Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 16:36   #161
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
mene je evo stvarno rijetko shta me pogadja ali ove slike tih pasa su me rasplakale
ako neshto ne mogu trpiti i ne mogu gledati to je mucenje zivotinja

ako itko zna na koji nacin se moze novcano pomoci neka mi se javi na pm

glavno da su glavne vijesti na nashoj televiziji jebeni nogometashi

ma uzas
Novčana pomoć: piše ti tu u temi, na račun Lunje i Maze ili direktno Ožakoviću.

Ljudi, tko iz Rijeke (i okolice) može prihvatiti psa (štene) na čuvanje do udomljenja i baviti se sa udomljavanjem?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:39   #162
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Umjesto da tu cvilite mogao je svatko od vas udomiti jednog psa, ili uplatiti koju tisuću na financiranje azila. Ako je taj azil u vlasništvu grada onda oni za njega svake godine odvoje određena sredstva iz svojeg proračuna. Ovisno o ekonomiji grada/općine ta sredstva su manja ili veća. Očito ne dovoljna. Ali nitko razuman ne može očekivati da bi sad uprava trebala smanjiti proračun zdravstvu ili čemu već da bi psi bili u boljoj situaciji. E doktore, ove godine nema ultrazvuka koji vam treba - financiramo azil...

Netko je napisao da bi ga trebali zatvoriti ili barem privatizirati
Ako ga zatvoriš kamo ćeš sa psima lutalicama? Bilo je dovoljno vremena da se udome. A oni su još uvijek tamo. Pozvati lovce da to oni riješe?
Privatizirati? Azil nije profitabilan i nitko to neće napraviti. Možda neki tajkun, Kerum...
Je li ti sve gledaš tako crno? Je ti znaš koliko se ljudi muče da nešto naprave? Tvoj post nije ništa bolji ni gori od ovih koji, kako ti kažeš, cvile. Jesi ti uplatila koju tisuću ili uzela kojeg psa?

I, ako su znali da nemaju novaca, zašto su onda otvarali azil? Iz milosrđa? Mislim da su tu tako mutne stvari u igri da to nije normalno.

A azil i je u jednu ruku privatan - recimo. Ima ga Benković d.o.o. - koji ima koncesiju za provođenje komunalnih usluga.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:42   #163
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Zašto je potrebno čipirati i cijepiti psa koji će vrlo vjerojatno biti uspavan
Lako je to (i puno jeftinije) napraviti kad mu se nađe udomitelj.

Koji od 50 pasa koji je čipiran će biti uspavan? O ne, neće.
I to mora biti, da psi dalje ne nestaju.

Na njihovu veliku žalost, azil će morati raditi po propisima. Što znači da su svi psi cijepljeni, čipirani, kujice sterilizirane, 1 zaposlenik na 20 pasa, nadstrešnice, dovoljno vode i hrane, odgovarajuća veterinarska pomoć.
I najvažnije, dati ćemo sve od sebe da trojac snosi i sve posljedice svojih djela.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 17:03   #164
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
O gle, imati će dom makar u tom azilu (sređenom) svi budući ostavljeni, jer kakav je sad pritisak na njih, ne može biti drugačije. Definitivno smo im poremetili sve planove.

Meni je bilo najteže kad sam vidjela Ožakovića kako jeca. To nije bila situacija za plakati, ali vidi se njegov očaj, da je na rubu snage, točno vidiš kako je nemoćan..

Dole su išli Marjan iz Felixa (ispravite me ako griješim), Anita iz Prijatelja životinja i Dolores. Ožaković je prvi put vidio Marjana i Anitu, kad ih je vidio, zagrlio ih je i počeo plakati, toliko je zahvalan na pomoći koju mu pružaju i što nije sam u ovome..
taj čovjek je toliko divan da sam bez teksta. doslovno. evo klanjam mu se, to je najmanje kako mu izraziti divljenje za brigu o psima
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:22   #165
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Zadnje što ja znam je da Erlić (ili Erstić? - uglavnom, ne gradonačelnik, nego ovaj iz Benkovića d.o.o.) rekao da psi ne mogu nigdje. Hoćeš ti pitati Dolores ili ja? Ona će znati, rekla je da ćemo ići dole, mi mislimo prihvatiti cca 3 psa. Tako da, ONA može, ali ne i Ožaković, pošto je u sukobu sa šerifom.
Neka se one to izravno dogovore.

Ići će se još dole, ovaj put sam zamolila da to bude subota ili nedjelja, da mogu ja ići, pa ću vas na vrijeme tu obavjestiti da ide još tko želi.
Ma pitam čisto da se zna kako se mogu posvojiti psi od tamo. Kad je Noina arka imala akciju kad su im zatvorili azil u Sv. Klaru, medijska prašina koja se digla je, osim donacija, donila i udomitelje. Ja gledam jučer, oni štenci su prekrasni, možda ih je netko zapazio kojeg i svidio mu se, a ne zna ni kome se obratiti ni kako udomiti. I da znam ako slučajno naletim na nekog tko bi, recimo, križanca dalmetinera i slično... Zaista šteta da psi prokockaju šansu za udomljenjem sad kada su po raznim medijima, kada se zna za njih, samo zato jer se oni tamo u Benkovcu prepucavaju i ne mogu ništa dogovoriti.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:36   #166
Znam. Ali štence ćemo sve izvući, pa ćemo imati slike i tko je gdje. A i Dolores je jučer napravila puno slika, pa kad mi ih pošalje ću ih staviti, pa će tko hoće reći kojega bi uzeo, da ciljano te izvučemo prve.

Ima tko kakvu vezu sa nekom poznatom osobom, da ju pita bi li išla sa nama dole? Čim ide netko poznat, digne se frka i odmah to ide u centralne dnevnike.
Ja ću pitati BB Kristinu, iako mislim da nam treba netko jači da to bude dobro medijski popraćeno..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 20:02   #167
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Umjesto da tu cvilite mogao je svatko od vas udomiti jednog psa, ili uplatiti koju tisuću na financiranje azila. Ako je taj azil u vlasništvu grada onda oni za njega svake godine odvoje određena sredstva iz svojeg proračuna. Ovisno o ekonomiji grada/općine ta sredstva su manja ili veća. Očito ne dovoljna. Ali nitko razuman ne može očekivati da bi sad uprava trebala smanjiti proračun zdravstvu ili čemu već da bi psi bili u boljoj situaciji. E doktore, ove godine nema ultrazvuka koji vam treba - financiramo azil...

Netko je napisao da bi ga trebali zatvoriti ili barem privatizirati
Ako ga zatvoriš kamo ćeš sa psima lutalicama? Bilo je dovoljno vremena da se udome. A oni su još uvijek tamo. Pozvati lovce da to oni riješe?
Privatizirati? Azil nije profitabilan i nitko to neće napraviti. Možda neki tajkun, Kerum...
...ovo je forum i tu smo da izrazimo svoje mišljenje isto kao i ti..a pošto si spomenuo moj post-napisala sam zatvoriti nakon što se psi udome...kakvi lovci, stvarno jesi morbidan..
da, i možda bi se našao neki tajkun...ili barem neka sposobna osoba koja bi vodila cijeli azil i brinula se o pronalasku novčanih sredstava, putem projekta ili sl. sve samo ne ovakva vlast..

a ovo za cijepljenje i čipiranje-kad bi malo razmislio shvatio bi da je lakše udomit čipiranog ili barem cijepljenog psa, a određena cijepljena su obavezna po zakonu.

i svatko izdvaja i pomaže koliko može i koliko je u stanju izdvojiti-bilo vremena bilo novaca-ljudi se stvarno trude, zato ne odmaži omalovažavanjem.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 20:08   #168
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
..
i svatko izdvaja i pomaže koliko može i koliko je u stanju izdvojiti-bilo vremena bilo novaca-ljudi se stvarno trude, zato ne odmaži omalovažavanjem.

Tako sam i ja shvatila taj post. Ono, ništa ne radite, a i ako radite, uzalud vam trud. Ne volim takva stajališta.

Mene brine onaj slijepi psić. Ima netko link na snimku od jučer (youtube?) gdje se vidi on u prilogu? lap, bi možda gđa iz Njemačke mogla njega udomiti?
Iako mislim da je on dirnuo mnoga srca i naših ljudi i stvarno se nadam da će naći dom.

Gdje da nađem na netu snimku dnevnika RTL-a i HRT-a? Želim još jednom to pogledati.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 20:26   #169
ovo je s dnevnik.hr- http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...utanazija.html
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:15   #170
osobno mislim da će prvi biti udomljeni Rex i taj slijepi psić.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:54   #171
Dao Bog

Ja je osobno ne poznam ali znam da je najveća poznata ljubiteljica pasa i životinja općenito. Puno se već pisalo o njoj kao takvoj: RENATA SOPEK
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:38   #172
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja shvatila taj post. Ono, ništa ne radite, a i ako radite, uzalud vam trud. Ne volim takva stajališta.

Mene brine onaj slijepi psić. Ima netko link na snimku od jučer (youtube?) gdje se vidi on u prilogu? lap, bi možda gđa iz Njemačke mogla njega udomiti?
Iako mislim da je on dirnuo mnoga srca i naših ljudi i stvarno se nadam da će naći dom.

Gdje da nađem na netu snimku dnevnika RTL-a i HRT-a? Želim još jednom to pogledati.
Kad bi se išlo (datum)? Jer bi pitali mi slavnu osobu, a s obzirom na tempo i obaveze sportaša... Ne znam...

Što se tiče slijepca, ja nama pojma što Njemica uopće želi sa azilom, odnosno kakvu pomoć želi i može pružiti. Ako je to pomoć koja obuhvaća i uzimanje pasa u Njemačku, pokušat ću sve da slijepac bude prvi! U svakom slučaju ću je upozoriti na njega.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:23   #173
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Dao Bog

Ja je osobno ne poznam ali znam da je najveća poznata ljubiteljica pasa i životinja općenito. Puno se već pisalo o njoj kao takvoj: RENATA SOPEK
šta bi sopekica trebala ići? jel ju pozna netko?
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:35   #174
Jos uvijek nitko ne krece od pocetka. Napada se grad, proracun, vodstvo, poglavarstvo... Pa svi oni su tek sredina poblema. Mene zanima KAD ce se skidati glave vise onima koji su doveli do ovakvih situacija? Kakda ce napokon vise biti prozvana osoba kojoj je ta "plisana igracka" dosadila i samo ju je pljunula na cestu Benkovackih, Zadarskih, Zagrebackih, Osjeckih..ulica i prepustila vama, meni da se brinemo. Da ako naletite na nju ne mozete okrenuti glavu vec zivkate okolo kumite i molite azile da ih prime, uzmete ih doma iako uopce nemate ni fizicke ni financijske mogucnosti..milion stvari jer ste ucjenjeni prizorom ispred vas, emotivno ucjenjeni jer zamislite, nekome se vise nije dalo pa ..bute vec vi to..ne..pomeli.. Ili ce ga preuzeti neki azil pa ce se cupati iz proracuna jer, ah da, nekome se nije dalo. Ili ce taj isti sada napusteni plisani potrcat na cestu i koja zla sudbina, za volanom cu bit ja, ne bas neki vozac, i zaletit cu se u nekog od vas da ga izbjegnem..Ma kad ce vise odgovarati oni koju su problem napravili!!?. Ima tisuce primjera kada samohrana majka moli pomoc da bi dala svog psa, srce joj se cijepa ali zna da ne moze odraditi bebu kojoj treba 24 sata paznje prvih 3 mjeseca i psa s minimalno 3setnje dnevno i svi drvljem i kamenjem po njoj a oni koji ih samo istovare na cesti i cesto puta se zna reg. tablica ili vec neki trag pa se malo gundja ali tim ljudima nis, oni i dalje zive svoj "prekrasni" zivot ali sad bez tereta i dodatnih troskova. No ak bu se htel opet poigrat bu si novog nabavil, pa kad mu opet dopiiii.. bu vam dal da to...jelte...pometete
Treba pocet glave skidat za ostavljanje zivotinje, ako ih i dovedu u azil jer iz bilo kojeg razloga ne mogu vise brinuti onda trebaju znati da je on ili ona jos uvijek PRIORITETNO njegova obaveza i da mora pomoci bilo novcem, bilo aktivizmom oko udomljenja, bilo setnjom ili ciscenjem. Kako god, a ne da dostave i okrenu se napeti i odklataraju. Svi mi jako dobro znamo da briga o zivom bicu nije nimalo besplatna i nezahtjeva u svakom pogledu.
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:13   #175
Lightbulb

Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Jos uvijek nitko ne krece od pocetka. Napada se grad, proracun, vodstvo, poglavarstvo... Pa svi oni su tek sredina poblema. Mene zanima KAD ce se skidati glave vise onima koji su doveli do ovakvih situacija? Kakda ce napokon vise biti prozvana osoba kojoj je ta "plisana igracka" dosadila i samo ju je pljunula na cestu Benkovackih, Zadarskih, Zagrebackih, Osjeckih..ulica i prepustila vama, meni da se brinemo. Da ako naletite na nju ne mozete okrenuti glavu vec zivkate okolo kumite i molite azile da ih prime, uzmete ih doma iako uopce nemate ni fizicke ni financijske mogucnosti..milion stvari jer ste ucjenjeni prizorom ispred vas, emotivno ucjenjeni jer zamislite, nekome se vise nije dalo pa ..bute vec vi to..ne..pomeli.. Ili ce ga preuzeti neki azil pa ce se cupati iz proracuna jer, ah da, nekome se nije dalo. Ili ce taj isti sada napusteni plisani potrcat na cestu i koja zla sudbina, za volanom cu bit ja, ne bas neki vozac, i zaletit cu se u nekog od vas da ga izbjegnem..Ma kad ce vise odgovarati oni koju su problem napravili!!?. Ima tisuce primjera kada samohrana majka moli pomoc da bi dala svog psa, srce joj se cijepa ali zna da ne moze odraditi bebu kojoj treba 24 sata paznje prvih 3 mjeseca i psa s minimalno 3setnje dnevno i svi drvljem i kamenjem po njoj a oni koji ih samo istovare na cesti i cesto puta se zna reg. tablica ili vec neki trag pa se malo gundja ali tim ljudima nis, oni i dalje zive svoj "prekrasni" zivot ali sad bez tereta i dodatnih troskova. No ak bu se htel opet poigrat bu si novog nabavil, pa kad mu opet dopiiii.. bu vam dal da to...jelte...pometete
Treba pocet glave skidat za ostavljanje zivotinje, ako ih i dovedu u azil jer iz bilo kojeg razloga ne mogu vise brinuti onda trebaju znati da je on ili ona jos uvijek PRIORITETNO njegova obaveza i da mora pomoci bilo novcem, bilo aktivizmom oko udomljenja, bilo setnjom ili ciscenjem. Kako god, a ne da dostave i okrenu se napeti i odklataraju. Svi mi jako dobro znamo da briga o zivom bicu nije nimalo besplatna i nezahtjeva u svakom pogledu.
Potpisujem svaku rijec!
__________________

”The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated”
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:18   #176
O slažem se sa tobom. Ali to ne ide preko noći. Trebaju godine još da dođemo do toga..

SUTRA SE IDE U BENKOVAC. SVI KOJI ŽELE IĆI ILI ŽELE PSIĆA NEKA SE JAVE JAVE DOLORES NA 091 763 8892!
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:49   #177
ja sutra imam u 11 razgovor za posao a i da nemam neznam kako bi se iz karlovca dovukla do tamo s obzirom da se glupača nisam udostojila još položiti vozački
imam stan i 2 psa tako da nisam trenutno u mogućnosti uzeti nijednog. zlo mi je od toga...da barem imam kuću,ali ni ovako moji psi ne idu baš često zajedno van,jer ih je nemoguće savladati kada su skupa.uvijek je dvoje na raspolaganju za voditi van. jako mi je žao. mislim da to i znate,jer nisam bezveze na ovom forumu dobila dijagnozu "bolesno opsjednuta životinjama". SRETNO LJUDI!!!! DRŽITE SE!!!! Misliti ću na vas čak i dok budem odgovarala na pitanja na razgovoru za job!
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 16:51   #178
pingvich jel ti ideš? i dal još netko sa foruma ide? šapica?
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:39   #179
Naša potencijalna slavna osoba nije u Hrvatskoj trenutačno, ali u svakom slučaju javite ako se opet bude išlo, pa ćemo pokušati nešto.

A ja sam malo predaleko da idem iz Zagreba, jer nemam para i u ponedjeljak imam ispit.
Ali vam šaljem puno pozitivne energije i držim čvrste fige, ako to što znači...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 21:09   #180
hebrang posjetio azil u benkovcu i za došadašnje stanje u azilu izjavio "za postignuto stanje u pogledu zbrinjavanja i brige o životinjama treba nagraditi grad benkovac , a ne kuditi"

to su oni koji idu dalje

Zadnje uređivanje mazgov : 05.06.2008. at 22:09.
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.