Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci
Korisničko ime
Lozinka

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2010., 08:56   #561
alisha
HoneyBunny

alisha Avatar

Registracija: Sep 2009.
Bok! Zna li netko kolika je cjena za analizu stolice za kuniće?
Old 08.10.2010., 16:46   #562
mopsica
Registrirani korisnik

mopsica Avatar

Registracija: Sep 2006.
paraziti, 100 kn na faxu, ali provjeri još
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:02   #563
alisha
HoneyBunny

alisha Avatar

Registracija: Sep 2009.
thanks
Old 09.10.2010., 20:17   #564
Anchy0908
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2010.
Kunići....

Bok svima...
Želim udomiti ili kupiti patuljastog kuniča, može i nekog malo večeg rasta samo da nije orijaš
Iz Pule sam, tako da dolazi u obzir okolica od nekih 30 km.
Imam več ovnolikog kuniča starog oko 5 mjeseci, pa mu tražim društvo.Več danima tražim na netu, ali ništa pa molim da mi hitno pomognete jer je mom zekanu jako dosadno.Znam da kuniča mogu kupiti u pet shopu, ali meni bi trebao mužjak, starosti do 6 mjeseci, a u pet shopovima ih prodaju premale da bi im se mogao odrediti spol.
Ukoliko netko ima da prodaje ili poklanja, ili zna gdje bih mogla nabaviti, molim da mi se javi.
Hvala puno
Anchy0908 is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 09.10.2010., 22:45   #565
vau-vau
mijau-mijau

vau-vau Avatar

Registracija: Feb 2008.
Quote:
Anchy0908 kaže: Pogledaj post
Bok svima...
Želim udomiti ili kupiti patuljastog kuniča, može i nekog malo večeg rasta samo da nije orijaš
Iz Pule sam, tako da dolazi u obzir okolica od nekih 30 km.
Imam več ovnolikog kuniča starog oko 5 mjeseci, pa mu tražim društvo.Več danima tražim na netu, ali ništa pa molim da mi hitno pomognete jer je mom zekanu jako dosadno.Znam da kuniča mogu kupiti u pet shopu, ali meni bi trebao mužjak, starosti do 6 mjeseci, a u pet shopovima ih prodaju premale da bi im se mogao odrediti spol.
Ukoliko netko ima da prodaje ili poklanja, ili zna gdje bih mogla nabaviti, molim da mi se javi.
Hvala puno
ovdje su kunići za udomiti, pa si pogledaj: http://www.forum.hr/showthread.php?t=569372
Old 15.10.2010., 12:47   #566
žacko1
Registrirani korisnik

žacko1 Avatar

Registracija: Jul 2008.
Patuljasti zečevi

Htio bih si nabaviti patuljastoga zeca,kao par,živim u kuči ali imam balkon pa me interesira da li su adekvatni uvjeti s time da naravno napravim drvenu kučicu za nj.Vidjeh ih kod prijatelja na selu i odmah su me zagolicali.
Koliko koštaju? Hrana? Množenje njihovo? česte bolesti? Koliki im je prostor potreban?

E,sada bih molio malko info. o običnim zečevima kao ljubimcima za uzgoj.kako prepoznati mužjaka od ženke?Koliko koštaju? Što sve jedu? Pošto se progresivno množe,kako ih odvajati? Da li mužjaka ostavljati samoga ili sa ženkom? Kada ženka ima mlade ,da li je potrebito muškoga preseliti?
Inače imam rotiča kuju u stanu i vjerujem da bi se izvrsno slagali.
Što mislite?
Hvala!
Poz.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:53   #567
sindenis uinen
Registrirani korisnik

sindenis uinen Avatar

Registracija: Mar 2009.
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Htio bih si nabaviti patuljastoga zeca,kao par,živim u kuči ali imam balkon pa me interesira da li su adekvatni uvjeti s time da naravno napravim drvenu kučicu za nj.Vidjeh ih kod prijatelja na selu i odmah su me zagolicali.
Koliko koštaju? Hrana? Množenje njihovo? česte bolesti? Koliki im je prostor potreban?

E,sada bih molio malko info. o običnim zečevima kao ljubimcima za uzgoj.kako prepoznati mužjaka od ženke?Koliko koštaju? Što sve jedu? Pošto se progresivno množe,kako ih odvajati? Da li mužjaka ostavljati samoga ili sa ženkom? Kada ženka ima mlade ,da li je potrebito muškoga preseliti?
Inače imam rotiča kuju u stanu i vjerujem da bi se izvrsno slagali.
Što mislite?
Hvala!
Poz.
Ovako... 1. nisu zecevi nego kunici, prouci si razliku. Ali da, i ja ih zovem zeke. I mogu biti na balkonu sa kucicom ako im tamo ne pada kisa ili snijeg.
Kunice mozes i udomiti (zecovi.net/forum), ali u pet shopovima su od 130kn (obicni) do 160kn (ovnoliki). Hranu kupujes u pet shopu (suhu), sijeno (super je ako imas domace, ali lako se nabavi dobro domace sijeno koje je jeftinije nego ovo u pet shopu) i svjezu klopu (mrkvica, brokula, persin... ali NAKON 6 MJ. STAROSTI). Sad, za mnozenje-steriliziraj zhenku i kastriraj muzjaka i nema frke.
Najcesce sto ti se dogadja je zacep (ako se to moze nazvat bolesti). To valjda vidis na vrijeme pa das malt pasticu i problem je rjesen. Za prostor je uvijek bolji sto veci, neznam koliki balkon imas, ali mislim da ce im to bit oke. Trebalo bi dobro ograditi tako da nemogu pasti s njega. Osim kucice, trebaju im wc, zdjelice, pojilica i neke igrackice :P

I neznam bas da ce ti se pas i zeko tako dobro slagati. To bi trebao nadgledati neko vrijeme.

Evo ti super forum bas o kunicima i ima ljudi koji imaju puno vise iskustva o njima, pa pitaj njih sve sto ti ja jos nisam rekla:
http://zecovi.net/forum/index.php
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:13   #568
zlocka
~18.6.2011.~

zlocka Avatar

Registracija: May 2006.
psi i kuniće se mogu slagati, ima brdo primejra, ali postoji šansa da se ne slože, ovisno o psu. kunići se kad tad opuste u društvu drugih životinja. ne bi rekla da je začep rješen dajući malo maltice. treba se redovito češljati, a kad je začep poduzeti i neke druge mjere (probiotici, papaja, parafin i sl)
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 08:56   #569
sindenis uinen
Registrirani korisnik

sindenis uinen Avatar

Registracija: Mar 2009.
Onda sam ja imala srece sto je kod Mukice zacep brzo i lako rjesen (ali naravno da ju cesljam redovito i to s furminatorom).
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:31   #570
martina_louise_
Banned

Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
psi i kuniće se mogu slagati, ima brdo primejra, ali postoji šansa da se ne slože, ovisno o psu. kunići se kad tad opuste u društvu drugih životinja. ne bi rekla da je začep rješen dajući malo maltice. treba se redovito češljati, a kad je začep poduzeti i neke druge mjere (probiotici, papaja, parafin i sl)
Malo sutra, zeko je preplah
moj nema drugih zivotinja okolo
zeceve jako obozavam
martina_louise_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 10:32   #571
zlocka
~18.6.2011.~

zlocka Avatar

misliš kuniće?
jer zeko je divlji i rijetko se drži u zarobljeništvu

svaki kunić se navikne s vremenom ako pas nije agresivan prema njemu.
dokaz: moja 4 ukupno kunića i 4 zamorčića, od kojih sad imam 3,po 3
zadnja pridošlica kunić se jako bojala peseka a sada uopće ne obrača pažnju na njega
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 04:59   #572
Fuerteventura
island hopper

Fuerteventura Avatar

Registracija: Apr 2010.
Hi
di ima za kupiti ovakav kunic?

http://www.youtube.com/watch?v=tHABT2Adee0
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 08:12   #573
zlocka
~18.6.2011.~

zlocka Avatar

nigdje. ovako mali kunić mora biti još sa mamom!
a za boju, pitaj uzgajivače.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:21   #574
croatia team
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2010.
zec

ja imam odraslog zeca,pa me zanima koliko mu treba hrane na dan davati
croatia team is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 14:32   #575
DrTony
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Ogroman zec

Mislio sam kupiti zeca, ali ne zanima me obični zec, nego onaj ogromni od 20-30 kila ili više. Primjer zeca kojeg bi htio kupiti je ovo: http://www.youtube.com/watch?v=mQ6kje4YZ-4

Zanima me gdje u Hrvatskoj ili oko Hrvatske ima ovakvih zečeva za nabaviti i koliko se kreću cijene? Da li je ovo posebna vrsta ili se radi o povećanju zečeva pomoću selektivnog uzgoja?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:13   #576
noaccount
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2009.
to nije zec nego kunic.
belgijanci su veliki, uzgajaju se za meso. ali ne znam dal su bas ovako veliki
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:32   #577
TarraLand
Utočište kunića i zečeva

TarraLand Avatar

Registracija: May 2008.
Zec/kunić od 20-30 kila? To ne postoji i nikad nadam se niti neće
Neznam kako bi ikoji skeleton takvu težinu kunića izdržao iako, ljudi se u svašta u prirodi mješaju...
Facebook fan page & newsletter -- Proljetna poruka: ne dirajte bebe divljih zekana u prirodi, jer ih majka nije napustila! Ako ih dirate, na njima ostavljate miris i tek tada ih majka više ne prihvaća!
TarraLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:32   #578
zlocka
~18.6.2011.~

zlocka Avatar

ima knjiga u kojoj su opisane pasmine za uzgoj, pa probaj nabavit
tamo ti piše i kilaža pojedinih
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 15:44   #579
xoxoSunshine
*alone in her own world*

Da vas pitam,kako znati jeli moj kunić predebel? Ima podbradak i onako malo sala i to ima vec dugo,nikako se nigdje ne pomice. Kad smo ju kupili prije godinu dana bila je tako mršava i malena i onda se lagano debljala i rasla(normalno) al onda se počeo stvarati podbradak i tako ima taj podbradak vec 5-6 mjeseci i ne deblja se vise.Ustvari nije ona uopce debela,samo je taj podbradak problem.Postoji li način da to uklonimo nekako? Djeta i veliika tjelesna aktivnost uopće ne pomažu,neznam u čemu je problem. Veterinarka (vodili smo je jučer radi noktića) nije napomenula da je to išta o čega se treba brinuti ali čini mi se da njoj(kuniću) to smeta kad se čisti itd.
xoxoSunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 21:07   #580
zlocka
~18.6.2011.~

zlocka Avatar

žao mi je ali ženke su sklone podbratku.
jal imala koju lažnu trudnoću?
i moja jedna ga ima, ali ona je imala bebe (prije nego je došla k meni).
druga je sa godinu dana kastrirana, pa ga nije stigla dobiti. i neki dečki ga imaju...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja