Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2006., 21:44   #1
Plazma ili LCD?

Obavijest moderatora(12/2009): obzirom da je ova tema već odavno izrasla iz pitanja koji TV kupiti u debatu o plazma i LCD tehnologijama općenito, u ovu temu se sada pišu isključivo takvi postovi. Dakle, plazma vs LCD, prednosti i mane jedne i druge tehnologije, osobna iskustva i činjenice, linkovi na edukativne tekstove o navedenim tehnologijama kao i budućnost istih.

Sva pitanje u vezi kupnje TV-a postavljate na top temu Pomoć i pitanja vezana za kupnju novog TV-a. Pitanja o kupnju TV-a postavljena u Plazma ili LCD temu se brišu, a tema će biti strože moderirana od ostatka foruma, obzirom da je već jednom zatvorena zbog prepucavanja i vrijeđanja forumaša.

Dakle, ako nemate ništa pametno i vrijedno napisat, radje ne pišite ništa.

Zahvaljujem!

Za 7000-8000 kuna?

Prostor u sobi je tako rasporedjen da je udaljenost od TVa 5 metara. Tako se valjda stvar svodi na kvaliteta ili dimenzije ekrana.

Imate li mozda neke preporuke? Ne bismo htjeli poslje kukat, nakon sto padne shoping. A culi smo par oprecnih misljenja, pa je zuja velika.

Zadnje uređivanje STony : 16.12.2009. at 14:34. Reason: Ponovno otvaranje teme i pravila postanja.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 22:02   #2
LCD, ali ti je malo novaca...

Ja bih uzeo Sony 32" U2000. Ima ugrađen i digitalni receiver, slika odlična, no cijena mu je 8700 kn. Još bolja solucija jest S2000, no on je 10000kn. Koliko para, toliko muzike... s obzirom da ne kupuješ TV svaki dan, isplati se dati koju kunu više.

http://svijet-medija.hr/product_show...38&name=LCD_TV
Old 25.09.2006., 08:42   #3
evo za sonya, nisu bez veze ovaj prvi stavili 8.000kn (i još sa digit. tunerom) a drugi 10.000, a da ne govorim o onima koji su iznad 12.000kn.
Govori li to što???
Old 25.09.2006., 08:51   #4
Čuo sam da Sonyji kurca valjaju! Ti to protumači kako hoćeš!
I žena i ja smo razmišljali o kupnji plazme/LCDa! Skužili smo da ispod 15ak tisuća kunića ne vrijedi nikaj kupovati!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 09:54   #5
Udaljenost 5m, treba ti ekran od 50", takvih Lcd-a nema, znači samo plazma, ali nemaš niti blizu novaca...
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:02   #6
Hvala svima. Izgleda da 8 000 i nije neka cifra.

Nu, malo smo razgovarali i dalo bi se dici stvar na 10 000 - 11 000, ali vise fakat ne. Jel se tu stvar ista mijenja? Jel LCD za 5m udaljenost ulazi u obzir?

Isto tako, jesu li se plazme sta poboljsale u kvaliteti? Ima li netko sa plazmom da je sada zadovoljan sa slikom?
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:30   #7
Quote:
mrzm smglsnk kaže:
Čuo sam da Sonyji kurca valjaju! Ti to protumači kako hoćeš!
Par jako dobrih frendova ih imaju i sve što mogu reći su apsolutne preporuke. Bilo da se radi o TV slici, gledanju DVD-a ili korištenju next-gen konzole (X360). Pa ti protumači kako hoćeš!

btw... ja sam u fazi kupovine http://svijet-medija.hr/product_show...91&name=LCD_TV a istog preporučam i autoru topica.

@illegale, otiđi do Svijeta Medija na Iblerovom (ako si u ZG, naravno) i reci im što te zanima. Oni imaju posebnu sobu za demonstracije i tamo ćeš najbolje steći uvid koliki ti ekran treba, jer gledanjem u prodavaonici nećeš ništa moći zaključiti. Za plazmom nemaš nikakve potrebe, jer za te novce nećeš dobiti ništa dobro... uostalom, na gorenavedenom lcd-u slika u digitalnom signalu je fenomenalna, skoro pa kao da gledaš dvd film.
Old 25.09.2006., 13:43   #8
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 19:24   #9
sony lcd
phillips lcd
sharp lcd
to su samo neki primjeri
jed2i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 20:41   #10
Na osnovu čega dižeš i spuštaš palac? I koliko si to lcd-ova usporedio do sada?

Ovo mi je isto kao kad na auto forumu bane mulac i onda argumentirano popljuca neki automobil rečenicom "XY je zadnje smeće"
Old 25.09.2006., 21:38   #11
Quote:
STINGer kaže:
Par jako dobrih frendova ih imaju i sve što mogu reći su apsolutne preporuke. Bilo da se radi o TV slici, gledanju DVD-a ili korištenju next-gen konzole (X360). Pa ti protumači kako hoćeš!

btw... ja sam u fazi kupovine http://svijet-medija.hr/product_show...91&name=LCD_TV a istog preporučam i autoru topica.

@illegale, otiđi do Svijeta Medija na Iblerovom (ako si u ZG, naravno) i reci im što te zanima. Oni imaju posebnu sobu za demonstracije i tamo ćeš najbolje steći uvid koliki ti ekran treba, jer gledanjem u prodavaonici nećeš ništa moći zaključiti. Za plazmom nemaš nikakve potrebe, jer za te novce nećeš dobiti ništa dobro... uostalom, na gorenavedenom lcd-u slika u digitalnom signalu je fenomenalna, skoro pa kao da gledaš dvd film.
Hej, nemoj se pjeniti!
Ja sam napisao da sam tako cuo... I ja sam u nekoj dilemi da kupim plazmu ili LCD do 15ak tisuća kuna, ali jos uvijek ne znam kaj! Kada sam to spomenuo društvu i kad sam spomenuo da razmišljam o Sonyju jer mi je ta marka broj 1, takve su bile reakcije, kužiš!?
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:35   #12
Ma ne pjenim se, već govorim ono što sam vidio na vlastite oči i ono što su mi ljudi (odlični prijatelji) rekli iz svojih iskustava u razdoblju od godinu dana korištenja.

btw... kad sam prije 3 godine kupovao TV i odlučio se za Sony Trinitron i meni su dolazile svakakve reakcije o tome kako je Sony smeće, blać, truć... Jedini problem je prašina koju treba čisiti sa njega jer radi non stop, pa "vuče" dosta prašine
Old 26.09.2006., 20:35   #13
Imam plazmu panasonic 42pv-60e sa slikom sa prezadovoljan........
HITNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 20:42   #14
Quote:
STINGer kaže:
Ma ne pjenim se, već govorim ono što sam vidio na vlastite oči i ono što su mi ljudi (odlični prijatelji) rekli iz svojih iskustava u razdoblju od godinu dana korištenja.

btw... kad sam prije 3 godine kupovao TV i odlučio se za Sony Trinitron i meni su dolazile svakakve reakcije o tome kako je Sony smeće, blać, truć... Jedini problem je prašina koju treba čisiti sa njega jer radi non stop, pa "vuče" dosta prašine
Pa no, i ti si meni preporučivao Sonyja kad sam ti rekao da sam imao problema s CRT Panasonicom i Samsungom, ne!? Jedina solucija mi je ostao onaj Sony od 3 i nešto tisuća kuna - za to još moram razmisliti! Ali za ove skuplje stvari (plazma/LCD) čuo sam da Sony ne valja!
To je problem foruma - i ovog i svih ostalih! Sto ljudi, sto ćudi! Svatko ima drugačije mišljenje ili iskustva i onda čovjek ne zna što da kupi! Ti nudiš Sonyja, ja nešto drugo i onaj gore se može samo upucati jer nije dobio nikakav odgovor, a u pravu smo vjerojatno i ti i ja, zar ne!?
Preporučujem tebi, illegale, da odeš u par trgovina, razgovaraš s prodavačima, pitaš ih sve što te zanima, što si čuo (i dobre i loše stvari) i što ti peporučuju! Ne se zadržavati u jednoj trgovini nego ih obići više... Meni su u svakoj trgovini govorili da kupim Panasonica (pa čak i tamo gdje su prodavali Sonyja, Samsunga ili nekaj drugo) - kupio sam Panasonica i jedfva sam dobio natrag novce za njega - slika smeće! To može potvrditi i cyth koji je kupio taj Panasonic: http://www.forum.hr/showthread.php?t=164442 !
Ja sam još u fazi kupnje - CRT, plazma, LCD ili možda čekati OLED!?!?!?
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:03   #15
Ovako, novi sony lcd-i su odlicni. Bravia 32v2000 ima sliku od koje je tesko bolji i philips od 23000kn.
A kosta samo 11500.
Ne moras mene slusat, procitaj malo recenzije na netu, po stranim forumima od ljudi koji ga imaju, i vidjet ces da je zbilja najbolji 32" lcd televizor koji je dosta uspio smanjiti razliku kvalitete izmedju plazme i lcd-a.
Uputi se u ducan i pogledaj telku, ne samo sd sliku preko ugradjenog digitalnog tunera, nego stavi neki bolji dvd, pa ces vidjet.
Nazalost, u ducanima je slika cesto lose nastelana, pa ce najvjerojatnije tv slika izgledat lose, ali imas na netu i odlicne upute kako nastelati koju opciju na telki.

Inace, da, ovdje ljudi dosta ne vole Sony, pretpostavljam zbog toga sto su postali preglomazni, kao i zbog dosta losih poslovnih poteza tipa guranje bete, minidisca, sad memory sticka, itd.
I vode se misljenjem da firma koja radi stvari prakticki od igle do lokomotive ne moze biti dobra u svemu.

U nacelu to i stoji, i nije svaki sonyev telkac dobar, niti svaki fotic, ali skoro u svakom segmentu ponude ipak imaju proizvod koji se moze mjeriti sa najboljima u klasi ili cak biti najbolji. - Bravia, receiver STR DB790, fotic H5, kucno kino DZ810...

Eto...
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:22   #16
Hej, refugee, nemoj uspoređivati sliku s DVDa i antensku sliku! Kažeš da lik proba s malo boljim DVDom! Slika s DVDom će biti pa "gotovo savršena" na svakoj CRT telki, a kamoli na LCDu ili plazmi! Treba upaliti HRTove, RTL i Novu jer će, pretpostavljam, 80% vremena gledati antenski program, a ne DVDove! Kužiš, moraš to uzeti u obzir!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:44   #17
Mislim da sam spomenuo i jednu i drugu sliku.

I nisam rekao da usporedjuje te dvije slike, nego da usporedi dvd na bravii i na ostalima, pa kasnije tv na bravii i ostalima.

U nacelu, lcd se i kupuje vecinom zbog filmova, crt je ipak jos uvijek najbolji za televizijski signal.
Naravno, dok ne dodje HD.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:51   #18
Mislim da to za neke nisu mali novci pa da LCD kupi radi filmova, CRT radi Dnevnika itd... Takve stvari neki kupuju da im slika bude najbolja u svim pogledima - ali to je na onome tko kupuje!
I ja bih veliki ekran (LCD ili plazmu), ali mi se jos uvijek slika na HRT, RTL... ne svidja! Ipak, program preko antene gledam najviše!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 23:15   #19
Slazem se. Nisam ni sugerirao da nabavi 2 telkaca.

Samo sam htio naglasiti da su crt televizori i dalje najbolji za tv signal. Iako ne puno. Ali svejedno to treba priznati.

Ali svejedno, ako kupuje novi telkac, koji bi bio donekle futureproof, onda definitivno gorenavedena bravia.

I velim, procitaj si jos malo, i ako mozes nastelaj tv sliku kak je jedan lik napisao upute (ak hoces, posaljem ti link), pa da vidis.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 23:26   #20
Meni slobodno možeš polati link da vidim o ćemu se radi!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 10:48.