Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili
Korisničko ime
Lozinka

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 18:29   #1
zbuki
Registrirani korisnik

zbuki Avatar

Registracija: May 2007.
Automatska klima

Ovako:
razmisljam o automatskoj klimi u autu. Da li se isplati nadoplatiti ili je to samo bacanje novaca.
Nadoplata od oko 500eura u ford focusu 1,6 16V
Što velite?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:34   #2
fangs
celebrity

fangs Avatar

Registracija: Nov 2006.
Ovisi koliko je nadoplata i koja klasa auta...ali to je prilično zgodna stvar.
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 18:35   #3
alfa146
Power of dreams

alfa146 Avatar

Registracija: Sep 2007.
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
Ovako:
razmisljam o automatskoj klimi u autu. Da li se isplati nadoplatiti ili je to samo bacanje novaca. Što velite?
Interesantno,baš sam danas vodio polemiku s jednim prijateljem oko toga.Naime ja zastupam stav da mi je bolja manualna(iz nekih skoro pa samo menih znanih razloga),on veli da je auto AC zakon.
A o kojoj je cifri za nadoplatu riječ?
Old 05.03.2008., 18:38   #4
zbuki
Registrirani korisnik

zbuki Avatar

Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Interesantno,baš sam danas vodio polemiku s jednim prijateljem oko toga.Naime ja zastupam stav da mi je bolja manualna(iz nekih skoro pa samo menih znanih razloga),on veli da je auto AC zakon.
Nadoplata je oko 500 eura u novom ford focusu 1,616V
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 05.03.2008., 18:44   #5
tomicaX
Registrirani korisnik

tomicaX Avatar

Registracija: May 2006.
pa, ovisi kolika je nadoplata i koja je cijena auta. Imam automatsku klimu u autu i cijelo vrijeme je AC na off. Izbjegavam koristenje klime dokle god je moguce, tako da i ljeti najcesce rucno podesavam brzinu ventilatora i ukljucivanje klime.

A najvise me nervira sto se u nekim autima i rucna i automatska sama ukljucuje kad se odabere puhanje na vjetrobran.

Neznam, ako je neka sitna doplata ili ide u paketu sa jos nekom opremom, onda ok. Inace, dati par tisuca kuna samo za auto-klimu u autu od 100000 kuna mi se cini previse. Bolje nesto korisnije uzeti za te novce.
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:01   #6
jpm
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Quote:
Nadoplata je oko 500 eura u novom ford focusu 1,616V
Zar narucujes auto po zelji S lagera ne mozes dobit samo automatsku klimu za 500 eura, dobije se bolji PAKET opreme koji ukljucuje tu klimu.
jpm is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:05   #7
johny5
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Quote:
Hehe! Ja mislim da je automatska klima najbolja! No zato je to i polemika sto drukcije mislimo! Automatska klima je 5 puta zdravija za zdravlje! Prije dok sam se vozio u autima s manualnom klimom znao mi je nos malo curit ili bolit glava! Otkad vozim aute s automatskom palim je bez problema i na +40 c i nisam nikad aimao takav problem! No to je samo jedna stvar u vezi automatske klime! Ima toga jos, navest cu kansije! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:06   #8
Neznam_nista
Banned

Registracija: Mar 2008.
imam automatsku,stavis na 21 i boli te k. a
Neznam_nista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:13   #9
zbuki
Registrirani korisnik

zbuki Avatar

Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Zar narucujes auto po zelji S lagera ne mozes dobit samo automatsku klimu za 500 eura, dobije se bolji PAKET opreme koji ukljucuje tu klimu.
možeš, nudili mi tu opciju prosli tjedan. projerit cu sutra i javim feedback
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:15   #10
alfa146
Power of dreams

alfa146 Avatar

Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hehe! Ja mislim da je automatska klima najbolja! No zato je to i polemika sto drukcije mislimo! Automatska klima je 5 puta zdravija za zdravlje! Prije dok sam se vozio u autima s manualnom klimom znao mi je nos malo curit ili bolit glava! Otkad vozim aute s automatskom palim je bez problema i na +40 c i nisam nikad aimao takav problem! No to je samo jedna stvar u vezi automatske klime! Ima toga jos, navest cu kansije! Pozdrav!
Pa baš i ja to tvrdim.Meni automatska iz nekih njenih razloga puše jače na konzolu,pa slabije pod noge,pa jače pozadi,pa slabije po strani....,ovisno o senzorima.Manualna brate puše gdje ja hoću,kad ja hoću i onoliko jako koliko ja hoću.
Old 05.03.2008., 19:23   #11
booyakasha
keep it real

booyakasha Avatar

Registracija: Aug 2007.
Pa da, a zasto ti zapravo kad si ga kupovao nisi naručio odmah automatsku
Old 05.03.2008., 19:26   #12
alfa146
Power of dreams

alfa146 Avatar

Quote:
možeš, nudili mi tu opciju prosli tjedan. projerit cu sutra i javim feedback
Ja je osobno ne volim,tj valja mi i ručna,ali ako je 500 € uzmi,nije to neko zlo.
Old 05.03.2008., 19:33   #13
Saško
autostoper s iskustvom

Saško Avatar

Registracija: Feb 2005.
Kod ručne klime u focusu dobiješ one ružne prekidače na okretanje koji podsjećaju na šporete iz 1960-ih. Samo zato valja automatska
Old 05.03.2008., 19:41   #14
jpm
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Puno lakse i jeftinije je popraviti kvar na rucnoj nego na automatskoj klimi. To kod novih auta s garancijom nije toliko bitno...
jpm is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:02   #15
johny5
Registrirani korisnik

Quote:
Pa baš i ja to tvrdim.Meni automatska iz nekih njenih razloga puše jače na konzolu,pa slabije pod noge,pa jače pozadi,pa slabije po strani....,ovisno o senzorima.Manualna brate puše gdje ja hoću,kad ja hoću i onoliko jako koliko ja hoću.
Ima u tome nesto no mislim da se razlikuje od auta do auta, vozio sam se na duze relacije u 3 razlicita auta s automatskom klimom i postoje neke razlike! mozda je rucna cak i bolja u nekim detaljima no ja sam se cesto vozio i na +40c s automatskom i nije me nikad bolila glava niti sam se uznojio, zadovoljan sam! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:05   #16
johny5
Registrirani korisnik

[QUOTE=jpm;12950583]Puno lakse i jeftinije je popraviti kvar na rucnoj nego na automatskoj klimi. To kod novih auta s garancijom nije toliko bitno...[/QUOTE]

Da, istina no ima i starih pila kod kojih to nije bitno! Imam ja jednoga sa preko 400tkm na kojem je jos originalni kompresor i sve i hladi ko lud! Samo se ubaci plin! To sam zasad napravio samo jednom u 70tkm! istina na jednom je mijenjan kompresor na 260tkm, tako je covjek rekao! Neznam kakvi bi ostali problemi mogli postojat! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:38   #17
Dado_Dixie
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
Quote:
tomicaX kaže: Pogledaj post
A najvise me nervira sto se u nekim autima i rucna i automatska sama ukljucuje kad se odabere puhanje na vjetrobran.
Nikada ti nije palo na pamet da ima neki razlog za to? Evo, ako nisi znao klima isuši zrak (odvlaži ga) i takav zrak daleko brže i efikasnije ukloni vlagu s vjetrobrana.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:43   #18
tomicaX
Registrirani korisnik

tomicaX Avatar

Registracija: May 2006.
Quote:
Dado_Dixie kaže: Pogledaj post
Nikada ti nije palo na pamet da ima neki razlog za to? Evo, ako nisi znao klima isuši zrak (odvlaži ga) i takav zrak daleko brže i efikasnije ukloni vlagu s vjetrobrana.
Palo mi ja na pamet i znam zasto to tako radi (jesam li negdje napisao da neznam?)

Ali ja ne zelim da to tako radi, jer ne zelim da mi se na temperaturi od 5 stupnjava vani pali klima, kada topli zrak ionako dobro osusi/odmagli staklo.
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:48   #19
Dado_Dixie
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
Quote:
tomicaX kaže: Pogledaj post
Palo mi ja na pamet i znam zasto to tako radi (jesam li negdje napisao da neznam?)

Ali ja ne zelim da to tako radi, jer ne zelim da mi se na temperaturi od 5 stupnjava vani pali klima, kada topli zrak ionako dobro osusi/odmagli staklo.
Klima radi dvije stvari - uklanja višak vlage i hladi zrak. Ako ti namjestiš višu temperaturu, puhati će smao odvlaženi zrak, ne i rashlađeni. A kada ti je vanjska vlaga 90% (unutarnja je u pravilu 99%-100% ako ti je staklo zamagljeno), nema tu efikasnosti od samo topline (pogotovo ako si tek upalio auto)
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:50   #20
ship-shop
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2008.
Johny5, nema te klime koja je manje štetna za zdravlje.
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja