Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre
Korisničko ime
Lozinka

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2003., 09:11   #1
kF
octopus

kF Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku kF
Unreal 2: The Awakening

Kao sto ste mozda vidjeli, igra je od jucer gold i dolazi nam prvog tjedna u veljaci.

Ima zainteresiranih?
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:09   #2
Jango Fett
Audiofil

Jango Fett Avatar

Naravno da sam zainteresiran

Unreal mi je naj igra koju sam igrao i nestrpljivo čekam doživljaj dvojke. Ipak, skeptičan sam što se tiče nastavaka, s obzirom da već znamo da princip igre nije u jednom svijetu na kojem preživljavaš, nego u više svijetova, već predviđam da će biti puno lošiji.
Old 15.01.2003., 19:06   #3
kF
octopus

kF Avatar

Dunno, mene se prvi Unreal i nije tako jako dojmio... mislim, grafika je bila fantasticna, prvih par nivoa su imali odlicne skriptirane dogadjaje i sve je bilo super da bi kasnije jednostavno postalo premonotono... bilo mi je zao sto takav potencijal nisu upregnuli do kraja.

A dvojka je nesto potpuno drugacije...
Trebala bi redefinirati singleplayer, sa jedinicom nema veze (osim Skaarja, oni se opet pojavljuju) i stvarno zvuci dobro...
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 19:32   #4
simplyred
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku simplyred
Meni je prvi Unreal isto tako bio dobar prva dva nivoa. Prvi nivo, bijeg iz broda bio je fantastičan, rame uz rame s nivoima Half-Lifea, ali dalje kaos. Nadam se da ce ovaj biti bolji, btw jer znate koja ce biti minimalna konfiguracija za to čudo?
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 15.01.2003., 20:11   #5
kF
octopus

kF Avatar

Proizvodjaci navode nekakav P3 na 600 MHz kao min., a po forumima mozes vidjeti da se trazi P3 na 800 MHz... nekakva osrednja konfiugracija na kojoj bi sve trebalo ici OK bi bila nekakva 1.4 GHz i GF2 (pozeljno da nije MX)...

I da, Half Life je kroz cijelu igru izgledao kao prvih par Unrealovih nivoa.
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 14:13   #6
Eladio
ride to live,live to ride

Eladio Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku Eladio Pošalji poruku preko Skype korisniku Eladio
Quote:
kF kaže:
Proizvodjaci navode nekakav P3 na 600 MHz kao min., a po forumima mozes vidjeti da se trazi P3 na 800 MHz... nekakva osrednja konfiugracija na kojoj bi sve trebalo ici OK bi bila nekakva 1.4 GHz i GF2 (pozeljno da nije MX)...

I da, Half Life je kroz cijelu igru izgledao kao prvih par Unrealovih nivoa.

ma igra ce ocito biti zahtjevna kao i smece UT 2003

..zato bolje da bude dobra

Old 17.01.2003., 21:26   #7
Jango Fett
Audiofil

Jango Fett Avatar

Dakle, nešto poput Athlon XP na 1400 i GF2 je solidno? Fino, moći ću igrati.. jeeee

Inače, ne znam zašto vam je Unreal na kasnijim nivoima monoton i dosadan. savršen je. Što sam više igrao, doživljavao sam sve jači audiovizualni doživljaj. jedina dosada koja ti se može dogoditi jest ta da zapneš negdje jer ne znaš riješiti problem... Početak je impresivan, a kroz cijelu igru svakim nivoom doživljavaš novi svijet, raskoš boja i oblika, arhitektura viđena na Zemlji u povijesti, voda, nebo, priča koju postupno otkrivaš čitajući dnevnike onih koji nisu uspjeli, kontakt sa drugim nestalim svemirskim brodovima, misteriozna Skaarj predatorska civilizacija, katakombe, magla, hi-tech i povijesno u jednom, odlična zvučna podloga, blještavilo boja, biljaka, životinja... narod nalija, njihova božanstva, mitovi i legende, monumentalno velike scene (mape), grad u oblacima, teleporteri, čudovišta, napetost, mrak, neizvjesnost i sve to, da bi na kraju u spektakularnoj stravičnoj atmosferi došao do matice, uz tišinu, samo uz glasanje čudovišta iz mraka. Pobjedonosni i spektakularni bijeg sa planeta, životna filozofija o "vraćanju u životni kavez".

Jednostavno najbolja igra dosad.
Old 20.01.2003., 09:27   #8
Aux1
Since 2002 :D

Aux1 Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku Aux1
Thumbs up unreal je majka

Quote:
Jango Fett kaže:
Dakle, nešto poput Athlon XP na 1400 i GF2 je solidno? Fino, moći ću igrati.. jeeee

Inače, ne znam zašto vam je Unreal na kasnijim nivoima monoton i dosadan. savršen je. Što sam više igrao, doživljavao sam sve jači audiovizualni doživljaj. jedina dosada koja ti se može dogoditi jest ta da zapneš negdje jer ne znaš riješiti problem... Početak je impresivan, a kroz cijelu igru svakim nivoom doživljavaš novi svijet, raskoš boja i oblika, arhitektura viđena na Zemlji u povijesti, voda, nebo, priča koju postupno otkrivaš čitajući dnevnike onih koji nisu uspjeli, kontakt sa drugim nestalim svemirskim brodovima, misteriozna Skaarj predatorska civilizacija, katakombe, magla, hi-tech i povijesno u jednom, odlična zvučna podloga, blještavilo boja, biljaka, životinja... narod nalija, njihova božanstva, mitovi i legende, monumentalno velike scene (mape), grad u oblacima, teleporteri, čudovišta, napetost, mrak, neizvjesnost i sve to, da bi na kraju u spektakularnoj stravičnoj atmosferi došao do matice, uz tišinu, samo uz glasanje čudovišta iz mraka. Pobjedonosni i spektakularni bijeg sa planeta, životna filozofija o "vraćanju u životni kavez".

Jednostavno najbolja igra dosad.
Khm... uistinu!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 11:38   #9
kF
octopus

kF Avatar

dakle, otprije par dana se igra moze nabaviti a legalno dolazi 04.02...

netko mozda vec igrao? komentari koje sam do sada citao i nisu bas pretjerano skloni ovoj igri, ima tu vise prigovora...
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 15:22   #10
damian
Pacijent

u2 ima odlicnu grafiku po meni dosad najbolju svidja mi se story i intro ( iako je malo predugacak ) oruzje i detalji su fenomenalni. game play brz i dobar kau vec u prvom dijelu i ut.
sve u svemu izvrsna igra ali meni ipak fali multiplay

Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 17:48   #11
Aux1

Aux1 Avatar

Lightbulb ultimate sigle player xperience

Quote:
damian kaže:
sve u svemu izvrsna igra ali meni ipak fali multiplay
Pa zar za to ne služi UT2003? :-/
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 19:43   #12
damian
Pacijent

Re: ultimate sigle player xperience

Quote:
Aux1 kaže:
Pa zar za to ne služi UT2003? :-/
imas pravo ali isto me cudi zasto nema multiplay kod svake igre, ipak na net-u ili sa prijateljima u lan-u svaka igra je bolja
ali u2 je singelplayer i zato necu bas dugo vremena troziti oko toga
pozdrav

Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 22:38   #13
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Ja imam prigovor na preeeedugo učitavanje,kako levela,tako i quickload-a koji nema veze sa značenjem te riječi.

Inače,igra je OK...jes' da malko trzaka na high postavkama(imam 1Ghz,512rama,GF2MX400/64),a kad uleti hrpa aliena onda je ajme majko...

Čini mi se da i AI nije baš najsretnije riješen...jes' da su ružni alieni,al bi ipak mogli bit malo pametniji,a ne samo jurcati
Old 05.02.2003., 14:26   #14
Aux1

Aux1 Avatar

Talking gimme gimme!!!

Cijeli dan igram UT2003 i mislim samo kako što prije moram nabaviti U2!!!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 19:24   #15
kF
octopus

kF Avatar

prvi dojmovi: zasto su pobogu pokrali half-life sto se tice tutoriala ali za ono debilno loadanje izmedju nivoa ne? pa neka netko konacno napravi igru bez dugackog loadanja...

alieni su glupi. vatra izgleda prejebeno dobro. svi dijalozi su najgadniji moguci kliseji. prica je smece. ocekivao sam da ce aida biti bolja. igra je full linearna. toliko za sad od ovih totalno nepovezanih asocijacija na unreal 2...
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 23:18   #16
el Duderino
bowling against Jesus

el Duderino Avatar

dajte vi koji igru vec igrate pomozite i recite da li bi duron700, gf2 mx te 384 mb rama bilo dovoljno za igranje?
ne treba mi velika rezolucija ali barem da igram na 80% detalja te da mi stvar ne trza kad je vise od 5 stvorenja istovremeno jurisa na mene....
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 09:03   #17
Aux1

Aux1 Avatar

Arrow

Quote:
el Duderino kaže:
dajte vi koji igru vec igrate pomozite i recite da li bi duron700, gf2 mx te 384 mb rama bilo dovoljno za igranje?
ne treba mi velika rezolucija ali barem da igram na 80% detalja te da mi stvar ne trza kad je vise od 5 stvorenja istovremeno jurisa na mene....
Rama imaš dosta... grafička (MX) je na knap ali za 300 i nešto kuna možeš kupiti duron 1300 (tak sam ja napravio i sve mi je 2x brže )...
Daklem ako ćeš igrati sa sadašnjim komponentama, rekao bih da te očekuju poneki slowdowni u nabrijanim scenama ali ako sam ja svoj P133 w/3dfx + A3D (fora je bila u 64 rama i Monster Sound kartici koja je procesirala čitav zvuk i rasterećivala ubogi procesor ) uz malo advanced-options tweakinga nabrijao da pogoni Unreal 1 na 15-20 FPS prosječno znači da možeš i ti!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 13:46   #18
kF
octopus

kF Avatar

Quote:
el Duderino kaže:
Na 80% detalja? Ne bih rekao.

Igra se zna usporavati kad su na ekranu tri i vise monstera, pa stvarno mislim da nece ici... ali koliko sam primjetio, vise ce cjeniti vise rama i jaku graficku nego jaci procesor...
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 20:10   #19
Aux1

Aux1 Avatar

Red face

Igrao sam malo danas i izgleda da mojih 256 rama jednostavno nije dosta jer ima puno swappinga... Inače, u trenucima dok ga nema izgleda kao da mi i na visokom detalju radi dobro (Duron 1300 + Radeon 7500), čak i s par aliena istovremeno... Khm izgleda da trebam počet skupljat pare za još 128 rama... btw tko se recimo prije 3 godine mogao nadati da će jednom 256 megi biti premalo
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 22:38   #20
Lopuza
placem dakle suze postoje

Lopuza Avatar

prebacite sve na 16bit i bice manje swappinga
Lopuza is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement