Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri
Korisničko ime
Lozinka

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 10:21   #581
tiziana
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2007.
koji štapni usisavač uzeti, baterijski ili na struju

Molim za savjet. Imam dobar usisavač, ali ga moram izvući iz spremišta pa u svakoj prostoriji iznova uštekati.
Trebala bih štapni usisavač koji bi mi zamijenio metlu i metlicu (trebalo bi ih oprati nakon upotrebe pa staviti sušiti), da po potrebi usisam mrvice i slično na pločicama i parketu. Čitala sam strane forume (poput ciao.it) gdje neki hvale štapne baterijske dok drugi kažu da su im potrajali tjedan ili mjesec ili dva pa pukli ili se pokvarili. Čini mi se da nakon svake upotrebe treba isprazniti i oprati spremnik.
Mana štapnog usisavača na struju bit će da im kabel nije dulji od 8 metara, da su teži od baterijskog i da se ne može usisavati prostor ispod ormara, mada su vjerojatno iz čvršćeg materijala za slučaj da ispadnu iz ruku, kao i da imaju vrećicu koja štiti okolinu od trunja i prašine.
Vidjela sam štapne baterijske od Electroluxa (Ergorapido, koji je najskuplji), Boscha i Hoovera. Svi su ustvari ručni baterijski usisavači koji stoje na dugoj dršci.
Hvala i ugodan dan svima!
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 11:07   #582
tiburon
berekina

tiburon Avatar

Registracija: Nov 2008.
Ponovit ću gore napisano Philipsov štapni usisivač je meni odličan!!!
http://www.philips.hr/c/usisavaci/mi...fc6095_01/prd/

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:07   #583
jabito
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2010.
ja imam štapni rowenta Air Force, pohvaljujem ! radi besprijekorno, dovoljno je jak, jači od svih čini mi se, dovoljno tih (ne naravno ka njihov Silence forcea lia ipak), sviđa mi se što je kao i u većini njihovih usisivača četka rtrokutasta pa lakše dolazim u kuteve..u glavnom , investicija se već sada jako dobro isplatila jer s malim klincem stalno imam nešto za usisati

http://www.konikom.hr/p8353/usisavac...duct_info.html
jabito is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:11   #584
tiziana
Registrirani korisnik

Hvala puno. Žao mi je što nisam pažljivo čitala prethodne postove, ali kako Phillipsovih i Rowentinih štapnih usisavača nema tamo gdje obično tražim tehničku robu, nisam obratila pažnju.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 16.08.2010., 14:12   #585
tiburon
berekina

tiburon Avatar

Nadam se da smo ti pomogli

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 07:09   #586
papa štrumf
Sjeti se covjece tko si

papa štrumf Avatar

Registracija: Jul 2003.
Štapni na baterije imaju 10-15 puta manju snagu od normalnog usisavača.
Old 17.08.2010., 07:49   #587
tiziana
Registrirani korisnik

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Štapni na baterije imaju 10-15 puta manju snagu od normalnog usisavača.
Znam, ali su možda praktičniji od metle za svakodnevno korištenje, usisavanje mrvica i dlaka na pločicama i parketu (ne na tepihu). Samo se izvuku iz stalka i lagani su. Nužan je, naravno i dobar usisavač za temeljito usisavanje. Međutim, u nekim se zemljama (UK, sve više i Italiji) malo ili nikako ne kupuju osim ručnih, a popularni su štapni usisavači na struju.
Stoga se i ja pitam kojeg uzeti kao alternativu metli, ne i već postojećem jakom usisavaču.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 09:03   #588
tiburon
berekina

tiburon Avatar

Sigurno su praktičniji od metle, npr. pogotovo za nekog ko je alergičan na prašinu.
Definitivno služi za svakodnevno usisavanje mrvica, dlaka i sl, na pločicama, parketu, a i tapetu ( površinski ).
Ja imam dva, prvi u kuću je ušao ručni Philips, a za njim štapni Philips i tu je još odličan usisavač BOSCH za dubinsko ili ti temeljito čišćenje, nabrojila sam ih iz razloga što svaki od njih ima svoju ulogu u mojoj kući.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 09:27   #589
bulthaup
b1

bulthaup Avatar

Registracija: Jul 2008.
I ja dosta koristim rucni mali, pogotovo za kuhinju, gdje se svaka dlaka vidi na plocicama na podu.
Old 17.08.2010., 17:10   #590
pure evil
Registrirani korisnik

pure evil Avatar

Registracija: Oct 2009.
Ja imam electrolux ergorapido i moram priznat da nažalost nisam zadovoljna

Stvarno sam se dugo veselila tom usisavaču i dobila sam ga od bake na poklon , ali jako je slab i slabo ga koristim nažalost... dobro dođe kad se trebaju usisat mrvice ili tako nešto sitno, ili doslovno da se koristi tako da zamjenjuje metlu, ali za tepihe ne valja...
Old 17.08.2010., 19:59   #591
anita
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Budući da je ova tema opet živnula, podsjećam na svoju trilemu; možda netko zna dati dobar savjet.
Philips 9071, još se ponegdje može dobiti i košta 1000 kn
http://www.p4c.philips.com/files/f/f...01_pss_aen.pdf
Minus mu je težina i možda buka, ali zato ima HEPA 13 i jaku usisnu snagu

Rowenta 4427, navodno se može dobiti i za 1200 kn
http://www.segar.hr/products/1006313
laganiji i tiši od Philipsa, ima bogati pribor , ali zato samo HEPA 12 i nije baš ljepotan

Bosch BSGL32015, 900 kn
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...sch-bsgl32015/

Već sam luda od biranja i dođe mi da ga kupim prema boji, ili samo prema težini, ili samo prema gabaritima. Čak sam već razmišljala i o onom Rowentinom štapnom čudu (uvijek me sjeti na Air force 1), ali usudila bih ga se kupiti tek kad bih već imala jedan pošteni klasični.-

I još dva općenita pitanja koja su mi se nametnula.
1. Koja je razlika u filtraciji između Hepa 10, 11, 12, 13? Mjeri li se to onim brojkama iza decimalnog zareza ili je razlika ipak osjetna za prosječni nos?

2. Koliko bi sauger uopće trebao imati wata ili koliku usisnu snagu da kvalitetno odradi posao na parketu i prosječnom tepihu? Čini mi se kao da proizvođači dižu snagu do neba, a pitanje je je li to doista potrebno.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:22   #592
zviri
Registrirani korisnik

ja sam sigurna da ga ne biram po izgledu nego po usisnoj snazi.

uz vodeni za jutarnje temeljito čišćenje, kupit ću i najvjerojatnije roventin štapni za popodnevno prelijetanje po stanu.
zviri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:40   #593
hasnfefer
Bike rider

hasnfefer Avatar

Registracija: Jan 2009.
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Budući da je ova tema opet živnula, podsjećam na svoju trilemu; možda netko zna dati dobar savjet.

laganiji i tiši od Philipsa, ima bogati pribor , ali zato samo HEPA 12 i nije baš ljepotan

Bosch BSGL32015, 900 kn

Već sam luda od biranja i dođe mi da ga kupim prema boji, ili samo prema težini, ili samo prema gabaritima. Čak sam već razmišljala i o onom Rowentinom štapnom čudu (uvijek me sjeti na Air force 1), ali usudila bih ga se kupiti tek kad bih već imala jedan pošteni klasični.-

1. Koja je razlika u filtraciji između Hepa 10, 11, 12, 13? Mjeri li se to onim brojkama iza decimalnog zareza ili je razlika ipak osjetna za prosječni nos?

2. Koliko bi sauger uopće trebao imati wata ili koliku usisnu snagu da kvalitetno odradi posao na parketu i prosječnom tepihu? Čini mi se kao da proizvođači dižu snagu do neba, a pitanje je je li to doista potrebno.
Evo ti još jedan pa se muči! Karcher DS 5500! Njemački stoj od kompanije koja se bavi proizvodnjom profesionalne opreme za čišćenje! Motor mu je slabiji vjerovatno od ovih koje si ti nabrojala, ima samo 1400 W, ali tih 1400 W radi bolje nego 2000 W od konkurencije! Ima 4 stupnja filtracije, prvo ide sve kroz vodu, pa kroz zračni filter, i onda kroz HEPA filter (valjda dvostruki)! Budući da ima vodu može se kapnuti i eteričnih ulja, pa nakon usisavanja kuća miriše na što god želiš! Koliko je tih, nemam pojma, ali znam da ga ne čujem kada si pustim muziku, ima tiših svakako, ali gleda se učinak, zar ne?
Ne ostaje nikakav miris prašine kao iza usisivača sa vrećicama, ili komorama za prašinu, i prema TUV cartifikatu zaustavlja (ako se dobro sjećam 99.99 % čestica neke veličine!) Evo i slikica sa nekim shemama. Svakako ga preporučujem jer ga već oko 4 godine koristim!
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 21:43   #594
magfor1
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2010.
ja preporucam vorwerk.skup je ali valja.cisti temeljito i dubinski.ima mogocnost suhog pranja tepiha i sjedecih garnitura sa posebnim praskom koji se dobije s njim.polira laminate,parkete i plocice.ja sam ga koristila za ciscenje tepiha.nedavno sam renovirala stan i stare tepihe zamjenila sa parkketom.sad vorwerk
skuplja prasinu u ostavi
magfor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 22:11   #595
papa štrumf
Sjeti se covjece tko si

papa štrumf Avatar

Registracija: Jul 2003.
Quote:
anita kaže: Pogledaj post

Bosch BSGL32015, 900 kn

Imam philipsa 9067, dobar je, ali 69 decibela je puno manje, ako uopće ima toliko manje, možda mjere na drugačiji način. Na mojem se najviše čuje usis a ne motor.

Rekao bi da u običnom domu nema osjetljive razlike između hepa 10-13, al ako ti je dom kao operacijska sala onda bi valjda bilo razlike

Za tepih sa turbo četkom oko 300+w treba, iako sam ja imao nekada 450w(sad se pitam kog sam ga vraga frljio na najjaču snagu pa sam se morao mučiti da pomičem četku) ali onda treba sila da se četka pomiče, ako je madrac ili debela fotelja u pitanju onda bi 500w dobro došlo. Za parket je dosta najmanja snaga, neznam koliko je to, možda oko 150w. Dobro je da ima viška snage onda motor neće morati raditi na maksimumu pa će duže trajati.

Zadnje uređivanje papa štrumf : 17.08.2010. at 22:16.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 16:42   #596
anita
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Ciljana cijena bila bi do cca 1000 kuna, pa one skuplje automatski ignoriram.
Taj kerher se više ne proizvodi.
Kod mene nema jutarnjeg, pa još onda i popodnevnog čišćenja. Nemam kućnih ljubimaca, a i klinac nije više tak mali, nismo alergični. Ujutro se spremamo za vrtić/školu, posao, a popodne i nismo baš previše poletni za preletavanje te vrste. Čisti se uglavnom vikendom, uz prethodnu psihičku pripremu. Naime, čišćenje mrzim jednako kao i kuhanje, tak da se čisti onda kad se mora. Znači, jasno je, nema nikakvih operacija.
A ovo što je papa štrumf napisao za te velike vataže, to je baš ono što sam si i mislila. Sjećam se da je netko tu na forumu napisao da jedva odvoji četku od poda, pa mi je sinulo... čekaj malo, pa to bi mogao biti i problem, a ne prednost. Tak da mi sad više i nije prioritet da to bude neka izuzetna usisna snaga, tipa 450-500W. Vjerojatno je i manja dovoljna.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 20:37   #597
Vaga09
Registrirani korisnik

Vaga09 Avatar

Registracija: Dec 2009.
Prodajem Zepter Cleansy usisavač!

EKOLOŠKI VODENI VAKUUMSKI SUSTAV ZA ČIŠĆENJE

- sustav eko-aktivnog filtera sa 8 razina (zadržava 99,9% čestica prljavštine i prašine)
- usisava sve vrste prljavštine, mokre i suhe
- daljinski upravljač
- protok zraka u dva smjera
- filtriranje odvodnog zraka
- mnogo dodatne opreme (četkica za radijatore, joker četka, turbo četka, itd.)
- snaga 1200W

Cijena: 1.800,00 kn!
Vaga09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:39   #598
c-shadow
Registrirani korisnik

c-shadow Avatar

Registracija: Mar 2007.
Hepa filter na Miele usisivačima?

Imamo već par godina usisivač Miele Duoflex 2000. Radi OK, dosta je jak, vrećice su čvrste i dosta dugo traju. Tu je i mali problemčić... obično prije nego se napune do kraja zna se malo osjetiti onaj miris po prašini... Oni filteri unutra redovito se mijenjaju jer dolaze s vrećicama. A ja sam malo alergčan na kućnu prašinu pa obično počnem kihati nakon usisvanja Gedao sam u trgovini hepa filter za naknadno kupiti, dosta je skup pa me zanima ako netko ima na sličnom usisivaču, koliko to čudo dugo traje?
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 14:26   #599
klarah
Registrirani korisnik

klarah Avatar

Registracija: Apr 2009.
Već se tu pisalo o štapnim usisavačima, ali ako mi netko može pomoć savjetom.
naime, tražim:
štapni usisavač, da ima i kabel za struju i da je baterijski
- da nema vrećicu
- da je tih
- dovoljno jak
- ne pretežak
- što dulji kabel

u opciji su mi Rowentin, čini mi se ok, a zanima me za Phillipsov MiniVac jel on samo baterijski ili može i na struju?

Uglavnom, svaki savjet je dobrodošao :-)
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:53   #600
zviri
Registrirani korisnik

evo me sa svježim informacijama.

kupila sam danas roventin štapni.

nisam oduševljena da padam u nesvjest, al čini mi se ok.

-poprilično je težak
-unaprijed se upravlja lagano, unazad malo "bježi", al možda je to i stvar navike
- pasje dlake fino usisa i povuče u kutiju
-kutija za otpatke vse brzo i lako skida i prazni
- mislim da radi samo na bateriju, ne i na punjač
- na njemu piše 18 V
- trokutasta četka meni i nije toliko praktična, al možda se opet radi o navici

eto, između njega i electroluxa, odlučila sam se za njega pa ćemo vidit.
zviri is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja