Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 17:51   #221
Quote:
antonela44 kaže: Pogledaj post
Eto prošla su skoro 2 mjeseca kako pokušavamo prodati stan bez uspjeha, ja sam htjela agenciju od početka, bivši je bio jako protiv. Sad vidim da očito ne prodaje ozbiljno (njegov broj je u oglasu). Jučer je pristao na agenciju koju ja odaberem, nadam se da će tako biti uspješnije jer me ta situacija sa stanom već sve više živcira, oću ga se riješiti da više ne moram čut ni vidjet tog maj*una!!!
Pa i nije bas da,se stanovi u rvackoj prodaju svakodnevno...
Zar ti zaista mislis da je 2 mjeseca puno za prodaju stana??
Osim ako ne prepolovite cijenu,sto i nije nikom u interesu...u tvom slucaju,tebi to izgleda kao muljanje,ali,vidi,on je pristao na prodaju kako bi povratio ulaganje. Mogao ga je i sam rijesiti,a ti bi onda privatnom tuzbom slijedecih 11,5 god.potrazivala svoj novac,kojeg mozda i ne bi bilo
Old 06.12.2016., 12:22   #222
Da li je moguće napraviti neki dodatan ugovor u kojem se jedna strana odriče sve imovine druge strane stečene u braku? Vjerujem da je to moguće prije početka braka, no da li je to moguće definirati naknadno nakon 2,3 ili 4 godine braka? Koji je postupak? Može i inbox.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:12   #223
Dvoje odraslih ljudi mogu sklopiti kad hoće ugovor kakav hoće (unutar granica zdravoga razuma) - u braku, prije braka, poslije braka, bez braka... Mjerodavan odgovor na pitanje može li, kada i kako, jedna od strana kasnije pobijati takav ugovor može ti dati samo odvjetnik - na forumu možeš dobiti savjete koji po snazi odgovaraju stručnosti tipa joj tak je moj susjed Hinko imao posve isti slučaj, znam ja sve o tome...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:19   #224
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Da li je moguće napraviti neki dodatan ugovor u kojem se jedna strana odriče sve imovine druge strane stečene u braku? Vjerujem da je to moguće prije početka braka, no da li je to moguće definirati naknadno nakon 2,3 ili 4 godine braka? Koji je postupak? Može i inbox.
Može se. Naći odvjetnika koji zna složiti ugovor i sve precizno definirati.
Ja sam prošla slično.
Old 08.12.2016., 11:03   #225
Hvala puno na odgovorima!

Pitanje je još, koliko vrijedi ta potvrda ako ju npr izdaje odvjetnik. Ako se ta potvrda donese sad u 2016-oj, da li će vrijediti npr 2020te ako krenemo u rastavu braka?
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:14   #226
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovorima!

Pitanje je još, koliko vrijedi ta potvrda ako ju npr izdaje odvjetnik. Ako se ta potvrda donese sad u 2016-oj, da li će vrijediti npr 2020te ako krenemo u rastavu braka?
Ovisi o sadržaju.

Nekakva "catch all" formulacija u takvim ugovorima je da svaka strana zadržava svoje financije i nema zajedničke stečevine.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 16:06   #227
Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Otprilike tako, međutim ja sam novac od ujaka, bratića i kuma dobio DVA DANA prije svadbe, i svaki od njih će to potvrditi..jednostavno jer je istina! Ujak i bratić stigli iz Njemačke na svadbu i odmah mi uvalili po €1000, a kum mi je dao novac poslije momačke, nedjelju ranije. Za namještaj imam račune, barem za veći (i vrijedniji) dio, jer su služili kao garancija...
Pa jooooj, pa onda nek vele da su ti dali novac za momačku, a ne za svadbu a ti kupio auto umjesto momačke i problem riješen ili da su ti baš dali novac za kupit sebi auto.
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.