Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 18:51   #21
Za loš zadah je najbolje jesti puno jogurta i ostalih mliječnih proizvoda, provjereno. Neke bakterije iz mlijeka i prerađevina neutraliziraju mirise koje stvaraju druge bakterije. Osobno mi je pomoglo.
LeNa_J is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:09   #22
Bokte popravi zube.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:29   #23
Redovito pranje eliminira problem kvarnih zubića ali ostaje ti ŽELUDAC (pojačana kiselina, rješava se pijenjem tableta ugljena) i kako čujem SINUSI - prvi put sam za to čula neki dan, miris je intenzivan i kiseo a radi se o tekućini koja se slijeva iz sinusa u usnu šupljinu i prema želucu... ne znam, malo mi je šašavo zvučalo ali možda tko od vas ima konkretniju informaciju o tome

U svakom slučaju, najvažnije je piti puno vode a beneficija od toga ima kompletan organizam
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 02:14   #24
Ko malome su mi izrezali nekaj iz usne šupljine, valjda bočne krajnike. A ostalo je nekaj kaj doktorica zove limfni čvorovi - između resica sa strane ostaci nekakvih žlijezda s par vidljivih završetaka nekakvih kanalića.

Pretpostavljam da je to normalno tak kod većine ljudi kod kojih su to tak djelomično izrezivali.

Prije par godina skužil sam da mi iz jednog od tih kanalića viri nekaj bijelo. Malo sam se pomučil (još nisam imal iskustva) i izvadil bijelu tvrdu kuglicu koncetriranog smrada, otprilike ko smrad dreka samo par puta jače.

Odonda redovito (svakih par tjedana, kad osjetim vlastiti zadah) rutinski praznim te kanaliće. Obično je dovoljan pritisak ispred prve resice, pa onda iza resice ispadne nakupina što tvrdih što mekanih raznih oblika bijele tvari.

Naravno da i nakupljanje toga varira, pogotovo nakon poneke rijetke lakše upale grla.

Nije mi jasno kak to kaj sam sad napisal nije dio općeg znanja.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 03:17   #25
^


Odi kod doktorice. Da rutinski sam prazniš kanale
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:37   #26
Quote:
rip kaže: Pogledaj post
Ko malome su mi izrezali nekaj iz usne šupljine, valjda bočne krajnike. A ostalo je nekaj kaj doktorica zove limfni čvorovi - između resica sa strane ostaci nekakvih žlijezda s par vidljivih završetaka nekakvih kanalića.

Pretpostavljam da je to normalno tak kod većine ljudi kod kojih su to tak djelomično izrezivali.

Prije par godina skužil sam da mi iz jednog od tih kanalića viri nekaj bijelo. Malo sam se pomučil (još nisam imal iskustva) i izvadil bijelu tvrdu kuglicu koncetriranog smrada, otprilike ko smrad dreka samo par puta jače.

Odonda redovito (svakih par tjedana, kad osjetim vlastiti zadah) rutinski praznim te kanaliće. Obično je dovoljan pritisak ispred prve resice, pa onda iza resice ispadne nakupina što tvrdih što mekanih raznih oblika bijele tvari.

Naravno da i nakupljanje toga varira, pogotovo nakon poneke rijetke lakše upale grla.

Nije mi jasno kak to kaj sam sad napisal nije dio općeg znanja.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:07   #27
luk i kapula kad se jede... onako sirova ili u hrani... ma da mislim da se to zvakom ubije onaj tren...

ali rijesenja su vam:

izvadit krajnike-tonsile - obavezno! svi fizicki filteri dotraju s vremnom... pitajte kojeg vodoinstalatera..koliko filteri traju...

izvadit zadnje zube-ionako samo smetaju i nemos ih prat - umnjaci -zubi od pameti

grgljanje grla s toplom vodom...bilo kakvom vodom... po par puta na dan kako sto i zube perete... i to je kanal sta kroz njega sve i svasta prolazi... a pola vas i dise kroz usta... vazi i za nos... prasina se nakuplja..i samo grlo ispusta neke svoje sline..kao i svaki dio tjela...


Prije par godina skužil sam da mi iz jednog od tih kanalića viri nekaj bijelo. Malo sam se pomučil (još nisam imal iskustva) i izvadil bijelu tvrdu kuglicu koncetriranog smrada, otprilike ko smrad dreka samo par puta jače.

znaju doktori zato... ali eto nikog nije briga izgleda... nisu bas kreativne naravi
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:21   #28
Quote:
mibo kaže: Pogledaj post
Možda imaš problem sa želudcem, slično je bilo mome kolegi-ne gine ti gastroskopija
hahaah, uh , bila sam prije godinu dana. blagi gastritis, previse stresa, kave i nikotina
meni grozno smrdi bas iz droba

znala sam napravit one "detoxikacije" blabla,ono kaj ne jedes cijeli dan nista , pijes vode samo. e! kakoonda smrdi ! ko da zrak direkt iz debelog cirijeva dolazi
al okej, to je samo simptom da ima tih smradova i otrova unutra..
one bakterije na jeziku- imam onu cetkicu sa naborima na suprotnoj strani cetke ( ono komercijalno, sad je popularno..) pa s tim ocetkam svako malo .
ali recimo kad popijem mlijeko, kavu s mlijekom - grozno. svemi je jezik nadrazen.
pijenje vode=

e, i fala ! za informaciju, nisam znala da zvake jos pogoduju mnozenju bakterija. uh.
pozz
do smrdenja.
i ako me vidite u tramvaju a nemam zvaku, nemojte mi se obracati
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:30   #29
Da, negdje se govori nemojte pit mlijeko, mliječne proizvode-to je loše za zadah! Dok drugi govore mlijeko i jogurt- ubija bakterije!

Dođeš prokletoj zubarici i veliš joj za zadah---i onda vidiš po njenoj priči i reakciji da joj se neda s tim zajebavat, ili možda nije dovoljno upućena u taj problem...

Uglavnom mislim da je stvarno obrazovanost i interes naših zubara/ica za nova učenja na nuli...pa bok te dragi tek u zadnje vrijeme ekipa kojima nije zadah zbog nehigijene, nego nekih nutarnjih poremećaja kako u usnoj šupljini, tako i utrobi, se krenula ozbiljnije zanimati za lječenje...

....i šta onda? naletiš na naše čobane od zubara koji to neozbiljno shvaćaju!

...jbte šta bi trebali, u inozemstvo na lječenje....Njemačka možda
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:45   #30
Quote:
LeNa_J kaže: Pogledaj post
Za loš zadah je najbolje jesti puno jogurta i ostalih mliječnih proizvoda, provjereno. Neke bakterije iz mlijeka i prerađevina neutraliziraju mirise koje stvaraju druge bakterije. Osobno mi je pomoglo.
Jedan od čestih razloga lošeg zadaha je uništena crijevna flora - nedostatak acidofilnih bakterija. Probaj sa acidofilnim jogurtom, ili pak sa onim bifidus esensis...ili jednostavno kupi u obliku tableta
antonio87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:34   #31
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
^

Odi kod doktorice. Da rutinski sam prazniš kanale
Samo ti . Kaj je sljedeće? Da idem doktorici da mi pere zube i vadi crno ispod nokta i dlake iz pupka? I to ti je , al al ja imam suosjećanja s doktoricom, pa je pošteđujem od toga.
(Koja doktorica to radi? Jel zgodna?)
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:56   #32
to je nesto drugo

Ako koristis redovito zubni konac, cetkas zube, ispires raznoraznim vodicama i sl. i i dalje imas zadah iz usta znaci da je problem u probavi i zelucanim sokovima.Zato se zubari toliko i ne trude da ti odgovore jer ih boli briga za nesto sto nisu specijalizirali.
Sredi stvar iznutra.Alternativna medicina ima tu prednost, probaj sa uljem curokota- pomaze.
ernandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:07   #33
Ne znam jel' netko naveo, neda mi se čitat ovako "kasno", no kupi si metanu strugalicu za jezik (ne ono sranje na četkici, mislim da imaš kupiti u ljekarnama) i ujutro, i/ili prije pranja zubi, dobro nekoliko puta istruži jezik.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 00:54   #34
S obzirom da imas fixni aparatic, to me ne cudi jer je vecini tako, zato i higijena mora biti duplo veca i duza.Cetkica, konac, vodice za ispiranje,pranje jezika, to vec znas.
Postoje razni razlozi, trebas napraviti OPG da se pokaze da nemas mozda neki kvar sa aproximalnih strana zuba, neuocljiv obicnim pregledom, ako se to eliminira onda ce se pokazati i snimkom i detaljnim pregledom eventualno neki parodontalni dzep koji su najcesci uzroci.

Nakon toga zeludac.

Ja bih rekla parodontalni dzep
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 01:04   #35
[QUOTE=rip;13579508]Samo ti . Kaj je sljedeće? QUOTE]

Netko jednostavno ima skolonost upalama itim gnojnim čepičima, sinusi, krajnici, pa krene i bez upala...moj savjet: grgljaj svaku večer i svako jutro kadulju (pogotovo večer), vidjet ćeš da će pomoć...nemoj pušit i kupi mali propolis (možeš ravno na to iskapat ako imaš kakvu upalicu i inače), kadulja je uglavnom zakon...a sam neugodan zadah može biti signal za neke bolesti, recimo znak da u želucu imaš HB što se riješi kombinacijom antibiotika i sl.

Vodice su o.k. , samo znaju biti preagresivne, ja koristim Oral B, konac, čistim jezik, ali isto strahujem radi sinusa, upala i sl., pa se inhaliram, grgljam itd mada ne znam kako vi to sami osjetite, ja nikad ne osjetim sama, toga se i bojim
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 10:24   #36
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel' netko naveo, neda mi se čitat ovako "kasno", no kupi si metanu strugalicu za jezik (ne ono sranje na četkici, mislim da imaš kupiti u ljekarnama) i ujutro, i/ili prije pranja zubi, dobro nekoliko puta istruži jezik.
Nisam primijetila da je itko spomenuo tuš za zube. Bez toga ništa. Kad najbolje očistiš zube svilom, pa ih opereš, još uvijek s tušem možeš dohvatiti koji ostatak hrane.
A onda uzmeš još i "Interdental-Set" (ima ih u DM-u) kojim možeš očistiti uske prolaze između zuba kraj zubnog mesa. Ja koristim 0,4 mm, ali ima i širih. Meni su ovi taman.
Zatim isperes s "Antibakterielle intensiv-Pflege" Mundspülung i izlaziš iz kuće mirisna ko cvijetić.
Jest da traje, ali kad stekneš rutinu gotova si za 3 minute.
I tako najmanje tri puta dnevno.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 08:34   #37
Čula sam za taj tuš za zube!!!!Da je jebena stvar. Samo, neznam di se to može nabaviti? Tražila sam u apotekama i u Merkuru, ali nije bilo

A btw, ljudi, isprobala sam BELOSEPT protiv lošeg zadaha, upala krajnika,bla bla, i stvarno djeluje
Kupite si to u apotekama
maaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:12   #38
ja to nemam
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:46   #39
Quote:
maaja kaže: Pogledaj post
Čula sam za taj tuš za zube!!!!Da je jebena stvar. Samo, neznam di se to može nabaviti? Tražila sam u apotekama i u Merkuru, ali nije bilo

A btw, ljudi, isprobala sam BELOSEPT protiv lošeg zadaha, upala krajnika,bla bla, i stvarno djeluje
Kupite si to u apotekama
Ima neki mali dućan u Primorskoj i jedan u Preradovićevoj s raznim aparatima. Znam da su oni imali.
Mislim da ima i u Nami, ali čini mi se da oni imaju sada samo električnu četkicu.
S tim nemam iskustva. Meni je tuš zakon.
Ja sam davno kupila u Nami.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:26   #40
Imam problem sa losim zadahom koji je stalan.Svi zubi i unutarnji organi su mi zdravi a zadah postoji.Koristio sam razne proizvode za lijecenje zadaha ali nista ne pomaze.Ako ovdje ima neka cura od 25-35g.koja takodjer ima problema sa zadahom molio bih da mi se javi privatnom porukom.Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju
MarkoCrni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.