Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč
Korisničko ime
Lozinka

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 10:00   #1941
mystic2006
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2006.
Uporabom googlea sam samo dokazao neke stvari a SVE sto sam napisao naucio sam od svog psihijatra jer je njegoc cilj u prvih nekoliko mjeseci educirati svakog pacijenta i nauciti ga sto vise o bolesti koju ima. Donata, meni tvoji postovi pokazuju samo da se vidi da ne znas o cemu pricas vec se hvatas za slamke. O ovome sto sam napisao raspitaj se kod bilo kojeg psihijatra pa ces vidjeti tko je u pravu. Btw netko je napisao sto je s anksioznoscu koja se dobije u 29. godini. Nisam napisao da je nemoguce dobiti u 29 godini ali ako se dobije ranije i zalijeci do 22. 23. ili 24. god. manje su sanse da se poslije pojavi.
mystic2006 is offline  
Old 22.09.2006., 11:22   #1942
andreina
Registrirani korisnik

andreina Avatar

Registracija: Aug 2006.
mystic,ja osobno mislim da nema dobne granice "dobivanja" i "izlječenja".
sve je to individualno.a to što to kažeš "ako se dobi prije dvadesete i zalječi do 24",mislim da se tu radi o nekakvoj krizi nakon puberteta što mislim da se i meni dešava.
svi smo drugačiji
andreina is offline  
Old 22.09.2006., 11:47   #1943
clarity
Registrirani korisnik

Quote:
mystic2006 kaže:
......... Nisam napisao da je nemoguce dobiti u 29 godini ali ako se dobije ranije i zalijeci do 22. 23. ili 24. god. manje su sanse da se poslije pojavi.
manje su sanse da se pojavi, ali ipak postoje sanse. to sto se smanjuju sanse nije zbog ''ozdravljenja'' jer si uzimao lijekove nego su se u meduvremenu otklonili uzroci, bilo psihoterapijom bilo da se jednostavno promjene stavovi i ocekivanja prema zivotu i problemima(sto je mozda lakse kod mladih ljudi) antidepresivi i ansiolitici ti trenutno uklanjaju simptome, ne mogu te trajno izlijeciti ako ti ne radis na sebi.

citiram dio posta sa 6. stranice, s kojim se u potpunosto slazem : 03.03.2004. anonymus :Ovo bih preporucio svima: BUDITE SNAZNI, IZDRZITE, PRIZIVAJTE ANKSIOZNOST I SMIJTE JOJ SE U FACU, LUPITE JE NOGOM U DUPE, BUDITE NADMOCNI!!! TO JE LIJEK! NEKA VAM VASA SLABOST BUDE IZVOR SNAGE JER JE SNAGA U VAMA!!!
prepurucujem ti da procitas sve postove na ovoj temi i da se ne bavis teorijom, ostavi to strucnjacima

sretno
clarity is offline  
Old 22.09.2006., 11:58   #1944
Donata
muy guapa

Donata Avatar

Registracija: Dec 2005.
Quote:
mystic2006 kaže:
Donata, meni tvoji postovi pokazuju samo da se vidi da ne znas o cemu pricas vec se hvatas za slamke.
Mystic, meni je drago da imas dobar odnos sa svojim psihijatrom. Drago mi je i sto te educira o tvojoj bolesti. Google danas pruza mnogo mogucnosti pretrazivanja i nove informacije su nam na dohvat ruke jednim klikom. Ali, to ne znaci da odmah znamo i interpretirati informacije do kojih dodjemo. Ok, priznajem da sam te isprovocirala, ali jedino i iskljucivo zato sto netko tko naleti na tvoj post moze doci do pogresnih zakljucaka - prvenstveno o mogucnosti lijecenja panicnog i anksioznog poremecaja nakon odredjene zivotne dobi. Isto vrijedi i za lijekove, ako je neki lijek pomogao tebi ne znaci da ce i drugima, nas mentalni sklop je, unatoc zajednickoj fiziologiji i anatomiji, uvjetovan i drugim cimbenicima koji su jedinstveni za svakog pojedinca.
Bez potrebe si se raspisao o fMRI, lijekovima i fiziologiji mozga, vjerojatno vjerujuci da razbijas necije predrasude. Niti su u Hrvatskoj ljudi primitivni niti neuki, pa da ne razumiju psihicke probleme, niti je Amerika obecana zemlja za ljude s psihickim poremecajima i bolestima. Da koji puta odes na neki od americkih foruma, ili bilo koje druge zemlje, nasao bi jednako uplasene ljude koji se muce mislima "sto ce selo reci".
Donata is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 22.09.2006., 13:23   #1945
rompepe
Podrumaš s iskustvom

rompepe Avatar

Registracija: Jul 2004.
ne znam za sjedinjene drzave, ali u europi postoji jedan fmri uredjaj. nalazi se u nizozemskoj i studenti iz cijele europe dolaze tu uciti se raditi na tome.
Old 22.09.2006., 19:16   #1946
Neli
Registrirani korisnik

Registracija: May 2006.
Quote:
hela kaže:
Evo jos da vam samo kazem da sam i ja isto tako prije 5 godina (sada mi je 29) iskusila svoj prvi panicni napad. Bila sam 6 mjeseci u stanju uzasne tjeskobe koja je rezultirala strahom od svega. Na kraju cak i od vlastitih misli, pa i od straha. Nisam se nikome obratila za pomoc, pomogla sam sama sebi (bar sam mislila da jesam). I neko vrijeme je bilo kao "sve u redu". Ali me onda opalila agorafobija koju nisam mogla nikako rijesiti. Konacno sam se nakon 2 godine borbe javila psihijatru. Kako nasi ambulantni psihijatri nemaju bas previse vremena za kvalitetnu psihoterapiju obratila sam se frendu za kojeg sam znala da je psihoterapeut. On me uputio svom kolegi koji je napravio cuda. Stvarno se osjecam puno bolje... Nadam se da ce ovo moje iskustvo pomoci nekome tko procita jer... najteže je bilo potražiti pomoć kad mi se to dogodilo. Panika me hvatala pri samoj pomisli da odem psihijatru. To bi bila potvrda da sam luda, a naravno ja sam se bojala da ludim (poznato zar ne?) A trebala sam odmah otici, a ne ovako godinama se muciti. Vec bi vjerovatno odavno rijesila neke stvari. A dobro valjda je bolje ikad nego nikad.... pozdrav.
Odlično je što si, ipak, unatoč svim predrasudama, unutarnjim borbama sama sa sobom i tabuima, potražila pomoć.
Nikad nije kasno, važno je shvatiti da probleme ne možemo riješiti sami, pa čak i one najjednostavnije, komentiramo s prijateljima/cama.

I , ovdje si objasnila, na jednostavan način, ono što sam ja pokušavala pa bila napadana: imaš frenda psihijatra, koji te nije liječio, već uputio kolegi.
To je, između ostalog, ona subjektivnost - objektivnost terapeuta o kojoj sam puno pisala.
A na loše terapeute gotovo je besmisleno trošiti i vrijeme i riječi, osim ako nekoga želimo upozoriti na osobna loša iskustva.

U svakom slučaju, želim ti puuuno uspjeha, i , sigurna sam da će ti se stanje poboljšavati.
I nemoj se obeshrabriti ako ponekad, terapija "zastane".
Ili, padneš, povremeno!

Svi, baš svi imamo svoje uspone i padove.

Veeliiki pozdrav!
Neli is offline  
Old 22.09.2006., 19:17   #1947
Neli
Registrirani korisnik

Quote:
hela kaže:
Evo jos da vam samo kazem da sam i ja isto tako prije 5 godina (sada mi je 29) iskusila svoj prvi panicni napad. Bila sam 6 mjeseci u stanju uzasne tjeskobe koja je rezultirala strahom od svega. Na kraju cak i od vlastitih misli, pa i od straha. Nisam se nikome obratila za pomoc, pomogla sam sama sebi (bar sam mislila da jesam). I neko vrijeme je bilo kao "sve u redu". Ali me onda opalila agorafobija koju nisam mogla nikako rijesiti. Konacno sam se nakon 2 godine borbe javila psihijatru. Kako nasi ambulantni psihijatri nemaju bas previse vremena za kvalitetnu psihoterapiju obratila sam se frendu za kojeg sam znala da je psihoterapeut. On me uputio svom kolegi koji je napravio cuda. Stvarno se osjecam puno bolje... Nadam se da ce ovo moje iskustvo pomoci nekome tko procita jer... najteže je bilo potražiti pomoć kad mi se to dogodilo. Panika me hvatala pri samoj pomisli da odem psihijatru. To bi bila potvrda da sam luda, a naravno ja sam se bojala da ludim (poznato zar ne?) A trebala sam odmah otici, a ne ovako godinama se muciti. Vec bi vjerovatno odavno rijesila neke stvari. A dobro valjda je bolje ikad nego nikad.... pozdrav.
Odlično je što si, ipak, unatoč svim predrasudama, unutarnjim borbama sama sa sobom i tabuima, potražila pomoć.
Nikad nije kasno, važno je shvatiti da probleme ne možemo riješiti sami, pa čak i one najjednostavnije, komentiramo s prijateljima/cama.

I , ovdje si objasnila, na jednostavan način, ono što sam ja pokušavala pa bila napadana: imaš frenda psihijatra, koji te nije liječio, već uputio kolegi.
To je, između ostalog, ona subjektivnost - objektivnost terapeuta o kojoj sam puno pisala.
A na loše terapeute gotovo je besmisleno trošiti i vrijeme i riječi, osim ako nekoga želimo upozoriti na osobna loša iskustva.

U svakom slučaju, želim ti puuuno uspjeha, i , sigurna sam da će ti se stanje poboljšavati.
I nemoj se obeshrabriti ako ponekad, terapija "zastane".
Ili, padneš, povremeno!

Svi, baš svi, imamo svoje uspone i padove.

Veeliiki pozdrav!
Neli is offline  
Old 22.09.2006., 19:58   #1948
Astrice
Banned

Astrice Avatar

Registracija: Jan 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Astrice Pošalji poruku preko Skype korisniku Astrice
Jel' postoji anksioznost bez paničnih napada? Naime to se uvijek spominje u kombinaciji.
Old 22.09.2006., 20:19   #1949
clarity
Registrirani korisnik

Quote:
Astrice kaže:
Jel' postoji anksioznost bez paničnih napada? Naime to se uvijek spominje u kombinaciji.
da. anksiosnost je kad si satima danima mjesecima u nekakvoj tjeskobi zabrinutosci strahu dok panicni napad traje odredeno vrijeme, vecinom kazu najvise pola sata. iako je panicni napad napad anksioznosti, dalje od tog napada osoba ne mora biti anksiozna sto bi znacilo da postoje i panicni napadi bez anksioznosti . na zalost obicno se dogodi da osoba koja ima panicne napade s vremenom ako se ne lijeci postane anksiozna , pocne zivjeti u strahu od moguceg napada, pocinje izbjegava mjesta i situacije gdje je imala napade, razvije razne fobije...
clarity is offline  
Old 23.09.2006., 07:18   #1950
Astrice
Banned

Astrice Avatar

Pošalji poruku preko MSN korisniku Astrice Pošalji poruku preko Skype korisniku Astrice
Pitam to jer kad sam doznala značenje te riječi odmah sam shvatila da to imam. Samo ne baš u punom obliku.Npr. moja stara je imale panične tak da se probudi usred noći jer nema zraka,to mi je pričala. Al ona nije anksiozna njoj je to od stresa.
Old 23.09.2006., 09:02   #1951
Neli
Registrirani korisnik

Quote:
Astrice kaže:
Postoje anksiozni ljudi koji nikada nisu imali napade panike.

Anksioznost je tjeskoba, strah.
Prepoznat ćeš ju po specifičnom unutarnjem nemiru, uzbuđenosti, napetosti, strahu i sličnim emocijama.
Najčešće je povezana s neurozama.
Može se javiti i kod osoba koje nemaju dijagnozu, a očekuju nešto neugodno, neku neugodnu situaciju.
Kod anksioznog stanja često se javlja pojačano znojenje, proljev, bljedilo, lupanje srca...
Anksioznost može biti i poticajna- ako je umjerena, može motivirati osobu na korisne i kvalitetne akcije.
Potpuni nedostatak anksioznosti ( kao i jako intenzivna) imaju potpuno suprotni efekt-smanjuju učinke-radne, upitna je motivacija, na npr. ispitima, ljudi zbog npr.straha,daju loše rezultate i sl.

Panika je gotovo nesavladiv, iznenadan strah koji izaziva anksioznoznst i iracionalno ponašanje.

Ovo je, naravno, maximalno pojednostavljeno objašnjenje.
Neli is offline  
Old 23.09.2006., 22:59   #1952
Neli
Registrirani korisnik

Quote:
Astrice kaže:
Pitam to jer kad sam doznala značenje te riječi odmah sam shvatila da to imam. Samo ne baš u punom obliku.Npr. moja stara je imale panične tak da se probudi usred noći jer nema zraka,to mi je pričala. Al ona nije anksiozna njoj je to od stresa.
Možda je bolje ne donositi samoj sebi dijagnozu čitajući, ili preko foruma.
Poznato je da studenti medicine, psihologije... u početku studiranja "imaju"!!! sve moguće dijagnoze, ovisno o kolegiju.

Možda, da budeš sigurna, i dobiješ pravu informaciju, ipak odeš stručnjaku, da budeš sigurna, i u krajnjoj liniji,mirna.

Ako ipak je ono na što sumnjaš, kvalitetna terapija puno može pomoći, nek se ne ponavlja generacijska priča!

Pozdrav
Neli is offline  
Old 24.09.2006., 05:45   #1953
Astrice
Banned

Astrice Avatar

Nema to nikakave veze sa forumom,do tog sam saznanja došla prije par godina.
Old 24.09.2006., 23:52   #1954
clarity
Registrirani korisnik

Quote:
Astrice kaže:
Nema to nikakave veze sa forumom,do tog sam saznanja došla prije par godina.

astrice meni se cini da sam na drugim temama citala da imas neku drugu diagnozu!? anksiosnost moze biti posljedica drugih problema fizickih i psihickih.. meni je jedan psihiatar rekao da je to karakter, da bi mi pojasnio dao mi je primjer njegova dva sina koje je kao djecu odveo na skijanje , jedan je stavio skije i spustio se dok je drugi stajao pola sata provjeravao skije visinu duzinu... i onda naravno da ovakvi kad se nadju pred nekim problemom su zabrinuti malo vise
ti nakon sto si dosla do tog saznanja sto si ucinila?
clarity is offline  
Old 25.09.2006., 10:28   #1955
Astrice
Banned

Astrice Avatar

Pa sad za depresiju nisam 100% sigurna a BPD su mi bezraložno priljepili .Sori al otkud tebi da ja nemam mogućnost da imam anksioznost.Ne znam jel to moj karakter,meni je karakter pesimizam. Meni je prvenstveno tjeskoba prisutna,a onda tek drugo. Malo je teško to za objasnit.

Zadnje uređivanje Astrice : 25.09.2006. at 13:20.
Astrice is offline  
Old 25.09.2006., 12:22   #1956
dunja 22
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
Quote:
PUPA16 kaže:
frend mi je dobio kcer jucer i napio sam se ko duh,osjetio simptome ,grc u vratu i zakocenost,al sam se svejedno otkacio i kad su svi sjedili i bili pristojni ja urlo,pjevo i zabavljo sam sebe,hehe...mislim si ko ga jebe kad cu ionako umrijet,nek je rokenrol,premda su svirali narodnjaci

E za ovu izjavu cista petica. Svaka cast!
dunja 22 is offline  
Old 25.09.2006., 19:05   #1957
impoSIBILA
Banned

Registracija: Oct 2005.
Quote:
clarity kaže:
da. anksiosnost je kad si satima danima mjesecima u nekakvoj tjeskobi zabrinutosci strahu dok panicni napad traje odredeno vrijeme, vecinom kazu najvise pola sata. iako je panicni napad napad anksioznosti, dalje od tog napada osoba ne mora biti anksiozna sto bi znacilo da postoje i panicni napadi bez anksioznosti . na zalost obicno se dogodi da osoba koja ima panicne napade s vremenom ako se ne lijeci postane anksiozna , pocne zivjeti u strahu od moguceg napada, pocinje izbjegava mjesta i situacije gdje je imala napade, razvije razne fobije...

vidiš kod mene je bilo sasvim suprotno tomu tj. i prije nego sAm saznala da sam anksiozna nikako nisam povezivala odlazak na trg i trenutačni napadaj panike zbog toga što je to trg.Ja zapravo nisam imala pojma šta se dešava i nikada nisam izbjegavala trg)pogotovo jer zbog prirode posla moram da ga pređem i više puta dnevno) nego sam svoje simptome povezivala s nekim eventualnim fizičkim razlogom.

Da sam znala da patim od nečega što se zove anksioznost pa da sve to skupa dobije neki smisao tek tada bih izbjegavala trgove.

nekada je dobro živjeti u blaženom neznanju.
Old 25.09.2006., 21:05   #1958
clarity
Registrirani korisnik

Quote:
impoSIBILA kaže:
vidiš kod mene je bilo sasvim suprotno tomu tj. i prije nego sAm saznala da sam anksiozna nikako nisam povezivala odlazak na trg i trenutačni napadaj panike zbog toga što je to trg.Ja zapravo nisam imala pojma šta se dešava i nikada nisam izbjegavala trg)pogotovo jer zbog prirode posla moram da ga pređem i više puta dnevno) nego sam svoje simptome povezivala s nekim eventualnim fizičkim razlogom.

Da sam znala da patim od nečega što se zove anksioznost pa da sve to skupa dobije neki smisao tek tada bih izbjegavala trgove.

nekada je dobro živjeti u blaženom neznanju.

ni ja nisam povezivala napade s trgom , jednostavno sam mislila da umirem i onda kad se to nije dogodilo mislila sam na sve bolesti
poznajem mnogo ljudi koje nikad nije razvilo anksioznost poslije panicnih napada. mnogi drugi su postali anksiozni fobicni itd nismo svi isti .
jesi li ti to prebrodila?
clarity is offline  
Old 26.09.2006., 18:58   #1959
clarity
Registrirani korisnik

Quote:
Astrice kaže:
Pa sad za depresiju nisam 100% sigurna a BPD su mi bezraložno priljepili .Sori al otkud tebi da ja nemam mogućnost da imam anksioznost.Ne znam jel to moj karakter,meni je karakter pesimizam. Meni je prvenstveno tjeskoba prisutna,a onda tek drugo. Malo je teško to za objasnit.
astrice nisam rekla ni pomislila da ti nisi anksiozna ili dpresivna navela sam neke moguce uzroke (na osnovu onoga malo sto sam te citala e na osnovi mojih isustava) .
clarity is offline  
Old 26.09.2006., 20:04   #1960
Astrice
Banned

Astrice Avatar

Ma sori,nema problema,samo imam potrebu da to kažem.
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja