test ili otiđi kod ginekologa da budeš 1000% sigurna! SRETNO!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:27   #3
Možeš izvaditi i 'betu' tj. beta hcg hormon u nekom laboratoriju - to je najpouzdaniji način za određivanje trudnoće. No, ovo je dosta skupo u privatnom labu (oko 150 Kn, koliko mi se čini, ali pitaj za svaki slučaj)

Test može biti negativan iako si trudna ako si ga prerano napravila. Dakle, ili ponovi test - sad bi već trebao biti pozitivan ako si trudna, ili vadi betu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:40   #4
Najsigurnije je skoknuti do ginekologa , ali u svakom slučaju: Sretno!

Vidim da si planirala Bebu, pa nadam se da je na putu.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:40   #5
Hvala na odgovorima. Nedavno sam vadila Prolaktin, bio mi je 23 dan ciklusa, znači recimo 8 dan moguće trudnoće. Visina PRL-a je ok, samo sad ne znam da li se on momentalno povbeća ČIM ostaneš trudan iil se to dogodi s vremenom.
Nekako me strah "čarati", baš mi je vuna uzeti novi test, al ću to danas ipak napraviti, i to ću uzeti neki najbolji, pa Vam javim rezultate. Molite se za mene :-)
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:53   #6
koliko ja znam, trudnoca pri ginekoloskom pregledu moze se ustanovit nakon 1oak dana izostanka menstruacije, i to ako.
tako mi je receno.

al jos jedan test bi vec mogao
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:56   #7
Quote:
waana kaže:
Hvala na odgovorima. Nedavno sam vadila Prolaktin, bio mi je 23 dan ciklusa, znači recimo 8 dan moguće trudnoće. Visina PRL-a je ok, samo sad ne znam da li se on momentalno povbeća ČIM ostaneš trudan iil se to dogodi s vremenom.
Nekako me strah "čarati", baš mi je vuna uzeti novi test, al ću to danas ipak napraviti, i to ću uzeti neki najbolji, pa Vam javim rezultate. Molite se za mene :-)
mrzim na ovakove teme davat mishljenje... ali daj mi reci koji penis si ishla mjerit prolaktin i to 23. dan ciklusa?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 13:47   #8
Quote:
Claire kaže:
mrzim na ovakove teme davat mishljenje... ali daj mi reci koji penis si ishla mjerit prolaktin i to 23. dan ciklusa?
Claire, ne znam čemu takav komentar?!
Naravno da mi nije palo s kruške ići vaditi PRL!!! Doktorica mi je rekla da ga izvadim, pa eto, bit će 23 dan ciklusa, pa bi se odmah moglo znati i jesam li ostala trudna ili ne. A htjela je da ga vadim prvenstveno zato da vidi da li je sa tim hormonom sve OK i da li bi moglo biti eventualnih problema pri ostvarivanju plana...recimo to tako. Al eto, oprosti ako sam time uvrijedila tebe ili tvoju struku, pa da mi nisi mogla dati neki smisleni odgovor, s obzirom da ga vjerojatno možeš dati. Hvala
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 13:51   #9
Quote:
indian kaže:
koliko ja znam, trudnoca pri ginekoloskom pregledu moze se ustanovit nakon 1oak dana izostanka menstruacije, i to ako.
tako mi je receno.

al jos jedan test bi vec mogao
Trudnoća se na ultrazvuku vidi i ranije, ali se ne vidi srčana akcija, pa se zato za prvi ultrazvuk naručuje nakon 6. tjedna trudnoće.

Meni se trudnoća u maternici tj. 'vrećica' vidjela u petom tjednu tj. 6 dana nakon izostanka menstruacije.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 13:53   #10
cek... ti vec dugo zelish ostat u drugom stanju pa ti ne ide bash?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 13:59   #11
Quote:
verica kaže:
Trudnoća se na ultrazvuku vidi i ranije, ali se ne vidi srčana akcija, pa se zato za prvi ultrazvuk naručuje nakon 6. tjedna trudnoće.

Meni se trudnoća u maternici tj. 'vrećica' vidjela u petom tjednu tj. 6 dana nakon izostanka menstruacije.
ti mora oda da u startu imas veliku bebu

ja sam prenosim sta mi je ginekolog rekao.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 14:01   #12
to nema veze s veličinom bebe

A ginekolog ti je vjerojatno mislio na srčanu akciju - obično se ne naručuje na pregled prije 6,7 tjedna trudnoće, jer se ionako ne vidi hoće li to biti prava trudnoća - ali ja sam krvarila pa sam zato išla ranije na pregled (i vidjela se vrećica tj. trudnoća)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 14:38   #13
imala sam prije nekekvih problema, pa bih sada...ako je to ikako moguće. željela svesti na minimum!

Jednostavno, me zanimalo:
1. da li test (Intim plus) može pogriješiti ako se testiraš prije izostanka m?
2. da li normalno stanje PRL (iako u nalazima nije označena visina PRL-a kroz period ciklusa kao za npr. progesteron) znači da ipak nisam trudna iako bi to tad bilo, rekoh prije između 3 i 5 dana.

Kažem, imam grčeve u crijevima, stalno...iako nemam pojma kakve bi to moglo imati veze s trudnoćom, al eto...nadam se.
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 14:40   #14
1. da
2. ne znam - uopće ne znam kakav bi ti trebao biti prolaktin. No, trudnoću možeš utvrditi beta hcg-om ili novim testom.

Nemoj se ljutiti, znam da nije lako kad želiš ostati trudna a ne možeš, ali ne znam zašto kompliciraš jednostavno napravi novi test ili odi vaditi betu. Ovako se bezveze mučiš.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 14:46   #15
Budi strpljiva, nemoj se toliko zamarati sa svim detaljima. Opusti se i pricekaj jos koji dan pa idi kod ginekologa pa ces biti sigurna! Zelim ti puno srece i zdravlja tebi i bebacu!!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 15:03   #16
Ma...mi žene...paničarimo bez veze.
Svjesna sam ja da malo too much kompliciram, al eto...briga prevelika.
Hvala na podršci i pametnim savjetima......svima
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 20:53   #17
Re: Trudnoća?

Quote:
waana kaže:
, zanima me da li je ikome od vas test bio negativan, a da ste u stvari bile u drugom stanju?
da, i bila je vanmatenicna trudnoca...

odmah kupi jos jedan test, a onda odi kod ginekologa, bez obzira na rezultat...on ce te onda poslat na betu (izbjegavaj petrovu, jer su jako skrti, a na vinogradskoj ti nece dat tocan broj...ja sam tek u merkuru dobila tocan broj)

drzim fige da sve bude u redu , ali bolje nemoj odugovlacit jer se s tim nije za igrati...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:05   #18
Re: Re: Trudnoća?

Quote:
fairy kaže:
ako pokaže negativno, nemora biti da je tako, ali ako pokaže pozitivno da nema greške, da u tome nemože pogriješiti.
Ovo nije istina. Ja sam prije mjesec dana napravila test, pokazalo da je pozitivno (da sam trudna), uzela drugi, pokazalo negativno, i otišla ginekologu, izvadio krv, i nisam trudna.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:07   #19
kad god mi je test pokazao da sam trudna i bila sam
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:10   #20
Quote:
medeja kaže:
kad god mi je test pokazao da sam trudna i bila sam
Pa dobro to. Testovi koji se kupe za nekoliko $$ nisu 100% korektni. To sam htjela reć.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.