Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2008., 11:43   #1
Lightbulb Anoreksija-simptomi?!

Potaknuta brojnim temama o dijetama, prejedanju, bolestima koje pretilost uzrokuje ali također i pretjerana mršavost, otvaram ovu temu.

Naime, kako znati kada kontrolirani unos kcal prerasta u nekontrolirani? Odnosno, kada dijeta prerasta u anoreksiju?

Naravno, ima ovdje i osobnog iskustva. Uvijek bucmasta krenula sam na dijetu. Polako smanjivala unos hrane i smršavjela na sadašnju težinu. Vrlo sam zadovoljna, međutim, svaka moja pojava među društvo, rodbinu, moje bake, izaziva PAF!!
Svi me pitaju jesam li bolesna, zašto baš taaaako mršava, šaputanja o anoreksiji..

Kako prepoznati kada je anoreksija preuzela stvari u svoje ruke?
Vidi li se ona na krvnoj slici, prepoznaje je liječnik opće prakse ili je sve dio psihe?
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 12:27   #2
ja te neznam kakva si ti...al normalno je kad neko smrsavi da odmah svi pocnu....srat...eto, nista drugo....
odma, anoreksija, bulimija....svasta..izmilsjaju bolesti...

ako ti znas koliko jedes, i ako se znas kontrolirati da ne dodje do toga, na njihove primjedbe i savjete mozes se samo oglusiti...

ali ako i sama sumnjas da si dosla do ruba anoreksije,bilo bi ti ok da sama potrazis pomoc prije nego je prekasno....

kolikoo vidim,ti si zadovoljna sad sa sobom...a anoreksicna cura uvijek ima sliku o sebi kao debela, najdeblja...

nista nije ok na ovom svijetu,nije ok biti debeo...a bome ni mrsav..uvije ima neka granica koj svaka osoba mora prepoznati...
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 23:34   #3
Slažem se sa tobom.

Upravo oni koji su mi uvijek govorili kako sam bucmasta sada govore kako sam mršava.
Ide mi to na živce... Posebice jer sam "spužva" koja upija svaki komentar, a trebala bi biti ona tabla od koje se sve odbija.
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 10:21   #4
Ovako, jedno laičko mišljenje- izgleda mi da nemaš mentalni sklop anoreksičarke (jer one nikad nisu sebi dovoljno mršave), ali možda jesi jednostavno premršava. Ljudi nas vide drugačije uglavnom nego mi sami sebe

Zašto ne pitaš neku blisku osobu (odraslu i zrelu, po mogućnosti) kako joj izgledaš?
Možda ti i bolje stoji da si malo buca, neke cure tako puno bolje izgledaju
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:34   #5
klaunina, suosjećam se s tobom..
i ja sam bila na dijeti, zapravo to nije bila dijeta nego moj novi režim prehrane budući da me zanima nutricionizam i te stvarčice šta jesti/ne jesti tako da se vidio rezultat i dosta sam smršavila, no opet ne toliko da sam sad blizu anoreksije ili bogzna čega već. Sad sam zadovoljna jer više nema toliko trbuha niti sala u nogama ili čemu već na što se prije priljepljivalo tako da "lakše dišem", a svi živi , počevši od mojih prijatelja i roditelja neprestano izmišljaju kako nisam normalna, šta ja izvodim od sebe itd. itd., mama mi je čak i zabranila ove godine maturalac ako se ne udebljam pet kila (koliko je to normalno neznam), ali bože moj sad kad sam konačno zadovoljna svojom kilažom (nisam pothranjena, imam idealan BMI) onda me opet žele udebljat...
tako da znam kako je to
limay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 09:40   #6
Quote:
limay kaže: Pogledaj post
klaunina, suosjećam se s tobom..
i ja sam bila na dijeti, zapravo to nije bila dijeta nego moj novi režim prehrane budući da me zanima nutricionizam i te stvarčice šta jesti/ne jesti tako da se vidio rezultat i dosta sam smršavila, no opet ne toliko da sam sad blizu anoreksije ili bogzna čega već. Sad sam zadovoljna jer više nema toliko trbuha niti sala u nogama ili čemu već na što se prije priljepljivalo tako da "lakše dišem", a svi živi , počevši od mojih prijatelja i roditelja neprestano izmišljaju kako nisam normalna, šta ja izvodim od sebe itd. itd., mama mi je čak i zabranila ove godine maturalac ako se ne udebljam pet kila (koliko je to normalno neznam), ali bože moj sad kad sam konačno zadovoljna svojom kilažom (nisam pothranjena, imam idealan BMI) onda me opet žele udebljat...
tako da znam kako je to
Hey limay, eeee, to je to o čemu ja pričam.
Priznajem, prvo sam krenula sa UN-kom i osjećala sam se zdravije nego ikada, puno voće, povrća, vode.. Nakon toga sam imala "režim" fax-posao i ubacila u usta tek toliko i naravno, kg su otišli.

Kažem, zadovoljnja sam ali usadili su mi u glavu toliko toga da sam na rubu više. Uopće se ne veselim svojoj mršavosti koliko sam nekada mislila da hoću.

Mršava sam, znam, ali niti ne želim biti jača, ali opet, niti podlegnuti nekim bolestima.

Ići ću danas provjeriti krvnu sliku pa da vidim što će nalazi pokazati.
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:05   #7
Prvi simptom poremećaja u prehrani je ako ne znaš odgovoriti sebi na pitanje: Zašto ja želim biti mršava? Napišite si odgovore na papir.
Budite jako iskrene same sebi. I vjerujte mi ako to želite zbog dečka, zbog toga da ste iste kao i vaše frendice, zato da još više ličite na nekog, zato jer u dućanima sa cool odjećom su brojevi tako mali...i zato da vam bake,tete,strine i p....m....... svaki put kad vas vide kažu joj kako ti lijepo izgledaš, čini mi se da si malo smršavila od zadnji put ( a ti znaš da nisi skinula ni grama) e ako je to zbog ijednog tog razloga vjerujte : nitko od njih ali baš nimalo ne mari za to. Nitko od njih nije vi. nitko. A svatko od njih ima neku frustraciju zbog koje mu je vaša nevažna. Da li na vaš život direktno utječe je li netko u vašoj blizini debeo ili mršav? Ako razmislite to se vas uopće ne tiče. Tiče vas se samo ako je taj netko zbog toga bolestan, a vi imate prema njemu odgovornost. Budite uravnoteženi. U svemu. Ljudima je bitnije da imaju kraj sebe nekog tko zrači sigurnošću i samopuzdanjem, nego nekog tko je fokusiran na jednu stvar i opterećen da stalno drvi po istom. dečkima pogotovo! Vjerujte mi imam dokaza na pretek! (možete vi reći da koga briga za dečke i da je to zadnji razlog zbog kojeg želite biti fit-samo što je to zadnji r. ako priču gledate s kraja) Oni ne kupuju Cosmo! Zato što su tamo anoreksični modeli! Oni kupuju Klik i Playboy zato što su tamo ... e pa nema veze ako su poluumjetne bit je u tome da ih ima sa svih strana. jedan slučaj: cura 175 cm, kilaža: 57kg -non stop nezadovoljna i sumnjičava-hoda sa super tipom- ali veza puca... što mislite zašto? On je sad sa curom koja ima oko 10 kg više nego kaj bi to bila idealna težina- ali ta druga ima samopuzdanje, sretna je, voli život i uveseljava ga drugima svojom pojavom. NIJE VAŽNO DA LI SI DEBEO IL MRŠAV VAŽNO JE DA SI SRETAN I LEPRŠAV!!!!!!!!!
BEICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:49   #8
1kg vaše težine dobijete ako pojedete 7000 Kcal, više od onog što je vašem organizmu potrebno. To se ne događa zato što stvarno puno jedete, nego zato što se malo krećemo. Prehranjivanje je jednadžba. Organizam s hranom postupa skoro po matematičkim principima.
Jo-jo efekt se događa ako mi te "jednadžbe" pobrkamo i ako se organizam tako stilta, da nakon smanjenog unosa hrane počnemo opet normalno jesti-naš organizam ne troši tu hranu nego je skuplja u zalihe jer se "boji" da će doći novo doba gladovanja pa si radi rezerve.
Nemojte si život podrediti tome, proći će vam genijalni trenuci u nepovrat, a vi ćete misliti samo jeste li dovoljno fit. Debljina je poremećaj u prehrani, anoreksija i bulimija isto tako-svima je uzrok pretjerano opterećivanje s tim što smo pojeli i što ćemo pojesti.
BEICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.