Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 23:11   #1
Heg
Registrirani korisnik

Heg Avatar

Registracija: Aug 2005.
Problemi s perilicom rublja

Prije nekog vremena perilica kod susjede je počela ludovati.Kad se ukljući bilo koji koji program pranja počinje uzimati vodu,a onda programator poćne šetnju u krug i uredno pali sve programe bez obzira što prethodni traje svega sekundu do dvije.Kako je bila pod garancijom došao majstor iz servisa i zamjenio grijač koji je bio izgorio.Nakon toga radi normalno???Sad se pojavio isti kvar,naravno nakon isteka garancije.Provjerio sam grijač i on je ispravan.Termostat u hladnom stanju nema prolaz napona.Da li je moguće da je kvar u programatoru,a majstor je iz torbe izvukao stari grijač.Koliko sam upoznat s radom perilice,ako se voda ne ugrije termostat ne može dati nalog programatoru za nastavak rada.
Nakon što se restatira može se ukljućiti ispiranje i daj dio odradi korektno.
Radi se o Indesit perilici,ne znam tip,s punjenjem odozgo.
Molio bi nekoga ako zna u ćemu može biti problem.
Hvala.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 20:06   #2
zacky
Once Upon a Time

Registracija: Aug 2007.
Joj,ak je zajeb...
Izgleda da je trebal programator zamjenit, a on uvalio stari grijač kamenac free
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 14:20   #3
mariob
Banned

Registracija: Mar 2008.
Pusti je da vrti tako 24h... Meni proradi posle duze pauze
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:59   #4
zacky
Once Upon a Time

Moguće je.
Moguće je i da imaš problema sa kamencem.
zacky is offline  
Odgovori s citatom

Old 23.03.2008., 23:19   #5
Heg
Registrirani korisnik

Heg Avatar

Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Pusti je da vrti tako 24h... Meni proradi posle duze pauze

Nije moja perilica,kod susjedaje i ne znam kako da im objasnim to s radom 24 sata.Što znaći da proradi poslije pauze?Znaš li možda uzrok tom kvaru?
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:21   #6
Heg
Registrirani korisnik

Heg Avatar

Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Moguće je.
Moguće je i da imaš problema sa kamencem.

a svaki slučaj izvadio sam grijač,bilo je nešto kamenca,tanki sloj i to sam očistio,ali svejedno se isto ponašala kao i prije.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 01:03   #7
zacky
Once Upon a Time

Možda je neki kontakt popustio.
Žica ili žice koje vode do grijača,pa on malo radi,a malo ne.

Sad za termostat neznam,ali šta on ne bi trebao vodit struju u hladnom stanju,a prekidat
u toplom.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:48   #8
mariob
Banned

Registracija: Mar 2008.
Pazi... Takav probl sam imao sa masinom za vesh kada stoji mesec dana... Pumpa za vodu zeza i onda poludi... izvrti sve programe i nista ne uradi. Posle nekoliko uzastopnih ciklusa pranja proradi :S
U pitanju je candy. Definitivno sam siguran da je pumpa za izbacivanje vode a to su mi rekli i iz servisa.

Na mashini za sudje imam slican problem isto kad odstoji posto sam leti u lijepoj nashoj

Uzima i izbacuje vodu bez prestanka... Uzme pa odmah izbaci... Posle nekoliko sati bezveznog rada masine i mog pomeranja programatora rukom proradi i radi najnormalnije bez ikakvih problema. Tu tipujem na programator ali nemam potrebu da intervenisem jer je jako stara i ne bih nasao deo. U pitanju je Bosh.

Tvoju mogu da zeke i nivometri za vodu... Svashta nesto ali sa danasnjim cenama u marketima... U smece pa novu ali ovaj put neku ozbiljnu marku a ne one matrix, qvadro, vivax...
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:02   #9
Heg
Registrirani korisnik

Heg Avatar

U drugom postu(slučajno otišlo dva puta) Nedst mi je spomenio da je u pitanju serijski kvar.Perilica nije moja i morati ću prepustiti stvar servisu ili na milost vlasnicima.
U svakom lučaju hvala svima na odgovorima.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:39   #10
Sasa Tovernic
Banned

Registracija: Sep 2009.
Problem sa centrifugom

Stroj radi normalno ali slabije vrti kod centrifuge te veš nije ocijeđen u potpunosti. Da li je u pitanju motor.
Sasa Tovernic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 10:37   #11
sfar
Registrirani korisnik

sfar Avatar

Registracija: Sep 2009.
Pogledaj ulazni RSO filter da nije možda puknuo ili ima slabiji kontakt.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:02   #12
gnovos27
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2010.
Quote:
Heg kaže: Pogledaj post
Prije nekog vremena perilica kod susjede je počela ludovati.Kad se ukljući bilo koji koji program pranja počinje uzimati vodu,a onda programator poćne šetnju u krug i uredno pali sve programe bez obzira što prethodni traje svega sekundu do dvije.Kako je bila pod garancijom došao majstor iz servisa i zamjenio grijač koji je bio izgorio.Nakon toga radi normalno???Sad se pojavio isti kvar,naravno nakon isteka garancije.Provjerio sam grijač i on je ispravan.Termostat u hladnom stanju nema prolaz napona.Da li je moguće da je kvar u programatoru,a majstor je iz torbe izvukao stari grijač.Koliko sam upoznat s radom perilice,ako se voda ne ugrije termostat ne može dati nalog programatoru za nastavak rada.
Nakon što se restatira može se ukljućiti ispiranje i daj dio odradi korektno.
Radi se o Indesit perilici,ne znam tip,s punjenjem odozgo.
Molio bi nekoga ako zna u ćemu može biti problem.
Hvala.
neznam zašto ali i meni je otišao grijač t.j ne ugrije dovoljno vodu i termostat ne daje prolaz za daljni rad, nakon 3 ponovljena starta grijač ugrije dovoljno vodu i tada termostat daje prolaz za nastavak pranja.
gnovos27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:05   #13
Chocofan
Registrirani korisnik

Registracija: May 2010.
pomozite.....u toku pranja vešmašina je stala i uključila se crvena lampica, prema uputstvima pisalo je da su se vrata u pranju možda otvorila, tako je i bilo, rezetirala sam program i uključila međutim nije ispralo veš niti ga je centrifugiralo, ponovno sam uključila i opet isto, probala sam i opciju samo ispiranje i centrifugiranje - opet ništa
bubanj koji se prije normalno okretao sada kad ga se takne vrti se ko lud.....što da napravim...
samo dolazak majstora je 200kn.....
a vesmasina je stara stara samo 2 god i tek je istekla garancija, radi se o whirpoolovoj vešmašini koja se otvara s gornje strane....
molim neki savjet kaj bih mogla pogledati prije nego pretjerano platim
Chocofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:05   #14
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
Chocofan kaže: Pogledaj post
pomozite.....u toku pranja vešmašina je stala i uključila se crvena lampica, prema uputstvima pisalo je da su se vrata u pranju možda otvorila, tako je i bilo, rezetirala sam program i uključila međutim nije ispralo veš niti ga je centrifugiralo, ponovno sam uključila i opet isto, probala sam i opciju samo ispiranje i centrifugiranje - opet ništa
bubanj koji se prije normalno okretao sada kad ga se takne vrti se ko lud.....što da napravim...
samo dolazak majstora je 200kn.....
a vesmasina je stara stara samo 2 god i tek je istekla garancija, radi se o whirpoolovoj vešmašini koja se otvara s gornje strane....
molim neki savjet kaj bih mogla pogledati prije nego pretjerano platim
Provjeri da ti nije ispala remenica ili remen s bubnja. Pa ti motor vrti ali se bubanj ne vrti. Upravo sam sličan kvar popravljao prije kojih mjesec dana (otpustila se remenica i otpala s osovine bubnja)...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 16:56   #15
Spade1
Registrirani korisnik

Registracija: May 2010.
Perilica rublja izbacuje fidovu sklopku

perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar
Spade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 18:24   #16
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
Spade1 kaže: Pogledaj post
perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar
vjerovatno je probio grijač.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:34   #17
Majstor
Moderator

Majstor Avatar

Registracija: Feb 2010.
Quote:
Spade1 kaže: Pogledaj post
Grijać
Majstor is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:44   #18
d2267
Registrirani korisnik

d2267 Avatar

Registracija: May 2009.
RSO filter
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:12   #19
didac
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2009.
Ako imaš volje i znanja otvori je...Uglavnom negdje je protekla ili probija na grijač
Možeš je uključiti ,samo centrifugu pa ako radi mogao bi biti grijač .Malo se igraj ili zovi servis!
didac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 06:19   #20
d2267
Registrirani korisnik

d2267 Avatar

Registracija: May 2009.
ljudi čvijek kaže da izbacuje sklopku ćim ukljući mašinu,ako pri tome misli na trenutak kad ušteka perilicu,gotovo sigurno je probio RSO filter.Grijać tada još ni nije pod naponom pa bi njega za sad iskljućio kao kandidata.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja