Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 21:38   #1
Madeži u djece

Zanima me da li vaša djeca imaju madeže?

Ako da koliko otprilike?

Kolike su veličine?

I... kada su se počeli pojavljivati?

I da.. zašto se oni uopće pojavljuju tako rano i da li znači da da će ih biti sve više i više?


Btw. moj klinac ih već ima. Jedno deset Jako su mali od npr. 1 mm. do 2 mm. Ima dva na licu, par na nogama i na rukama, kao i na prstu na ruci.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:40   #2
Zaboravih napisati da je on star 5 godina, a madeži su počeli tj. ja sam ih prve pronašla negdje s 2 godine, pa su poslije došli i ostali.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:49   #3
Prvi i za sada jedini sam otkrila s nekih 10-tak mjeseci na leđima. Odokativno je onako 1.5 milimetar u promjeru, malo veća točkica.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 22:41   #4
Bas sam i ja razmisljala o slicnom topiku
Na kljucnoj kosti, sa cca 11 mj. Isto 1.5 mm, tamnosmedja tockica.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 22:59   #5
Na ristu nogice, 2 mm, ima ga od mjesec dana, nedavno se jedan pojavio na lijevom ramenu, 1mm i pred par dana sam primjetila jedan na leđima isto oko 1mm. Sad ima 2 i pol god
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:52   #6
Ok onda. Nisam nikad s nikim pričala u vezi toga a nekako me to muči.

Iako mislim da ne bi trebalo.

Ja inače imam dosta madeža, zapravo ne dosta nego jaaaaako puno.

Možda je to nasljedno?

Jel netko zna što to uzrokuje?
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 01:46   #7
Da,nasljedno je, mm i ja imamo puno madeža a starijem sinu sam prvi primjetila kad je imao 6 mj.Tamnoput je pa će ih vjerojatno imati dosta,sad ih ima pet sa 3 godine,a mlađi je svjetlije puti i nema još nijedan(ima 7 mj.)
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 07:46   #8
Ja isto imam puno madeza, pa mislim da che i Zuflja imati......al tak bi htijela da nema

Ja naime imam dosta i velikih i neke pupaste, pa moram na kontrolu svakih pola godine.....a shto se tiche operacija madeza....i to sam mislila, ali koliko bi onda oziljaka imala.....uzas....nakon tih operacija ostanu bash ruzni oziljci!

Tako da se nadam da nemam nijednog zlochestog madeza, te da ni Zuflja neche nasljediti te neke moje!

Ja sam skuzila da su mi ih se uzasno puno pochelo pojavljivati nakon sunchanja....i nakon solarija....po chak hrpetine malih madezicha....tako da sam odustala od solarija i izlezavanja na suncheku!
Inache sam svijetle puti (chudno shto imam madeze), ali mozda su oni znak da ne bih smjela biti toliko na suncu!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:58   #9
I mi smo se iznenadili kad smo na inače čistoj koži otkrili mali mladež (mini <1mm).
Prvo smo mislili da je nešto prljavo i malo je falilo da krenemo ribati
__________________
Matrix has you...
AgentSmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:21   #10
Pia, a ja bas mislila da je obrnuto - tamnoputi nemaju puno madeza, jer im se melanin raspodjeli po kozi, a svjetloputima sve u jednu tocku...
Ja sam isto svijetla, madeza kao u prici, a u trudnoci su mi izbili nevjerojatno - na trbuhu tocka do tockice.
I morala bih barem 3-4 ic uklonit... a ne da mi se... a morala bih... etc.
Ak je madez 1 cm, oni moraju izrezat 5, a ni ja nisam bas luda za tim oziljcima.
Jedan je na ledjima, pa razmisljam da tetovazu puknem prek oziljka

Mm je taman i ima relativno malo madeza.
Kico je melange
Pa cemo vidit.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:33   #11
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Pia, a ja bas mislila da je obrnuto - tamnoputi nemaju puno madeza, jer im se melanin raspodjeli po kozi, a svjetloputima sve u jednu tocku...
Ja sam isto svijetla, madeza kao u prici, a u trudnoci su mi izbili nevjerojatno - na trbuhu tocka do tockice.
I morala bih barem 3-4 ic uklonit... a ne da mi se... a morala bih... etc.
Ak je madez 1 cm, oni moraju izrezat 5, a ni ja nisam bas luda za tim oziljcima.
Jedan je na ledjima, pa razmisljam da tetovazu puknem prek oziljka

Mm je taman i ima relativno malo madeza.
Kico je melange
Pa cemo vidit.

kod mene obrnuto. ja sam dosta svijetla i mozes mi madeze po cijelom tijelu izbrojati na prste jedne ruke i vecinu sam ih dobila u trudnoci.

i bas sam primjetila vise madeza kod tamnoputih osoba. ali mislim da je to vise individualno nego sto se po necijoj puti moze odrediti.

a moj mali za sada nema ni jednog madeza. ali i ja i muz ih imamo jako malo pa je to valjda nasljedno.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:18   #12
Mislim ipak da je sve u genima....ke ne?

I to sa kozom.....i svjetloputi i tamnoputi mogu imati problematichnu kozicu

Moja frednica ima tamnu put i uzasno puno problema sa kozom tijela......i madezima (kojeg je i operirala), ja imam svijetlu put i isto problemi sa madezima.....tak da...
Pitam se koja rasa/nacija nema puno madeza? Mozda Skandinavci? A oni su opet svijetli? Crnci onda!!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:59   #13
Pia i muzic i ja smo operirali madeze. on 2 velika i doista su ostali oziljci, a ja one ruzne visece i imam manje oziljke. imam po ledjima neke koji me bole i sad razmisljam da odem kod plasticnog kirurga, jer on uklanja laserom pa nema oziljaka. YESSSSSS!
a nasa grombulica je tamnoputa (na tatu) i vec sam joj primijetila na nozici jednu malu "flekicu", pa mislim da je to "madezic to be"
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 13:12   #14
Tajwy....znam kakvi oziljci ostaju , zato se ni ne usudim operirati....ali zar se laserom mogu i vechi ukloniti??

Prijateljica je ishla micati male po licu laserom (je da je to bilo davnih dana) i rekla da postoji ogranichenje, da veche ne mogu maknuti!?!??

Jel se to promijenilo? Javi gdje se moze to obaviti.......idem odmah na laseriranje all over

Ufff.....da ne ispadne da se guram pod djechju temu --> Zuflja nema znakove madeza....ima 9mj!
Neka tako i ostane! Haug!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:47   #15
naša se rodila s jednim od oko pol cm. a možda ih bude još u budućnosti. Ja ih nemam uopće takoreći i imam jako lijepu kožu i ten (nikad prištića čak ni u pubertetu), muž ima par madeža ništa strašno. odkud joj, nemam pojma, al da će ga operirat ako bude rastao, hoće.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:39   #16
Znači imaju ih većina djece.

Ne znam... mislim da je desetak mladeža već puno za njega ufff.... a tek je počelo
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:04   #17
mislim da ja tu mogu rec par rjeci. nisam roditelj, al ipak... da nasljedna je madezavost, ja sam to nasljedio od mame, imao sam 6 7 ispupcenih na tijelu i oprerirao sam kirurski u klajicevoj, dok sam jedan na licu i 2 na vratu laserski.... od ovih sta sam kirurski u klajicevoj po tijelu ostali su oziljci, nisu preveliki a opet nisu ni nevidljivi vec ono normalno se vide oziljci od konaca, al ja sam se sjebo jer nisam mazo s nekom kremom za bolje zarastanje, da jesam bili bi manji oziljci...
a ove sta sam skidao laserski kod privatnika ne vidi se nista, al jebiga zato sam i dao ako se dobro sjecam 600kn po komadu a treba mu treba 20ak sec da ga spali, lopovi...
ja sam to uradio iz estetskih razloga, gadno mi je to bilo za vidjeti... uglavnom vecina madeza nisu opasni, pogotovo oni ne ispupceni, nema razloga za brigu....jedino ako krene nekakvo crvenilo ili bjelilo oko madeza e onda treba otici na pregled.
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:09   #18
Moj sin(6,5) ima isto dosta madeža po tijelu, ima ih dosta dugo , jedan na leđima je bvelik oko 3 mm promjer. Curica ima 2,5 g i još nema ni jedan
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:48   #19
Thumbs up

Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Tajwy....znam kakvi oziljci ostaju , zato se ni ne usudim operirati....ali zar se laserom mogu i vechi ukloniti??

Prijateljica je ishla micati male po licu laserom (je da je to bilo davnih dana) i rekla da postoji ogranichenje, da veche ne mogu maknuti!?!??

Jel se to promijenilo? Javi gdje se moze to obaviti.......idem odmah na laseriranje all over

Ufff.....da ne ispadne da se guram pod djechju temu --> Zuflja nema znakove madeza....ima 9mj!
Neka tako i ostane! Haug!

ja sam pirgava ko sam vrag.Kontroliram ih redovito kod jedne dermatologinje(ako trebaš adresu ,javi se na pm).Cijene su poprilične ,ali mislim da je vrijedno.Odstranjuje ih laserski,a fibrome sa nekom kremom i nekakvim folijama.
selectico is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 19:59   #20
Ja imam par madeža na istom mjestu kao i moja mama,
sva sreća ne nalaze se po licu a i nisu nešto strašno veliki pa ih ponosno nosim.
Moja nećakinja je rođena sa velikim madežom na guzi u obliku onog starinskog telefona. I nakon 6 mjeseci od rođenja još je tu tako da će vjerojatno i ostati. Ni meni nisu jasni madeži, pogotovo to zašto nastaju kod male djece
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.