Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe
Korisničko ime
Lozinka

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 16:01   #1
Patuljka
Banned

Registracija: Jan 2008.
Pjevanje / Kako naučiti pjevati?

Išla sam na pjevanje na Rock akademiju 2g i moram priznati da me dosta razočarala.. naučila ja jesam dosta, rekli su ljudi oko mene da mi se strašno poboljšao glas, ali ja u zadnje vrijeme nisam vidjela nikakvog napretka i željela sam napraviti malu pauzu. Osim tog, povećale su se cijene full, malo su mi se zamjerile neke stvari i nemam više nikakvu želju ići na pjevanje tamo. Sad me opet počela vući želja za pjevanjem pa me zanima ide li itko od vas na satove pjevanja i možete li mi preporučiti nešto tipa Rock akademije, ali kvalitetnije ili pak dati neki broj profe pjevanja koja daje privatne satove a dobra je? Može i na PM. Hvala
Old 13.04.2008., 16:13   #2
Patuljka
Banned

Ovaj.. nije baš da svoj glas smatram opremom.. al dobro.. ne kužim zašto je ovo bilo premješteno..
Old 14.04.2008., 23:55   #3
Maskota
Tosca Diamond

Maskota Avatar

imaš pm
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:04   #4
Pun gluposti
...ko bure baruta!

Pun gluposti Avatar

Registracija: Apr 2008.
Wink

Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Išla sam na pjevanje na Rock akademiju 2g i moram priznati da me dosta razočarala.. naučila ja jesam dosta, rekli su ljudi oko mene da mi se strašno poboljšao glas, ali ja u zadnje vrijeme nisam vidjela nikakvog napretka i željela sam napraviti malu pauzu. Osim tog, povećale su se cijene full, malo su mi se zamjerile neke stvari i nemam više nikakvu želju ići na pjevanje tamo. Sad me opet počela vući želja za pjevanjem pa me zanima ide li itko od vas na satove pjevanja i možete li mi preporučiti nešto tipa Rock akademije, ali kvalitetnije ili pak dati neki broj profe pjevanja koja daje privatne satove a dobra je? Može i na PM. Hvala
Ima jedna dobra no nisam siguran dal još uvijek daje satove pjevanja.....zadnje što sam čuo o njoj je da je otišla pjevat u HNK....neznam ali evo ti broj pa možeš provjeriti...098302914 Branka Sekulić
Enjoy...Btw.si pjevala di da te se može čut?Koji stil imaš?Samo nemoj reć narodnjake molim te nemoj reć narodnjake radije laži nego da kažeš narodnjake...
Pun gluposti is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Advertisement

Old 17.04.2008., 23:40   #5
Patuljka
Banned

Quote:
Pun gluposti kaže: Pogledaj post
Ima jedna dobra no nisam siguran dal još uvijek daje satove pjevanja.....zadnje što sam čuo o njoj je da je otišla pjevat u HNK....neznam ali evo ti broj pa možeš provjeriti...098302914 Branka Sekulić
Enjoy...Btw.si pjevala di da te se može čut?Koji stil imaš?Samo nemoj reć narodnjake molim te nemoj reć narodnjake radije laži nego da kažeš narodnjake...
O, pa naravno da sam pjevala cajke, zato i oću novu profu jer me stara nije naučila dobrom vibratu.
Imaš PM
Old 18.04.2008., 00:26   #6
Pun gluposti
...ko bure baruta!

Pun gluposti Avatar

Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
O, pa naravno da sam pjevala cajke, zato i oću novu profu jer me stara nije naučila dobrom vibratu.
Imaš PM
Hmm....jesi ti sigurna da tražiš profu za pjevanje?
Jel i ja te mogu štošta naučit he he he...
Sudeći po onom videu sa youtubea ne diraju te baš narodnjaci ahh....doctor,doctor....we got a live one!
Iskreno volim bee gees i jedva čekam da vidim taj d.i.s.c.o.!Idem i na Bundek i na trg!
Old 06.03.2010., 11:26   #7
~Cherry~
Registrirani korisnik

~Cherry~ Avatar

Registracija: Jul 2009.
Pomoć! - pjevanje

želim naučiti pjevati lijepo...
inače jako loše pjevam i imam jako mali raspon glasa, ali mislim da bih mogla poboljšati to...
ne vjerujem da bi sad postiga sa ovim glasom koji imam neke super rezultate, ali ipak bih pokušala.

nemam novaca sad za neke tečajeve ili sl...
(a ni vremena puno)
pa me zanima postoji li neka stranica na internetu o tome.
nešto da ima neke tehnike pjevanja za početnike ili sl... ako je moguće na hrvatskom. (iako razumijem i engleski)
ja sam tražila po internetu, ali nema ništa konkretno.

možete li mi dati kakav savjet?
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 18:20   #8
Tuli_Kupferberg
Moderator

Tuli_Kupferberg Avatar

Registracija: Sep 2008.
Ajme... pa jako teško. Ovisi što bi pjevala...
Old 08.03.2010., 20:43   #9
~Cherry~
Registrirani korisnik

~Cherry~ Avatar

Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ajme... pa jako teško. Ovisi što bi pjevala...
pa ne mora to biti nešto sad neznam ja šta.
već da me ne bude u društvu sram pjevati, tek toliko da imam ugodan glas (koliko toliko).
znam da nikada neću moći pjevati onako kako zaista želim, ali ipak bih pokušala bar malo popraviti to svoje pjevanje.

postoji li neki link ili priručnik?
bilo što...
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:07   #10
Tuli_Kupferberg
Moderator

Tuli_Kupferberg Avatar

http://www.youtube.com/results?searc...singing+lesson
Old 08.03.2010., 21:09   #11
~Cherry~
Registrirani korisnik

~Cherry~ Avatar

lijepo od tebe
hvala
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:13   #12
Tuli_Kupferberg
Moderator

Tuli_Kupferberg Avatar

nema na čemu
Old 30.11.2010., 00:54   #13
Loolita
Registrirani korisnik

Loolita Avatar

Registracija: Nov 2010.
Da li možda netko slučajni zna da li u Zagrebu postoji priprema za srednju glazbenu školu(a da to nije rock akademija)
inače ona traje dvije godine pa se možeš upisati u srednju glazbenu ili pak nastaviti opet dvije godine samo izabereš nove predmete...
Loolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:48   #14
mikistcro
Registrirani korisnik

mikistcro Avatar

Quote:
~Cherry~ kaže: Pogledaj post
pa me zanima postoji li neka stranica na internetu o tome.
ja sam tražila po internetu, ali nema ništa konkretno.

možete li mi dati kakav savjet?
ima ti stranica na you tube-u...
http://www.youtube.com/user/SingingSuccess
mikistcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:37   #15
poštopoto
Registrirani korisnik

poštopoto Avatar

Registracija: Jan 2007.
Quote:
~Cherry~ kaže: Pogledaj post
želim naučiti pjevati lijepo...
inače jako loše pjevam i imam jako mali raspon glasa, ali mislim da bih mogla poboljšati to...
ne vjerujem da bi sad postiga sa ovim glasom koji imam neke super rezultate, ali ipak bih pokušala.
Ni ja ne znam pjevat, al se ni ne trudim, nije mi to bitno. Al imam ti mali savjet. Bitno ti je da ne falšaš, ne moraš sad ti imat neki raspon glasa, moš oktavu niže pjevat, opet će zvučat ok. Znači, kad doma pjevušiš, stavi si ruke iza ušiju (onak, kao da želiš bolje čuti ak ti netko neš govori), i na taj način čuješ sebe iz druge perspektive, ko da neko drugi pjeva, pa možeš skužit dal falšaš il ne i prema tome vježbat. Probaj
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 12:15   #16
kikec
Registrirani korisnik

kikec Avatar

Registracija: Feb 2011.
Želim naučiti pjevati...

...i to jako dobro. to mi je jedna onako velika želja u životu. ali nemam love za privatnu poduku, pa stoga tražim bilo kakav savjet, bilo kakav dobar (you tube) video, bilo kakav prijedlog za dobre i kvalitetne tehnike pjevanja. prosurfao sam internetom uzduž i poprijeko, upoznao se sa mnogim osnovama (head voice, chest voice, falsetto, vibrato...), otkrio da su mnogi profesionalni učitelji pjevanja izbacili na tržište svoje CD/DVD-je sa bezbroj tehnika i vježbi (pa ako možete preporučiti nekoga takvog). proširiti i osnažiti raspon glasa, kao najvažnije, ali na kvalitetan i siguran način... naći dobre vježbe za zagrijavanje i tome slično... bile bi mi od velike pomoći.

kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 08:01   #17
kajic
Registrirani korisnik

http://www.youtube.com/watch?v=Q5CWsFaVnWM
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 11:43   #18
kikec
Registrirani korisnik

kikec Avatar

Registracija: Feb 2011.
ericka arceneauxa sam prvoga upoznao kada sam krenuo pretraživat internet tražeći kvalitetne tehnike pjevanja. zatim sam otkrio bretta manninga i njegov "singing success" program ,kao do sada najobuhvatniji i najopsežniji program pjevanja koji sam uspio pronači. plus, posljednji i najzanimljiviji učitelj pjevanja koji mi se čini vrijedan spomena je per bristow i njegov "singing with freedom" program, koji se relativno jednostavan ali i nekako najučinkovitiji, što se mene tiće.
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:04   #19
Sorrowking
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2009.
Pošalji poruku preko Skype korisniku Sorrowking
Ja ti preporučam Bretta Manninga. Uglavnom,tehnika koju on podučava je dosta teška. Naime,u toj tehnici se uči da se Adamova jabučica ne pomiče te da je stalno na istom mjestu kao i kod regularnog pričanja(Speech Level Singing) Ima za skinuti Singing Success koji je stvarno jako dobar,ali problem je,kao i kod svakog takvog programa taj da nemaš pravog učitelja da ti ukaže eventualne greške koje radiš. Ja koristim Singing Success. Ako te što zanima pitaj me u PM-u
Old 14.08.2011., 19:01   #20
ed_wood
Registrirani korisnik

ed_wood Avatar

Registracija: Aug 2011.
ma da se naučiti pjevati i bez učitelja.budi uporan imaš you tube tamo imaš lekcija,internet,razmijenjuj iskustva na forumima,traži savjete itd..i sve ćeš shvatiti,kad tad.i ja sam tako sad znam(ok) pjevati naučio sam za 4.godine sam.nimalo lak zadatak.kupi mikrofon snimaj se i čut ćeš gdje griješiš,ispravljaj se.ako možeš prati se s gitarom ili čime već...nije nemoguća misija.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja