Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 20:18   #1
Lolita stil i drugi japanski street fashion stilovi

Za bolje razumijevanje i upoznavanje s ovim stilom, te za hrpu dodatnih korisnih informacija, molimo vas pročitajte sljedeća dva posta:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1344
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1345

(ubačeno naknadno, na zahtjev lunatic pande)


__________________________________________________ ____________
Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
po meni se to uopce ne moze nazvati streetstyleom jer se ipak radi o manjini bez obzira na ekspanziju tog stila u Japanu. Mislim da je to vise slicno nekog kostimografiji ili nesto tome slicno. Pa koliko one vremena provode misleci na ono sto ce obuci iduceg dana? koliko im treba da se tako obuku? zatim nasminkaju? naprave frizuru? mislim, ipak mi se cini malo preopsesivno. Ok ako se netko nade u tome ali ne bih voljela da se taj stil prosiri vise nego sto je prosiren do sada. I bas me zanima da li ti klinci smiju tako ici u skolu? pa meni to izgleda kao da su maskare svaki dan.
i druge subkulture poput nekih rasirenijih na zapadu (punk, goth) su manjine ali i dalje ulaze u ulicne stilove. osim toga upravo ulicni stilovi (street fashion) nisu cista mainstream moda, u njih upravo ulaze neobicniji individualni stilovi i subkulture. btw isto u vezi manjine - 6000 aktivnih clanova na jednoj od najvecih lolita zajednica na engleskom jeziku nikako nije malo. a nije bilo niti za dizajnere ovih stilova, radi se o velikom trzistu.

o tome sto ces obuci iduceg dana dovoljno je razmisliti onoliko vremena koliko ti je dosta za bilo kakav obicni stil. znas sto imas u ormaru, nije to tesko spariti. sminka i frizura meni osobno ne oduzmu vise od pola sata. odijevanje 5-7 min. ima malo vise slojeva ali nije nista kompliciranije za obuci nego bilo sto drugo. potrebno je jednako vremena koliko i treba i za bilo koji drugi stil. opsesivno jer se tebi osobno ne svidja? ista stvar za maskare? meni se osobno ne svidja mainstream moda i ono sto se vecini svidja ali nije na meni da govorim nekome da je to ruzno. ili da se ne bi trebalo prosiriti. upravo je raznolikost pravo bogatstvo mode. uvijek su me fascinirali ljudi ugrozeni pojavom bilo cega razlicitog ili sto oni sami ne bi nosili a nazivaju se ljubiteljima mode. u vezi skole: ja idem tako na fakultet svaki dan i vecina ljudi ima samo pohvale. a za ostale me iskreno bas boli briga.


p.s. za moderatore: ispricavam se na previse stavljenih slika, tek sam kasnije vidjela da je ogranicenje 4 po postu. znat cu za ubuduce.

Zadnje uređivanje me in honey : 07.08.2010. at 09:08. Reason: Na zahtjev korisnice
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:34   #2
bas i ne vjerujem da se obuces za 5min,onda ispada da meni treba 3 puta dulje. Ja razumijem da tebi to pricinjava zadovoljstvo i to mi je drago,nemam nista protiv toga. Ali Hrvati opcenito i nisu nesto inovativan narod i uvijek nesto i nekoga kopiramo pa isto kako me zivciraju ovi "obicni" trendovi tako me zivcira i ovo. Uvijek sve moramo pokupiti od drugih i onda to isfuravati kao da smo jedini na svijetu.

A daj mi reci, kazes da ti svi dijele komplimente na faxu, a kako je u tramvaju, na ulici i sl.? Sta ti govore stariji ljudi? Da li ti netko upucuje pogrdne komentare i kako reagiras na to?

ah da i gdje nabavljas odjecu?

kad sam rekla "koliko njima vremena treba da smisle sto ce obuci sutra" mislila sam na to da je ocito da zele biti drugaciji od drugih pa tako valjda i svaki dan drugacije odjevene(mislim isto kao i svi mi ali ovaj stil zahtjeva dooosta odjece). Onda im stvarno treba i dosta odjece a time i novaca da nabave svu tu odjecu koja sigurno nije jeftina.

ok mislim da ovo nije offtopic jer smo se sad "zagrijali" za ovu temu pa da malo prodiskutiramo o tome.
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:52   #3
Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
bas i ne vjerujem da se obuces za 5min,onda ispada da meni treba 3 puta dulje. Ja razumijem da tebi to pricinjava zadovoljstvo i to mi je drago,nemam nista protiv toga. Ali Hrvati opcenito i nisu nesto inovativan narod i uvijek nesto i nekoga kopiramo pa isto kako me zivciraju ovi "obicni" trendovi tako me zivcira i ovo. Uvijek sve moramo pokupiti od drugih i onda to isfuravati kao da smo jedini na svijetu.

A daj mi reci, kazes da ti svi dijele komplimente na faxu, a kako je u tramvaju, na ulici i sl.? Sta ti govore stariji ljudi? Da li ti netko upucuje pogrdne komentare i kako reagiras na to?

ok mislim da ovo nije offtopic jer smo se ad "zagrijali" za ovu temu pa da malo prodiskutiramo o tome.
hm znam da ovako izgleda da treba puno vremena za oblacenje ali stvarno nije. evo opisem ti sto sve oblacim: hulahopke ili dokoljenke/natkoljenke zatim bloomers (to su ko male hlacice), podsuknja, bluza i na sve to haljina. i to je to, samo navlacis jedno za drugim nikakav problem. nakon toga jos dodas cipele, dodatak za kosu (samo se stavi gore, pola minute do minutu ak trebas ukomponirat u frizuru) i to je to. prije odlaska iz kuce samo obuces kaput., stavis sal, rukavice i ostale klasicne stvari.

kuzim ovo s hrvatima sto zelis reci ali ne furam to stoga jer je nesto novo i nevidjeno. jednostavno obozavam taj izgled, zaljubila sam se u tu odjecu. lolita brand stvari znaju biti stvarno posebne, vrlo kompleksne, nevjerojatni printovi i posvećenost detaljima, svaka sitnica na nekoj stvari je posebno osmisljena. neke stvari vise odgovaraju umjetnickim djelima nego odjeci. ne znam, te stvari za mene kao da sjaje a slatku odjecu obozavam oduvijek i ovo me naprosto bacilo na koljena, morala sam s tim poceti. jer me cini sretnom i u tome se osjecam lijepom, a to sto ljudi nisu navikli na to neugodna je stvar ali nebitna u usporedbi sa srecom koju osjecam u ovom stilu.

na tramvaju i ulici je slicno kao na faksu. zapravo cak i bolje. na faksu su ljudi puno bezobrazniji, u gradu vecinom samo gledaju ali rijetko tko naglas negativno komentira. ne osjecam se ni upola neugodno kao na fakultetu. ako netko i komentira to su čopori srednjoskolki i srednjoskolaca, pijani tipovi i sl. jedan dio pridje i pita o cemu se radi, kazu da im se svidja (vecinom su to starije gospodje). koliko sam uocila vecinom tinejdzeri negativno reagiraju, ljudi srednjih godina gledaju sa zanimanjem ali brzo izgube interes, najbolje reakcije dobijem od starijih ljudi. njih to podjeca na prosla vremena i na odjecu kakva se nekada nosila.

kako reagiram...pa kad sam pocela nositi ovaj stil bila sam prestravljena kako cu podnijeti toliku paznju. na kraju sam ostala ugodno iznenadjena jer iako jesi u centru paznje nije negativno i nitko me ne gnjavi (dok recimo kad sam obucena punkerski osjeca se agresija xD). ako netko kaze nesto negativno pravim se da ne cujem. ili ne cujem jer slusam mp3 (to mi dosta pomaze da zaboravim na ljude oko sebe - ako ti njih gledas oni ce tebe jos vise). opcenito razumijem i negativne komentare i poglede i sve ostalo, nije da mi se svidjaju ali prezivim. toliko sam postala uspjesna u ignoriranju svega toga da vise ni ne primjetim reakciju okoline xD
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:04   #4
hvala ti Pandice ajde sad mi je vec lakse! I bas mi je drago da ti se toliko svida i nista...nastavi tako i dalje. Ah nisi rekla gdje kupujes odjecu? da li u ZGu ako naletis na nesto u tom stilu ili bas u nekim specijaliziranim ducanima(on line)?
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:04   #5
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
meni se osobno ne svidja mainstream moda i ono sto se vecini svidja ali nije na meni da govorim nekome da je to ruzno. ili da se ne bi trebalo prosiriti. upravo je raznolikost pravo bogatstvo mode. uvijek su me fascinirali ljudi ugrozeni pojavom bilo cega razlicitog ili sto oni sami ne bi nosili a nazivaju se ljubiteljima mode. u vezi skole: ja idem tako na fakultet svaki dan i vecina ljudi ima samo pohvale. a za ostale me iskreno bas boli briga.

Ove slike koje si zadnje stavila su čak i simpatične ,njima stoji, ALI Japanci su dosta nizak narod,a ova odjeća po zadnjim slikama podsjeća malo na dječiju ,siguran sam da zgodnim ,visokim djevojkama ne bi ni približno dobro stajala kao ovim niskim curama -to su sve nekakve asocijacije.Primjetit ćete da ove na slikama imaju sve visoke đonove,jasno je da se bore sa visinom,neki su možda i iskompleksirani i sve će izmišljat da bi izgledali slađe kao niski.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:10   #6
jako je slatka ova haljinica i sigurno bi ju dosta cura obuklo!!! ) pa uopce nije toliko neobicna odjeca...to mi je jos i najdrazi stil (lolita)...a one goth lolite su mi uzasne. Mislim radi se o dvije suprotnosti.
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:11   #7
@lunatic panda

...ajme ne znam, meni je u modi danas sve normalno, tako da mi je i ovo slatko, samo ako netko stvarno to zna nositi i u tome se osjeca ugodno ovo su tvoje stvari na stranici? neke su mi preekstremne, ali neke bih ti (dosta, zapravo ) rado ukrala - ja bih ih mozda nosila malo drugacije, ali su mi sjajne

edit: neke i imam - imamo iste sluske/grijace za usi
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:19   #8
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Ove slike koje si zadnje stavila su čak i simpatične ,njima stoji, ALI Japanci su dosta nizak narod,a ova odjeća po zadnjim slikama podsjeća malo na dječiju ,siguran sam da zgodnim ,visokim djevojkama ne bi ni približno dobro stajala kao ovim niskim curama -to su sve nekakve asocijacije.Primjetit ćete da ove na slikama imaju sve visoke đonove,jasno je da se bore sa visinom,neki su možda i iskompleksirani i sve će izmišljat da bi izgledali slađe kao niski.
da tako se je mislilo i kada je stil krenuo na zapadu. puno cura je bilo obeshrabreno radi toga. ali, ispostavilo se je kada su se cure malo ufurale u stil da je to potpuno netocno. na kraju ima mnogo cura u lolita zajednicama koje izgledaju bolje od vecine japanskih lolita i izgledaju poput modela iz casopisa. dapace ima i cura drugih rasa koje bas rade kao modeli za lolita casopise i predivne su u tome.

moram napomenuti da sam ovdje stavila samo najbolje slike koje sam pronasla, cura koje su stvarno lijepe i dobro obucene i stil im super stoji. za pola slika u jap. street fashion casopisima to nije slucaj. osim toga stavila sam samo japanke jer su to skenovi iz casopisa. inace bi stavila slike zapadnih lolita ali one su ipak njihovo privatno vlasnistvo i ne bi bilo od mene u redu da ih stavim ovdje. niti bi ja voljela da one tako stavljaju moje slike. zapadni lolita casopisi nazalost jos ne postoje (ali je jedan trenutno u pripremi). stvar visine je cisto stvar duzine odjece. postoje pravila u duzini i uostalom vec se na nekome vidi kako mu to stoji. to se itekako uzima u obzir pa mnogo cura koje su recimo 180 cm visoke ili presiroke za jap. brandove odjecu nabavljaju na drugi nacin, daju ih sivati posebno za svoj tip tijela, neke stvari ne nose. sve je stvar dobrog pristajanja odjece i osjecaja za stil, a slatkih i ruznih cura ima i u japanu i van japana. to nema nikakve veze.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:26   #9
Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
jako je slatka ova haljinica i sigurno bi ju dosta cura obuklo!!! ) pa uopce nije toliko neobicna odjeca...to mi je jos i najdrazi stil (lolita)...a one goth lolite su mi uzasne. Mislim radi se o dvije suprotnosti.
da, lolita kao stil zapravo ima jako razlicite stilove ukljucene. ja isto bas nisam za gothic lolita stil ali ima stvarno lijepih cura u tome. nazalost kao i u svemu ima cura koje neke stvari lose isfuraju...to se u lolita stilu inace zove italoli - painfull lolita. od jeftinog izgleda odjece, losih koordinacija, odjece koja ne pristaje kako bi trebala itd. (nazalost na zapadu kad kazu lolita stil cesto stave upravo takve slike D: )

Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
@lunatic panda

...ajme ne znam, meni je u modi danas sve normalno, tako da mi je i ovo slatko, samo ako netko stvarno to zna nositi i u tome se osjeca ugodno ovo su tvoje stvari na stranici? neke su mi preekstremne, ali neke bih ti (dosta, zapravo ) rado ukrala - ja bih ih mozda nosila malo drugacije, ali su mi sjajne

edit: neke i imam - imamo iste sluske/grijace za usi

yay! earmuffs twins <3

ovo su moja dva omiljena branda:

http://www.angelicpretty.com/
http://www.babyssb.co.jp/
(shopping pa su s lijeve strane kategorije)

super je gledati odjecu pojedinacno jer jednu stvar doista mozes isfurati na milijun nacina. inace na ovim stranicama ima i nesto odjece koja je recimo diskutabilna xD i vec su je ispljuvale cure pred par dana... ali tako uvijek bude u svakoj kolekciji. ima i fakat super stvari nazalost bila je rasprodaja nedavno pa su skinuli vise od pola robe sa stranica, pripremaju nove kolekcije.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:32   #10
...angelicpretty znam od prije, povremeno skicnem sto ima iako nikad nisam nista kupila (izludjuje me to pismo )...a ovaj drugi site mi je nov, ali sam odmah nasla sto zelim





...ali ok, sad sam vec debelo off
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:32   #11
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
da tako se je mislilo i kada je stil krenuo na zapadu.
Ja sam rekao da je o.k. za niske cure tako se oblačiti zbog asocijacije na slatku malu djecu,a tu odjeću mogu i visoke oblačiti donekle,ali gubi smisao i ne bi stajalo ni približno slatko i simpatično već skoro suprotno.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:36   #12
Xavi divnu haljinu si odabrala ,sviđa mi se.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:48   #13
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao da je o.k. za niske cure tako se oblačiti zbog asocijacije na slatku malu djecu,a tu odjeću mogu i visoke oblačiti donekle,ali gubi smisao i ne bi stajalo ni približno slatko i simpatično već skoro suprotno.
netocno. jer asocijacija nije na malu djecu vec viktorijanske lutke. ako visoka cura izgleda ko tipicni zapadni model recimo 180cm i 49 kg i ima onaj sexy attitude to nejde. ali slatkoca se dobiva sminkom, stavom, smislom da se obuces kako treba. malo bucmastije tijelo tj da nisi kao navedena manekenka isto pomaze. ali na kraju krajeva sve se svodi na samu osobu. vjeruj mi kad kazem da visina nema veze, vidjela sam cure svih mogucih visina i rasa i na kraju se ispostavi da ako se znas obuci i isfurati stil visina stvarno nema veze sa slatkocom. rekla sam da necu ali evo: http://img89.imageshack.us/img89/995/dsc080961lp0.jpg
ta cura je visoka 178 cm. a preslatka je. jedini problem na ovoj slici mozda bi malo mogla biti duzina suknje (jer je jap. brand i radjeno je za nekog od 160 cm - sve te stvari su u samo jednoj velicini) ali ta duzina cak nije niti neka rijetkost, mnogi brandovi proizvode da suknje bas na japankama budu te duzine.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:59   #14
Da ali čudno bi ju bilo vidjeti pored nekog nižeg,liči na nekadašnje djete od pet godina ili lutku nekadašnjih vremena a viša od dosta drugih kolegica,koje su obučeni kao odrasli .
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:08   #15
a ja sam pomislila da si to ti...jer imas takve cizme sta ne?
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:12   #16
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Xavi divnu haljinu si odabrala ,sviđa mi se.
...da se malo nasalim na vlastiti racun - to je zato sto imam stila




...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:15   #17
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Da ali čudno bi ju bilo vidjeti pored nekog nižeg,liči na nekadašnje djete od pet godina ili lutku nekadašnjih vremena a viša od dosta drugih kolegica,koje su obučeni kao odrasli .
lol pa ako gledas na to tako onda je xD al ne zaboravi da ljudima sve cure tako obucene bilo koje visine izgledaju cudno u tome, vecina ni ne dozivljava visinu, samo da su previsoke lutke i izgledaju cudno lol

Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
a ja sam pomislila da si to ti...jer imas takve cizme sta ne?
imam al ima ih i gomila drugih cura sa zapada. radi se o kineskoj tvrtci koja vrlo jeftino radi kopije brandova. izbor bas i nije neki a ove su svima najsladje pa na kraju svi imamo iste xD
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:32   #18
ja baš voooooooolim goth lolite!
i onaj jedan drugi gothic stil, kad se oblače baš kao u viktorijansko doba, izgledaju ko vampiri, ne znam sad kak se to zove, al oni su mi još bolji

kad se radi o vizualnom, gotičarka sam u duši, al se ipak tako ne oblačim jer me taj stil previše ograničava. možda jednom...
__________________
And there's the dark, begins to rain
The sound is heavy on me
Supika! :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:35   #19
lunatic panda

meni je to sve super, te lolita šeme. u onom članku nije mi se svidilo šta je pisalo da cure u japanu samo idu od dućana do dućana, kupuju, i onda side čitav dan na nekom mostu i pokazuju drugim curama šta su kupile - nije ok da se ljudima u 2008. prodaju tako prozirni stereotipi.
inače, kako gledam ove slike i to, čini mi se da većina cura (valjda i momaka) od ovih naklonjenih tim 'alternativnim' trendovima ne oblače se tako jer se žele istaknuti, nego zato šta im se stvarno to sviđa. i ako isključiš malo neke predrasude vezane uz kombiniranje odjevnih komada, vidit ćeš da je (gotovo) svaka lolita-haljinica, čarapice itd. samo po sebi vrlo zavodljivo i velika je vjerojatnost da će ti se svidit. kič je, al bar reprezentativan, bez licemjerja, za razliku od onih silnih palestinki i majica s 'osvještenim' printovima šta san isto viđala po ovom topicu.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:48   #20
@marina_tha

...nisam sigurna treba li ici tako daleko nije svaki goth stil lisen licemjerja niti je svaka djevojka odjevena u lolita stilu odjevena, kako ti kazes, 'bez licemjerja'; isto tako, nije svaka 'palestinka' na kakvoj zgodnoj parizanki odraz licemjerja sama po sebi, niti je to, recimo, koristenje slicnog simbola (ili bilo kojeg simbola koji se inace smatra izrazom 'bunta' ili cije znacenje prelazi ono koje povezujemo s 'plitkim' modnim svijetom) od strane vrhunskih dizajnera u svojim kolekcijama...odijevanje ponekad jest ideja, ono ima znacaj i izvan samog pokrivanja tijela i istodobno privlacenja pozornosti - moda odasilje poruku, na razini pojednica ali i industrije; pogledaj, recimo, sto rade Comme des Garcons - njen/njihov je pokusaj da se spoji nekakav 'gerilski' pristup baziran na 'low level' idejama kako u dizajnu tako i u marketingu s principima po kojima funkcionira modna industrija cak i vrlo uspjesan; ili recimo linija od fair trade pamuka koju ima Top Shop - ako i jest marketinski trik i donosi profit firmi, opet nije bezveze, jer je nijansu 'osvjestenije' od firmi koje taj pamuk ne koriste...a da ne kazem da print na majici ne mora uvijek znaciti isto - u navali Chea s nausnica, majica, jastuka i kapa, cesto zaboravimo da ono sto nosimo moze siriti poruku, ali zaista moze, i ima pojedinaca koji to koriste i bez licemjerja
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.