Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 20:09   #2581
pozdrav! 3. sam srednje,znam da je možda malčice rano razmišljat o upisima al ja mislim da bi mi bilo pametno da već na kraju 3. razreda znam za šta se trebam krenut pripremat... u početku sam mislila upisat biologiju,no mislim da je ipak malo prezahtjevno to za mene i sumnjam da bi upala.

trenutno se dvoumim između matematike na pmfu(nastavnički),biotehnologija na pbfu i integrirani biologija i kemija (sve u zagrebu naravno)... nekako me vuče da želim bit nastavnik,al u svakom području ima nečeg što mi se izrazito ne sviđa(zoologija u biologija,anorganska u kemiji,geometrija u matematici)...al bi mi takav način rada najviše pasao.

mene sad zanima dal bi ja upala na bio+kem, i koliko je to zahtjevno(čula sam da je ogromna satnica i da ima puno premještanja jer nije sve na jednom mjestu pa slobodno vrijeme ode na putovanje). inače idem u prirodoslovno-matematičku gimnaziju,prolazim s 4.7 u prosjeku, matematika i hrvatski na maturi mi uopće nisu problem i ići ću na a razinu,al problem mi je engleski... profesorica je grozna,u žiivotu nismo pisali esej,vučem jedva neku četvorku,vokabular mi je nikakav i planirala sam ić na b razinu,al tu se traži a... znam da to nosi 2%,al ja neznam oću ja uopće proć taj predmet. kod mene ljudi iz razreda planiraju ić na pripreme za b razinu,onda si možete zamislit kakva je situacija...
ići ću i na maturu iz biologija,a možda i kemije... i kolko je potrebno dobro to napisat za upad? i da li da idem i na fiziku ili neće bit potrebno? jer fiziku sam u 1. imala jedva 3(pol tesova iz zadataka mi je bilo 1),a u 2. 4 samo zato što je zadnja dva mjeseca došao profesor na zamjenu. trenutno imam 4.

i koja je razlika između biotehnologije i biologije i kemije? šta se može na kraju radit sa prvim,a šta sa drugim?
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 22:53   #2582
Dobar dan! Zanima me što treba završiti kako bi postao zoolog ili kako bi pokašao nać neš protiv raka? Ima li s takvim zanimanjima uopće posla u Hrvatskoj? I da gdje se eksperimentalni biolog može zaposliti?
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 23:10   #2583
Quote:
Stipe1912 kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Zanima me što treba završiti kako bi postao zoolog ili kako bi pokašao nać neš protiv raka?
Za zoologa diplomski eksperimentalne biologije, modul zoologija, a za istraživanje raka ne postoji konkretan faks, ali eksp. biologija, modul fiziologija i imunobiologija, molekularna biologija ili medicina i nakon toga doktorat iz biologije tumora ili neki sličan.
Quote:
Ima li s takvim zanimanjima uopće posla u Hrvatskoj? I da gdje se eksperimentalni biolog može zaposliti?
Nađe se - ovisi i o tome koji modul eksperimentalne biologije uzmeš.
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 00:43   #2584
A sto bi bilo najbolje zavrsiti za genetičara,nemora bit na PMF-u?
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 08:50   #2585
Imaš smjer genetika na molekularnoj biologiji.
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 10:48   #2586
Hahahaha sorry što ponovno smetam, al ono zanima me skoro svaka grana biologija! Što je najbolje završiti za mikrobiologa, medicinskog mikrobiologa?
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 11:07   #2587
I ugl. kako se zove zanimanje u kojem se smišljaju novi lijekovi i isprobavaju na bakterijama, virusima itd.
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 11:15   #2588
Quote:
Stipe1912 kaže: Pogledaj post
Hahahaha sorry što ponovno smetam, al ono zanima me skoro svaka grana biologija! Što je najbolje završiti za mikrobiologa, medicinskog mikrobiologa?
molekularna biotehnologija na PBF-u

tamo imaš: mikrobiologiju, mikrobiologiju hrane, bakteriologiju, mikologiju, fiziologija industrijskih mirkoorganizama, molekularna genetika, genetički inženjerstvo, genetika eukariota....
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 17:43   #2589
Quote:
Stipe1912 kaže: Pogledaj post
Hahahaha sorry što ponovno smetam, al ono zanima me skoro svaka grana biologija! Što je najbolje završiti za mikrobiologa, medicinskog mikrobiologa?
Quote:
Stipe1912 kaže: Pogledaj post
I ugl. kako se zove zanimanje u kojem se smišljaju novi lijekovi i isprobavaju na bakterijama, virusima itd.
Medicina pa specijalizacija iz medicinske mikrobiologije i parazitologije.

A za ovo drugo, ovisi što točno želiš - kemijskim smišljanjem lijekova se bavi farmacija, a primjenom kod ljudi farmakologija (isto specijalizacija nakon medicine), a imaš i infektologiju kao specijalizaciju koja se bavi dijagnozom, kontrolom i liječenjem infektivnih bolesti. Kod svih tih specijalizacija se možeš baviti i kliničkim i znanstvenim radom.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:47   #2590
Ej. ima li ovdje studenata molekularne biologije koji su voljni reći nešto viš o samom fakultetu? 4. sam razred gimnazije i budući da su upisi i mature blizu, mislim da mi treba još informacija o samom fakultetu, težini, zaposlenju i slično. Možet se javiti jer mi zbilja treba pomoć
Plavuša55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:56   #2591
za botaničare

Hej, bok svima!

Može li mi netko tko studira diplomski studij botanika reći kako je na tom studiju?
Zanima me što više, dakle, kakvi su profesori, jel teško?
Postoji li nešto na što je potrebno posebno pripaziti?
Naminato is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:22   #2592
Oprostite na smetnji već sam dobio odgovor..hvala svejedno
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:09   #2593
Unaprijed se spričavam ako objavljujem na krivom mjestu, nisam naišla na prikladniju temu.
Prodajem sljedeće knjige:
1. Sistematska botanika - raznolikost i evolucija biljnog svijeta; Toni Nikolić; ALFA
2. Vertebrate life (ninth editioin, tvrdi uvez); Pough, Janis, Heiser; Pearson
3. Protista-protozoa, Metazoa- Invertebrata; Habdija, Primc Habdija, Radanović,....;ALFA
Sve knjige su potpuno nove.
Prodajem i skripte za smjer Znanosti o okolišu.
__________________
Same shit, different day
NikkiFrost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 00:13   #2594
Pozdrav

Ove godine sam završio 4. razred i imam izrazitu želju upisat molekularnu biologiju ali sam čuo priče da je jako teško upisat pa me zanima kakav je smjer biologije,ima li velikih razlika i kakva je situacija sa zapošljavanjem sa smjerom biologije

Hvala unaprijed 😊
dodo505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 22:00   #2595
Here I go again

Mature su prošle, generalno sam zadovoljna kad ono danas odem vidjeti malo rang liste i spazim da 5 ljudi ima direkt upis na molekularnu (znači sad je u biti 30 mjesta ostalo). Ne znam zašto ali užasno mi je poljuljalo sve nade kad sam to vidjela. 2. izbor mi je farmacija ali evo ne znam više. Koji drugi fakulteti/smjerovi bi bili uopće slični molekularnoj?
Mislim da sam ovdje vidjela da je prošle godine zadnji upao sa 806 bodova, a za ovu godinu stvarno ne znam. Mogu li se uopće više nadati sa otprilike ovakvim rezultatima - 90+ mat, 80 bio, 82-86 fizika?
daisyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 23:52   #2596
Ok su rezultati, dalo bi se s tim upast, prošle godine je zadnji imao bio 89, mat 71 i izborni 76 posto. Dosta bodova ti nose i ocjene pa računaj i na to.

A slični smjerovi... Ovisi što te najviše privlači u molekularnoj. Ovako po programu i kasnijim mogućnostima zapošljavanja bi najsličniji vjerojatno bili biotehnologija na pbf-u, 'obična' biologija (kasnije se možeš na diplomskom prebacit uz 2-3 ispita razlike na molekularnu ili upisat recimo smjer fiziologija i imunobiologija na diplomskom što je i mnogim molekularcima interesantno) i medicinska biokemija na fbf-u (oni su nam srodniji od farmaceuta), eventualno laboratoriska dijagnostika ako te zanima rad u bolničkom labosu (ipak tamo ima više njih i biokemičara nego molekularaca iako se i za nas nađe mjesta na pojedinim odjelima).
Ja sam imala prijavljene gore navedene fakseve uz još medicinu, veterinu, farmaciju, animalne znanosti i znanosti o okolišu, tako da kao što sam rekla gore, sve ovisi o tome koje te grane biologije ili biomedicine privlače
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 14:00   #2597
Quote:
Ginny B. kaže: Pogledaj post
Ok su rezultati, dalo bi se s tim upast, prošle godine je zadnji imao bio 89, mat 71 i izborni 76 posto. Dosta bodova ti nose i ocjene pa računaj i na to.

A slični smjerovi... Ovisi što te najviše privlači u molekularnoj. Ovako po programu i kasnijim mogućnostima zapošljavanja bi najsličniji vjerojatno bili biotehnologija na pbf-u, 'obična' biologija (kasnije se možeš na diplomskom prebacit uz 2-3 ispita razlike na molekularnu ili upisat recimo smjer fiziologija i imunobiologija na diplomskom što je i mnogim molekularcima interesantno) i medicinska biokemija na fbf-u (oni su nam srodniji od farmaceuta), eventualno laboratoriska dijagnostika ako te zanima rad u bolničkom labosu (ipak tamo ima više njih i biokemičara nego molekularaca iako se i za nas nađe mjesta na pojedinim odjelima).
Ja sam imala prijavljene gore navedene fakseve uz još medicinu, veterinu, farmaciju, animalne znanosti i znanosti o okolišu, tako da kao što sam rekla gore, sve ovisi o tome koje te grane biologije ili biomedicine privlače
Meni su drugi izbori farmacija, pmf fizika ili bio/kem (sve Split), stavila sam i medicinsku biokemiju (iako tamo još manje ljudi upada). Mislim da je već standardan odgovor za ono što me zanima na molekularnoj bavljenje genetikom/bolestima, a baš sam nekidan bila na predavanju o nanotehnologiji (i najdraži dio mi je bio primjena u biologiji ). Hvala na odgovoru i razmislit ću možda o biologiji u Zagrebu (ne gravitiram puno prema ZG-u zbog financijskih prepreka ali za ono što želim neće me zaustaviti). Hvala puno na odgovoru!
daisyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 18:24   #2598
Bok ljudi!
Zamolila bih vas ako mi netko može napisati malo više o nastavničkom smjeru biologije i kemije, koliko je zahtjevan studij, koliko je zahtjevna matematika kao predmet?
Hvala vam unaprijed!
Riki10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 20:37   #2599
Može li se sa bio i kem nastavničkog prebacit npr. na molekularnu ili samo biologiju?
Prophetia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 10:39   #2600
Pozdrav,
ove godine sam upisala integrirani studij biologije i kemije,pa me zanima jel ima netko ovdje s tog smjera da me malo uputi?
kemis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.