Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 12:00   #1
Krvarenje u trudnoci

Bok svima!
Naime u 12.sam tjednu trudnoce, i prije par dana iznenada sam imala jako krvarenje dolje, nicim izazvano. Radila sam naime nekakve lagane vjezbice, i krv je pocela ljevat. Otisla sam u bolnicu, za sat, dva krvarenje je stalo, zadrzali me u bolnici, slijedeca dva dana krvarenje je bilo skoro pa nikakvo, oni kazu da je to bila stara krv. E sad nikom nije jasno sta je to bilo, krv je potpuno stala, pri krvarenju nisam imala nikakve grceve ni bolove. Beban je skroz ok, dijagnoza jest prijeteci pobacaj al ja si mislim da je mogla puknut nekakva zilica dolje i da je to bilo to. Jel imao netko slicna iskustva?
Pozdrav svim curama!
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:02   #2
dobrodosla na forum, draga...nemoj se nista brinuti, oni su ti sigurno napravili sve moguce nalaze dok si bila tamo, ako nisi imala trudove u 12, tj, nije spontani, a uostalom vidjeli bi oni na uzv....samo ti odmaraj, lezi, nek te svi doma dvore, zaboravi kucanske poslove i nadji si nesto opustajuce za radit u lezecem polozaju, vidjet ces da ce sve bit ok, velika pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:08   #3
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
dobrodosla na forum, draga...nemoj se nista brinuti, oni su ti sigurno napravili sve moguce nalaze dok si bila tamo, ako nisi imala trudove u 12, tj, nije spontani, a uostalom vidjeli bi oni na uzv....samo ti odmaraj, lezi, nek te svi doma dvore, zaboravi kucanske poslove i nadji si nesto opustajuce za radit u lezecem polozaju, vidjet ces da ce sve bit ok, velika pusa
Thanks I ja se nadam da je nesto opasnije bilo, da bi se to vidjelo, a ekipa u bolnici je bila mrtva hladna. Sto se tice odmaranja, tu sam carica, pocela sam se prenemagat i zazivat od prvog pogleda na plavu crticu. Kucanski poslovi mi nikad nisu bili mili ionako. Nije lose bit trudnica, a odgadjala sam to godinama. Sad cu ja dvoje, troje nastancat i uzivat .
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 10:56   #4
Hvala hvala Evo proslo je tjedan dana bez ikakvog krvarenja, al evo jutros opet, malkice . Ne kuzim ja to nist. Dobra stvar je sto u 12h imam date sa ginicem pa cu ga izgnjavit. Losa stvar je sto sam svjeze u Njemackoj i sto je moj Njemacki jos nesavrsen, a dr. Helmut jedva natuca engleski, pa nase seanse traju duze neg normalne,lol. Al besh, borimo se rukama i nogama
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:22   #5
brlja,javi nam obavezno poslije pregleda da li je sve ok, mislim ,bit ce sigurno, nazalost su ta krvarenja dosta cesta i uobicajena, al ipak ti nama javi....ne znam koliko si trudna, ako je oko 3 mj, tada se pocinje stvarati posteljica, pa krvarenje moze biti i od toga....pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:38   #6
Javim se popodne kad dodjem doma. U 12. sam tjednu, kraj je treceg mjeseca sad, moze bit da je to to. Cukerino, ti si super, djelujes ko tableta za smirenje Placam avionsku kartu i bit ces sa mnom na porodu
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:31   #7
Evo vratih se, sve je ok, beban zivo, zdravo mase rukicama i nogicama . Uzeo je doc sample krvi pa ce vidjet sta je uzrok. Slijedeci tjedan imam next date Nadam se da je sve ok. Hvala na podrsci
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:33   #8
Quote:
Brlja kaže: Pogledaj post
Evo vratih se, sve je ok, beban zivo, zdravo mase rukicama i nogicama . Uzeo je doc sample krvi pa ce vidjet sta je uzrok. Slijedeci tjedan imam next date Nadam se da je sve ok. Hvala na podrsci
odlično-baš mi je drago vidiš da je sve ockej
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 11:26   #9
pozdrav

htjela bih vas upitati je li netko imao par dana prije prije nadolazeće menstruacije lagani iscjedak, onako, kao stara krv, smeđkast?

naime, meni se to događa, popraćeno je s grčevima, bolom u prsima i do jučer me rasturao lijevi jajnik. čitala sam da to može biti od ugnježdavanja ploda, ali ne vjerujem teoriji...

voljela bih ako bi mi netko mogao reći je li to iskusio ili netko blizak vama...

hvala
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:24   #10
Nope. Ja ti imam iscjedak nekakav smeckasti zadnjih tjedan dana, nemam nikakve bolove, bila kod ginica, on veli da je meni to od hormona. Naime moram uzimat utrogest vec tri mjeseca i jos dva tjedna bi trebala. nadam se da ce onda to stat. Ne kuzim poveznicu krvarenja i hormona al ako je doc to rekao vjerovat cemo mu. I ja sam mislila da je to zbog ugnjezdjavanja i sl. al doc rece da ne. I sta je najvaznije rece da se ne moram zabrinjavat nista, da je sve to normalno i nikakva mirovanja mi nije preporucio. I slijedeci tjedan uz njegov blagoslov odoh ja na more, plivat i pokazivat busu, koje jos doduse nema
Mislim da nemas razloga za brigu, al najbolje ce te umirit posjet tvom doktoru.
Pusa!
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:11   #11
Bok svima. Imam velikih problema, a kod liječnika mogu tek sutra, pa ako netko ima sličaj slučaj da me utješi, pomagajte. Naime, po testu sam trudna, otišla kod liječnika koji mi je rekao da ne vidi ništa nego samo nakupinu sluzi, poslao me izvaditi krv, nalazi pokazali da sam trudna i to dobrih 6. tjedana. Noćas sam počela krvariti, ništa više nego i obično. Ništa mi više nije jasno, ništa mi više nije logično, ne znam čemu se nadati sutra kod liječnika. Da li je neka od vas imala sličaj slučaj ili barem za ovakovo nešto čula?
uciteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:18   #12
uciteljica ... odi u bolnicu .... pa da te tamo pregledaju :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:45   #13
Quote:
Brlja kaže: Pogledaj post
Nope. Ja ti imam iscjedak nekakav smeckasti zadnjih tjedan dana, nemam nikakve bolove, bila kod ginica, on veli da je meni to od hormona. Naime moram uzimat utrogest vec tri mjeseca i jos dva tjedna bi trebala. nadam se da ce onda to stat. Ne kuzim poveznicu krvarenja i hormona al ako je doc to rekao vjerovat cemo mu. I ja sam mislila da je to zbog ugnjezdjavanja i sl. al doc rece da ne. I sta je najvaznije rece da se ne moram zabrinjavat nista, da je sve to normalno i nikakva mirovanja mi nije preporucio. I slijedeci tjedan uz njegov blagoslov odoh ja na more, plivat i pokazivat busu, koje jos doduse nema
Mislim da nemas razloga za brigu, al najbolje ce te umirit posjet tvom doktoru.
Pusa!
hvala ti, brlja.

test je pozitivan, a krvarenje prestalo, zajedno s grčevima. ići ću idući tjedan do ginaća da mi kaže kakvo je stanje. nadam se najboljem... hvala ti još jednom..

učiteljice, svakako kod doktora... držim fige da sve bude dobro.
__________________
Ask me no questions and I tell you no lies...
ojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:21   #14
što se tiče krvarenja, tribaš što više mirovat, pogotovo jer si rekla da ti se krv počela ljevat. Meni je u prvoj trudnoći počela krv ići, i otišla sam brzo kod ginekologa, muž mi je tada bio na poslu. Onda me je pregledao na ultrazvuku, koji sam čekala uru vrimena, možete mislit kako mi je bilo. Znala sam odprije da sam trudna ali nikako nisam išla kod ginekologa dok nisam počela krvarit. On je na to poludio, ali ništa nije reka. Reka mi da postoji mogućnost za spontani i zato tribam što više ležat, nema pranja suđa, čišćenja po kući ništa. Ni tuširanja, samo se malo oprat, eto tek toliko da održim higijenu. Znači nikakav dodir s vodom. I još sam pila dabroston i normabel. Kad je prošlo krvarenje, ja i suprug smo vodili ljubav, i to polako, jer smo se bojali da ne bi opet počela krvarit. Ošla sam na wc, kad ono sukrvica. Spremili smo se, otišli malo prošetat i onda kod mojih roditelja. Kad sam ošla na wc, uložak cili krvav kao da imam menzis. Brzo sam otišla kod ginekologa i odma u bolnicu, cila sam se tresla i plakala, užas. Nisam mogla doći sebi, u bolnici sam svakih pet minuta trčala na wc gledat jel stalo krvarenje. Hvala Bogu sve je super prošlo. I s drugim sam imala krvarenje, ali sasvim malo, za tjedan dana prošlo.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:23   #15
ja sam imala istu terapiju ko mare al se nazalost plod nije odrzao...svaki mali iscjedak treba provjerit kod doktora....uciteljice, javi nam se cim dodjes s pregleda da znamo kako si!Drzimo ti fige da je sve u najboljem redu!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:49   #16
Question

A meni opet nije jasno, jel doktor na pregledu moze skuzit da je krvarenje uzrokovano mogucim spontanim? Meni ovaj moj rece da se ne brinem nista, nije mi rekao da mirujem, al nije mi rekao konkretan uzrok. On nagadja da je to od tih hormona koje uzimat moram. I ja cijelo vrijeme pomalo imam taj iscjedak, jedan dan vise, jedan manje al skroz je tu damn it!
I jos jedno pitanje, kolko to krvarenje moze trajat prije neg se spontani dogodi?
Nadam se iskreno da je moj doktor u pravu, zadnja tri tjedna idem svaki tjedan na ultrazvuk, sto redovni pregled, sto onaj double test za down, i beban je ok. Al svejedno me malo strah. Za par dana idem na more na tri tjedna, doktor i za to rece, uzivajte i sretan vam put Nekako mi je on previse cool, il sam ja previse paranoicna

Ojla, sretno !
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:42   #17
neznam koliko ti je pametno ići na more, bar do 3 miseca trudnoće, jer i zbog tog može doć do spontanog, od mora i sunca, tako je meni ginekolog reka, a sad neznam kako oni mogu vidit jel od krvarenja može doći do spontanog. ja bi isto na tvom mistu pripazila, a i potražila mišljenje drugog ginekologa, ovaj ionako nema šta znati, jer slučajno ako odeš drugom a ovaj sazna odma dignu nos, znam po svom. kad sam u drugoj trudnoći počela malo krvarit, a moj gin nije radio otišla sam kod drugog, i ovaj je sazna, ja sam mu rekla i odma je počeo: zašto nisam došla kod njega, bla bla bla
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:09   #18
Ja sam u 4. mjesecu trudnoce, sad je 14. tjedan. Nemoj me plasit molim te. Ocu moooreeee! I idem. Vise cu se odmarat lezec u hladovini borovine,lol, nego doma bivajuc paranoikom. Ja sam u Njemackoj, imam feeling da se oni tu brinu za pacijente malkice s vise zara nego kod nas, i ak zeznu stvari poslijedice su malo zesce, pa imam nekak povjerenja i u ovog svog. Al ne znam, doktori su doktori, ne volim ih ma gdje bili.
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:25   #19
onda nemoraš brinut, jer kako je meni moj ginekolog reka, do 3 miseca trudnoće se triba dosta pazit zbog spontanih. ti si u 4 misecu pa nemoraš brinut. Jedna moja frendica je bila trudna, 5 tjedana, išla je na kupanje s drugom prijateljicom. nikom nije rekla da je trudna. kupala se i sunčala i odjednom počela krvarit, zvali su hitnu, dok je hitna došla i odvezla u bolnicu ona je već pobacila. oću ti reći da se za nešto što želiš u životu moraš i žrtvovat, a ne oču ovo, oču ono. ja 3 godine nisam išla na plažu, a živim na moru, morala sam obje trudnoće čuvat, važnije mi je to bilo nego more i kupanje itd. aj da više ne pametujem, sad se isjećam ki da imam 70 god., uživaj i sve će bit u redu
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:43   #20
Hvala ti Mare Vazan je meni ovaj mali unutar mene i pazit cu se, cuvat cu se na moru Btw, idem u Sibenske krajeve. nadam se da nece sva suma izgorit dok ja dodjem, pa da se nadje neke hladovine za izlezavanje,
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.