Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci
Korisničko ime
Lozinka

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2005., 17:20   #1
idy
Registrirani korisnik

idy Avatar

Registracija: Dec 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku idy
Dresura i odgoj pasa - skupna tema

... stane kad joj kažem stop

... hoda s jedne strane, a ne cik-cak

... da hoda kraj mene bez lajne

... ne bude proždrljiva i ne slini kad netko od nas jede

... ne grize jako kad se igra

Naime, moja budalasta mopsica je tvrdoglavo malo slatko sranje koje mi zadaje probleme. Još je relativno mala (5 mjeseci) pa joj opraštam razne pizdarije koje izvede, ali bi je htjela naučiti što smije, a što ne. Totalna mi je naučna fantastika kad vidim ljude kak šeću cucke bez lajni, a ova moja se zašpura u bilo kojem smjeru i kad ima lajnu.
O cendranju za hranom da i ne pričam... Taman kad se i najede slinila bu ko da je došla iz Bijafre.

Molim savjete svih vas koji ste prošli ovakvo što.

Old 23.07.2005., 17:30   #2
Toco1980
Banned

Registracija: Sep 2003.
Prvenstveno strogim i dosljednim odgojem.
Ako ne naučiš psa da sluša tebe, uskoro ćeš ti morati "slušati" njega.

Obično pali sistem kazna-nagrada.

Recimo, kako naučiti psa da hoda uz nogu..... U početku treba lajna. Pas mora hodati s lijeve strane istom brzinom kao gazda. Hodaj, a čim krene svojim putom naglo povuci lajnu i reci zapovjednim tonom "uz nogu". I tako svaki puta kad pas krene na svoju stranu. Kad posluša naredbu obavezno pogladiti psa.

Kako psa naučiti da ne grize jako.... Ne dozvoliti da grize uopće! Lupi ga po nosu novinama ili lajnom svaki put kad pokuša gristi. Inače će u igri početi žvakati namještaj, šlape, sve što stigne.

I tako dalje....
Toco1980 is offline  
Old 23.07.2005., 17:36   #3
d@d@
Registrirani korisnik

d@d@ Avatar

Registracija: Nov 2004.
Re: kak da naučim pesa da...

Quote:
idy kaže:
1.... stane kad joj kažem stop

2.... hoda s jedne strane, a ne cik-cak

3.... da hoda kraj mene bez lajne

4.... ne bude proždrljiva i ne slini kad netko od nas jede

5.... ne grize jako kad se igra

5. nikako, slinit će

1. vježbaš s keksičima (pola froliha ili komadić sira i slično ili poli salamice ili kaj već voli)
pas na lajni:
kažeš sjedi (ako zna, ako ne zna prvo je to naučiš) i cukneš lajnu, oštar kratki trzaj ne vučeš psa kad posluša nagradiš, ako ne posluša rukama ga natjeraš da zauzme stav koji si zamislila (namjestiš ko komad namještaja) kad te blesavo pogleda onda daš nagradu (poželjno je da nagrada usljedi nakon nekoliko sekundi od dane naredbe, vrijeme se povećava ali ne pravilno, ne smije sve radit za keksić, jednom daš nakon sekunde, drugi put nakon 5 sekundi, pa nakon 30 sekundi, pa opet nakon 2 - šaraj)
2. kad naući 1. i "ne - komanda koja sprečava psa da radi što je naumio" onda počneš sa psom hodat (najbolje uz ograde, plot i ispravljaš podrazumijeva komandu stani sve isto kao i gore - mitiš i radiš na sve duljim potezima.
3. kad savršeno hoda 2. onda stavi cigle grane i sl. po dvorištu parku ili gdje već radiš i uči da te na lajni uvijek prati gdje god i kojim god se smjerom gibaš, lajna nikad nategnuta (moraš doć do toga da lagano visi) - moje iskustvo je da to savladaju 1-2 mjeseca nakon hodanja na lajni polako ju počneš odvezivat i ponavljaš vježbe na sigurnom prostru (od auta, drugi psi u principu ne smetaju ako zna "ne" i ako je koncentracija razvijena na više d 1 minute - poželjno je svaku novu komandu radit bez vanjskih smetala pa ih polako uvodit, čak i provocirat prijatelji, pet-boce, vrećice i sl.)
5. je najlakše, kad ogrebe, zagrize vići joj i glumi da boli, 2x ponovi time out na 1 -2 minute ponovo se igraš, ponovo ponovi (uvjek vići "joj") i time-out na 20 minuta pamte nakon 2-3 pokušaja ovdje nema nagrada.

Koncentraciju dižeš sa nagradama, pozoveš, staviš u sjedi i daš zalogaj, produžavaš vrijeme u stavu sjedi, opitmalno vrijeme vježbe 3 x dnevno po 10 - 15 minuta i mjenjat vježbe da psu bude interesantno, dodaj u trening igre s loptom i štapom. I strpljivo, bolje ništa nego da zbog nervoze pokvariš.
d@d@ is offline  
Old 25.07.2005., 07:45   #4
Billi
Pas sa licem

Billi Avatar

Registracija: Feb 2003.
Re: kak da naučim pesa da...

Quote:
idy kaže:

1... stane kad joj kažem stop

2... hoda s jedne strane, a ne cik-cak

3... da hoda kraj mene bez lajne

.4.. ne bude proždrljiva i ne slini kad netko od nas jede

5... ne grize jako kad se igra

ja ne praktiram kolacice nego pohvalu.

1.2, 3. neka ti hoda s lijeve strane, ako pokusa brze, pocukaj je i reci ostro UZ! (iili pored) i tako dok ne smiri hod i onda je pohvali. kad dodjete do ceste, veli joj CEKAJ, SJEDI pohvala...krenite, reci PORED i pocukaj ako te vuce. sve ovo pod 1,2,3 ide u jednoj vjezbi.

kad doma jedete smjesti je na njenu dekicu ili kaj vec ima. i tako mora lezati dok ne pojeses.
potpuna zabrana grizenja u irgi, ako te grize potresi je za siju uz NE i odma joj uvali igracku . time joj pokazujes da smije gristi igracku a ne tebe. (ovo s eodnosi na sve stvari koje doma grize: cipele, wc papir, zavjese...njih nedaj da grize a uvali joj neku igracku)

ja sam protovnik novina i slicnog jer nikad ne znas kakv sklop moze pas dobiti kad ugleda covjeka sa novinama u rukama i dobije neki flashback.
Billi is offline  
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 17.10.2007., 19:28   #5
peta25
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Dresura pasa

ima li koje skole za dresuru pasa u Zagrebu osim KOSSP posto mi se tamo nitkone javklja vec neko vrijeme.....ako ima i na istocnom dijelu
peta25 is offline  
Old 17.10.2007., 19:31   #6
geronimos winner
Registrirani korisnik

geronimos winner Avatar

Registracija: Sep 2007.
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
ima li koje skole za dresuru pasa u Zagrebu osim KOSSP posto mi se tamo nitkone javklja vec neko vrijeme.....ako ima i na istocnom dijelu

znam ženu koja privatno radi dresure..javite se na PP
geronimos winner is offline  
Old 19.10.2007., 18:05   #7
Wanja
Registrirani korisnik

Wanja Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
Uredovno vrijeme KOSSP utorkom 18-19 sati zvati tada, ili doći tjednom oko 19 obično treninzi (no to nisam sigurna, nisam dugo bila).
Ljudi vani treniraju s psima, pa često u kućici nema kog da se javi na tel.
Inače ima Sara Marević Vindor i Nessi od Nevena S.Kovačevića...pa ti procjeni... KOSSP je OK, to sigurno.
Old 22.10.2007., 09:50   #8
dorothy
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
Quote:
utorkom od 18-19. Inace se nitko nema javiti. Ljudi koji rade u KOSSPu su volonteri i preko dana su na svojim radnim mjestima. MOzes i doci svaki dan od 7 pa nadalje kad se odrzavaju tecajevi da se raspitas, ali upisi su iskljucivo utorkom.
dorothy is offline  
Old 23.10.2007., 11:13   #9
tj1
Übermensch, mojne srat!

tj1 Avatar

Registracija: Oct 2007.
ima ti ovo, al ne znam kolko ti paše ovoliko istočno.http://www.tara.hr/
tj1 is offline  
Old 25.10.2007., 11:44   #10
halfevil
Registrirani korisnik

halfevil Avatar

http://www.skola-vindor.hr/

kliker metoda-isključivo pozitivna motivacija
toplo preporučam
halfevil is offline  
Old 05.11.2007., 17:39   #11
peta25
Registrirani korisnik

dal je tko isao u nesi ili vindor skolu neznam koja je bolja??
peta25 is offline  
Old 05.11.2007., 22:27   #12
Golden Drop
...lost in this dimension

Golden Drop Avatar

Registracija: Apr 2006.
Najbolja tebi je ona koja najviše odgovara tebi.

kliker metoda je najbolja metoda - po meni. Jer se radi na principu nagrađivanja, a ne prisile.
Golden Drop is offline  
Old 08.11.2007., 19:14   #13
peta25
Registrirani korisnik

koja meni odgovara????
valjda bi psu trebalo odgovarat ne meni to se on uci prvenstveno....

danas sam bas bila kod jednog uzgajaivaca haskia i pitala ga dali njegovi bjeze kad su lobodni i rekao je da im je to ukrvi i da nijedna skola taj lovacki istrazivacki instinkt nemoze promjeniti.... sad sam u dilemi sta ako on stavrno nakon te skole opet pobjegne jer prvenstveno zbog toga idemmmm
peta25 is offline  
Old 08.11.2007., 21:21   #14
Wanja
Registrirani korisnik

Wanja Avatar

Quote:
koja meni odgovara????
valjda bi psu trebalo odgovarat ne meni to se on uci prvenstveno....

danas sam bas bila kod jednog uzgajaivaca haskia i pitala ga dali njegovi bjeze kad su lobodni i rekao je da im je to ukrvi i da nijedna skola taj lovacki istrazivacki instinkt nemoze promjeniti.... sad sam u dilemi sta ako on stavrno nakon te skole opet pobjegne jer prvenstveno zbog toga idemmmm
Puno toga ovisi upravo o tebi. U školi (bilo kojoj) će te naučiti kako ćeš ti raditi sa svojim psom...svakodnevno.
Je, svaka pasmina ima nešto svoje i sigurno da je s ovčarom napraviti poziv lakše nego sa malamutom - ali nije nemoguće i neostvarivo. Zato -hrabro naprijed
Old 08.11.2007., 21:21   #15
Wanja
Registrirani korisnik

Wanja Avatar

Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Najbolja tebi je ona koja najviše odgovara tebi.

kliker metoda je najbolja metoda - po meni. Jer se radi na principu nagrađivanja, a ne prisile.

Goldi, uvijek za klik, slažem se.
Old 09.11.2007., 11:19   #16
Chiara!
Registrirani korisnik

Chiara! Avatar

haha imam aljaškog malamuta i sama sam ga dresirala s obzirom na to da mi je desetak ljudi koji se bave dresurom reklo da je nemoguće.... dobro neće plesati na trepavicama ali je pristojan...
Old 09.11.2007., 13:14   #17
peta25
Registrirani korisnik

ma nemampojima jel tvojmalamut moze hodati bez uzice?????

meni je to SF a da ne pobjegne
peta25 is offline  
Old 11.11.2007., 17:09   #18
sweet cookie
Registrirani korisnik

sweet cookie Avatar

Registracija: Nov 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku sweet cookie
Quote:
meni je to SF a da ne pobjegne

ajme ... loooooooooool ... dobraaaaaa!!! rikavam od smijeha ..
sweet cookie is offline  
Old 06.12.2007., 10:41   #19
kocka šećera
Mini matematičarka... :D

kocka šećera Avatar

Registracija: Nov 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku kocka šećera
Dresura i odgoj pasa - skupna tema

pozzz...
ne znam postoji li vec ova tema..ak postoji neka moderator spoji....

ugl..treba mi savjet, kako nauciti psa da se šeće..kada je pravo vrijeme da se pocne ucit setat...

inace..peso ce za 2 dana imat 2 mjeseca.i ja ga polako secem po ulici, i istrcavam ga po dvoristu...

dakle , zanima me..kada i kako da ga naucim da se lijepo sece uz nogu i da slusa kad mu nesto kazem..

naprijed hvala
kocka šećera is offline  
Old 06.12.2007., 10:58   #20
Jelena-82
Udruga Argus

Jelena-82 Avatar

Registracija: Dec 2007.
Ja sam svog prvog psa učila da hoda uz nogu tak da sam mu stavila gutilicu, ponavljala uz nogu i stalno mu hodanje korigirala uzicom. Pas to dosta brzo skuži. Kad usvoji naredbu uz nogu, skineš uzicu i probaš ga naredbom natjerati da radi isto što i na uzici. Nije teško ali treba strpljenja.
Moram priznati da druga dva psa nisam to učila. Naučila sam ih samo da lijepo šetaju, ali ne striktno uz nogu. I to zato jer mi se čini da je pas kad hoda uz nogu u šetnji po nekim opterečenjem, kao da stalno mora paziti gdje je moja noga pa imam osjećaj da ga nepotrebno gnjavima. Bitno mi je samo da hoda lijepo s jedne srane bez navlačenja.
Jelena-82 is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja