Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 00:12   #81
Ta zvjezdica to znači u Zagrebu, u ostalim dijelovima Hrvatske je to oznaka za "zgradnu" česticu, jednu "odličnu" ostavštinu naše povijesti. Uglavnom, nekako mi je čudno i čini mi se da ta 4555 uopće ne postoji u ZK, da nije nikad ni formirana, jer na livadi 5017/1 je spominju neki KPU-ovi, ali nemam pojma kako je to u Puli. Ne vidim da netu da postoji KPU za sud u Puli uopće . Nije upisan ili ne ga vodi neki drugi sud?

Ako si siguran da je etažirano, a nemaš nikakav izvadak na kojem vidiš broj uloška, zovi ZK u ponedjeljak.

BTW. Znaš li možda točno kad je etažirano?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 09:33   #82
etažirano je prije cca 2-3 godine.

čestica postoji, pretraga u katastru lijepo kaže:
ZGR: *
broj kč: 4555
broj d.i. kat. plana: 10
broj pos. lista: 8662
adresa: buonarrotijeva ulica
način uporabe: zgrada
površina: 964 m2
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 09:49   #83
To što čestica postoji u katastru ne mora značiti da postoji i u z.k.(i obrnuto). Morat ćeš zvati u z.k. pa neka potraže z.k.ul. Pretražio sam hrpu uložaka i svaka zgradna je upisana kao broj/ZGR. , a tvoje nema
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 10:57   #84
Jesi pogledao u etažnom elaboratu piše li broj ZK uloška ili čestica?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 21:14   #85
Nemam etazni, provjerim sutra sa upraviteljem zgrade. Hvala na pomoći svima.

Sent from my ST25i
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 09:30   #86
Evo ja zabrijao, nije etažirano, nit neće bit još podosta zbog neriješenih imovinsko pravnih odnosa na zemljištu...

Sent from my ST25i
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:57   #87
Quote:
Toblerona kaže: Pogledaj post
ZK izvadak ili vlasnički list.
Zemljišna knjiga sastoji se od xy uložaka, znači svaka nekretina ima svoj broj uloška, i da bi našla svoju nekretninu on line, moraš znati broj uloška (desni gornji ugao) na ZK izvatku ili broj čestice.
Ne možeš on line pretraživati po imenu i prezimenu.
Možeš si isprintati i ZK izvadak on line, al on nije službeni dokument nego za
informaciju vlasnicima, što sve imaju na njemu (terete itd), a da ne plaćaju 20 kn biljega ako im službeno ZK izdadak ne treba.
Hvala, shvatila!
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 13:35   #88
Quote:
mladjoo kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, konkretno Pula, k.o. Pula, kč. br. *4555. Znači,radi se o zgradi koja je etažirana, no ne znam koju kombinaciju sa zgr (4555 zgr, 4555 zgr., 4555 ZGR...) treba ukucati da mi da popis poduložaka u toj zgradi...pokušavam mala, velika slova, zgr poslije broja, prije broja...ne ide.
koje su najčešće kombinacije?
4555/ZGR.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 14:55   #89
Jesi probao/la tu kombinaciju uopće
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:13   #90
Pozdrav, mene zanima dali zk izvadak vlastovnice sa interneta vrijedi isto ko i onaj kad pođeš u zemljišno tražit?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 08:27   #91
U kom smislu misliš?

Na ovome "internetskom" vidiš gore lijevo od kojeg datuma je stanje podataka. Najčešće je to od jučer ili nekoliko dana staro.
Taj izvadak je neslužbena kopija i vrijedi za osobne potrebe.

Preko e-građana možeš kupiti z.k. izdavak, on je aktualan (uzimaju se podaci iz tog vremena, ne od "jučer") i vrijedi kao original.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 10:19   #92
Kad narucim izvadak preko e-gradjani znali tko u kojem roku to stigne na adresu?
Nisam nasla da je igdje naveden taj rok.
Old 18.01.2016., 11:32   #93
Izvadak kojeg kupiš preko e-građana ti dođe u obliku digitalno potpisanog PDF-a i možeš ga isprintati u koliko god želiš primjeraka. On na sebi ima kontrolni broj i QR kod. Pomoću kontrolnog broja i/ili skeniranjem QR koda se može provjeriti ispravnost dokuemnta, odnosno unosom/skeniranjem se može ponovno preuzeti original.

Dakle, ne dolazi ništa poštom.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:19   #94
Pa to je vec logicnije.
Old 04.02.2016., 19:26   #95
Situacija je sljedeca. Sve sto znam jest da je moj pradjed imao zemlju, nekih 35 000 kvadrata u Vrpolju. To je sve sto znam. Kako da saznam broj cestice i na koga se danas vodi ta zemlja. Pitao sam i na jednom drugom forumu, ali situacija je dosta komplicirana. Bio sam u katastru i oni traze da im pokazem na karti gdje je to, ali problem i jest u tome sto ja ne znam gdje je tocno ta zemlja. Ima li neki strucnjak za ovakve slucajeve?
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 15:16   #96
Znači to je sve što znaš? Nema nikakve ostavine, ništa? Niti bi itko od obitelji imao i najmanju ideju gdje bi to otprilike moglo biti?

Onda ti je jedina mogućnost da nekako zamoliš ove u katastru da potraže po imenu (e sad čijem, djedovom ili nekom od mogućih nasljednika). To inače NIJE standardna usluga i to se ne može dobiti/tražiti, ali oni imaju mogućnost u sustavu za tako nešto. Možda da potražiš nekog lokalnog geodeta, možda bolje pozna ljude u katastru pa mu izađu u susret s takvim zahtjevom

Alternativa je da tražiš česticu po česticu na geoportalu i OSS sustavu Ako se može pretpostaviti da nitko ne obrađuje tu zemlju, onda se može krenuti od nekoliko očitih šumaraka na području Vrpolja .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 16:11   #97
Imaš ti neki dokaz da to uopće postoji? Mislim, mogao si doći i s manje informacija.

Tako i moja baba tvrdila da imam 3 hektara negdje pa mi to ništa ne vrijedi.

Jedina šansa ti je da znaš barem približnu lokaciju pa da možeš uvjeriti da ti pretraže po imenu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 16:57   #98
Hvala na kakvom takvom dogovoru. Sutra cu otici pogledati jedan dio terena oko nekakve stare zapaljene kuce - za taj dio mi otac zna.

Sad sam saznao da postoji vise terena, cak nekakav vinograd negdje, tako da ne očekujem da cu ih sve pronaci. Na katastru sam bio i rekli su mi da im pokazem na mapi Vrpolja gdje je to, e sad cak i nakon sto ja sutra fizicki budem na jednom od tih terena, ne znam kako cu znati sa sigurnoscu pokazati na karti gdje je to.

[email protected] naravno da postoji. Sve sto znam jest da je to na mom pradjedu. i znam za taj jedan dio gdje je ta stara kuca. kako pronaci ostatak, nemam pojma.

Uglavnom, sto mislite da unajmim odvjetnika? Kolike su sanse da on to pronađe? I koliko bi to koštalo? Da li postoji nekakva opcija da odvjetniku platim tek nakon sto on to sredi? Ne bih mu plaćao unaprijed, pa da mi on kaze da od toga nema nista... Ili da mu dam nekakvih 5 ili 10 posto od zemlje koju mi uspije srediti? Nisam upoznat kako ta procedura ide.

Ali, to je tak krajnja nuzda - razgovor s odvjetnikom.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 18:06   #99
Ajde mi se javi na PM (privatnu poruku) s adresom te spaljene kuće pa možemo dalje. Ako ne znaš adresu, nađi je na google maps (uključi sloj earth), desni klik na kuću i "što je ovdje", dolje će se pokazati koordinate u obliku 45.xxxxxx 15.xxxxxx (ili neki drugi brojevi).

Pa ti objasnim šta i kako dalje...
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 18:51   #100
Thumbs up

Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ajde mi se javi na PM (privatnu poruku) s adresom te spaljene kuće pa možemo dalje. Ako ne znaš adresu, nađi je na google maps (uključi sloj earth), desni klik na kuću i "što je ovdje", dolje će se pokazati koordinate u obliku 45.xxxxxx 15.xxxxxx (ili neki drugi brojevi).

Pa ti objasnim šta i kako dalje...
hvala jos jednom sutra idem s ocem vidjeti gdje je to (on zna), pa cu probati saznati adresu ili koordinate.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.