Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 17:19   #1
Kopije (NE lažnjaci) dizajnerske robe

ducane su preplavile žute, zelene, roze ... prelijepe torbe ali kopije





da li biste kupili takvu torbu iako znate da je kopija? ako vam se svida model, a na torbi nema nikakvog logoa?

Zadnje uređivanje Durga : 12.04.2008. at 00:07. Reason: sređivanje fotki
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:21   #2
naravno da bih kupila! di si našla tako lijepe i dobre kopije!?? cijena?? molim te reci da u nekoj trgovini u osijeku!
__________________
I´m disturbed, I´m depressed, I´m inadequate, I´ve got it all!
You'd be surprised what people will say to an interested stranger.
djevojka69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:51   #3
Quote:
Croissant kaže: Pogledaj post
Kasnije ću pročitati kad budem imala više vremena.

Sve ovo što si napisala je na mjestu. Jesi li sigurna da je trgovcima neisplativo prodavati lažnu robu? Prije 5 godina moja frendica je radila u Moda In dućanu i zaprepastila me njena izjava da je 50% asortimana lažnjak. To je bilo tad. Danas iskreno neznam ima li još toga. Nisam ni tada, a ni sada ulazila u taj dućan. Inspekcije rade svoj posao, ali izgleda da su ažurniji u provođenju zakona po buvljacima i štandovima.

Cura koja je pokrenula ovu temu kupila je lažnu Gucci torbicu i to u Italiji, također se spominje i LV. Hm, da li im je stvarno isplativo prodavati fejk robu? Izgleda da da.

A da i kopija zna biti jednako kvalitetna kao original potvrđuje slučaj od mog frenda koji je prije 7 god. kupio Bossove trapke za 250 kn. Malo su se izblijedjele u pranju, ali i dalje su čitave i nosive.

A ovo za Replay, jebiga kad se jednom opečem pušem i na hladno.
Dalje više ništa neću komentirati.
mislim da neka prodavačica u dućanu ne može puno reći o tome je li roba lažnjak ili nije...po mom mišljenju niti jedan artikl u Moda IN dućanu nije kopija,a uvijek pogledam što imaju i kupim tu i tamo nešto još od otvorenja..
mogu samo reći da ima nekvalitetnije robe,otpadaju gumbi,prodaju vjerojatno 80% odjeće koja nije proizvedena u Italiji...nekad se u gomili AJ i VJC majicA osjećam kao na placu,takva je situacija,D&G,Just Cavalli,Versace Jeans Couture se velikim dijelom,ako ne i potpuno proizvode u Rumunjskoj,Grčkoj,Bugarskoj,Tunisu...i roba je takva kakva je...nađe se super stvari,nađe se loših u usporedbi sa cijenom,ali to ionako nije 'prava' dizajnerska roba da bi čovjek trebao poludjeti jer je otpao gumb sa novih AJ hlača,kod kupnje takvih stvari ionako znaš da ćeš platit Armani potpis i nekakav dizajn,a nećeš dobit superiornu kvalitetu..ali roba je ipak original...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:56   #4
Quote:
djevojka69 kaže: Pogledaj post
naravno da bih kupila! di si našla tako lijepe i dobre kopije!?? cijena?? molim te reci da u nekoj trgovini u osijeku!
u zagrebu, importane centar, a slicnu ovoj trecoj cak u new yorkeru.
cijeli grad ih je pun ...
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:00   #5
Quote:
sweet caramel kaže: Pogledaj post
u zagrebu, importane centar, a slicnu ovoj trecoj cak u new yorkeru.
cijeli grad ih je pun ...
Hmmm... nekako ne vjerujem da u New Yorkeru prodaju laznjake (doduse nikad nisam kupovala u zagrebackom). Vjerojano je model kopiran, ali sumnjam da pise Prada, Gucci ili neko trece dizajnersko ime na njoj).
Aggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:16   #6
Ipak sam vratila postove na ovaj topic, neka ovo bude opći topic o kopijama dizajnerske robe od odjeće do dodataka.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:22   #7
U Zari (naravno) se može vidjeti sva sila kopija. npr Lanvin, Bottega Veneta i Donna Karan haljine, DG majice, te Burberry Prorsum i Etro sandale. To mi je bar zapelo za oko zadnji put.
U Bershki sam skužila DG torbe, u UR Marni baloon torbe, a u Ilici sam u jednom dućanu sa šivanom robom u izlogu vidjela haljinu s ISTIM,ali stvarno istim istim printom, kao i ova Guccijeva



Ipak sam za suptilnije kopiranje poput Zarinog
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:46   #8
Nravno,logo mi ne predstavlja nikakav prestiz.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:27   #9
Naravno da bih. I inače ne patim pretjerano od marke, bitno je da mi se model kao takav sviđa.

Kupila bih i lažnjak i original, ako je baš taj model "Guci"-ja ili "Versaci"-ja ono što mi se svidjelo.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:46   #10
Ja s kopijam skidam te vidljive oznake Prada i sl.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:42   #11
Nacelno mi je bezveze kupovati kopiju nekog poznatog predmeta, ali ja toliko ne pratim visoku modu da je sasvim moguce da mi je ormar pun kopija, a da to ni ne znam. Recimo, onaj print gore sto je postala me in honey mi se bas svidja i da sam kupila haljinu s takvim printom ne bih pojma imala da je Guccijev. Od torbi iz prvog posta prepoznajem jedino hermes birkin. Doduse, ne bi mi se moglo zalomit da kupim ove druge jer su mi ruzne (pogotovo bijela i zelena)
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:49   #12
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
Ipak sam vratila postove na ovaj topic, neka ovo bude opći topic o kopijama dizajnerske robe od odjeće do dodataka.
upravo sam na to mislila, ne laznjake nego kopije

vec dugo sam luda za hermesovom birkinicom, i kupila sam prije par godina kopiju crne na placu, ali sada su se pojavile u raznim bojama
favorit mi je roza od nojeve koze i kupit cu ju sigurno ako ju nadem

i ne osjecam nikakvu griznju savjesti, ne krsim nikakav zakon, ne kupujem torbu iz necijeg prtljaznika
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:00   #13
Quote:
sweet caramel kaže: Pogledaj post
upravo sam na to mislila, ne laznjake nego kopije

vec dugo sam luda za hermesovom birkinicom, i kupila sam prije par godina kopiju crne na placu, ali sada su se pojavile u raznim bojama
favorit mi je roza od nojeve koze i kupit cu ju sigurno ako ju nadem

i ne osjecam nikakvu griznju savjesti, ne krsim nikakav zakon, ne kupujem torbu iz necijeg prtljaznika
ali i ti koji kopiraju su ukrali nečiju ideju...ne kužin...kako tu funkcioniraju autorska prava i to
npr. zar sad sve ove dizajnerske kuće koje je spomenula me in honey ne mogu tužit zaru..
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:23   #14
nikada ne bih kupila kopiju tj. lažnjak jer mi je to kao da se silom hoćeš isfurati u nešto što nisi. zaradi, štedi i kupi original.
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:31   #15
Quote:
rebecca brandon kaže: Pogledaj post
nikada ne bih kupila kopiju tj. lažnjak jer mi je to kao da se silom hoćeš isfurati u nešto što nisi. zaradi, štedi i kupi original.
nije rijec o laznjacima, kopija modela nije isto sto i laznjak
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:03   #16
Mogu li modovi srediti ovu temu,tj one slike na prvom postu sto razvlace prozor
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:07   #17
Evo Usput sam izbrisala jednu jer sam skužila da ih je pet u postu. Hvala na heads up
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:09   #18
Quote:
rebecca brandon kaže: Pogledaj post
nikada ne bih kupila kopiju tj. lažnjak jer mi je to kao da se silom hoćeš isfurati u nešto što nisi. zaradi, štedi i kupi original.
a sta ako sam ja osoba kojoj je vazan model a ne marka?
nista vecu srecu mi ne bi pricinjao orginal
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:18   #19
Quote:
Durga kaže: Pogledaj post
Evo Usput sam izbrisala jednu jer sam skužila da ih je pet u postu. Hvala na heads up
Nema na cemu
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 13:22   #20
Jeste li znali da kopije na placu nemoraju nužno biti kopije?

Dakle, kada velike modne kuće naručuju materijal za svoje torbice, ali i sve drugo što se radi u velikim serijama, naručuju najmanje 10% više materijala za moguće pogreške. Ako su radnici precizni i trude se, ostane im 10% tog viška. Upravo zbog toga se oni jako potrude pa na tajne stražnje izlaze iz tvornica iznesu te torbice i prodaju ih po tržnicama. Što je veća narudžba, veća je količina tog "viška". Tak kad slijedeći put vidite na tržnici torbu koja užasno izgleda kao originali, zapravo i je vrlo moguće da je original. Ipak, brijem da je to vjerojatnije na onim Milanskim tržnicama. Na našima teže.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.