Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2004., 15:33   #1
Ultrazvuk maternice, jajnika...

Jel mi moze neko reci u kojim bolnicama u Zg-u rade ultrazvucni pregled jajnika? i kojim privatnim ginekoloskim ambulantama i koja bi bila cijena?

hvala
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 15:50   #2
ne mogu ti dati precizan odgovor, ali samo nemoj u petrovu
to ti je sveucilisna, a doktor je njezan ko slon. mislim nije da te plasim, ali imas li uopce pojma kako taj ultrazvuk izgleda?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 15:52   #3
Quote:
magic blue kaže:

to ti je sveucilisna, a doktor je njezan ko slon. mislim nije da te plasim, ali imas li uopce pojma kako taj ultrazvuk izgleda?
pa hajde ti nam opisi

btw, o kojem se lijecniku u petrovoj radi?
Old 09.12.2004., 15:55   #4
a njoj su valjda kroz uho ugurali sondu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 15:57   #5
da, da odmah treba pljuvati, to vam cini zivot zanimljivim
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:00   #6
okej, isprichavam se...mozhesh li mi reci shto ima strashnoga u uzv pregledu jajnika
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:03   #7
pa kad imas 18. godina i nitko ti ne objasni sta te ceka i onda cekas sam u toj cekaonici i onda ti doktor LIJEVOM utakne onu sipku, a DESNOM drzi slusalicu telefona, a 5-orica studenata nataknuti s glavom tebi medu nogama, pa i nije bas neki dozivljaj ha
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:23   #8
Quote:
magic blue kaže:
da, da odmah treba pljuvati, to vam cini zivot zanimljivim
pa ja te nisam pljuvala. ako pretpostavljas da Spookey nema pojma kako pregled izgleda, zasto joj ne opises svoje iskustvo? koristeci malo preciznije opise od npr. "utakne onu shipku"

i nikad necu shvatiti u cemu je problem kada i studenti gledaju/sudjeluju u nekom pregledu.
Old 09.12.2004., 16:24   #9
Quote:
magic blue kaže:
pa kad imas 18. godina i nitko ti ne objasni sta te ceka i onda cekas sam u toj cekaonici i onda ti doktor LIJEVOM utakne onu sipku, a DESNOM drzi slusalicu telefona, a 5-orica studenata nataknuti s glavom tebi medu nogama, pa i nije bas neki dozivljaj ha
A kaj studenti ne bi trebali gledati u monitor?
Old 09.12.2004., 16:26   #10
monitor

kaj ima i neki monitor
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:30   #11
Quote:
magic kaže:
monitor

kaj ima i neki monitor
Ali ne ovaj Anderlonov!!!
Old 09.12.2004., 16:49   #12
pa koliko mi je frendica rekla da ti na "umjetan penis" tako ona to zove stavi kondom i pregleda te vaginalno,pretrpjet cu pregled , mislim da ima i gadnijih stvari od toga u zivotu
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:58   #13
da, zapravo ti je sve rekla

sonda poprilichno falusoidno izgleda, josh kad na nju navuche prezervativ

Pregled je MANJE neugodan od uobichajenog ginekoloshkog 'ruchnog'. ne brini.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 17:06   #14
Pa sad, ako je magic blue bila u Petrovoj kod istog doktora kod kojeg sam ja bila ne čudim se što je iskustvo tako loše

Inače Spookey uzv jajnika tj. vaginalni ultrazvuk možeš napraviti u Petrovoj ali ćeš vjerojatno dugo čekati, a kod privatnika vaginalni uzv i pregled koštaju oko 300-400 Kn.

No, pazi, ključna stvar kod ultrazvuka je iskustvo i znanje onoga tko ga gleda tj. tumači! Zato je možda bolje pretrpiti malo neugode u Petrovoj, a da ti pregled obavi vrhunski stručan liječnik.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 21:16   #15
znaci bolje je da odem na uvz u bolnicu nego u privatnu ordinaciju?
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 21:45   #16
Ha, čuj, teško je reći što je bolje. Ja za konkretnog doktora u Petrovoj znam da je vrhunski ultrasoničar, iako mu je pristup pacijentu No, da li ćeš se moći naručiti baš kod tog doktora ne znam, a pogotovo ne znam koliko se čeka na pregled, ali pretpostavljam da se čeka dugo. S druge strane, privatniku možeš otići sutra, što je ako imaš neki gorući problem sigurno pametnije.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 21:46   #17
Quote:
magic blue kaže:
oprosti, ali petrova je sveucilisna bolnica i ukoliko ti ne odgovara da su tamo studenti 5. godine, odi privatno!
Old 09.12.2004., 21:48   #18
moja preporuka je da ne ides na uzv pregled kod privatnika jer oni imaju slabije uredjaje i puno manje iskustva.
ali ipak nemoj ici ni kod bilo koga u drzavnoj bolnici, vec samo kod iskusnog lijecnika.
Old 09.12.2004., 21:51   #19
Quote:
Studentica kaže:
oprosti, ali petrova je sveucilisna bolnica i ukoliko ti ne odgovara da su tamo studenti 5. godine, odi privatno!
To je istina, ali bi bilo u najmanju ruku pristojno prema pacijentu kurtoazno pitati da li je u redu da i studenti budu prisutni na pregledu, ili barem samo upozoriti da će i kolege studenti biti prisutni - znači, pokazati neku vrstu obzira prema pacijentu. Neki liječnici tako i postupaju - mene je npr. liječnik koji me operirao zamolio može li me i kolega student pregledati, što sam ja, naravno, i dozvolila. Liječnik koji mi je radio ultrazvuk, međutim, tretirao me zaista kao komad mesa na stolu, i za vrijeme pregleda je hladno razgovarao o mom stanju sa tri studentice kao da ja nisam u sobi. Da ne kažem da je razgovor počeo rečenicom 'Ovdje se nažalost odmah vidi o čemu se radi'
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 22:06   #20
Quote:
verica kaže:
To je istina, ali bi bilo u najmanju ruku pristojno prema pacijentu kurtoazno pitati da li je u redu da i studenti budu prisutni na pregledu, ili barem samo upozoriti da će i kolege studenti biti prisutni - znači, pokazati neku vrstu obzira prema pacijentu. Neki liječnici tako i postupaju - mene je npr. liječnik koji me operirao zamolio može li me i kolega student pregledati, što sam ja, naravno, i dozvolila. Liječnik koji mi je radio ultrazvuk, međutim, tretirao me zaista kao komad mesa na stolu, i za vrijeme pregleda je hladno razgovarao o mom stanju sa tri studentice kao da ja nisam u sobi. Da ne kažem da je razgovor počeo rečenicom 'Ovdje se nažalost odmah vidi o čemu se radi'
slazem se, ali studenti imaju pravo gledati sve (sorry, al tak je), a sto se tice pregleda treba lijepo pitati....
u prvom slucaju su te studenti samo gledali, a to su studenti 5 godine, dakle lijecnici u roku 1 godine i kao takvi dio tima
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 18:23.