Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2008., 19:19   #1
Psihološka Astrologija - za i protiv

ako ja vama smijem preporučiti da nabijete psihološku astrologijom svom snagom u koš za smeće.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:54   #2
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ako ja vama smijem preporučiti da nabijete psihološku astrologijom svom snagom u koš za smeće.
Suspirium, čemu ovoliki negativizam? Zar ne bi bilo korisnije i ovom forumu i ljudima koji ovdje dolaze, da ako već smatraš psihološku astrologiju bezveznom ili nepotrebnom, lijepo objasniš zašto, navedeš kakvom se ti vrstom astrologije baviš...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:57   #3
Psihološka Astrologija - za i protiv

Evo, ako ima kakvih komentara na ovu temu, slobodno izrazite svoje mišljenje...posebno Suspirium..
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:04   #4
Ovako ću ti reći Saradonija, i ja kad sam počeo sa nekih 14 god proučavati astrologiju krenuo sam od psihološke.

Međutim danas, skoro 6 godina nakon toga, moram reći da je ona najveće zlo astrologije koje treba satrati.

zašto ?

1. Pa ima veliki manevarski prostor
2. Pa ne iznosi činjenice
3. Pa govori o psihološkom stanju čovjeka njegovim unutarnjim nagonima što jednim dijelom (ali ne presudnim ! ) i je zadaća astrologa no to nije ona primarna. Zato imamo psihologe, pedagoge itd
4. U Pa se nalakše sakriju idioti i šarlatani koji sa astrologijom nemaju veze. Mogu filozofirati koliko hoće.
5. Pa nije materijalno dokaziva, dakle radi se o psihičkim procesima a ne o konkretnim životnim događajima i predviđanjima.
6. Pa razara pravu bit astrologije jer ne može biti precizna po svojoj prirodi.

Suma sumarum: psihološka astrologija je relativna, i to tri puta podvučeno, bit same astrologije je egzaktnost predviđanja , načelo materijalne istine i provjerljivosti.

Dakle, kako ćete vrednovati nekog astrologa, koje kriterije ćete postaviti ako on psihološki mantra o tome kakav ste vi čovjek i kakve to probleme i zašto u životu imate.

naravno ja ne negiram vrijednost tome, no vrijednost toga nije ni pola od onoga što astrologija može i treba biti.

Domagoj
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:54   #5
Osobno smatram da ne mora sve biti konkretno niti materijalnim dokazima podržano da bi bilo istinito, uopće. To što pojedinci nemaju sposobnost svojim osjetilima ili intuicijom naslutiti što će se dogoditi stoga niti isto objasniti ne daje im za pravo da potiskuju one koji to uistinu mogu.
Svakodnevno mi se događa da mi nejasan osjećaj ili slutnja bude bolji vodič negoli li egzaktna, dokazima podržana tvrdnja da će se nešto dogoditi.
Isto tako, iz svojeg skromnog poznavanja astrologije sam zaključila da ako neke planete svojim energijama utječu na psihu pojedinca ili masa, zašto se i psihološki procesi koji nastaju pod tim utjecajima ne bi proučavali? Milekićeva Astropsihologija meni je osobno bila toliko razumljiva i zanimljiva da sam ju pročitala kroz jedan dan.
Ono što je loše jest činjenica da većina ljudi bolje razumijeva materiju od psihe stoga su interpretacije psiholoških procesa klizavo tlo no onaj tko uistinu razumije psihološke procese i svojim razumijevanjem uistinu želi pomoći čovjeku, taj isti može dati mnogo i treba ga pustiti da to učini.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:38   #6
12. kuca ja cu ti reci.

astrologija je meni sporedna stvar. ja radim na dodir, na osjecaj kada dobivam slike i impresije i tocno znam kako se netko osjeca kad ga gledam u oči jednu do dvije minute ili kada ga dodirnem.

ali astrologija prije svega ako se želi pokazati kao znanost mora biti zasnovana na materijalnim dokazima.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:49   #7
nešto slično što i ti tvrdi i john frawley, tradicionalni astrolog.
ali on isključuje još ponešto osim pa.
ipak , jedan od najzanimljivijih autora koje sam čitala.

ps
suspirium.... pp
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 21:39   #8
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
12. kuca ja cu ti reci.

astrologija je meni sporedna stvar. ja radim na dodir, na osjecaj kada dobivam slike i impresije i tocno znam kako se netko osjeca kad ga gledam u oči jednu do dvije minute ili kada ga dodirnem.

ali astrologija prije svega ako se želi pokazati kao znanost mora biti zasnovana na materijalnim dokazima.
Slažem se sasvim. Samo kao takva će umanjiti skepticizam i biti prihvaćenija.
Ali, zbog čega biti isključiv i ne pokušati istražiti i ono što se ne može podkrijepiti postojećim znanjima ili materijalnim dokazima?
Meni taj odnos nalikuje na podsvijest i svijest. Podsvijest bi bila psihološka astrologija, a svijest ona podržana dokazima. To što nismo svjesni da nas nešto vodi u životu ( naša podsvijest ) to ne znači da ona ne postoji. Postoji, i zapravo je puno moćnija od same svijesti.
Mislim da bi se psihološka astrologija trebala pretočiti u onu podržanu dokazima, a ne negirati.
Naravno, mišljenja su različita, zbog toga ih i razmjenjujemo inače ne bi imalo smisla
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:04   #9
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Međutim danas, skoro 6 godina nakon toga, moram reći da je ona najveće zlo astrologije koje treba satrati.

zašto ?

1. Pa ima veliki manevarski prostor
2. Pa ne iznosi činjenice
3. Pa govori o psihološkom stanju čovjeka njegovim unutarnjim nagonima što jednim dijelom (ali ne presudnim ! ) i je zadaća astrologa no to nije ona primarna. Zato imamo psihologe, pedagoge itd
4. U Pa se nalakše sakriju idioti i šarlatani koji sa astrologijom nemaju veze. Mogu filozofirati koliko hoće.
5. Pa nije materijalno dokaziva, dakle radi se o psihičkim procesima a ne o konkretnim životnim događajima i predviđanjima.
6. Pa razara pravu bit astrologije jer ne može biti precizna po svojoj prirodi.

Suma sumarum: psihološka astrologija je relativna, i to tri puta podvučeno, bit same astrologije je egzaktnost predviđanja , načelo materijalne istine i provjerljivosti.

Dakle, kako ćete vrednovati nekog astrologa, koje kriterije ćete postaviti ako on psihološki mantra o tome kakav ste vi čovjek i kakve to probleme i zašto u životu imate.
Kopirat cu jedan dio teksta s teme Kako analizirati natalnu kartu:

Pri svemu ovome vazno je imati na umu nekoliko vaznih stvari/ideja koje bi, prema Forrestu ("Inner Sky"), trebale biti okosnica poimanja Astrologije i astroloskog tumacenja svake osobe usmjerene na vlastiti rast i razvoj kroz bavljenje istom:

* Astroloski simboli su neutralni, nisu ni dobri ni losi sami po sebi.
* Svaka individua je za sebe odgovorna na koji nacin ce utjeloviti i ostvariti vlastitu natalnu kartu i ono sto joj ona pruza.
* Niti jedan Astrolog ne moze samo iz natalne karte odrediti stupanj sposobnosti osobe da odgovori na potencijale prikazane u toj karti.
* Natalna karta je zapravo plan i prikaz najsretnijeg, najispunjenijeg i duhovno najkreativnijeg puta za razvoj jedne individue.
* Sve devijacije od idealnog primjera rasta prikazanog natalnom kartom, upravo su uzrok stanjima covjekove nestabilnosti, izgubljenosti, besmisla, praznine i tjeskobe.
* Astrologija priznaje dvije nepobitne cinjenice: neuhvatljivu misteriju zivota i jedinstvenost svakog individualnog pogleda na tu misteriju.
* Nije potrebno Astrologiju preusko vezati uz bilo kakvu filozofiju ili religiju, ono sto je jedino bitno jeste intenziviranje svijesti o sebi.


Pored toga, uopce mi je suvisan naziv "psiholoska Astrologija" s obzirom da znamo na sto se tu misli. Na price o unutarnjim uzrocima, sukobima, talentima...i sl......koji rezultiraju nekom fizickom, konkretnom manifestacijom. Dzabe ti je gledati konkretno, ako ne znas sto je uzorok tome, a kad nadjes uzrok (moguci), ostaje ti na izbor kako ces ga prihvatiti.

Stoga za mene manje vaznosti imaju eventualne proricateljske mogucnosti Astrologije, bez objasnjenja i dubine. A u ovakvoj tehnici samospoznaje zaista je vrlo neprikladno govoriti o preciznosti materije.....jer su opce ne radi o tome.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 25.05.2008. at 01:27. Reason: private
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:37   #10
Istoimeni kolegij u Ljubljani na studiju astrologije jest bas to o cemu govorimo. Toliko o ne/vaznosti i ove dimenzije astrologije. Ne bila tamo ali znam osobu koja je zadnjih 30 godina u astrologiji i upravo je tamo o navedenom i predavala.
Ja sam se prije nekoliko godina, kao potpuna neznalica i pocetnica, odlucila uroniti u astrologiju bas zbog upoznavanja i lakseg razumijevanja sebe i svojih reakcija u tada vrlo teskom zivotnom periodu. I ne, nije to bio Saturnov povratak, ali jesu njegove posljedice Vec prvi koraci,a onda i otvaranja daljnjih vrata u dubinu i sirinu ove, slozit cete se , prebogate znanosti, puno su mi pomogli. Netko bi mozda otisao psihoterapeutu, netko astrologu da mu "procita" problem i da "recept" za "lijek" ...
Ja sam htjela biti aktivni sudionik i istrazivac svojih slojeva, pa koliko god da ih se ispod tepiha sakrilo Podsvijest tada polako izlazi na vidjelo...a najbitnije je uociti je, prepoznati obrazac njezine igre i dalje odluciti sto s tim spoznajama. Upoznaj se da bi se vise volio
NIje li to svrha i cilj poznavanja zakonitosti svemira koji je toliko dobar i da nam se da prizemljiti na komad papira ili screena u obliku natalne karte?
A i kako u kombinaciji podjednako vaznih i jakih aspekata znati (predvidjeti) razvoj dogadjaja dok ne zaviris "iza zastora" osobe ciji horoskop gledas? Pogotovo ako ni sama nije svjesna sto iza njega skriva...
Nisu svi uvjetovani tranzitima i aspektima skloni jednakoj realizaciji istih...iako okidac moze biti univerzalan.
Da ne duljim jedno bez drugog ne ide...kako god to terminoloski nazvali.
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 03:37   #11
Quote:
mamolina kaže: Pogledaj post
...A i kako u kombinaciji podjednako vaznih i jakih aspekata znati (predvidjeti) razvoj dogadjaja dok ne zaviris "iza zastora" osobe ciji horoskop gledas? Pogotovo ako ni sama nije svjesna sto iza njega skriva...
Nisu svi uvjetovani tranzitima i aspektima skloni jednakoj realizaciji istih...iako okidac moze biti univerzalan.
Da ne duljim jedno bez drugog ne ide...kako god to terminoloski nazvali.
To je point svega... jedno bez drugog ne ide... niti psihološki pristup bez praktičnih primjera niti prognoza bez ulaska u psihu osobe... jednostavno neodvojivo po mom mišljenju... zato i jest astrologija toliko kompleksna, od psihologije do medicine, zapravo kompleksna koliko i sami život, odnosno astrologija = život sami.... jer što je karakter osobe doli njegov psihološki profil...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:29   #12
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Suma sumarum: psihološka astrologija je relativna, i to tri puta podvučeno, bit same astrologije je egzaktnost predviđanja , načelo materijalne istine i provjerljivosti.

Dakle, kako ćete vrednovati nekog astrologa, koje kriterije ćete postaviti ako on psihološki mantra o tome kakav ste vi čovjek i kakve to probleme i zašto u životu imate.

Suma sumarum je dakle, da se u psiholoskoj Astrologiji ionako ne moze pogrijesiti jer se covjeku u nevolji moze sugerirati svasta i pritom mu to jos masno naplatiti. Kome to treba, ljudi zele konkretne odgovore......

Samo sto ja na Astrologiju ne gledam kao na proricateljsku disciplinu, nego tehniku samospoznaje, sto ona u biti i jeste.

No, oni koji se ne bave Astrologijom, oslanjaju se na one za koje vjeruju da su u tome vjesti. Najcesce je slucaj da se mnogo ljudi obraca Astrolozima (i ne samo njima) u nevolji, trazeci samo odgovor koji bi rijesio njihove nedoumice i probleme. Astrolog bi trebao biti tu da mu da savjet kako da se nosi s time i na cemu da poradi kod sebe kako bi rijesio te situacije, a ne da mu gleda u kristalnu kuglu.

Neke stvari i dogadjaji se mogu pretpostaviti, ali kako je vec navedeno, bez poznavanja karaktera osobe, bez da se prouci kakva je priroda i cemu je sklona ta individua, ne mozes znati bas nista.

Osim toga ne sastoji se zivot od samih dogadjaja, nego od prozivljavanja tih dogadjaja, ucenja na njima ili kroz njih, razvijanju sebe kao osobe.....zato su ti dogadjaji tu. A Astrologija je tu da nam pomogne u procesu spoznavanja.

Teziste je ipak na unutrasnjosti covjeka, a stanja kroz koja on prolazi mogu biti aktivirana raznim vanjskim dogadjajima, glavno da sluze svrsi.

Jos samo da se osvrnem na jedan dio:

Quote:
Pa govori o psihološkom stanju čovjeka njegovim unutarnjim nagonima što jednim dijelom (ali ne presudnim ! ) i je zadaća astrologa no to nije ona primarna. Zato imamo psihologe, pedagoge itd
Astrolozi su ujedno i psiholozi (Arroyo, npr.). Ne mozes se baviti covjekom, a zanemariti njegovu psihu.

Ustvari, sasa je to dobro napisao:

Quote:
zato i jest astrologija toliko kompleksna, od psihologije do medicine, zapravo kompleksna koliko i sami život, odnosno astrologija = život sami
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 25.05.2008. at 01:28. Reason: private
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:13   #13
S.C

Činjenica jest da astrolog mora biti prije svega i čovjek, mora biti u stanju uživjeti se u tuđe osjećaje, emotivne i psihičke procese. I zaista je velik svaki astrolog koji to može.

Moja kritika u smjeru PA je usmjerena na sljedeći način:

Svi mi želimo znati koji su dobri a koji su loši astrolozi. Tko zaista ima znanje a tko nema. Po kriterijima psihološke astrologije to se ne može odrediti. Nečija uvjerljivost, slatkorječivost koja ne treba uporište u činjenicama je područje velikog manevarskog prostora za manipulacije.

Kada meni dolaze ljudi zanimaju ih konkretne stvari: kada se žene, da li će riješiti poslovni problem, da li će se izliječiti od neke bolesti, i naravno da pristup i moć uživljavanja tu ima ulogu, no ona je samo pratećeg karaktera.

Kada ljudi traže odgovor na pitanje, daješ im odgovor, ne daješ im savjet.

Pogledajte samo more astrologa koji danas postoje. Složiti ćete se da je teško upravo kod takvih astrologa procijeniti i odrediti njihove kvalitete.

PA je poželjna samo u kombiniciji sa pravom astrologjom. A najegzaktnija je tradicionalna astrologija iako i ona ima svojih velikih mana.

Astrolozi trebaju biti psiholozi samo utoliko što trebaju na pravi način prezentirati ono što vide u karti.

Recimo ti pitaš mene hoces li se zaposliti ? A umjesto da ti ja dam odgovor ja ti pocnem pricati da si ti pomalo neodlucna, da trebas biti sigurnija u sebe, imati vise samopouzdanja i da ces tada naci pravi posao za sebe Cekaj malo kakav je to odgovor ? To ti je mogao reci i susjed.

Astrolog je ipak nesto vise.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:14   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Astrolozi trebaju biti psiholozi samo utoliko što trebaju na pravi način prezentirati ono što vide u karti.

Recimo ti pitaš mene hoces li se zaposliti ? A umjesto da ti ja dam odgovor ja ti pocnem pricati da si ti pomalo neodlucna, da trebas biti sigurnija u sebe, imati vise samopouzdanja i da ces tada naci pravi posao za sebe Cekaj malo kakav je to odgovor ? To ti je mogao reci i susjed.

Astrolog je ipak nesto vise.
Slažem se. Ako me i ulovi netko da mu analiziram horoskop više ne ulazim u nikakve psihološke analize jer onda postaješ nekakav terapeut kojeg će zivkati svaki dan. Kao što godinama ponavljam, većina ljudi uopće ne želi znati šta im budućnost donosi već samo da izigravaš psihologa i da kažeš kakvu utješnu riječ.

Ne volim psiho astrologe , natalni horoskop može poslužiti za upoznavanje samog sebe ali teško da se može dati točna psihološka slika na osnovi natalnog horoskopa kad je riječ o drugoj osobi jer na karakter utječe previše faktora.

Općeniti psihološki opisi tipa "neodlučan si", "trebaš biti sigurniji", "imaš problema sa okolinom" pale kod velike većine ljudi jer da nisu takvi ne bi ni došli do astrologa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 00:28   #15
ajde drago mi je da se netko slaže sa mnom.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 01:15   #16
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Kada ljudi traže odgovor na pitanje, daješ im odgovor, ne daješ im savjet.
Uz pretpostavku da sve ima nekog smisla...da ljudski zivot ima svoju svrhu...
Vjerujem da postoji razlog zasto je buducnost buducnost, a ne sadasnjost...Covjek se postupno priprema za svoju buducnost. I postaje za nju spreman onda kad nastupa.

Ovom egzaktnoscu o kojoj ti pricas mozes vrlo egzaktno ubiti covjeka.
Nije svatko u svakom trenu spreman za svoju buducnost.
Recimo, mozda nikad ne pronađem 'ljubav svog zivota',a provedem sasvim sretan zivot, uzbudljiv pun otkrivanja, nadanja, iscekivanja, i upoznavanja sebe kroz navedeno.
Reci mi u nekom trenu- 'okani se veza, za tebe nema srece u ljubavi' (ne uzimajuci u obzir da mi je cijeli horoskop okrenut drugome, i da najvise kroz drugog osjecam sebe) moze me dovesti i do suicida u labilnijim fazama zivota.
Nije bas mudro igrati se Boga...jos manje je mudro igrati se Boga vrlo mlad.
A ovo davanje prednosti nekim matematickim iscitavanjima događaja u buducnosti, zanemarujuci podlogu na kojoj ti događaji stoje mi djeluje bas tako.

A sto se ostalog tice, mogu se samo nadovezati na S.C. mislim da je bilo koji razlog koji vuce astrologiji, a u kojem u korjenu nije samospoznaja - kriv i odraz bahatosti covjeka koji zeli biti iznad Boga / (ili u sto vec nadnaravno vjerujes).
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 02:03   #17
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

Svi mi želimo znati koji su dobri a koji su loši astrolozi. Tko zaista ima znanje a tko nema. Po kriterijima psihološke astrologije to se ne može odrediti. Nečija uvjerljivost, slatkorječivost koja ne treba uporište u činjenicama je područje velikog manevarskog prostora za manipulacije.
Gledaj, ovim pitanjem se ne bavim pretjerano s obzirom da sam sama sebi najbolji Astrolog. Svaki covjek koji se ne bavi Astrologijom ce najbolje za sebe zakljuciti koji je njemu Astrolog "dobar", a koji "los", vjerojatno prema tome sto ocekuje od Astrologije i kako dozivljava istu. Ti i Baphomet biste vjerojatno potrazili Astrologa s kristalnom kuglom, koji vrlo egzaktno predvidja i prorice, dok meni takav zaista ne bi bio od nekog znacaja.


Quote:
Recimo ti pitaš mene hoces li se zaposliti ? A umjesto da ti ja dam odgovor ja ti pocnem pricati da si ti pomalo neodlucna, da trebas biti sigurnija u sebe, imati vise samopouzdanja i da ces tada naci pravi posao za sebe Cekaj malo kakav je to odgovor ? To ti je mogao reci i susjed.
Dakle, ponavljam, razlika je u pristupu, razumijevanju Astrologije i ocekivanjima koja imamo. Ponovit cu ti dio mog posta, na temelju kojeg bi trebalo biti jasno da od Astrologije ne ocekujem takve odgovore kakve ti nudis:

Quote:
Samo sto ja na Astrologiju ne gledam kao na proricateljsku disciplinu, nego tehniku samospoznaje, sto ona u biti i jeste.

Osim toga ne sastoji se zivot od samih dogadjaja, nego od prozivljavanja tih dogadjaja, ucenja na njima ili kroz njih, razvijanju sebe kao osobe.....zato su ti dogadjaji tu. A Astrologija je tu da nam pomogne u procesu spoznavanja.

Teziste je ipak na unutrasnjosti covjeka, a stanja kroz koja on prolazi mogu biti aktivirana raznim vanjskim dogadjajima, glavno da sluze svrsi.
S druge strane razgovarala sam s Astrolozima po tim pitanjima, ne hocu li se zaposliti, nego koliko sam u skladu s natalnom kartom donijela dobru odluku o tome gdje cu se zaposliti.

Hocu li se zaposliti ovisi iskljucivo o meni. Ti mi mozes reci da cu se zaposliti, no ja taj dan necu otici na razgovor i fuckaj ga.

Po meni nije bitan sam dogadjaj nego dozivljaj koji on proizvede u covjeku. I nagon koji tjera covjeka na izazivanje odredjenih dogadjaja.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
natalni horoskop može poslužiti za upoznavanje samog sebe ali teško da se može dati točna psihološka slika na osnovi natalnog horoskopa kad je riječ o drugoj osobi jer na karakter utječe previše faktora.
Pa kako to, ne moze dati egzaktni karakter, a moze egzaktno predvidjeti dogadjaje, tu nema puno faktora koji utjecu? Npr. jedan od faktora koji utjece na dogadjaje, po mom skromnom misljenju, bi bio sam karakter.

A vrijedi i obrnuto.

Da se razumijemo, nigdje ne tvrdim da sam ikad susrela Astrologa koji ce ikome definirati karakter, osobnost ili psihu u potpunosti, jos manje smatram da je to ikako moguce, ali da je Astrologija dobar put za takvu vrstu samoproucavanja, jest.

Zaista ne razumijem taj otpor prema psiho tumacenju. Kao, to su nepotrebne stvari, sto bi na to gubili vrijeme.

Quote:
Općeniti psihološki opisi tipa "neodlučan si", "trebaš biti sigurniji", "imaš problema sa okolinom" pale kod velike većine ljudi jer da nisu takvi ne bi ni došli do astrologa.
A evo, Suspirium ima drugacija iskustva. U svakom slucaju, svatko ce naci Astrologa za sebe, to je vrlo vjerojatno.

Na kraju svega, iako sam to vec rekla cini mi se, dijelim misljenje Leele, da je svaki pristup Astrologiji kojem u korjenu nije zelja za samospoznajom - kriv.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 10:55   #18
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pa kako to, ne moze dati egzaktni karakter, a moze egzaktno predvidjeti dogadjaje, tu nema puno faktora koji utjecu?
Hm, imaš mi nekako poznati stil pisanja pošto mi namećeš stvari koje ja nikada nisam tvrdio.

Reci mi gdje sam napisao da astrologija može egzaktno predvidjeti događaje?

Ako sam nešto o tome rekao to je da astrologija ne može egzaktno predvidjeti događaje već te može uputiti koja će područja života biti aktivna u nekom vremenskom periodu, na koji način će se se to odvijati i preporuku kako bi se trebalo perma tome postaviti (s obzirom na aspekte).
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 12:16   #19
Wink

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Međutim danas, skoro 6 godina nakon toga, moram reći da je ona najveće zlo astrologije koje treba satrati.
Izvrsno si to uocio !
Ali zasto si se zaustavio na samo jednom dijelu astrologije.
Idi do kraja !Zasto tares zmiji samo rep. ?Odsjeci joj glavu!
Odbaci astrologiranje i astrolosko prostituiranje -filozofiranje potpuno.!

S tim u vezi -
Preporucam parsifalovu izvrsnu, nadahnutu,opsirnu,poucnu,duhovitu,ruhom najfinijeg stila pisanu..

temu


Odbaciti filozofiranje nije intelektualan čin nego prvi korak ka slobodi
https://www.forum.hr/showthread.php?t=334593

Potrebno je tako citati da umjesto rijeci filozofija i filozofiranje svugdje ubacite astrologija i prost..(pardon ) astrologiranje.

Ako su na koncu konca cak i filozofi uhvaceni i shvaceni kao nekakovi makroi
koji sprecavaju covjeku postici istinsku ljubav ,onda svakako shvacamo da je astrologija prava prostitutka i uzaludno se baviti njome kao i filozofijom.

Astrologija je sirena koja kao i filozofija tragatelja zavodi i odvodi od srca i njegovog doma .


ITAKE
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 12:34   #20
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Hm, imaš mi nekako poznati stil pisanja pošto mi namećeš stvari koje ja nikada nisam tvrdio.
Hm, ovo me podsjetilo na nedavni tvoj post na temi o Chironu, gdje si upravo to napravio, valjda ti je zato poznati stil.

Quote:
Reci mi gdje sam napisao da astrologija može egzaktno predvidjeti događaje?
Pa nitko ti nista ne namece, sudeci prema tvom postu slozio si se sa Suspiriumom po to pitanju, no slobodno me ispravi ako sam u krivu.

A Suspirium je misljenja da je mogucnost i bit Astrologije u egzaktnosti predvidjanja, sto je i napisao. Jedan dio njegovog pogleda si ti citirao i slozio se s time.

No, posto nisam bila sigurna zelis li upravo to reci, jer ostavljam mogucnost nejasnog, dvosmislenog izrazavanja te pogresnog shvacanja, postavila sam pitanje, je li zaista slucaj da tako mislis, uz sugestiju prema argumentima o tome.

Takodjer si rekao da "vecina ljudi uopce ne zeli znati sto im donosi buducnost", no onda pretpostavljam niti ovdje nisi mislio na dogadjaje nego na eventualno aktivna podrucja u odredjenim periodima.


***

Naravno da ce Astrolog moci skrenuti paznju na aktivna podrucja i dati preporuku kako se prema tome postaviti i to je sasvim u redu. No, vidjeti koje ce podrucje biti aktivno je daleko od davanja da/ne odgovora na pitanja znatizeljnog covjeka.

Skretanje paznje na ta aktivna podrucja svakako bi bilo dobro potpuniti tumacenjem karaktera i od kakvog bi to znacaja moglo biti za individuu i njen osobni put i razvoj. Zatim preostaje da osoba taj put nastavi kako sama najbolje zna.

Dakle, nista bez analize karaktera i prirode individue o kojoj je rijec.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.