Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2009., 22:13   #41
Quote:
Ferrari kaže: Pogledaj post
RBA,
imaju super internet banking, organiziran, možeš oročit, mjenjačnica, fondovi....skoro pa da i ne moram ići u banku.
Što se tiče naknada mislim da imaju niže od ostalih.
Šalteri su jako brzi,stari mi ima račun u ZABI, tamo se valjda red pomakne kad netko umre
RBA ima super internet banking?
C'mon, na razini je od prije 5 godina.... kod pregleda prometa po računu vide se priljev i odljev sa računa, ali kolona stanja nakon transakcije (saldo) im je očito nepoznat pojam.
Podizanje love sa bankomata - nisu u stanju 3 dana prikazati da je podignuta lova, nego imaju "rezervirano za kartične transakcije". Nebuloza.
Isto tako, nije moguće vidjeti potrošnju po kreditnoj kartici....

Internet bankarstvo ZABAe i PBZa je svjetlosnim godinama ispred njih.

Brzi salteri? Manje cekam u ZABAi, usluga prema lkijentima u ZABAi je puno bolja nego u RBA. u RBA em duze cekam, em im od svih saltera radi samo pola, em sam osudjen na salterusu s kojom nista ne mogu napraviti. U ZABAi me uvijek primi osobna bankarica, a vecinu stvari s njom mogu rijesiti i preko telefona ako bas ne mogu internet bankarstvom, a u RBA me sile da idem na salter, gdje opet cekam, i cekam...
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 22:30   #42
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
RBA ima super internet banking?
C'mon, na razini je od prije 5 godina.... kod pregleda prometa po računu vide se priljev i odljev sa računa, ali kolona stanja nakon transakcije (saldo) im je očito nepoznat pojam.
Da, to bi dobro doslo

Quote:
Podizanje love sa bankomata - nisu u stanju 3 dana prikazati da je podignuta lova, nego imaju "rezervirano za kartične transakcije". Nebuloza.
Ne znam, meni to ne smeta, vidis koliko je rezervirano...

Quote:
Isto tako, nije moguće vidjeti potrošnju po kreditnoj kartici....
Kak to mislis? Pa odes na kreditne kartice i imas pregled svega?

Quote:
Brzi salteri? Manje cekam u ZABAi, usluga prema lkijentima u ZABAi je puno bolja nego u RBA. u RBA em duze cekam, em im od svih saltera radi samo pola, em sam osudjen na salterusu s kojom nista ne mogu napraviti. U ZABAi me uvijek primi osobna bankarica, a vecinu stvari s njom mogu rijesiti i preko telefona ako bas ne mogu internet bankarstvom, a u RBA me sile da idem na salter, gdje opet cekam, i cekam...
Ja u RBA nisam nikad trebao kod osobnog bankara osim kad sam otvrarao racun A sto se tice redova, par puta sto sam zadnji put bio, nije uopce bilo ljudi u poslovnici za razliku od PBZ-a gdje sam morao cekati jer stvarno pola saltera nije radilo a poslovnica puna ljudi.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 22:38   #43
Hypo banka HDZ peračina

Quote:
fukodlak kaže: Pogledaj post
nije to bas tako jednostavno... hrvatska je dobrano pokradena pocetkom 90ih a te novce je oprala tadasnja austrijska provincijska banka hypo klagenfurt a kasnije i nasa podruznica te iste... radi se o ogromnim svotama novca koji su pokradeni kad su bili najpotrebniji... onog zagorca i cijelu tu rh alan ekipu i jos poveci dio HDZa treba na elektricnu stolicu i zaplijenit im svu imovinu a hypo banku doslovno razapeti i unistiti do temelja kaznama za pranje novca.

to ce se IMO u iducih par godina i odigrati tako kako sam napisao jer EU ne prestaje s istragama hypo banke upravo zbog cega je cak mozda i sanader dao ostavku. nema sanse da nas EU pusti prije nego im se dopusti da procesljaju komplet dokumentaciju poslovanja hypo banke, vlade i nekolicine pojedinaca ala zagorec, pashalic pa i sam sanader...
Točno je sve što si napisao nažalost neznam samo kako im konfiscirati imovinu i spržiti na el. stolcu.Jedino oružjem silom ili kako?????
roller old is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 12:08   #44
doci ce cica na kolica... preprepreveliko je to sranje da bi EU samo presla preko toga jer ih sanader ignorira... oni ako nisu zamracili milijardu eura tada nisu nista...
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 00:05   #45
Quote:
Kaly kaže: Pogledaj post
(rba gleda prosjek zadnjih godinu dana) ...
ne, gleda prosjek posljednja 3 mjeseca,
a 12 mj. je potrebno biti u radnom odnosu...
***marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:34   #46
Promjena banke - savjet (ZABA is dead)

Konačno mi je prekipjelo sa Zagrebačkom bankom. Prvo su uveli naknadu za trajni nalog, pa povećali naknade za plaćanja, pa uveli naknadu za vođenje žiro računa i sad kao šlag na tortu - forsiraju da moraš uzeti njihovu f++king lepezu za 60 Kn mjesečno ako imaš stari paket (20 Kn) do Nove godine.
Dakle, planiram tamo sve zatvoriti i otići drugima. Prvi faktor - minimalni troškovi za usluge koje mi trebaju.
Kao prvi kandidat mi se nameće PBZ, zbog niskih naknada i prilično zgodnih usluga, od internet bankarstva koje mi se čini jako kvalitetno pa do tih raznih paketa s pogodnostima, i do 0 Kn naknada za plaćanje nekih računa (Čistoća, grijanje,..).
Navodno je i njihovu debitnu karticu moguće povezati s PayPalom pa mi ne treba i kreditna kartica.

Da li je to najbolji izbor ili ima nešto bolje? Treba uzeti u obzir i veličinu banke, broj bankomata i sl.
Hvala na savjetima.
Old 18.11.2009., 12:22   #47
Evo i ja sam u potrazi i prikupljam savjete i isto tako razmišljam o PBZ-u.
Do sada sam bila u RBA, no zbog mnogih neugodnosti i bezobraznom odnosu prema klijentima, vrlo rado bih promjenila banku. Kod njih imam tekući preko kojeg primam plaću, žiro, devizni r, internet bankarstvo (kojim se intenzivno koristim), 2 revolving kartice, 3 kredita, trajne naloge.
Kod PBZ-a me privuklo to što navodno dozvoljavaju minus u iznosu 3 mjesečne plaće nakon prve isplate (naravno ako udovoljavaš uvjetima koji nisu svi navedeni na letku, vjerujem).
Taj minus mi je sada hitno potreban, pa mislim da će to biti odlučujući faktor raskidanja suradnje sa RBA.

Kakva su vaša iskustva sa PBZ-om, budući da nam je ona trenutno uži izbor. Svi prijedlozi su dobrodošli
BiG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:58   #48
Mislim da su iskustva vrlo individulana. Ja sam recimo s RBA više nego zadovoljna. Plaćam 9kn naknade vođenja računa i 5 ili 7 kn sms bankarstvo. Internet bankarstvo mi je besplatno. Činjenica je da su poskupili naknade u odnosu na 2008. Međutim, ukinula sam dostavu svih izvadaka i sl. Imam mogućnost prekoračenja od 3 mjesečne plaće koje ne mislim koristiti. Najgora banka na kugli zemaljskoj mi je bila bivša Splitska. Never more.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:27   #49
DA li netko zna kolika je "naknada" za zatvaranje računa (tekući, žiro...) u ZABI?

Kakvo iskustvo imate s Hypo bankom?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 10:43   #50
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
DA li netko zna kolika je "naknada" za zatvaranje računa (tekući, žiro...) u ZABI?

Kakvo iskustvo imate s Hypo bankom?
Ne znam kolika je naknada,ali neka ti kažu da si 100% zatvorila sve račune u banci,jer kad sam ja zatvarala moje,nisu mi zatvorili devizni od Master kartice,pa mi nakon nekoliko mjeseci došla obavijest da moram platiti
100tinjak kn naknada....kako sam ih lipo ogadila u banci na sav glas!A za Hypo banku mogu samo reći da mi nešto nije baš ...jednoj mojoj prijateljici su sa strane savjetovali da makne lovu iz te banke(oročenje)...ne znam....
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:51   #51
pozdrav!
namjeravam mjenjati banku i nekako sam zapela sa Erste. Ima li netko iskustava i kolike su naknade i kako ste zadovoljni? i kakva je Voklsbank? tko zna i što bi mi preporučili?
zana19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 22:50   #52
Pitanje vezano uz bankeE. Tekući i stambenu štednju imam u Zagrebačkoj, kredit za auto je auto - kuća složila preko Hypo, a sada se pojavila neka svotica za oročiti i naravno zapne za uho ova akcija u Erste s 5%... Koliko je to uopće pametno/blesavo - biti tako razbacan po sto banaka? Da oročim u Zagrebačkoj i šutim ili...? Savjeti, bilo kakvi, dobro došli...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 01:54   #53
Može se u drugim bankama skupiti i više od 5%. prođi malo po web stranicama banaka.
Što se tiče razbacanosti, ne vidim u čemu je problem. Ide se tamo gdje se više nudi.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:07   #54
Da ne otvaram novu temu.

Prebacila bih primanja u Erste banku, trenutno sam u ZABI. Trenutno imam internet bank., tekući i devizni račun. Kako je to najjednostavnije izvesti? Kakva je procedura sa uplatom plaće...

Hvala na pomoći.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:21   #55
Otići u Erste banku, otvorit tekući, poslat bropj tekućeg računa svom poslodavcu. U ZABI pozatvarat sve i uzeti potvrdu da je račun zatvoren. Eventualno je dostavit poslodavcu radi dokaza da nema dugovanja po računu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.