Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 14:17   #1
No_smoke
Neregistrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
Stirodur-unutrašnja izolacija

Htio bih stavljati stirodur kao izolaciju na vanjske zidove iznutra. S obzirom da je poprilično tvrd, je li moguće zalijepiti ga, izgletovati spojeve i bojiti? Pročitao sam mnogo o tome, ali ovo ne nađoh. Većinom preporučuju mrežicu i ljepilo preko, ali mislio sam ako nije neophodno, da to preskočim, jer radim u stanu u kojem živim, pa bih htio što manje prljanja i radova.
Hvala.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:34   #2
ravnalo
petrinja

ravnalo Avatar

Registracija: Jan 2008.
naravno da je moguće i naravno da moraš stavljati mrežicu,gletati, tiplati...
u pravilu nije kompliciran postupak i nema puno "prljanja", sve ovisi o majstoru
Old 12.02.2008., 07:50   #3
No_smoke
Neregistrirani korisnik

To sam znao. Mislio sam može li bez mrežice i dodatne obrade? Samo da ga polijepim (eventualno tiplam), izgletujem po spojevima i krečim. To mi je cilj, ako je izvodivo.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 08:17   #4
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Registracija: Oct 2005.
Quote:
No_smoke kaže: Pogledaj post
To sam znao. Mislio sam može li bez mrežice i dodatne obrade? Samo da ga polijepim (eventualno tiplam), izgletujem po spojevima i krečim. To mi je cilj, ako je izvodivo.
ako ti sivi kažu da treba mrežica onda očito treba....možeš ti i bez toga napraviti, ali nije mi jasno kako čovjek kad sam sebi radi nema volju kak spada napraviti nego gleda kako će fušariti.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 12.02.2008., 09:14   #5
No_smoke
Neregistrirani korisnik

NE znam, samo se raspitujem. Nisam još nikad vidio taj stirodur, a kamo li držao u ruci, upravo danas planiram otići do skladišta, našao sam gdje ima. Samo sam razmišljao, kad kažu da je puno tvrđi od stiropora, ako se dobro učvrsti (zalijepi, tipla) da bi mogao biti kao završni sloj. Nisam ja rekao da može, niti da hoću, niti insistiram. Stirodur mi, inače, bolje odgovara nego stiropor, jer sam na većini zidova ograničen debljinom, jer su mi prozori tik uz zidove, a hoću što bolju izolaciju. Kako je on bolji od stiropora, onda mogu tankom pločom (20-30 mm) dobiti zadovoljavajuću izolaciju. Između ostalog i zbog toga bi mi odgovaralo da imam što tanji sloj, bez puno ljepila i mrežice. Ali ako ne može, ne može, ne morate me odmah ružiti. A ako iko bježi od fuša, onda sam to ja. Hvala na odgovorima.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:37   #6
amater_total
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
Ništa nećeš dobiti stirodurom u odnosu na stiropor. Tvrđi je ali i manje parapropusan. Nije toliko tvrd da na njega ne bi trebao staviti mrežicu. Toplinski koeficijent mu je sličan. Skuplji je...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:06   #7
No_smoke
Neregistrirani korisnik

Već sam detaljno istražio po netu, po karakteristikama proizvođača i korisnika. Još me samo interesovao ovaj detalj oko mrežice. A dobit ću puno u odnosu na stiropor:
-Stirodur je duplo skuplji i duplo bolji izolator (provjereno iz više izvora), tako da se za isti novac dobije ista izolacija po koeficijentu, a upola tanja po debljini. Kako sam ograničen debljinom, to mi je vrlo bitno da sa 30 mm koliko imam na raspolaganju, dobijem što bolju izolaciju.
-Što se tiče paropropusnosti, već imam izgrađen zid, sa urađenom fasadom i vanjskom izolacijom, koja je vrlodobra, ali meni nedovoljna. Sad nemam kondenza, plijesni, niti ikakvih problema takve prirode, osim što mi je zid raltivno hladan, stoga mi nije uopšte bitno je li ili nije paropropusan.
Planiram se grijati na energiju koja se plaća po količini, a ne po kvadratu, kako mi je sad, pa zato želim dodtnu izolaciju, inače i ovako sve fuguje bez problema.
Mislio sam još uštediti na mrežici zbog para, radova, prljavštine i debljine. Ali ako ne može, ne mora. I to ću uraditi, nije to previše, u odnosu na šta se dobiva time.
Hvala na interesu i odgovorima, jer se o ovome već pisalo mnogo.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:33   #8
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Registracija: Oct 2005.
Quote:
No_smoke kaže: Pogledaj post
-Stirodur je duplo skuplji i duplo bolji izolator (provjereno iz više izvora), tako da se za isti novac dobije ista izolacija po koeficijentu, a upola tanja po debljini. Kako sam ograničen debljinom, to mi je vrlo bitno da sa 30 mm koliko imam na raspolaganju, dobijem što bolju izolaciju.
ne znam gdje ti to čuo i koji "izvori" su ti to rekli, ali to ti nije istina..radi se o oko 25% razlike koliko styrodur bolje izolira na istu debljinu...

http://www.novolit.com/hr/eps_f.html

http://www2.basf.de/basf2/img/produk...nU2EBpzYbw22t_

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:05   #9
No_smoke
Neregistrirani korisnik

Priznajem, pretjerao sam. Nije duplo bolji i ja sam malo pojednostavio, otprilike sam i znao ovo što si linkovao. Ipak, s obzirom na ograničenje u debljini kakvo imam, styrodur je bolje rješenje. Još nisam 100% odlučio, vidjeću tačno cijene po kojima mogu nabaviti, pa ću onda odlučiti.
Hvala!
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:09   #10
Mrtaljez
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2007.
Pozdrav!
Kako je prošo zahvat?
Dali se u stirodur zbilja mogu zabit čavli, zašarafit vide za razne police... ili ipak rađe ne?
Znam da se stridur stavlja i ispod nosivnih temeljnih ploča tako da ima veliku tlačnu čvrstoću.
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:41   #11
No_smoke
Neregistrirani korisnik

Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kako je prošo zahvat?
Dali se u stirodur zbilja mogu zabit čavli, zašarafit vide za razne police... ili ipak rađe ne?
Znam da se stridur stavlja i ispod nosivnih temeljnih ploča tako da ima veliku tlačnu čvrstoću.
Preskup je, radio sam stiroporom.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 17:17   #12
Mrtaljez
Registrirani korisnik

A bušenje i vidanje u te zidove, kako je prošlo?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 12:55   #13
No_smoke
Neregistrirani korisnik

Quote:
A bušenje i vidanje u te zidove, kako je prošlo?
Moraš bušiti dublje od stiropora, u zid. Ne smiješ previše stezati, jer se lagano udubi. Objesio sam Lipovica Orion radijatore, police i ostalo. Paziš da površina kojom se naslanja predmet na zid bude malo veća. Nisam imao neriješivih poteškoća.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:10   #14
Mrtaljez
Registrirani korisnik

Hvala :-)
Reci mi koje si poteškoće imao, kad ih već spominješ? :-)
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:25   #15
No_smoke
Neregistrirani korisnik

Quote:
Hvala :-)
Reci mi koje si poteškoće imao, kad ih već spominješ? :-)
Ako nije dobar oslonac, uroni malo u zid, recimo nosač police kad stežeš. Kad sam radijatore postavljao, puca mrežica, treba staviti više nosača, da je manje opterećenje po nosaču itd.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:55   #16
Mrtaljez
Registrirani korisnik

Mislim da sam vidio jednu stvar koja bi ovdje mogla pomoć.
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja