Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 09:19   #1
Požuda, oprez

http://www.imdb.com/title/tt0808357/

Igra u Europi. Ne znam, mozda tu ima jedan dio azijskih pogleda na svijet, filozofije, koji ja nisam shvatio, ali nesto mi nedostaje da bi bio odlican.

Dobar, ali naspram 4 mjeseca... koji sam odgledao u subotu, ovo je par kategorija iza.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:38   #2
Da je američki film s američkim glumcima, ljudima bi možda bio manji bed reći da je predugačak, dosadan, da motivacija likova ostaje nedorečena i da film jednostavno ne valja.
channing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 01:46   #3
gledala sam ga maloprije,nije mi se svidio,skoro sam izasla van.
tash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 15:27   #4
Ako je upola dobar ljubic kao Brokeback Mountain, valja gledat...
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:39   #5
Kako volim Anga Lee-ja odmah sam se požurio na premijeru.
I, na kraju doživio teško razočarenje!
Film je žešće sranje.
Masa ljudi je odlazila u pol filma, predugo traje, a najgluplji je kraj.
Ono gledaš film dva i pol sata i zadnjih 5 minuta ti redatelj poruči da zaboraviš sve što si gledao.
Zaboravi na žrtvu glavnih protagonista (uzaludna je!), i ljubavnu priču, zlikovac pobjedi, žene treba tući i silovati da bi te voljele!
Jedina dobra stvar je lijepo snimljene eksplicitne scene seksa kojima film obiluje (od prvog "silovanja" pa nadalje)!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 02:02   #6
^ Bit će da sam skinula neku cenzuriranu verziju (dvije X scene, bez golotinje), ali slažem se s ostalim. Gledala sam film prije nekih mjesec dana i ne vjerujem da će mi baš ostati u nekom posebnom sjećanju, osim lagane nelagode što gledam Tonyja Leunga u šugavom filmu.

Quote:
Mikilegendo!care! kaže: Pogledaj post
Ako je upola dobar ljubic kao Brokeback Mountain, valja gledat...
Nije. Doduše, ne spadam među fanove Brokebacka.
fanshawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 09:12   #7
Meni se film jako svidio i slobodno mogu reći da mi je Ang Lee jedan od kvalitetnijih redatelja.
Najjača karika ovog filma je glavna glumica koja je naprosto SJAJNA i scenarij koji se ne gubi niti sekunde. Režija je također jako dobra, jer ju gotovo uopće ne primjećujemo.

Filmu, doduše, treba malo vremena da se počne razvijati pa je prvih pola sata malo usporeno, ali kada sve sjedne na svoje mjesto, kada shvatimo tko su i što su likovi te koji im je cilj - film postane pitak i napet.

Ne znam što su drugi očekivali od špijunske drame, ali ja sam dobio i više nego što sam očekivao. To se prvenstveno odnosi na nesimulirane scene jebačine. Eto, baš se pogodilo da sam u tjedan dana pogledao dva filma s eksplicitnim scenama seksa: ovaj i Shortbus. Toplo preporučam oba.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 09:12   #8
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Zaboravi na žrtvu glavnih protagonista (uzaludna je!), i ljubavnu priču, zlikovac pobjedi, žene treba tući i silovati da bi te voljele!
Molim?
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 11:48   #9
I meni je film SJAJAN.

Fascinantan mi je filmski rukopis - kamera, svjetlo (recimo, scena večere Mr. Yeea i Wong Chia Chi), scenografija (kadrovi Šangaja), način na koji se grade odnosi, konstantna napetost koja stalno ključa iza suzdržanih kineskih faca, dotjeranost svakog kadra... Onome tko uživa u takvim stvarima, film ne može biti predugačak, samo onima koji u seksu uživaju samo na vrhuncu . Zbog toga mi je apsolutno nevažna stvar i je li 100% uvjerljivo ovo ili ono, jesu li urotnici morali toliko dugo pripremati što su namjeravali itd...

U zadnje vrijeme mi se čini da ovakvog stila nestaje iz zapadnog filma, manir je da se atmosfera, stil, međuljudski odnosi i psihologija nadomještaju kompliciranošću zapleta, sirovom adrenalinskom akcijom i šokom.
Čini mi se da Ang Lee trenutno daje najsavršenije primjerke nečega što je, u biti europska tradicija.

Za Rebeccu - Lee ne prikazuje odnos (koji jeste sado-mazo, ali ne ekstremno) Yeea i Wong kao univerzalan, niti izriče vrijednosni sud. Jednostavno, takvi odnosi postoje i likovi u njima su često intrigantni.

Inače, film se u originalu zove "Se, jie", a bitna stvar je neprevodiva igra riječi - na kineskom "jie" znači oprez, ali i prsten.

Zadnje uređivanje Lucky Jim : 18.03.2008. at 13:08.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:23   #10
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Kako volim Anga Lee-ja odmah sam se požurio na premijeru.
I, na kraju doživio teško razočarenje!
Film je žešće sranje.
Masa ljudi je odlazila u pol filma, predugo traje, a najgluplji je kraj.
Ono gledaš film dva i pol sata i zadnjih 5 minuta ti redatelj poruči da zaboraviš sve što si gledao.
Zaboravi na žrtvu glavnih protagonista (uzaludna je!), i ljubavnu priču, zlikovac pobjedi, žene treba tući i silovati da bi te voljele!
Jedina dobra stvar je lijepo snimljene eksplicitne scene seksa kojima film obiluje (od prvog "silovanja" pa nadalje)!
pa baš i nije tako.
ona ga je lijepo shebala.
na kraju psihički uništen, a i okolina je sve znala, znači nekaj ga čeka.

super su teme na imdbu.
puno bolje film sjedne kad se tamo pročitaju komentari mudrih ljudi.

bilo nas je troje u kinu

u varaždinu u tjedan dana film pogledalo 40 ljudi
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 01:10   #11
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
I meni je film SJAJAN.

Fascinantan mi je filmski rukopis - kamera, svjetlo (recimo, scena večere Mr. Yeea i Wong Chia Chi), scenografija (kadrovi Šangaja), način na koji se grade odnosi, konstantna napetost koja stalno ključa iza suzdržanih kineskih faca, dotjeranost svakog kadra... Onome tko uživa u takvim stvarima, film ne može biti predugačak, samo onima koji u seksu uživaju samo na vrhuncu . Zbog toga mi je apsolutno nevažna stvar i je li 100% uvjerljivo ovo ili ono, jesu li urotnici morali toliko dugo pripremati što su namjeravali itd...
Samo da potpišem ovo...

+
Primijetila sam da mi s vremenom, kako gledam sve više azijskih filmova (makar još uvijek premalo), sve bolje sjeda taj način prikaza odnosa u kojima je preko 90% stvari neizrečeno. To se u ovom filmu ponajprije odnosi na odnos nje i onog mlađeg tipa, ali i na sve ostale.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 08:15   #12
Fantastičan film....
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 21:09   #13
ja ga gledao u kinu

prije 2 mjeseca

fascinantan film iako sam mislio da ovo nikad neću reći... ima previše golotinje
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:53   #14
da, odlican.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 02:53   #15
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
fascinantan film iako sam mislio da ovo nikad neću reći... ima previše golotinje
povuci to!!







__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:26   #16
pogledala ga (tek) danas

film je odlican (ne mogu prezaliti sto ga nisam pogledala u kinu )

(scene seksa su )
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:13   #17
ja sam ga i gledao u kinu

brrrrrr erotikaaaaa
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:15   #18
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
ja sam ga i gledao u kinu

brrrrrr erotikaaaaa
cekaj, tebi je bilo previse golotinje?

meni je mrak mrak mrak

bas bi pogledala ponovo da vidim jel bilo penetracije ili ne
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 19:53   #19
brrrr vide se i dijelovi muškog organa
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 11:21   #20
odličan film.
__________________
vjerujemo u laž kada ne gledamo kroz oko
yellowmellon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.