Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 11:18   #1
Ozljeda ručnog zgloba

nakon par mjeseci uzeo sam uteg i radio vjezbe, i onda sklekove. cim sam se oslonio na lijevi zglob osjetio sam bol, al rekoh, nema veze i odradio seriju sklekova. budio sam se uz bolove, i danas mi je ruka natekla, boli i sa najmanjim pokretom?? sta radit?? snimat ili mirovat!!!!???
hvala
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:30   #2
Koliko ti je nateklo!? Jer mislim da je "normalno" da si istegnes zglob ako ne treniras neko vrijeme. I meni je tako bilo, i s kukom i stopalom, ali prodje te to. Bas mi je jucer decko reko da je ga boli ruka, da je valjda uteg prebrzo pustio pa ga je povuklo gore pa si je istegnuo. Ali takve stvari prodju s treniranjem. Mene je kuk isto vecinu vremena bolio, i tak par dana za redom..ali proslo me. Ali ako ti je bol tolko neizdrzljiva, pa odi kod doktora? Di tocno te boli? Mislim ovo moje objasnjenje je iz neke moje prakse i nestrucno..mozda se nadje neko ko se vise kuzi u to. Ali u svakom slucaju ak te tolko boli da ne mozes izdrat idi kod doktora. I nemoj se forsirati! Iako mislis da mozes jos, nemoj! A ako se nisi istezo prije vjezbanja, onda me ni ne cudi sto si se ozljedio. Mozda se radi i o samo malo žešćoj upali jer nisi dugo treniro. I to se dogadja u pocetku da se tolko upalis da nemos nistaaa. Moj savjet ti je da u pocetku treniranja uvijek popijes aspirin zbog takvih stvari. Pomogne to, ozbiljno! Koliko cesto treniras? Jel bas teretana ili kuci?
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:53   #3
a trenirao sam bez utega, poslije rekreacije, onda sam uzeo malo uteg...i sklekove. ne vidi se otegnuce, bar ne ono drastično. baš u dijelu zgloba - malo dlan i prsti. zglob je nepomičan, ni gore ni dolje ni lijevo ni desno. znači nikakve rotacije nisu moguće. mislim, i prije je mozda taj zglob bio malo slabiji, i ne vjerujem da je ista moglo puc, al zivcira ta bol. uzet cu brufen, premda nikad ne pijem lijekove. budio sam se uz bolove, pa sam to povezao i kad nekad cudno spavam na dlanu pa te boli ujutro, al ovo je sad malo previse...
mislim da me taj uteg sjebao jer se nisam zagrijao pa se istegnuo...uf, al hvala na savjetu!
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 12:07   #4
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
zglob je nepomičan, ni gore ni dolje ni lijevo ni desno. znači nikakve rotacije nisu moguće. mislim, i prije je mozda taj zglob bio malo slabiji, i ne vjerujem da je ista moglo puc, al zivcira ta bol.
ovo nikako ne zvuci dobro... mislim da bi definitivno trebao ici slikati...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 12:44   #5
ni meni to ne zvuci dobro!? Malo previse za istegnuce, ali opet ne vjerujem da je nesto ozbiljno jer se i meni znalo nekad upalit da ne mogu micati, ali ipak otici kod doktora pa ce on rec jel treba slikati ili sto. ALI SLUSAJ, OBAVEZNO ZAGRIJAVANJEE PRIJE TRENINGA, I POSLIJE treninga!??!?! ALI OBAAAVZNO!! I to ne neko brzinsko. Ljudi nisu ni svjesni koliko je to vazno! Pogotovo ako ti je taj zglob slabiji malo. Kako si treniro!?
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:41   #6
kakve vjezbe? pa ocito preopterecene za zglob: ramena i bicepsi. al mislim da me to dotuklo kad sam ramena radio. dizanje utega prema naprijed! nema veze, kazu da trebam zavezati, al uzeo sam ibuprofen 400 mg, pit cu 3x dnevno i vec sam jedan popio prije 5h i cini se da popusta! nema druge....mozd sam se samo malo pretjerano uplasio, drukcije je kad te misici bole na nozi, ruci il negdje, al na ovako malom dijelu pa se covjek zamisli...tenx svakako
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 15:06   #7
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
drukcije je kad te misici bole na nozi, ruci il negdje, al na ovako malom dijelu pa se covjek zamisli
da, to imas pravo. i mene je bolio neki maali dio na stopalu pa sam se isto zamislila, ali ispalo je da je od treninga. ma kazem ti, kad pocnes trenirat zacudis se kako tijelo reagira na neke stvari. samo naprijed, treniraj! brzo ce proci upale, i nakon mjesec dana vec ces vidjeti rezultate ali molim te istezi se! od glave do pete, poslije treninga takodjer, jer ces smanjiti upale, a rastezanje poslije treninga i opusta. sretnooo!
bossy_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:19   #8
Oteklina zgloba na ruci...

Primijetio sam da mi se (neznam točno kada, ima već neko vrijeme) pojavila kao nekakva oteklina na području zgloba iznad šake, konkretnije kada savijem desnu i lijevu ruku/šaku na desnoj iskoči zglob i baš se osjeti kugla, dok na lijevoj ništa... Uopće me ne boli, tvrdo je na dodir, kada ruku/šaku vratim u ravni položaj se jedva vidi, tako da mogu zaključit da je to vjerojatno kost/zglob iskočila ili nešto... Ispred te ''kugle'' se osjeti onak rupica kao i na drugoj ruci gdje je zglob, samo je veća, koda je ovdje neki vrag izašao van... Mama kaže da joj se isto to pojavilo prije 20ak godina na desnoj ruci, s tim da je s vremenom puno manje vidljivo... Ja se ne sjećam da sam igdje ruku istegnuo ili nešto, prošle godine jesam dosta dizao utege i imao i bolova od toga, no u zadnjih 8 mjeseci nisam apsolutno ništa teško dizao... Sutra ću se naručit liječniku opće prakse, no eto zanima me imate li možda nekakva iskustva/ideje? Inače, 20 mi je godina...
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:21   #9
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...-cyst-2008.png slika čisto da steknete dojam kako to otprilike izgleda, ovo konkretno nije moja ruka, no moja oteklina je slična, samo nešto manja...
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:48   #10
meni se dogodila ista stvar... primjetio sam prije 2-3 mjeseca i nije me bolilo pa se nisam zabrinjavao, ali prije par dana pri naglom pokretu šake osjetio sam bol, pa sam sad malo zabrinut. rekao mi je prijatelj da njegova sestra imala isti slučaj i da je ona to odlučila operirati. i inače imam problema sa zglobovima, pa mislim da je ovo samo nastavak serijala!
batigol18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:31   #11
Iščašenje ručnog zgloba

jučer sam s prijteljima igrao nogomet,skočio sam u zrak da udarim glavom loptu,naime izgubio sam kontrolu i pao na beton na ručni zglob.kada sam vidio da mi je kost iskočila krenuo sam s prijateljima u bolnicu i uslikali su mi ruku,tada me strašno bolila ruka.kada su kirurzi vidjeli što mi jeuspavali su me i vratili zglob kako treba biti.sada kada su mi stavili gips boli me ruka i neznam kad će me proć da bol.molim vas recite mi kako da smanjim bol ili će to samo proći
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:40   #12
Nisi iscasio zglob nego si ga slomio, imas frakturu radijusa na distalnom kraju sa pomakom, procitaj koja ti pise dijagnoza, da nije mozda fracturae radii loco tipico ?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:57   #13
jest tako je sad sam pročitao...
i malo mi je natekla ruka što to znači
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 18:12   #14
Quote:
_Inspektor_ kaže: Pogledaj post
jest tako je sad sam pročitao...
i malo mi je natekla ruka što to znači
Natecena saka je posledica frakture. Gips ces nositi 4-6 tjedana. Bol ce prestati.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 18:14   #15
hvala ti puno i imam pitanje hoće li biti kakvih ozbiljnih posljedica nakon skidanja gipsa?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 18:16   #16
Ovisi kakav je lom...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 09:21   #17
AKo te ruka boli popij nešto za bolove, nema razloga da trpiš bol kad se zna što je posrijedi i gips je stavljen, proći će s vremenom al nemoraš do tad trpit...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 14:50   #18
ne brini!nećeš imat problema nakon skidanja gipsa,ali svaku promjenu vremena ćeš osjetit nažalost
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 18:48   #19
Nateknuće ručnog zgloba

Ovako...prijatelj mi je pao na ruku i od tada mu je natekao zglob.Boli ga kada nešto malo teže podigne,kao da mu se neka žila zategne.Nije išao doktoru iako sam mu to govorio.On samo kaže nije to ništa proći će samo,a već mu traje oko 2-3 tjedna.
Hoće li to proći samo ili će trebati ići liječniku?

Hvala!
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:36   #20
Quote:
_Inspektor_ kaže: Pogledaj post
Ovako...prijatelj mi je pao na ruku i od tada mu je natekao zglob.Boli ga kada nešto malo teže podigne,kao da mu se neka žila zategne.Nije išao doktoru iako sam mu to govorio.On samo kaže nije to ništa proći će samo,a već mu traje oko 2-3 tjedna.
Hoće li to proći samo ili će trebati ići liječniku?

Hvala!
U kom djelu ga boli? Jel boli na dodir?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.