Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika
Korisničko ime
Lozinka

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2006., 21:44   #1
illegale
Banned

illegale Avatar

Registracija: Nov 2002.
Plazma ili LCD?

Obavijest moderatora(12/2009): obzirom da je ova tema već odavno izrasla iz pitanja koji TV kupiti u debatu o plazma i LCD tehnologijama općenito, u ovu temu se sada pišu isključivo takvi postovi. Dakle, plazma vs LCD, prednosti i mane jedne i druge tehnologije, osobna iskustva i činjenice, linkovi na edukativne tekstove o navedenim tehnologijama kao i budućnost istih.

Sva pitanje u vezi kupnje TV-a postavljate na top temu Pomoć i pitanja vezana za kupnju novog TV-a. Pitanja o kupnju TV-a postavljena u Plazma ili LCD temu se brišu, a tema će biti strože moderirana od ostatka foruma, obzirom da je već jednom zatvorena zbog prepucavanja i vrijeđanja forumaša.

Dakle, ako nemate ništa pametno i vrijedno napisat, radje ne pišite ništa.

Zahvaljujem!

Za 7000-8000 kuna?

Prostor u sobi je tako rasporedjen da je udaljenost od TVa 5 metara. Tako se valjda stvar svodi na kvaliteta ili dimenzije ekrana.

Imate li mozda neke preporuke? Ne bismo htjeli poslje kukat, nakon sto padne shoping. A culi smo par oprecnih misljenja, pa je zuja velika.

Zadnje uređivanje STony : 16.12.2009. at 14:34. Reason: Ponovno otvaranje teme i pravila postanja.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 22:02   #2
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Registracija: Dec 2002.
LCD, ali ti je malo novaca...

Ja bih uzeo Sony 32" U2000. Ima ugrađen i digitalni receiver, slika odlična, no cijena mu je 8700 kn. Još bolja solucija jest S2000, no on je 10000kn. Koliko para, toliko muzike... s obzirom da ne kupuješ TV svaki dan, isplati se dati koju kunu više.

http://svijet-medija.hr/product_show...38&name=LCD_TV
Old 25.09.2006., 08:42   #3
lampion
since 2005! never baned!

lampion Avatar

Registracija: Aug 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku lampion Pošalji poruku preko MSN korisniku lampion Pošalji poruku preko Yahoo korisniku lampion Pošalji poruku preko Skype korisniku lampion
evo za sonya, nisu bez veze ovaj prvi stavili 8.000kn (i još sa digit. tunerom) a drugi 10.000, a da ne govorim o onima koji su iznad 12.000kn.
Govori li to što???
Old 25.09.2006., 08:51   #4
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Registracija: Jun 2006.
Čuo sam da Sonyji kurca valjaju! Ti to protumači kako hoćeš!
I žena i ja smo razmišljali o kupnji plazme/LCDa! Skužili smo da ispod 15ak tisuća kunića ne vrijedi nikaj kupovati!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom

Old 25.09.2006., 09:54   #5
happydayhr
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2003.
Udaljenost 5m, treba ti ekran od 50", takvih Lcd-a nema, znači samo plazma, ali nemaš niti blizu novaca...
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:02   #6
illegale
Banned

illegale Avatar

Hvala svima. Izgleda da 8 000 i nije neka cifra.

Nu, malo smo razgovarali i dalo bi se dici stvar na 10 000 - 11 000, ali vise fakat ne. Jel se tu stvar ista mijenja? Jel LCD za 5m udaljenost ulazi u obzir?

Isto tako, jesu li se plazme sta poboljsale u kvaliteti? Ima li netko sa plazmom da je sada zadovoljan sa slikom?
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:30   #7
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Quote:
mrzm smglsnk kaže:
Čuo sam da Sonyji kurca valjaju! Ti to protumači kako hoćeš!
Par jako dobrih frendova ih imaju i sve što mogu reći su apsolutne preporuke. Bilo da se radi o TV slici, gledanju DVD-a ili korištenju next-gen konzole (X360). Pa ti protumači kako hoćeš!

btw... ja sam u fazi kupovine http://svijet-medija.hr/product_show...91&name=LCD_TV a istog preporučam i autoru topica.

@illegale, otiđi do Svijeta Medija na Iblerovom (ako si u ZG, naravno) i reci im što te zanima. Oni imaju posebnu sobu za demonstracije i tamo ćeš najbolje steći uvid koliki ti ekran treba, jer gledanjem u prodavaonici nećeš ništa moći zaključiti. Za plazmom nemaš nikakve potrebe, jer za te novce nećeš dobiti ništa dobro... uostalom, na gorenavedenom lcd-u slika u digitalnom signalu je fenomenalna, skoro pa kao da gledaš dvd film.
Old 25.09.2006., 13:43   #8
illegale
Banned

illegale Avatar

Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 19:24   #9
jed2i
Registrirani korisnik

sony lcd
phillips lcd
sharp lcd
to su samo neki primjeri
jed2i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 20:41   #10
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Na osnovu čega dižeš i spuštaš palac? I koliko si to lcd-ova usporedio do sada?

Ovo mi je isto kao kad na auto forumu bane mulac i onda argumentirano popljuca neki automobil rečenicom "XY je zadnje smeće"
Old 25.09.2006., 21:38   #11
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Quote:
STINGer kaže:
Par jako dobrih frendova ih imaju i sve što mogu reći su apsolutne preporuke. Bilo da se radi o TV slici, gledanju DVD-a ili korištenju next-gen konzole (X360). Pa ti protumači kako hoćeš!

btw... ja sam u fazi kupovine http://svijet-medija.hr/product_show...91&name=LCD_TV a istog preporučam i autoru topica.

@illegale, otiđi do Svijeta Medija na Iblerovom (ako si u ZG, naravno) i reci im što te zanima. Oni imaju posebnu sobu za demonstracije i tamo ćeš najbolje steći uvid koliki ti ekran treba, jer gledanjem u prodavaonici nećeš ništa moći zaključiti. Za plazmom nemaš nikakve potrebe, jer za te novce nećeš dobiti ništa dobro... uostalom, na gorenavedenom lcd-u slika u digitalnom signalu je fenomenalna, skoro pa kao da gledaš dvd film.
Hej, nemoj se pjeniti!
Ja sam napisao da sam tako cuo... I ja sam u nekoj dilemi da kupim plazmu ili LCD do 15ak tisuća kuna, ali jos uvijek ne znam kaj! Kada sam to spomenuo društvu i kad sam spomenuo da razmišljam o Sonyju jer mi je ta marka broj 1, takve su bile reakcije, kužiš!?
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:35   #12
STINGer
Over and out

STINGer Avatar

Ma ne pjenim se, već govorim ono što sam vidio na vlastite oči i ono što su mi ljudi (odlični prijatelji) rekli iz svojih iskustava u razdoblju od godinu dana korištenja.

btw... kad sam prije 3 godine kupovao TV i odlučio se za Sony Trinitron i meni su dolazile svakakve reakcije o tome kako je Sony smeće, blać, truć... Jedini problem je prašina koju treba čisiti sa njega jer radi non stop, pa "vuče" dosta prašine
Old 26.09.2006., 20:35   #13
HITNA
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
Imam plazmu panasonic 42pv-60e sa slikom sa prezadovoljan........
HITNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 20:42   #14
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Quote:
STINGer kaže:
Ma ne pjenim se, već govorim ono što sam vidio na vlastite oči i ono što su mi ljudi (odlični prijatelji) rekli iz svojih iskustava u razdoblju od godinu dana korištenja.

btw... kad sam prije 3 godine kupovao TV i odlučio se za Sony Trinitron i meni su dolazile svakakve reakcije o tome kako je Sony smeće, blać, truć... Jedini problem je prašina koju treba čisiti sa njega jer radi non stop, pa "vuče" dosta prašine
Pa no, i ti si meni preporučivao Sonyja kad sam ti rekao da sam imao problema s CRT Panasonicom i Samsungom, ne!? Jedina solucija mi je ostao onaj Sony od 3 i nešto tisuća kuna - za to još moram razmisliti! Ali za ove skuplje stvari (plazma/LCD) čuo sam da Sony ne valja!
To je problem foruma - i ovog i svih ostalih! Sto ljudi, sto ćudi! Svatko ima drugačije mišljenje ili iskustva i onda čovjek ne zna što da kupi! Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?
Preporučujem tebi, illegale, da odeš u par trgovina, razgovaraš s prodavačima, pitaš ih sve što te zanima, što si čuo (i dobre i loše stvari) i što ti peporučuju! Ne se zadržavati u jednoj trgovini nego ih obići više... Meni su u svakoj trgovini govorili da kupim Panasonica (pa čak i tamo gdje su prodavali Sonyja, Samsunga ili nekaj drugo) - kupio sam Panasonica i jedfva sam dobio natrag novce za njega - slika smeće! To može potvrditi i cyth koji je kupio taj Panasonic: http://www.forum.hr/showthread.php?t=164442 !
Ja sam još u fazi kupnje - CRT, plazma, LCD ili možda čekati OLED!?!?!?
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:03   #15
refugee
Custom User Title

refugee Avatar

Registracija: Jun 2003.
Ovako, novi sony lcd-i su odlicni. Bravia 32v2000 ima sliku od koje je tesko bolji i philips od 23000kn.
A kosta samo 11500.
Ne moras mene slusat, procitaj malo recenzije na netu, po stranim forumima od ljudi koji ga imaju, i vidjet ces da je zbilja najbolji 32" lcd televizor koji je dosta uspio smanjiti razliku kvalitete izmedju plazme i lcd-a.
Uputi se u ducan i pogledaj telku, ne samo sd sliku preko ugradjenog digitalnog tunera, nego stavi neki bolji dvd, pa ces vidjet.
Nazalost, u ducanima je slika cesto lose nastelana, pa ce najvjerojatnije tv slika izgledat lose, ali imas na netu i odlicne upute kako nastelati koju opciju na telki.

Inace, da, ovdje ljudi dosta ne vole Sony, pretpostavljam zbog toga sto su postali preglomazni, kao i zbog dosta losih poslovnih poteza tipa guranje bete, minidisca, sad memory sticka, itd.
I vode se misljenjem da firma koja radi stvari prakticki od igle do lokomotive ne moze biti dobra u svemu.

U nacelu to i stoji, i nije svaki sonyev telkac dobar, niti svaki fotic, ali skoro u svakom segmentu ponude ipak imaju proizvod koji se moze mjeriti sa najboljima u klasi ili cak biti najbolji. - Bravia, receiver STR DB790, fotic H5, kucno kino DZ810...

Eto...
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:22   #16
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Hej, refugee, nemoj uspoređivati sliku s DVDa i antensku sliku! Kažeš da lik proba s malo boljim DVDom! Slika s DVDom će biti pa "gotovo savršena" na svakoj CRT telki, a kamoli na LCDu ili plazmi! Treba upaliti HRTove, RTL i Novu jer će, pretpostavljam, 80% vremena gledati antenski program, a ne DVDove! Kužiš, moraš to uzeti u obzir!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:44   #17
refugee
Custom User Title

refugee Avatar

Mislim da sam spomenuo i jednu i drugu sliku.

I nisam rekao da usporedjuje te dvije slike, nego da usporedi dvd na bravii i na ostalima, pa kasnije tv na bravii i ostalima.

U nacelu, lcd se i kupuje vecinom zbog filmova, crt je ipak jos uvijek najbolji za televizijski signal.
Naravno, dok ne dodje HD.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:51   #18
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Mislim da to za neke nisu mali novci pa da LCD kupi radi filmova, CRT radi Dnevnika itd... Takve stvari neki kupuju da im slika bude najbolja u svim pogledima - ali to je na onome tko kupuje!
I ja bih veliki ekran (LCD ili plazmu), ali mi se jos uvijek slika na HRT, RTL... ne svidja! Ipak, program preko antene gledam najviše!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 23:15   #19
refugee
Custom User Title

refugee Avatar

Slazem se. Nisam ni sugerirao da nabavi 2 telkaca.

Samo sam htio naglasiti da su crt televizori i dalje najbolji za tv signal. Iako ne puno. Ali svejedno to treba priznati.

Ali svejedno, ako kupuje novi telkac, koji bi bio donekle futureproof, onda definitivno gorenavedena bravia.

I velim, procitaj si jos malo, i ako mozes nastelaj tv sliku kak je jedan lik napisao upute (ak hoces, posaljem ti link), pa da vidis.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 23:26   #20
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Meni slobodno možeš polati link da vidim o ćemu se radi!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja