Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2013., 13:43   #9941
Ak je tak daleko (kontra strana grada), jako teško da bi taxi bio jeftiniji, pa i za 4 osobe.

Ovo s RERom i tramvajem djeluje dosta OK (iako se sporim tramvajem vozi dosta dugo), no ja bih ipak radije odabrao neku kombinaciju RER+metro, pa makar i "na karti" djelovalo obilaznije (ili s više presjedanja). Meni se u pariškom busu znalo dogoditi da mi ne prizna još sasvim sigurno važeću kartu (pa i obrnuto, da prizna nevažeću). Ne znam događa li se slično i u tramvajima, ali kod presjedanja s RER-a na metro nešto takovo je bar nemoguće. Samo se štanca izlaz iz RER-a, ali ne i ulaz u metro.
nvnk is offline  
Old 02.10.2013., 14:01   #9942
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ak je tak daleko (kontra strana grada), jako teško da bi taxi bio jeftiniji, pa i za 4 osobe.

Ovo s RERom i tramvajem djeluje dosta OK (iako se sporim tramvajem vozi dosta dugo), no ja bih ipak radije odabrao neku kombinaciju RER+metro, pa makar i "na karti" djelovalo obilaznije (ili s više presjedanja). Meni se u pariškom busu znalo dogoditi da mi ne prizna još sasvim sigurno važeću kartu (pa i obrnuto, da prizna nevažeću). Ne znam događa li se slično i u tramvajima, ali kod presjedanja s RER-a na metro nešto takovo je bar nemoguće. Samo se štanca izlaz iz RER-a, ali ne i ulaz u metro.
Razlika je nekih 14 eura, prema famoznom kalkulatoru...
OK, onda B do La Sorbone, pa na metro 10 do Sevres Babylone pa 12 do Porte de Versailles, jel to ok? Valjda mi jesu ovo metroi...
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Old 02.10.2013., 15:29   #9943
Quote:
groficamaja kaže: Pogledaj post
Razlika je nekih 14 eura, prema famoznom kalkulatoru...
OK, onda B do La Sorbone, pa na metro 10 do Sevres Babylone pa 12 do Porte de Versailles, jel to ok? Valjda mi jesu ovo metroi...
Stanica RER-a na koju misliš zove se St Michel/Notre Dame, a ne La Sorbonne.

No, mislim da bi bolje bilo ostati u RERu skroz do stanice Denfert Rocherau, presjesti na metro, 4 ili 6, s njim sve do Montparnasse Bienvenue i tu preći na metro 12.

Također, jedan savjet glede ulaženja u RER na CDG-u: Ne stoje svi na svim stanicama, tako da se ponekad ne ispalti ući odmah u prvi, nego treba pričekati možda koju minutu više na neki slijedeći koji kreće kasnije, ali možda do centra grada dolazi prije.
nvnk is offline  
Old 02.10.2013., 16:22   #9944
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Stanica RER-a na koju misliš zove se St Michel/Notre Dame, a ne La Sorbonne.

No, mislim da bi bolje bilo ostati u RERu skroz do stanice Denfert Rocherau, presjesti na metro, 4 ili 6, s njim sve do Montparnasse Bienvenue i tu preći na metro 12.

Također, jedan savjet glede ulaženja u RER na CDG-u: Ne stoje svi na svim stanicama, tako da se ponekad ne ispalti ući odmah u prvi, nego treba pričekati možda koju minutu više na neki slijedeći koji kreće kasnije, ali možda do centra grada dolazi prije.
Malo me zbunjuju kružići i oni veći kao pravokutnici, da kružić je na St Mic. - hvala.
Idem ovako kako ste predložili.
i još molim pomoć oko prolaženja puta do Parka prinčeva. Izgubih oči tražeći.
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Old 02.10.2013., 17:02   #9945
Quote:
groficamaja kaže: Pogledaj post
i još molim pomoć oko prolaženja puta do Parka prinčeva. Izgubih oči tražeći.
Pješice od tvog hotela, ništa lakše, barem što se orijentacije tiče: Samo pratiš Peripherique (prolazi točno ispod stadiona) u smjeru kazaljke na satu ... I tako jedno dva i pol kilometra.

OK, za ozbiljno: Treba ti metro stanica Porte de St Cloud na liniji br. 9.

(S obzirom na "zvjezdaste" linije metroa, možda ipak brže tramvajem 3/3a do kraja, pa tek nešto više od jednog km pješice.)

Zadnje uređivanje nvnk : 02.10.2013. at 17:08.
nvnk is offline  
Old 02.10.2013., 19:26   #9946
U koju zonu spada Argenteuil, 1 ili 2?
Anita2507 is offline  
Old 02.10.2013., 23:52   #9947
koliko vidim nije u dometu RER-a već se ide vlakom (Transilien J, sa stanice Saint-Lazare). povezan je i busom sa stanicom RERC Saint-Gratien koja je u 4. zoni.
Lizzie M is offline  
Old 03.10.2013., 08:49   #9948
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
U koju zonu spada Argenteuil, 1 ili 2?
4.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 03.10.2013., 09:14   #9949
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Pješice od tvog hotela, ništa lakše, barem što se orijentacije tiče: Samo pratiš Peripherique (prolazi točno ispod stadiona) u smjeru kazaljke na satu ... I tako jedno dva i pol kilometra.

OK, za ozbiljno: Treba ti metro stanica Porte de St Cloud na liniji br. 9.

(S obzirom na "zvjezdaste" linije metroa, možda ipak brže tramvajem 3/3a do kraja, pa tek nešto više od jednog km pješice.)
Hvala puno. Spremna onoliko kolko mogu biti.
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Old 03.10.2013., 09:50   #9950
Quote:
groficamaja kaže: Pogledaj post
da, toga se i bojim, mislim da ćemo koristiti javni prijevoz.
RER B do Cite Universitaire pa T3 do Porte de Versailles, kaj kažete? Imate bolju soluciju?
Ja uvijek preferiram rer+metro kombinaciju.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 03.10.2013., 14:03   #9951
ja sam bila u hotelu ibis u četvrti la defence i odlično mi je bilo... metro stanica blizu, na žutoj liniji (na kojoj se nalazi gotovo sve što je mene zanimalo).. hotel taj nije skup...pa eto ako netko traži može i tu
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Old 03.10.2013., 16:15   #9952
Quote:
tonc kaže: Pogledaj post
Evo ovako, odlučili smo se za prijevoz od Orlyja koji nam je gore preporučila Lizzie M, a kupiti ćemo 10 karnet karata za vikend. Za idući tjedan smo se odlučili za Navigo, jer ona vrijedi ona za vožnu do Versaillesa, Ville Savoye, Disneylanda i CDG, pa mislim da će se u svakom slučaju isplatiti.

Upravo sam pokušala kupiti kartu za Eiffelov toranj i nema karata za nijedan od 8 dana koliko smo mi u Parizu...pa me zanima da li postoji šansa da ipak dođemo do karte? To što ih nema na netu valjda ne znači da ih nema uopće. Ići u Pariz pa ne otići na Eiffelov toranj...katastrofa. Da li netko ima slično iskustvo? Postoji li neka stranica koja nije offical a da ipak možemo kupiti kartu??? Help ljudi.

I kakva je situacija sa rentanjem bicikla? Iskustva...
Svaki dan navečer na web stranici eiffel towera daju nekoliko slobodnih termina za kupnju karte on-line, ali samo za nekoliko dana unaprijed. Ja sam tako uspijela kupiti kartu nekih tjedan dana prije polaska u Paris.
ljiljana-pav is offline  
Old 03.10.2013., 16:17   #9953
Quote:
ljiljana-pav kaže: Pogledaj post
Svaki dan navečer na web stranici eiffel towera daju nekoliko slobodnih termina za kupnju karte on-line, ali samo za nekoliko dana unaprijed. Ja sam tako uspijela kupiti kartu nekih tjedan dana prije polaska u Paris.
Dali mi netko može pomoći kako od stanice metroa Sentier najlakše da dođemo do Versillesa
ljiljana-pav is offline  
Old 03.10.2013., 22:17   #9954
ako ti je blizu stanica Sentier, možeš pješke malo dalje do stanice Etienne Marcel, tamo uzmeš liniju 4 u pravcu Porte d'Orleans i nakon 4 stranice na St-Michel prelaziš na žutu RER C liniju za Versailles-Rive Gauche.
tako izbjegneš jedno presjedanje nakon vožnje od samo jedne stanice (od Sentier do Réaumur Sébastopol pa tamo prelazak na liniju 4).
Lizzie M is offline  
Old 04.10.2013., 07:55   #9955
Quote:
ljiljana-pav kaže: Pogledaj post
Svaki dan navečer na web stranici eiffel towera daju nekoliko slobodnih termina za kupnju karte on-line, ali samo za nekoliko dana unaprijed. Ja sam tako uspijela kupiti kartu nekih tjedan dana prije polaska u Paris.
mi smo kupili dva dana prije, bez ikakvih problema.
ivana) is offline  
Old 04.10.2013., 15:27   #9956
Bok,
22/10/ ryanom putujem u Pariz s suprugom i petogodisnjom curicom na 5dana te me zanima koji od ovih hotela biste preporucili: Premiere,Ibis ili Lemon te u kojem kvartu.
Nazalost samo jedan dan mislimo biti u Disneylandu, jer nam je 300e za ulaznice dva dana previse,tako da bi ostale dane htjeli provesti u obilasku Pariza.Nikakvi muzeji ne dolaze u obzir jer to curici nece biti zanimljivo.
Mislimo se vise bazirati na to sta bi njoj moglo biti interesantno a nase guste cemo zadovoljiti dr.posjetom Pariza.
Zahvaljujem.
nanica is offline  
Old 04.10.2013., 20:26   #9957
kako do...kako do...

Bok,molim za malu pomoć.

1. da li su nedjeljom besplatni ulazi u mozeje i koje?

2.kako znati na kojoj su metro stanici neke "znamenitosti" koje treba vidjeti? npr. Montmartre, Latinska četvrt, Luvre ? Može neki link?

3.Kako od stanice Maison Alfort (ljubičasta linija, br.8) doći do:
a) Versaillesa
b) dvorci Loire
c) Louvre-a
d) Asterix parka

Da li se isplati ići u taj Asterix park ? Djeluje mi više kao adrenalinski park nego Disneyland. Kako doći do tamo?

Brzo putujem =) !
Hvala
GGraciela is offline  
Old 04.10.2013., 21:04   #9958
Quote:
nanica kaže: Pogledaj post
Bok,
22/10/ ryanom putujem u Pariz s suprugom i petogodisnjom curicom na 5dana te me zanima koji od ovih hotela biste preporucili: Premiere,Ibis ili Lemon te u kojem kvartu.
Nazalost samo jedan dan mislimo biti u Disneylandu, jer nam je 300e za ulaznice dva dana previse,tako da bi ostale dane htjeli provesti u obilasku Pariza.Nikakvi muzeji ne dolaze u obzir jer to curici nece biti zanimljivo.
Mislimo se vise bazirati na to sta bi njoj moglo biti interesantno a nase guste cemo zadovoljiti dr.posjetom Pariza.
Zahvaljujem.
ne mora nužno značiti da će joj muzeji biti nezanimljivi - Francuzi puno vode djecu u muzeje i uz pripremu (recimo slikovnice tipa Katie meets the impresionists) i maloj djeci se može približiti umjetnost. mi smo u Pariz jednom išli sa 4,5-godišnjom kćerkom i bez problema smo posjećivali muzeje prilagodivši posjete njoj - u Louvru su joj jako zanimljive bile mumije, sarkofazi, sfinge i igračke iz tadašnjeg razdoblja, velike asirske skulpture, slikarstvo 19. stoljeća. Također i u Orsayu je impresionističko slikarstvo djeci dosta pristupačno (polja s makovima, djeca na Monetovim slikama itd). U Beaubourgu je bilo zanimljivih izložaka suvremene umjetnosti koja su djeci baš fora (bila je jedna izložba s mobilima i svjetlosnim efektima i lijepo smo se zabavljali). Isto tako nije bilo loše u Museum d'histoire naturelle (prirodoslovni) gdje su punjene životinje (velika galerija evolucije) i posebno zanimljiva galerija izumrlih životinja, to je djetetu bilo jako zanimljivo.
Nema dakle razloga da ne posjetite muzeje koje želite uz kraće vrijeme zadržavanja i pričanje s djecom o onome što vidite. dapače, muzeji su joj bili zanimljiviji nego povlačenje po ulicama, malu djecu brzo zabole noge, ako je nosite umorit ćete se vi, ne možete cijeli dan samo hodati s djetetom, neki sadržaj morate ponuditi. No, vi najbolje znate svoje dijete i kako vam je putovati s njom. ako vi u nečemu uživate (bilo to muzeji, sport ili neki drugi tip aktivnosti), kao dio vaše obitelji kad-tad i nju trebate uključiti u to.

inače su našu kćer naročito fascinirali karuseli i svaki je bio njezin - ima ih dosta, na Montmartreu, u jardin du Luxembourg (starinski), ispred Hotel de ville, a u Tuileries i Luxembourgu djeca u bazenima puštaju brodiće i to je tipično pariški način zabave.

išli smo i u Disneyland i u Park Asterix (ne dva dana zaredom) i lijepo se zabavili. s manjim djetetom se ide na one laganije atrakcije namijenjene najmanjima (Dumbo, Petar Pan, It's a small world...), i ne na velike roller-coastere, tako da su redovi tamo manji i stignete sve u jedan dan obići. ako idete u tjednu, u ovo vrijeme nema puno gužvi.

u Bois de Boulogne je djeci namijenjen Jardin d'Acclimatation, luna park, nisam bila osobno, ali znam da se to tamo nudi. jedan manji zoološki vrt je uz Jardin des plantes (botanički vrt), tako da i tamo možete spojiti upoznavanje tog kvarta sa sadržajem prilagođenim djeci.

krenite lagano, nemojte biti nervozni da ne prenosite nervozu na dijete, ne očekujte previše i bez presinga možete provesti lijepo vrijeme u Parizu. kušajte kolače, vozite se karuselom, gledajte brodove, obiđite koji muzej, smanjite na minimum povlačenje po trgovinama i gužvama.

Zadnje uređivanje Lizzie M : 04.10.2013. at 21:22.
Lizzie M is offline  
Old 04.10.2013., 21:12   #9959
Smile

Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ako ti je blizu stanica Sentier, možeš pješke malo dalje do stanice Etienne Marcel, tamo uzmeš liniju 4 u pravcu Porte d'Orleans i nakon 4 stranice na St-Michel prelaziš na žutu RER C liniju za Versailles-Rive Gauche.
tako izbjegneš jedno presjedanje nakon vožnje od samo jedne stanice (od Sentier do Réaumur Sébastopol pa tamo prelazak na liniju 4).
hvala ti na odgovoru
ljiljana-pav is offline  
Old 04.10.2013., 21:18   #9960
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Bok,molim za malu pomoć.

1. da li su nedjeljom besplatni ulazi u mozeje i koje?

2.kako znati na kojoj su metro stanici neke "znamenitosti" koje treba vidjeti? npr. Montmartre, Latinska četvrt, Luvre ? Može neki link?

3.Kako od stanice Maison Alfort (ljubičasta linija, br.8) doći do:
a) Versaillesa
b) dvorci Loire
c) Louvre-a
d) Asterix parka

Da li se isplati ići u taj Asterix park ? Djeluje mi više kao adrenalinski park nego Disneyland. Kako doći do tamo?

Brzo putujem =) !
Hvala
1. neki muzeji su besplatni samo prvu nedjelju u mjesecu. ostale nedjelje ne. popis je na:
http://en.parisinfo.com/discovering-...ments-in-paris

2. sve karte Pariza, od google maps preko karata u vodičima do preklopnih mapa imaju označene metro stanice. valjda ćete nešto od toga nabaviti pripremajući se za putovanje?

3. kad dođete u Pariz odmah u metrou na šalteru pokupite (zatražite da vam daju) preklopnu kartu javnog prijevoza i brzo ćete se snaći sami, nema svrhe da vam ovdje mi pišemo itinerere. do Versaillesa se ide RER linijom C (Versailles-Rive Gauche), do parka Asterix potražite upute na web stranici (ukratko, RER B do aerodroma CdG i tamo se pređe na njihov autobus), a dvorci Loire su vrlo širok pojam, koji točno dvorac vas zanima? ide se vlakom do nekog od gradova (Blois ili Tours) pa se onda traži drugi prijevoz. ili u nekoj agenciji istražite mogućnost organiziranog izleta busom.

isplati li se posjet parku Asterix? ako inače volite zabavne parkove, naravno da se isplati. malo je žešći od Disneylanda, ima veće roller-coastere, više adrenalina. odraslim ljubiteljima Asterix je draži od Disneylanda (koji je uz to saharozan i kičast, ali kao ostvarenje snova iz djetinjstva mislim da imamo pravo i taj kič doživjeti bez griže savjesti).
Lizzie M is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.