Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2008., 01:48   #1
Kućne papuče - šlape

dakle, šlape/papuče/slippers.
većina ih nosimo, no obaziremo li se na njihovu modnu vrijednost?

je li bitnija njihova funkcionalnost i komfor ili su također i modni statement? što odabir šlapa govori o našem modnom ukusu, odnosno nama kao pojedincima?

ovaj topic je zamišljen za hrabre forumašice/forumaše, koji su spremni podijeliti s općinstvom izgled svojih šlapa, a usput primiti koju kritiku ili pohvalu. no, možemo i postati slike dizajnerskih šlapica, te raspravljati o novim smjerovima u dizajnu ovog prevažnog dijela našeg asesoara.

no, krenimo primjerom.


ovo su moje casual vikend šlape, koje također nosim pri ugošćavanju posebnih gostiju itd..
posebno bih istaknuo paperjasto nježni dodir leoparda. oksimoron, zar ne?
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.

Zadnje uređivanje barhan : 17.04.2008. at 02:23. Reason: nepotreban p.s.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:58   #2
barhane, svaka čast....
papuča kao papuča, je zapostavljena....
ali u današnjem društvu opće nesocijalizacije, otuđivanja ljudi, zatvaranje u špilje nazvane domom, papuče dobivaju na značaju....

moje npr. nisu ništa posebno jer prvenstveno nisu bile namjenjene meni, ali s vremenom sam se sentimentalno vezao.....iz priloženog se vidi da imaju sposobnost kamuflaže....


moram priznat da ti malo zavidim....
tvoje imaju taj pimp - "sve su pičke moje" dodir.......
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:21   #3
ja ću popizdit
posebno mi se sviđa paperjasto nježni dodir leoparda

ontopic: moje su roze sa cvijetićom, al u raspadu su
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:22   #4
no, Šejo, već sam rekao na offtopicu, a ponovit ću to i ovdje, da mi se sviđa tvoj izbor!

šlape su rustikalnog imidža, što zbog izbora boja, što zbog svoje vremešnosti.
nadalje, dodatak dvaju x-ića, ondosno samog načina šivanja, je pun pogodak, dajući im retro-štih do te mjere da izgledaju renesansno, što je sasvim sigurno savršeno za bardove takve veličine.. Petrarca, Krnarutić, Šekspir, Šestar, ...

ma evo ti tri esa :c :c :c
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:35   #5


bitan je i grip...bitno je držanje.....moje imaju neku šatro gumu ispod, ali ko da sam na ledu, ne osjećam se sigurno baš...

vratio bih se na početak....
Quote:
je li bitnija njihova funkcionalnost i komfor ili su također i modni statement? što odabir šlapa govori o našem modnom ukusu, odnosno nama kao pojedincima?
ovako, mislim da papuče ne govore toliko o modnoj osvještenosti osobe, koliko o karakteru osobe.....
vidiš ja sam jedan tmuran, ozbiljan lik, usranog karaktera - što boja govori....

papuče su ipak(u većini slučejeva) za po doma, stoga komfor na prvom mjestu....

ne znam kakve žene imaju papuče za po doma, volio bih saznat....
jel postoje papuče na petu...

...ali...

kao što sam u ranijem mom postu naveo, mislim da će se modna vrijednost papuča uvećat u dogledno vrijeme, zbog sve većeg zabijanja ljudi po kućama => što bi značilo veća količina provedenog vremena u papučama => što bi značilo povećanje vrijednosti samih papuča => što bi značilo veću osviještenost i pridodavanje odovarajuće važnosti papučama => i onda dolazimo do trenutka kada papuče postaju zrele da se plasiraju na tržište kao proizvod od kojeg se napravit čudo - bit će tu papuča za šofere, papuče za kirurge, za Šeksa, za ministre, za portire, papuče će kroz određeno vrijeme postat statusni simboli.....

kao npr.
1 - "koje ti papuče imaš"
2 - "Borovo"
1 - "pih, odjebi, ja imam Lauru Biaćoti"

2 -

barhane, hvala ti puno, pogotovo na esevima :c:c
premda ne znam što sam htio reći....zanima me da li se slažeš sa mojim mišljenjem
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:43   #6
Ne volim baš leopard uzorak,prežestok je, za šlape pogotovo...

Šestar prilično su široke te šlape ...ali boje u odnosu na podlogu mi se ne sviđaju,moraju biti malo uočljivije,jer nitko ih ne voli previše tražiti...
Neznam jel se ove vaše šlape ful skližu ,to bi svrstao u kategoriju funkcionalnosti.Jer osjetiti eventualni gnjev stanara kat ispod nakon jednog skliskog pada na leđa nikome ne ide u prilog.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:46   #7
Quote:
6ar kaže: Pogledaj post
...ali...

kao što sam u ranijem mom postu naveo, mislim da će se modna vrijednost papuča uvećat u dogledno vrijeme, zbog sve većeg zabijanja ljudi po kućama => što bi značilo veća količina provedenog vremena u papučama => što bi značilo povećanje vrijednosti samih papuča => što bi značilo veću osviještenost i pridodavanje odovarajuće važnosti papučama => i onda dolazimo do trenutka kada papuče postaju zrele da se plasiraju na tržište kao proizvod od kojeg se napravit čudo - bit će tu papuča za šofere, papuče za kirurge, za Šeksa, za ministre, za portire, papuče će kroz određeno vrijeme postat statusni simboli.....
sve stoji što si napisao, ali današnjim lock-inom ljudi po svojim kućama, progresivnom antisocijalizacijom, značaj komfora kod papuča dobija na važnosti nauštrb njihovog modnog i socijalizacijsko-integracijskog aspekta.
o čemu se radi?
naime, papuče su nekad, u vrijeme intenzivnog pokućarskog druženja i kafenisanja, prenosile važnu modnu poruku, jer su bile izloženije uspoređivanju. također su i pridonosile socijalnoj integraciji i jačanju međuljudskih prijateljskih veza, kroz simboličan čin davanja vlastitih šlapa na nošenje dragom gostu, da se osjeća udobno i toplo.

ovaj topic možda i je samo pokušaj oživljavanja gorespomenute socijalne integracije i jačanja međuljudskih prijateljskih veza, upravo putem najmoćnijeg oruđa otuđenja modernog čovjeka - interneta.

edit: @Bea: budi hrabra! poslikaj svoje šlape, podijeli s nama zašto si se odlučila upravo za njih, što kod njih cijeniš i kakve su tvoje idealne šlape. you go girl!
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:01   #8
barhane, moram potpisat što si napisao iznad....jednostavno moram....

istaknu bih ovu strašno jaku misao:
Quote:
također su i pridonosile socijalnoj integraciji i jačanju međuljudskih prijateljskih veza, kroz simboličan čin davanja vlastitih šlapa na nošenje dragom gostu, da se osjeća udobno i toplo.
nego, jesi li primjetio današnje manire gostiju prilikom ulaska u dom, kad dolaze na kroasan ili šalicu čaja.
nema više automatskog skidanja cipela prilikom ulaska u dom, nema više ni pitanja da li se trebaju skinuti cipele, tenisice ili koja god obuća bila u pitanju.
tu je problem.

ljudi su postali papučofobi, kao da se boje papuča u drugim kućama. nerazumljivo.
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:07   #9
nažalost da.
tužno, ali istinito.. to je današnja opsesija sterilnošću, usađeni strah od aseksualnog ljudskog dodira, usađen kroz medije strašenjem od kojekakvih boleščina, reklamama za ciklonu b nalik sredstva za čišćenje svega i svačega, dezodoranse itd..
čovjek jednostavno više ne vjeruje drugom čovjeku, ne želi njegovu blizinu.
to je postalo bolno očito putem jednog često zanemarenog detalja - šlapa.
najviše govorimo o sebi putem onoga o čemu najrijeđe mislimo.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:16   #10
Moram priznat da ne nosim slape nego japanke, brend avajanas, po stanu, al isto tako nema mi nista muzevnije nego musko u leopard uzorak slapama.

To pokazuje da je dovoljno macho da ga nije sramota nosit cajkasto-zenstven uzorak, a isto tako i da je u dodiru sa svojom feminine stranom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:20   #11
@barhan - mudrom mišlju si zaključio jedan post koji je isprepleten gomilom brutalno tragičnih istina.
papuče su lakmus papir društva, detektor pojedinaca koji su nesvijesno upali u klopku asocijalizacije i otuđivanja.

pazi, reži mi ruku ako za 25 godina, ma šta 25, ako za 15-20 godina ne budemo imali predmet socijalizacija u osnovnim školama.

edit: barhane, evo Kiki je upravo potvrdila onu moju tvrdnju iz prvog posta....
Quote:
tvoje imaju taj pimp - "sve su pičke moje" dodir.......


još jedan edit: Kiki, kako furaš japanke po zimi.....jel onako sa čarapama....
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:33   #12
Dvije metode:

1) Upalin grijanje na setting TROPICAL, pa fino bosih ujapancenih nogu, kratkih rukava i u sorcu palamudim po stanu

2) Iman neke carape koje ka imaju razdvojene prste....ono...svaki prst posebno, a iman i neke koje su ko kozji papak...jedan odjeljak za veliki prst, a drugi za ostale prste....e, te carape idu na japanku.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:42   #13
ujapančeno - novi pridjev...jebote, na ovom forumu svaki dan saznam nešto novo, neke divlje pridjeve i sl. stvari....
viđao sam takove čarape, i smiješne su mi......

kažeš Kiki - za veliki prst.......nisam znao da su riječ palac izbacili iz uporabe.....

da se vratim na temu...

ljudi nosajte papuče
ljudi neće da nauče


bezveze
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:49   #14
Ne palamudi. Zivin vani 17 godina.
Ne znan sve.

Evo ti jos dvi nove rijeci za danas:
chicketina
hoveriranje

__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:44   #15
fala na pitanju, birkenstockice. vako nešto, jednostavno i udobno:




sad si tražim neke malo ljepše za ured, možda ove:


__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:48   #16
Kem ne zgleda mi to baš preudobno, one šejine i barhanove su više za po doma.

Nego zakaj ove gornje imaju pečat na sebi?

Eh da vas dvojica jebeno niste normalni, ja sam spreman plaćat mjesečnu pretplatu na forum samo da ove umotvorine čitam.

Evo vam esevi
:c ........:c
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:54   #17
To je evidence da nisu nošene
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:58   #18
Quote:
VEKO32 kaže: Pogledaj post
To je evidence da nisu nošene
Kak misliš nisu nošene, pa kak ih onda probaš u dućanu

Il treba tam ima blombericu pa zablombira poslje svake probe?
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:16   #19
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Kem ne zgleda mi to baš preudobno, one šejine i barhanove su više za po doma.

Nego zakaj ove gornje imaju pečat na sebi?

ma to je fotka s njihovog sajta, tu još ide certifikat o autentičnosti. to visi sa strane, ne smeta kad ih isprobavaš.

varaš se glede udobnosti, nema ti ništa bolje od birki. ja sam ih nosila u labosu, znala sam radit po 16 sati i super su.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:19   #20
E da, ne nosim papuče osim rano ujutro prije posla kad doma pijem kavu, a bude mi hladno jer je prozor u kuhinji redovno otvoren, makar na oberliht. Ali to onak tenke navučem ko papuče. Imam jedne prave papuče, ali nema svrhe da ih slikam kad ih ne nosim. Meni je biti bos zakon. Tako da u biti nemam ovdje kaj raditi osim divljenja vašim papučama.

Evo da stavim onda sliku malog praseta koje uživa u papučama
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.