Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 13:55   #41
Hm, meni dosta naglašene i 8. i 5. kuća. Naime, u 8. Sunce konj. Merkur u Ribama pravi kvadrat s Marsom konj. Uranom u 5. u Strijelcu i čine mi se ti kvadrati dosta naglašeni (ili teški?). Budući da je Merkur ođe retro, sve mi se čini da ta konj. nije baš snažna sa Suncem. Ili ima neko značenje taj retro Me? I iz tog svega, pokazuje li to naglašenu sexulanost?
Eto, sad tko želi analizirati, ja mu/joj kažem šta ljudi kažu o my seksipilnosti. tko ne želi, nek ignorira.
Pozdrav...
__________________
Čovjek poznaje samo one stvari koje pripitomi, reče lisica.
femme fatale #9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:04   #42
ludi eros šta drugo reći
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 17:01   #43
Meni je vladar 5.MA u konj.sa SA i PL,pa nekako uvek privlacim sadisticki nastrojene tipove,vladar 8.MO u konj.sa NE pa mi to idealizovanje drugih takodje "pomaze" pri pogresnom izboru partnera.MA u vagi pa muskarci koji me privlace vise deluju privlacni i seksi nego sto to stvarno jesu.
Stalno sam rastrzana izmedju sopstvenih zelja,sanjam o strastvenom i vatrenom muskarcu a volim slobodu i prijateljski odnos u vezi-sto nikako ne moze ici zajedno,i uvek u odnosu nesto "fali".
Kada nedjem strastvenog partnera na kraju se uvek pokajem zbog izbora,kada nadjem partnera sa kojim se slazem na duhovnom i mentalnom nivou fali vatre i zara.Cesto se preispitujem da li uopste znam sta zelim..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 17:12   #44
emily to ti je zbog marsa ne zbog toga što je on baš vladar 5 polja, mars općenito govori o muškarcima kakve privlačiš.

ali ako je on ujedno i vladar 5 polja to zaista i označava karakter tvojih ljubavnih veza - borb.a

Ja sam mišljenja da se veze ne mogu gledati kroz polje 7 osim ako nisu izuzetno dugotrajne i ozbiljne.

tako da mislim da je 5 polje tu ključno.

Čim sam se davnih dana počeo baviti astorlogijom najviše sam proučio baš seks, kakve poze tko voli itd to me fasciniralo
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:32   #45
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Čim sam se davnih dana počeo baviti astorlogijom najviše sam proučio baš seks, kakve poze tko voli itd to me fasciniralo
Pa hajde da cujem sta to ja volim,mislim ja znam,al bih da cujem tvoje tumacenje,a ja cu ti reci da li je tako..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 20:16   #46
evo pokušati ću ali me nemoj držati za riječ dugo nisam pokušavao ...inače vidim da se na sva moja tumačenja gleda jako jako strogo. možda zato što nisu psihološka.

ti si ac strijelac jupiter u škorpionu, dakle jako voliš seks, i voliš probavati nove stvari, ali isto tako voliš i nježnost jer je mjesec 0 neptun baš u strijelcu. jupiter kvadrat venera u vodenjaku može dati ponekad egzibicionizam i želju da se stalno probava nešto novo. uran u strijelcu to potvrđuje. definitivno nisi zakočena osoba. sve muške planete su kod tebe stavljene dosta nježno i slabo. retro mars u vagi pa saturn, pa suncu na samom stupnju egzaltacije venere - dakle ovo je potreba da se želja za pomalo prljavom erotikom pomiri sa težnjom erotske umjetnosti.

ako je mars slab to bi po nekoj logici značilo da voliš imati dominantu poziciju u seksu, možda voliš biti gore, ali također voliš mnogo toga mijenjati, voliš inicijativu ali ne i dominaciju. upravo zato dobivaš nježne i emotivne muškarce, ali koji su ponekad tvrdoglavi a neki znaju biti i pacijenti. seks sa sucima i političarima. pogotovo ako žive u blizini moguća i prijevara. ali ne baš jako vjerojatno.

no tu se vidi dosta i igranje igrica ima tu mnogo vode, što apostrofira važnost predigre. 8 polje u raku govori da ima mnogo erogenih zona na tvom tijelu i da si općenito erotski osjetljiva,

no u određenom periodu života morati ćeš imati sexualnih problema, ili će to biti muškarci koji ne mogu dovoljno izdržati, ili ćeš pak sa druge u određenim periodima uopće gubiti žeju za time.

što se tiče libida on je definitivno pojačan kvadratom venere i jupitera i to vrlo oštrim kvadratom. moguća povremena frustracija zbog nemogućnost iživljavanja svojih sexi fantazija. Zato si nađi nekog vodenjaka čije sunce sjeda na tvoju veneru.

rekao bih ili da je tvoj otac ili tvoj budući muž izuzetno zgodna markatna i zavodnička figura. crne oči. jedan od njih dvoje.

sukob erosa i nježnosti...želi biti nježna ali želi ponekad biti i životinja. može li životinja izvesti umjetničko djelo.

orgazam je krajnje eksplozivan i intezivan prožima cijelo tijelo, intenzivnije nego kod drugih žena, samo ti dugo vremena treba da do njega dođeš.

isto ovdje vidim seks u vlaku , na javnom prijevozu, za vrijeme prirodnih nepogoda. bar ćeš jednom u životu imati vezu sa osobom koja je možda homoseksualac, a ne bih se čudio da se upustiš i u lezbijska iskustva.

iz natalne karte se po mom kategoričkom uvjerenju ne može vidjeti da li je netko homosex ili nije jer postoje ljudi koji imaju masu takvih pokazatelja a to nisu (kao ja) a opet postoji masa drugih koji to jesu a imaju te pokazatelje. ovdje možemo govoriti o indikatorima. dakle kad bi bilo moguće odrediti bisex kod nekoga ti bi zaista bila kandidat. no ja ipak mislim da nisi zbog naglašenog strijelca koji se jako rijetko javlja u obliku devijacije.

kod tebe je mars na 15 vage što je specifična pozicija, ukazuje na odličan seks ili sa vrhunskim umjetnikom ili bogatim nekim sucem ili pravnikom, u blizini kuće, imao težak život pa uspio.

međutim globalna slika horoskopa će prije ili kasnije ukazati na ljubavnu frustraciju jer imaš sva 3 malefika na okupu, borba sa muškarcima, pregrubi, oni bi samo sex ali i ti bi ali ti bi i još nešto, što nikad ni sama ne znaš stvari ostaju nedorečene itd....

što se tiče ejekulacije rekao bih da ili voliš u samu vaginu ili u kondom. mislim da ovdje nema sklonosti prema ejakulaciji na raznim dijelovima tjiela.


sve što sam napisao uzmi uvjetno jer ovo nisam dugo radio

zvao sam je emily
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:27   #47
Uh,ti si se bas potrudio,pohvala za trud..
E sad,u nekim stvarima sam se zaista pronasla a u nekima nisam.
Nije sex ni sa sucima ni sa politicarima,pre ce biti da su to nadredjeni ili kolege,i dosta mojih veza su bile tajne-volim ih drzati u tajnosti,volim "zabranjeno voce",ali nisam sklona preljubi i perverzijama(ako ne racunamo fantazije koje svako od nas ima).
E sad ne bih iznosila bas ovako javno detalje sta si pogodio a sta nisi,ali dobro je ,nisi puno promasio..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:08   #48
ja sam zadovoljan dugo ovo nisam.

a ovo za suce i politiačre nikad nije kasno, to su mars i saturn, dakle srednje godine negdje poslije 35, ne znam koliko imaš.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 13:08   #49
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ja sam zadovoljan dugo ovo nisam.

a ovo za suce i politiačre nikad nije kasno, to su mars i saturn, dakle srednje godine negdje poslije 35, ne znam koliko imaš.
Pa znas sta,posto je ta postavka u 10.polju to oslikava mog oca,on je radio u policiji(vaga)a i bio je specijalista za borilacke vestine(MA0SA),pa je cesto bio dosta odsutan a i nije bas bio privrzen porodici(SO u ribama).Mada SO u 4.vise oslikava majku,jer nam je ona bila autoritet,tj.i otac i majka..
Sad sam malo otisla u off,ali eto cisto da ti pruzim povratnu informaciju.
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:06   #50
Suspirium, jedno pitanje za tebe, da li si mozda pokusao da pratis pojavu seksualnosti u lunaru. Mislim na sledece, ako se vidi pojava veze,kako bi videla i pojava sex-a? Verovatno ne ide jedno bez drugog,kod onih kojima su podjednako vazne obe stvari. (Mislim na to da se ima dobar sex ali u vezi sa nekim)
Znam da ne vrednujemo svi na isti nacin vezu i sex i da je vrednovanje istih individualna stvar ali me zivo zanima.
Pokusala sam da to uradim kod mene, ali sve se svodi na to da i dalje istrazujem? Bas me zanima sta ti mislis?
venera80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:13   #51
Quote:
venera80 kaže: Pogledaj post
Suspirium, jedno pitanje za tebe, da li si mozda pokusao da pratis pojavu seksualnosti u lunaru. Mislim na sledece, ako se vidi pojava veze,kako bi videla i pojava sex-a? Verovatno ne ide jedno bez drugog,kod onih kojima su podjednako vazne obe stvari. (Mislim na to da se ima dobar sex ali u vezi sa nekim)
Znam da ne vrednujemo svi na isti nacin vezu i sex i da je vrednovanje istih individualna stvar ali me zivo zanima.
Pokusala sam da to uradim kod mene, ali sve se svodi na to da i dalje istrazujem? Bas me zanima sta ti mislis?
Ovo je jako dobro pitanje.

naime, seksualnost se uvijek promatra kao polje 5 i kao polje 8. Moje mišljenje je da je ljubav primarno značenje 5. polja a da je seks ovdje prikazan samo kao dio jedne cjeline = zaljubljivanje, emotivnog vezanja.

E sad ako baš želimo seks izdvojiti kao čin, kao akt, mišljenje sam da tu treba gledati prije polje 8.

recimo ako osoba ima ribe u polju 5 i tu još venera, u načelu možemo reći da osoba nije nešto nastrana, perverzn ne voli experimentirati. e sad ako imamo recimo mars u biku u 8 polju to već ukazuje na neuradan seks, međutim 5 polje filtirira i ne dopušta da sam seks bude baš takav, jer on je već sadržan u polju 5, a u polju 8 se izdvaja kao samostalan.

to je moje mišljenje, podložno provjerama, ja zasada stojim na tom stajalištu. ne isključujem da možda griješim.

Lunarni horoskopi su zaista bitni i korisni, no vjeruj mi kad se radi o seksu to će sigurno i ukazati sam tranzit. Samo tada nećeš biti sigurna je li to seks.

Ako si žensko, tebi je primarna venera jer ona simbolizria vaginu, a i ona u tradicionalnoj astrologiji vlada 5 poljem, e sad sa da bi to seksa došlo neminovno tranzit mora:

aktivirati 8 polje, ne nužno i 5 ako je samo seks, no obično se dogodi da se oba aktiviraju,

mars je muškarac, dakle mars mora aspektirati neku tvoju osobnu planetu, svaka planeta u znaku škorpiona tranzitom će sigurno ukazati ne mogućnost seksa.

sam mjesec kao okidač za vrijeme seksa biva na jakoj poziciji u tranzitu obično u konjukciji.

mislim da je korisno gledati lunarne karte, ali probaj nekad preko solarne karte, pa uzmi eneide da napraviš tromjesečne horoskope.

i onda lijepo svaki taj horoskop preklopi preko natalnog i dodaj još tranztie za određeni dan. to je veliki posao. mišljenja sam da je najvažnije gledati gdje padaju lunarne planete u odnosu natal, ista stvar sa eneidama, preklapanje polja u ovako kratkoročnim horoskopima je od manjega značaja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:46   #52
Ful mi se sviđa to misljenje, da se seks gleda u 8., ali u kontekstu 5.
I skroz mi je logicno!

A pase mi na meni samoj...mars u 8. je poprilicno animalna seksualnost, u blizancima, vulgaran i nema bas nekih granica...
Ali 5.polje je u ribama, tako da ako nije to aktivirano, ako nema zanosa, idealiziranja, krajnje romantike, nista ni od animalnog i vulgarnog marsa
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:48   #53
Jel moguće Leela da smo se mi složili oko nečega.

mora da je to ovaj mars što mi radi sextil na vladara sunca

u svakom slučaju - hvala.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:59   #54
Molim
A di me bas marsom predstavi

Nego, bas sam juce nesto gledala, pa mi palo na pamet...kad smo vec na seksualnosti, jel imas ti neku devijaciju po tom pitanju ?
Agresiva i to?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:00   #55
9 sco je Casanova ASC i jedna jaka erotska zvijezda, tamo mi je merkur i pluton, i mc

a mars na 29 virgo. recepcija

ali inače sam ok
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:03   #56


A ovaj Mo180Pl zna biti izvor sadisticke/mazohisticke energije, a ni mars u 8. is no angel


(al ne tvrdim nista)
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:15   #57
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post


A ovaj Mo180Pl zna biti izvor sadisticke/mazohisticke energije,
kad se već raspravlja o nekim seks devijacijama što se tu mora gledati?
ja npr. imam mjesec trigon pluton. jel pokazuje to išta?
a 8.kuća mi je u škorpionu i tu mi je uran. uran mi u karti ima najviše aspekata..malo sam si čudna u tom pogledu pa
od ovoga što ja vidim- uran kvadrat sunce
uran trigon ac
uran trigon jupiter
uran kvintil saturn
uran kvintil merkur

jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 21:15   #58
Suspirium, hvala ti na odgovoru. Sigurno ce biti jos pitanja, a sad tacno znam koga cu da pitam.
Da lunari su zaista cudesni i odlicni za uvezbavanje astrosimbolike.
Natalno imam Mo kvadrat Ma(nije jak),a lunaru u novembru imam opoziciju Mo i Ma. Tada ce i Mo i Ma biti jaki jer ce Mo biti u biku(u 2 kuci), a Ma u skorpiji i to u 8 kuci. Zanimljivo mi je kako se to portefilo. Dispozitori su im Ve i Pl koji ce biti u konjukciji u 9 kuci, a sa obzirom da imam natalnu Ve u 9 kuci ,mislim da ce mi biti lepo sa nekim koji dolazi (inostranstvo)ili meni kad odem negde. Ili mozda sa nekim ko se bavi nekim sportom.
Bez obzira sto je opozicija ne tako lepa stvar pogotovo izmedju duse -MO i ratnika MA , verujem, mozda je pravilnije reci zelim da verujem da ce to biti pozitivna promena jer ce mi u istom lunaru Mo imati lepe aspekte sa Sa (to isto imam natalno ) i sa Ju. U svakom slucaju verovatno cu pamtiti novembar. Da li si ti u praksi imao neki slucaj da dispozitori opozicije koja je jaka, dovedu stvar u red,tj da to ipak bude pozitivno, mislim na lunar?
venera80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:01   #59
Ja natalno imam Mars konjukcija Saturn u skorpiji i jako malo sexa u zivotu . Koji aspekt u tranzitu bi mogao aktivirat ovu konjukciju
Laureena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:47   #60
Quote:
Laureena kaže: Pogledaj post
Ja natalno imam Mars konjukcija Saturn u skorpiji i jako malo sexa u zivotu . Koji aspekt u tranzitu bi mogao aktivirat ovu konjukciju
Pa ne moze se nista reci baz natala,mora se videti ceo natal-koja planeta kojim poljem vlada i sve ostalo,postavi kartu..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.