Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 19:33   #1
boletus satanas
super surferica no life

boletus satanas Avatar

Registracija: Jan 2008.
Atkinsova dijeta

hej
čitam po forumima i stranica o mensoj dijeti
osim što ju jedni hvale drugi kude, nisam nigdje pronašla 2 odgovora
doručak i večera

dakle što se jede za doručak(samo povrće, isto povrće+meso...) te večera
da li se jede samo meso ili je dozvoljeno i povrće

hvala
Old 20.03.2008., 19:41   #2
vanili
Registrirani korisnik

vanili Avatar

Registracija: Sep 2006.
Osobno mislim da su sve te dijete bezvezne.
Nema tu velike filozofije, jedeš previše- zdebljaš se, ne stigneš baš jesti puno-smršaviš!

To je to
vanili is offline  
Old 20.03.2008., 19:44   #3
boletus satanas
super surferica no life

boletus satanas Avatar

baš i ne
manjkom unusoa hrane organizam svaki daljni minimalni unos shvaća kao nešto što ne smije propustiti i time i min hrnae se sprema kao mast jer dolaze teška vremena
dakle dijeta u klasinčnom smislu borjanja zalogaja je teška glupost

na ovoj se smije jesti

ali en znam što smijem za doručak
Old 21.03.2008., 05:38   #4
vanili
Registrirani korisnik

vanili Avatar

Registracija: Sep 2006.
Ma ne mislim ja da ti gladuješ.
Ono što mislim je da pojedeš manje nego što potrošiš i to u smislu raznovrsne hrane, a još ako je zdrava tim bolje.
Znači ja sam na temelju vlastitog iskustva došla do tog zaključka:
kad sam u nekoj žurbi,jedva da stignem nešto pojesti (ali stignem) i to manje puta dnevno, onda vidim da sam smršavila. A kad se želiš zdebljati onda je obrnuto, treba jesti više puta dnevno (što nekom tko te sretne izgleda stalno) , raznovrsno i kile će doći.
Mislim da su te dijete za mršavljenje glupost.
Hrana ipak ulazi na usta.
vanili is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 21.03.2008., 10:12   #5
boletus satanas
super surferica no life

boletus satanas Avatar

to da

ajd zar nitko nije bio na mesnoj dijeti
zar vam je tak teško natipkati kratki odgovor

pliiiiz help

nigdje ne mogu izgooglati što se smije jesti za doručak
Old 21.03.2008., 10:16   #6
Jchi
Registrirani korisnik

Jchi Avatar

Registracija: Dec 2007.
hej

moja mama je na mesnoj dijeti...
pitat ću je kad dođem doma s posla pa ti napišem...

ja sam na un dijeti i zadovoljna sam
Jchi is offline  
Old 21.03.2008., 10:17   #7
Atalante
up to no good

Atalante Avatar

Registracija: Mar 2008.
Ja ti isto mogu reći da je mesna dijeta nezdrava, istina je da se u početku lako gube kile, ali ne unosiš ni izdaleka dovoljno hranjivih tvari i vitamina, jer ograničava unos voća i povrća, a dozvoljava previše masti - možeš si sje**ti bubrege, a izgubljene kile će ti se vratiti čim počneš normalno jesti.

That said, kolko ja znam, za doručak možeš jesti jaja, nareske, tunu, ali ne voće, povrće ili kruh. Googlaj "Atkins diet" i naći ćeš detaljnije odgovore.
Old 21.03.2008., 10:24   #8
boletus satanas
super surferica no life

boletus satanas Avatar

puno hvala

ma vidi ja sam pokušala u 3 navrata biti na un-dijeti i ne mogu
preloša mi je

čitala sam za mesnu da je loša za bubrege ali se trebaju piti vitamini, tak da ću ja ujtro i navečer po 1 centravit,a ni samu dijetu neću držati mjesec dana već samo 2-3 tjedna

kako sam već godinu dana stalno na neki dijetama, koje svaki dan kršim, kontam da mi neće biti teško nastaviti bez kruha jer ga iovako već jako malo jedem

većinom se sad hranim kuhanim povrćem i juhama koje obožavam, te mesom. naravno kolači me dotuku.... a u saltate obavezno stavljam klice koje obožavam

a sad za vraćanje kila... hmmmmm. sve koje znam da su bili na mesnoj, kunu se da im se kilr nisu vratile

ja više ne mogu ovako... dosadilo mi je
od ponedjeljka krećem na mesnu....
ipak si moram dozvoliti malo kolača u nedjelju

dakle koliko sam googlala

zabranjeno:kruh, brašno, kukuruz, mliječni proizvodi i voće, juha
-miješanje namirnica(tipa cijeli dan jedem 1 vrstu mesa, ili jaja, ne sad šniccla za ručak, jaja za večeru)

dozvoljeno: povrće-kuhano, salate, meso svih vrsta, riba

.... bit će mi teško zbog juhe i voća koje ne smijem te sira koje jako volim, ali odlučih nema da pokleknem izazovu. moram i ja jednom oitći u trgovinu i moć si kupiti hlače
Old 21.03.2008., 10:37   #9
Atalante
up to no good

Atalante Avatar

Ma pa svi mi kršimo dijete baš zato kaj su previše restriktivne. Ja isto sad skidam 5-6 kila koje sam natukla zimus: izbacila sam kruh i tjesteninu, jedem puno povrća i onako odokativno brojim kalorije. Ali bilo bi mi teško da ne smijem ni taknuti sir, staviti mlijeko u kavu ili pojesti malo čokolade kad mi je kriza, ili bar jabuku Dva-tri tjedna mesne dijete je vjerojatno OK, pogotovo ako ti izgubljene kile daju poticaj, ali nemoj dulje. Pročitaj si onaj topic "kako smanjiti trbuščić", tamo ćeš naći puno dobrih savjeta o zdravoj niskokaloričnoj prehrani koje se možeš pridržavati bez puno odricanja i izgubiti kilice....
Old 21.03.2008., 10:40   #10
boletus satanas
super surferica no life

boletus satanas Avatar

sad ga baš čitam
ja bi napravila neki "šok" da skinem barem par kila. tako radim stalno. skidam pa sam opet kao u normali. nikad se ne držims trihtno dijete. samo sam 1 uspijela izdržati baš cijeli dan na voću.....

kruh iovako više ne želim jesti...

bumo vidjeli
ali izvješće o mesnoj dijeti ćete dobiti.... čak razmišljam da možda vodim on-line dnevnik svaki dan.... da vidite koliko se može izgubiti ili dobiti

ako ste za??
Old 21.03.2008., 11:27   #11
macka
mrnjau

macka Avatar

Registracija: Nov 2004.
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
kad sam u nekoj žurbi,jedva da stignem nešto pojesti (ali stignem) i to manje puta dnevno, onda vidim da sam smršavila. A kad se želiš zdebljati onda je obrnuto, treba jesti više puta dnevno (što nekom tko te sretne izgleda stalno) , raznovrsno i kile će doći.
erm... ja bih rekla da si jedenjem manje puta dnevno usporila metabolizam i izgubila vodu i misice, koje si onda vratila jedenjem vise puta dnevno... pa ti se zato cini da mrsavljenje i debljanje funkcionira na ovom principu

naime, iako zvuci malo paradoksalno, ali mrsavi se bas - jedenjem... i to vise puta dnevno... u manjim kolicinama, narafski, ali na taj nacin se metabolizam drzi aktivnim i ne dolazi do 'skladistenja' namirnica, te se takodjer odrzava razina secera u krvi pa ne dolazi do napadaja gladi pri kojima utrpamo sve i svasta u sebe...

jope narafski, vazno je da se radi o zdravoj hrani (ako zderemo svako par sati junk food, efekt bas nece biti najbolji ) i da se ne natrpa zeludac
a uz sve to bi trebalo dodati neku aktivnost koja se ne sastoji samo od odlaska od kauca do frizidera
macka is offline  
Old 21.03.2008., 14:09   #12
Atalante
up to no good

Atalante Avatar

Točno, gladovanjem se usporava metabolizam i gube mišići, a za kvalitetno i zdravo mršavljenje treba jesti često (ali ne puno, naravno)

Boletus, na netu ima stranica gdje možeš svaki dan bilježiti što si pojela, a oni ti izračunavaju kalorijske vrijednosti. Ja sam malo lijena za to, ali ideja nije loša. Jedan takav sajt ti je http://www.fitday.com/ pa ti vidi dal' ti se sviđa....
Old 21.03.2008., 14:51   #13
Cutthroat Bitch
Registrirani korisnik

Cutthroat Bitch Avatar

hej!
ovako, prvo ti želim reći da je mesna dijeta poprilično nezdrava... kao što je već netko napisao, štetna je za bubrege, može ti se povisiti kolesterol, općenito ti se povećava kiselost u organizmu... ali ako misliš da baš moraš biti na toj dijeti, preporučila bih ti da osim vitamina uzimaš i dodatne količine kalcija (kako bi spriječila da ti organizam koristi kalcij iz kostiju za neutralizaciju kiselina), jedi češće, manje obroke, obavezno doručkuj! i nadam se da ćeš uspjeti
Cutthroat Bitch is offline  
Old 21.03.2008., 22:14   #14
ivanea1
Registrirani korisnik

ivanea1 Avatar

Registracija: Feb 2008.
Ja sam prije dvije-tri godine bila na mesnoj dijeti i zspjela sam izdržati 9 dana i to zadnja dva dana na Voltarenima. Naime, moja sestrična često prakticira tu dijetu i njoj to super ide pa sam i ja htjela pokušati skinuti 3-4 kile viška.

Prvih par dana je bilo ok, al onda su me počele bolit kosti, mišići, ma sve i to svakim danom sve gore. Baš se sjećam da sam se taj 9-i dan jedva popela na 3. kat jer sam osjećala užasnu slabost i malaksalost u nogama. Nikad više!

Zato ako se odlučiš za mesnu dijetu kontroliraj si krvnu sliku i ako osjetiš bilo kakve nuspojave (bolove, malaksalost), rađe odma prestani jer će ti bit samo gore.
ivanea1 is offline  
Old 22.03.2008., 00:20   #15
Agata1979
Agata2009 je stigla :-)

Agata1979 Avatar

Moj tata je prije par godina bio na mesnoj dijeti i u 6 mj je izgubio 50 kg. Redovito je išao na preglede kod doktora i uz dijetu se piju vitamini (neznam točno koji B i AD kapi)-sve pod nadzorom doktora.Uglavnom osjećao se super.
Što se tiče doručka mogu se jesti hrenovke, sir (trapist) i zbilja se nemrem sjetiti šta još jer je to bilo prije 8-9 god, ali znam da nije jeo kruh i kolače, šećer, mlijeko.
Agata1979 is offline  
Old 22.03.2008., 07:35   #16
boletus satanas
super surferica no life

boletus satanas Avatar

hm
jedni su za jedni jako protiv ove dijete
više ni sama ne znam što da radim
mislim da ću ipak ostati i probati....

pit ću centravit i kupim si kalcij... držite mi fige

p.s. atlante hvala na stranici
Old 22.03.2008., 10:33   #17
snowbunny
Here bunny, bunny...

snowbunny Avatar

Registracija: Feb 2008.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku snowbunny
Ja sam nekoliko puta bila na toj mesnoj dijeti. Tijelu navodno treba 48 sati da se "ocisti" od uglikohidrata (tako sam barem procitala) i nakon toga se kao topi salo.
Bila sam tri puta na toj dijeti i najvise sam izdrzala 11 dana zaredom. Koncentracija mi je pala, osjecala sam slabost u nogama i cesto sam sam se osjecala bez snage i kao da imam temperaturu. Napominjem da inace jako brzo hodam i tih dana jednostavno sam imala osjecaj kao da me noge ne slusaju... zelim brzo hodati ali nemogu...da ne pricam o nervozi i glavobolji.
Ta dijeta definitivno nije zdrava jer je to sok za organizam i ono sto izgubis ces brzo vratiti.
Cula sam i za blazu verziju UN dijete:
Imas 4 obroka u toku dana kao 4 dana u UN dijeti. Ujutro samo uglikohidrati, oko 13:00 samo proteini, oko 17:00 povrce i navecer voce.
(redosljed sam napisala kako bi meni odgovaralo)
Ovu nisam jos probala ali mogla bi brzo.
snowbunny is offline  
Old 23.03.2008., 09:17   #18
Mantis Religiosa
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
izbaci kruh, slatko jedni 4-5 manjih obroka, navecer bjelancevine.....pij vode i trci, vjezbaj skaci
joj zene i dijete
ma bez trosenja vam nema dugorocno nista, kupi role i u akciju i mrdni lijeno dupe, nema ti tu neke mudrosti, trosis vise nego unosis, budes doslijedna, pazi se cijli zivot i to ti je to
Mantis Religiosa is offline  
Old 23.03.2008., 21:16   #19
Rudolfa
Pamtim samo sretne dane

Rudolfa Avatar

Registracija: Nov 2007.
Ja nikako ne bi preporučila mesnu djetu ,doduše skinula sam u 4 tjedna 17 kg,
pila vitamine i to kontrolirane,išla sam i u teretanu,u poćetku sam se dobro osjećala a poslije sve gore,kada sam išla kontrolirati krvnu sliku iskreno sam se uplašila,željezo je strahovito palo,imala sam jaka krvarenja,tlak mi je bio prenizak,
trebalo mi je više mjeseci da dođem sebi.
To je moje iskustvo i nebi željela nikom isto takvo.
Ništa drastično,polako ali sigurno,moj izbor djete je- fit for life.
Rudolfa is offline  
Old 24.03.2008., 08:44   #20
kiki-ri
kiki-ri

Registracija: Nov 2007.
to je jedina dijeta na kojoj nikad nisam bila. Mislim da je jako nezdrava. Prepuna je bjelančevina. A bjelančevine u velikoj količini opterećuju bubrege, a čitala sam da se od te dijete mogu dobiti i žučni kamenci. Radije se odluči za neku drugu dijetu.
kiki-ri is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja