Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave
Korisničko ime
Lozinka

Rastave Read me first

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2008., 22:16   #1
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Registracija: Dec 2005.
Pokrenut prvi hrvatski portal za razvedene

U tijeku je jednomjesečno probno zaživljavanje ambicioznog prvog hrvatskog portala za razvedene žene i muškarce. Portal je otvoren jučer na adresi http://www.humanitas.info pod nazivom Portal Humanitas. Inicijator portala je Michael Servetus Croatus, aktivist iz hrvatskog nevladinog sektora koji je i sam prošao iskustvo razvoda i postrazvodnog razdoblja. Uzimajući u obzir činjenicu da se iz godine u godinu sve više brakova u Hrvatskoj prije ili kasnije razvrgava broj razvedenih žena i muškaraca u Hrvatskoj sve je veći. Vrijeme je da i razvedene žene i muškarci dobiju na Internetu svoj portal kako bi mogli na jednom mjestu pronaći informacije i savjete za svoju specifičnu životnu situaciju, razmjenjivati mišljenja i iskustva, dogovarati se o organizaciji sureta i izleta razvedenih te zadovoljavati druge svoje specifične potrebe, uključujući možebitni pronalazak novog partnera (portal ima vlastiti servis za upoznavanje). Portal Humanitas želi biti ozbiljan i odgovoran, temeljen na humanističkim idealima i vrijednostima (zato i ima u svom nazivu riječ humanitas), otvoren jednako za religiozne kao i za nereligiozne ljude. Radujemo se svakom novom ozbiljnom i odgovornom posjetitelju i korisniku!
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 22:27   #2
žalosna sova
Žalosna Sova

žalosna sova Avatar

Registracija: Jul 2007.
Eto stvari za mene. Samo, ako se navodi da je za religiozne i ne religiozne, onda jeli za Hrvate i Srbe, zaposlene i ne zaposlene, zdrave i bolesne, velike i male.....
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 23:16   #3
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Eto stvari za mene. Samo, ako se navodi da je za religiozne i ne religiozne, onda jeli za Hrvate i Srbe, zaposlene i ne zaposlene, zdrave i bolesne, velike i male.....
Dobro, nije baš najspretnije rečeno, mislim to s portalom kako za religiozne tako i za nereligozne ljude, ali mislim da je jako važno da već u startu o jednom tako traumatičnom životnom fenomenu kao što je razvod braka na spomenutom portalu postoji mogućnost barem razumijevanja i dijaloga između religioznih i nereligioznih ljudi.

Nisam primjetio neke razlike u gledanju na razvod braka između Hrvata i Srba, zaposlenih i nezaposlenih, zdravih i bolesnih, velikih i malih... ali sam na vlastitoj koži bolno osjetio na koliko nerazumijevanja i osude nerijetko nailazi odluka, a pogotovo čin razvoda, od strane mnogih religioznih ljudi u odnosu na nereligiozne.
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 04:32   #4
žalosna sova
Žalosna Sova

žalosna sova Avatar

prijavih se ali mi nije stigla potvrda registracije na emajl. hm šteta
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 02.05.2008., 08:26   #5
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Quote:
prijavih se ali mi nije stigla potvrda registracije na emajl. hm šteta
Ma sigurno je stigla. Samo, imate najvjerojatnije u maileru uključenu opciju izdvajanja ili brisanja SPAMA. Potvrda Vam je pogrešno svrstana u SPAM (i automati griješe) pa Vam je ili otišla u SPAM pretinac ili je od strane automata izbrisana. Riješili smo problem i radujemo se što ste među prvim registriranim korisnicima Portala. Da ne bi bilo zabune, priznajemo i uvažavamo da je Forum.hr najrespektabilniji hrvatski internetski forum i da ovdje ima puno vrijednih postova između ostaloga i u vezi razvoda, Portal Humanitas je linkao ovaj forum i preporuča ga, radi se, međutim, o tome da mi, razvedni, želimo i trebamo kompletan portal s mnogim drugim opcijama (uključujući i ozbiljan datting servis), pa jedno s drugim nije u suprotnosti, dapače!
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 09:12   #6
žalosna sova
Žalosna Sova

žalosna sova Avatar

Njet. Nije stigla. Sada kaže da ne postoji korisnik kada zatražim novu šifru, a ako se probam registrirati, kaže, ime je zauzeto, s tim da nije ilo zauzeto prilikom registracije. Ah ti današnji kompjuteri, nikoga više ne poštuju, kao u dobra stara vremena.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 10:07   #7
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Ne, ne, sve je u redu. Onda imate kod providera uključenu opciju automatskog brisanja svega što odgovarajući njihov software ocijeni spamom. A takvi softwarei znaju nerijetko u tome pogriješiti. Nego, naravno da se ne možete registrirati pod istim korisničkim imenom i mijenjati šifru kad Vam je - sve sređeno i vrijednosti koje ste prvotno upisali vrijede. Samo se Vi slobodno prijavite pod korisničkim imenom i sa šifrom koje ste prvi put upisali. Sve će raditi. Drugim novim korisnicima bez problema radi. Nego idemo mi nastaviti s obogaćivanjem portala novim sadržajima i opcijama. U tom smislu tema Rastave pruža izvrsne sugestije u kojem bi se pravcu projekt dalje trebao razvijati. Možda bi bilo najbolje da kompletnu ovu temu uklopimo u Portal Humanitas tako da se otvara u unutrašnjosti portala kao wrapper. Imu ti izvrsnih i vrlo vrijednih postova. Molimo suglasnost Foruma.hr za wrappiranje teme Rastave!
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 15:31   #8
žalosna sova
Žalosna Sova

žalosna sova Avatar

Ok, ako imate mogućnosti pogledati što je sa mojim accountom pod istim ID, onda mi pošaljite na isti emajl verifikaciju emajla ponovo. S obzirom da sam informatičar po struci, s moje strane nije ništa promaklo. A našao sam se sada nigdje. Thanks
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:15   #9
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Ne možemo Vam, na žalost, poslati ponovno verifikacijski E-mail, ali Vam predlažemo da se pokušate ponovno registrirati. Ne biste trebali imati problema registrirati se s istim podacima kao prvi put jer smo Vam prvu registraciju izbirsali.
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 09:07   #10
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Portal razvedenih lijepo napreduje

Prvi hrvatski portal razvedenih lijepo napreduje. Danas mu je tek peti dan, a već ima na njemu 14 registriranih korisnika. Neki od njih vrlo su detaljno i ozbiljno popunili svoje profile (što, naravno, nije obavezno, ali portal i to omogućuje), čime Portal Humanitas - između ostalog - postaje i novim - ozbiljnim - portalom za upoznavanje (dating servisom). Portal ima praktičan sustav internog kontaktiranja, kako preko portala tako i preko E-mailova. Ima i interni blog, vidljiv samo registriranim korisnicima, s mogučnoću komentiranja i komentara. Registrirani korisnici mogu unositi tematske tekstove (članke), zanimljive linkove, linkati na portalskoj naslovnici vlastite blogove ako ih vode. Pripremamo i mogućnost razmjenjivanja datoteka (npr. prezentacijskih) u skladu s tematikom. Ako i kada bude za to dovoljno zainteresiranih inicirat ćemo susrete, druženja i izlete razvedenih pa i pokrenuti udrugu razvedenih... Ima i drugih planova. Udružimo se - zajedno ćemo biti jači. A i vrijeme je da prijeđemo s riječi - na djela! Još uvijek čekamo dopuštenje Foruma.hr da forumsku temu Rastave (možda i kompletan Život udvoje) uklopimo u Portal tako da se, zadržavši svoje pripadanje Forumu.hr, tema otvara u portalskom okviru odgovarajućim gumbom u Tematskom izborniku. Molimo posredovanje moderatora ovog podforuma.

Zadnje uređivanje antibarbarus : 04.05.2008. at 11:28.
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:47   #11
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Pripadnice ljepšeg spola, vidimo, projekt portala razvedenih prihvaćaju u sve većem broju, iz sata u sat, sve je više ozbiljno popunjenih profila, pojavljuju se i prvi komentari internog sustava blogova, ali počinje na portalu nedostajati razvedenih muškaraca. Nije vrag da je razvod samo ženska tema? Što rade razvedeni muškarci?
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:55   #12
žalosna sova
Žalosna Sova

žalosna sova Avatar

Quote:
antibarbarus kaže: Pogledaj post
Što rade razvedeni muškarci?
Piju, kurvaju se, žive život, obveze su prepustili svojim ex...
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 16:38   #13
brezovka
Registrirani korisnik

brezovka Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
Piju, kurvaju se, žive život, obveze su prepustili svojim ex...
Tako nekako. Da su što valjali...
Eh i ja ću se ovih dana prijaviti. Možda naiđu i oni koji ne plaćaju alimentaciju.
Čekaj...je li to možda razlog neprijavljivanja? Boje se da ne bi bili uhvaćeni?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:59   #14
Coco_Chanel
Just Coco

Coco_Chanel Avatar

Registracija: Mar 2007.
I ja se prijavilia ali naravno pod drugim nickom
Coco_Chanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 19:38   #15
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Bravo Coco_Chanel! A tek kad krenemo s udrugom... Čekamo prvih dvanaestak zainteresiranih za njeno osnivanje pa ćemo predložiti osnivačku skupštinu. Zainteresirane pozivamo da se prijave na Portal preko gumba Kontakt. Malo pomalo uključuju se i razvedeni muškarci. Čestitke prvima!
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:19   #16
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Evo, već nas je troje zainteresiranih za osnivanje nacionalne udruge razvedenih... Premda je to prema Zakonu o udrugama dovoljno za osnivačku skupštinu, osobno mislim - a i iz iskustva s nacionalnom humanističkom udrugom znam - da bi bilo pametno pričekati da nas bude barem dvanaestak. U redu, uzimam na sebe prirediti nacrt Statuta i organizaciju onivačke skupštine, imam u tome poprilično iskustva, ali molim sve zainteresirane da pomognu svojim prijedlozima, sugestijama oko naziva udruge, ciljeva i načina ostvarivanja ciljeva, unutrašnje organizacije, razumije se i oko logotipa... Predlažem da u tom smislu otvorimo novu temu na ovom forumu.
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 23:57   #17
antibarbarus
Matvej Nikolajevič

antibarbarus Avatar

Bez osnivanja udruge razvedenih (s pravnom osobnošću) nećemo moći niti na portalu, a kamoli u praksi, organizirati pravnu, psihološku, socijalnu, duhovnu i svaku drugu podršku i pomoć razvedenima. U perspektivi i to bismo, zar ne?, svakako trebali organizirati.
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:34   #18
žalosna sova
Žalosna Sova

žalosna sova Avatar

Uf, bolje vam je onda da me nema u toj udruzi. Nakon 15 godina rada u NGO (pola domaći, pola međunarodni sektor), imam tako loših iskustava sa domaćim NGO da se već u startu pitam da li imate razrađenu viziju djelovanja udruge, rješavanja sukoba interesa, ...
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 10:08   #19
_mia_
Registrirani korisnik

_mia_ Avatar

Registracija: Nov 2007.
Quote:
Coco_Chanel kaže: Pogledaj post
I ja se prijavilia ali naravno pod drugim nickom
i ja..
naravno sa drugim nickom..