Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 15:31   #1
bubica1
Registrirani korisnik

bubica1 Avatar

Registracija: Aug 2005.
Bojenje Dulux perivom bojom

evo dosao je konacno i taj dan, plocica na zidu u mojoj kuhinji vise nema , trenutno sam cijeli zid gdje su bile plocice prelijepio knauf-om da bude savrseno ravan i trenutno je u fazi gletanja

znaci za koj dan ide na njega onaj potpuno perivi Dulux ( crveni ) , mislim da se zove "kitchen and bathroom"

kupio sam i impregnaciju za taj zid, no jeli itko bojao tim bojama, svaki trik, savjet i sli je vise nego dobrodosao
Old 17.07.2008., 15:58   #2
pitura
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
Dulux mi je No.1 za boje Kad kazem No.1 onda mislim da je ful jednostavno pobojat zidove jer ne kapa i ne sprica uopce kao jupol ili neka druga (polu)disperzivna boja. Uostalom, sta da kazem kad sam sama pobojala cijeli stan od 70 kvadrata. Istina, nije bilo gletanja i nekih drugih cudesa, ali ono... valjak, boja i to je to! Jedino sto se tice duluxa je da treba uzeti kratkodlaki valjak i samo deres! Ja sam koristila purdy valjak i jako mi je bio dobar iako mi je prodavac nudio duluxov, ali on je bio nesto skuplji. Uzela sam purdy-ev valjak ne zbog cijene nego mi je izgledao bas fora i bas sam bila zadovoljna sa poslom kao i svi koji su dosli na uvidjaj poslije
pitura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 12:57   #3
chani
neutral Babylonian

chani Avatar

Registracija: Feb 2005.
Lokacija: Babylon 5, a space station where representatives from various races can meet and resolve their differences peacefully
a koristila si bijeli dulux?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 19:44   #4
maler & CO.
U mirovini

maler & CO. Avatar

Registracija: Mar 2007.
He,he,samo što se sam ne valja po zidu.Do prvoga odjeljivanja i izvlačenja linija.

Bez zamjerke,a moram se malo zajebavati.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 19.07.2008., 19:51   #5
anđeo čuvar
čuvam...

anđeo čuvar Avatar

Registracija: May 2006.
evo ja lani frabala sa Jupol trend bojama (onim gotovima) i jako je dobro ispalo! Cijena je povoljna s obzirom na kvalitetu jer sve ostale opcije miješanja boja ispadnu puno više!
Samo-miješanje boja u kućnoj radinosti nikako ne preporučujem jer željenu boju nećete nikako postići (znam iz prve ruke)
Old 23.07.2008., 11:01   #6
Torcidas
Registrirani korisnik

Torcidas Avatar

Registracija: Aug 2003.
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
evo ja lani frabala sa Jupol trend bojama (onim gotovima) i jako je dobro ispalo! Cijena je povoljna s obzirom na kvalitetu jer sve ostale opcije miješanja boja ispadnu puno više!
Samo-miješanje boja u kućnoj radinosti nikako ne preporučujem jer željenu boju nećete nikako postići (znam iz prve ruke)
Jupol trend je ustvari Jupol gold samo napravljen u 10ak raznih nijansi već izmješanih. Isto tako Jupol trend je vrlo kvalitetna boja.
Old 23.07.2008., 16:28   #7
xball
Registrirani korisnik

xball Avatar

Registracija: Aug 2006.
moji zidovi nisu gletani vec su jako hrapavi, malo starija izrada, i dosta sam bojao sa raznim nijansama duluxa. e sad ne znam je li problem u ne glatkom zidu ili necem drugom, ali uvijek mi je trebalo vise boje od preporucene, mada sam ju razrjedjivao tocno onako kako proizvodjac navodi. kuhinja je narančasta i dvije ruke (dva premaza) su bila sasvim dovoljna da zid izgleda savrseno, medjutim sa masnijim, tamnijim nijansama, nisam ni nakon tri premaza uspio dobiti savrseni zid. tu se radi o crvenoj boji... uvijek sam upotrebljavao duluxov valjak. za zidove koje sam farbao nekom svjetlo krem bojom takodjer su dvije ruke bile dovoljne... u kuhinji sam stavljao impregnaciju, ali na ostalim zidovima nisam i pokazalo se da je i bez impregnacije ok... ne znam kako drugima, ali meni se desilo da je boja kapnula i obavezno sam stavljao na pod papir. inace dulux boje su super i kod mene su vec testirane prljanjem od strane 1,5 godisnjeg djeteta i onda pranjem
Old 24.07.2008., 07:23   #8
Torcidas
Registrirani korisnik

Torcidas Avatar

Registracija: Aug 2003.
Quote:
xball kaže: Pogledaj post
moji zidovi nisu gletani vec su jako hrapavi, malo starija izrada, i dosta sam bojao sa raznim nijansama duluxa. e sad ne znam je li problem u ne glatkom zidu ili necem drugom, ali uvijek mi je

u kuhinji sam stavljao impregnaciju, ali na ostalim zidovima nisam i pokazalo se da je i bez impregnacije ok... ne znam kako drugima, ali meni se desilo da je boja kapnula i obavezno sam stavljao na pod papir.
Hrapavi zid po m2 uvijek ima više površine nego skroz glatki zid tako da treba veća potrošnja boje + što svi proizvođači večinom lažu kada pišu koliko se može obojati sa kantom boje tj isto testiraju u idealnim uvjetima na površini koja je glatka kao staklo i slično.

Inaće impregnacija se uvijek preporuča stavljati upravo kako bi ujednačila upijanje podloge odnosno spriječila preveliko upijanje podloge.
Old 30.07.2008., 21:25   #9
airbus
Registrirani korisnik

Poz,

Koristio sam DULUX boje za bojanje zidova.
Kada sam radio prvi puta nisam koristio impregnaciju na zidove prije bojanja. Potrošio sam cca 3 puta više boje nego je bilo deklarirano. Bio sam ljut, mislio prevara, ali sam kasnije naučio.
Jako je važno proći zidove impregnacijom prije bojanja, i što je još dosta važno, impregnacija se treba dobro posušiti.
Kasnije je sve laganica, dobro pokrivaju zidove a potrošnja boje je jako mala.
airbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 21:46   #10
vixana
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
Pozdrav svima
Bio sam neki dan u Bauhausu i veli mi lik na bojama da nema boje koja kvalitetno prekriva samo "jednom rukom", čak niti Dulux.
Obzirom da mi je jedna od bitnijih prednosti Duluxa, pa sad ak to nije tak nema mi smisla davat duplo više love... ili se varam...
Kakva su vaša iskustva? Recimo, stavim impregnaciju i jednu ruku Duluxa. Hoće to bit ok?
Hvala

PS. Zidovi su glatki
Old 04.08.2008., 23:11   #11
maler & CO.
U mirovini

maler & CO. Avatar

Postoji boja firma STO,ta ti je još skuplja od Duluxa.Ti likovi ionako pojma nemaju kaj pričaju.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:39   #12
pitura
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
ma, meni je dulux zakon! i u svjetlijim nijansama mi je cak bilo dovoljan i jedan premaz! i volim diamond matt drugi tjedan opet pituram stan i jedva cekam da se igram s bojicama
pitura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:07   #13
maler & CO.
U mirovini

maler & CO. Avatar

Da dobre su,i izbor tonova je dobar.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 14:51   #14
Ninochka_zg
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
do sada bojah s tri nijanse duluxa i to onih perivih boja - za sobu dimenzija 4*3,5m uzasnih zidova trebalo mi je 2,5l boje za dva premaza (profi majstor provjeravao ucinjeni i nije vjerovao kako sam to dobro napravila), spavaca soba bojana s dvije ruke (povrsina sobe je 10,85 m2 a zidove mi se sada ne da zbrajati), uglavnom savrseno pokriveno. za dnevni boravak koristeno 1l boje za bojanje dva zida (jedan je 3,5m*2,60m a drugi je 4m*2,60m). radi se o novogradnji s frisko pobojanim zidovima pa nisam koristila impregnaciju (samo u prvom farbanju sobe u utrinama koja je biblijski stara limenka lose odrzavanih zidova, gdje sam morala staviti impregnaciju kako bi boja dobro pokrila).

i roditelji su stan bojali dulux bojama prilagodjenim prostorijama (ne ide ista boja i u kuhinju i u sobe npr.). u svakom slucaju izvrsno pokriva i na mjestu gdje je stajao tv nisu ostale zmazane fleke kako to inace ostaje kod nekih drugih boja, niti nakon godinu dana. dulux ima definitivno moj glas i meni je prvi izbor
Ninochka_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:23   #15
Peace34
Registrirani korisnik

Dobro, sad ću opet ja seljački - ja imam stan star tri godine, obojan bijelom i sad planiram nijansiranim Duluxom. Jel meni treba jedna ili dvije ruke? I jel mi treba impregnacija ili ne??

Bitno pitanje je - jeli Dulux boja kad ju staviš na zid tamnija ili svijetlija, kad se osuši? Navodno je i u tome caka, ali ne znam više koja?
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:24   #16
Peace34
Registrirani korisnik

Maler, spominjao si neki dućan na Trešnjevci, kod stadiona, da imaju dobar Dulux, jel mi možeš molim te reći gdje točno? Hvala!
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:54   #17
ruler
Opus Dei

ruler Avatar

Registracija: May 2007.
Supralux sahara matt 2035. pofarbali dnevnu sobu, jedna ruka, mrak, suho nakon 2 sata. farbali preko recikliranih tapeta, zapunilo cak i pore izmedju dviju traka. mrak evo se divimo cijeli tjedan. nikad vise jupol sa nijansama da bih zasparao 100 kuna i hebo se tri dana.

50 m2 dvije kante. da su zidovi bili dobri a ne koma sa tri sloja starih tapeta onda bih lijetao sa mojim Wagnerom W 2400 i pofarbao sobu u 3 sata, ovako mi je trebao jedan dan za tapete, drugi za farbanje
Old 04.09.2008., 04:28   #18
Peace34
Registrirani korisnik

Super hvala ti!
Ja sam čula za Dulux vinil mat, a valjda je taj Sahara još bolji
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 10:16   #19
marlon
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2008.
u svakom slučaju kao i kod ličenja svim vrstama boja /a posebno duluxom/ savjetujem dobru prethodnu pripremu zida; skidanje starih, slabih slojeva, otvaranje šprungova i ev. sitnih "cvjetanja", dobro odrađena impregnacija i gletanje. za one koji traže mrak izvedbu na duži vijek bilo bi najbolje zidove ostrugat "do zdravog", u krajnjem slučaju do žbuke, pa onda dalje po redu - impregnirat, gletat, šmirglat, uz ev joše jednu laganu impregnaciju pred farbanje. to i nije nekakav problem pogotovo ak se radi o manjim plohama na kojima se duluxom želi postiči čim bolji efekt.
marlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:17   #20
ja-koja-jesam
ja-koja-jesam

ja-koja-jesam Avatar

Registracija: Jun 2007.
Dižem temu jer imam jedno pitanje.

Načula sam da je Dulux akrilna boja (mada nisam našla nikakve podatke o tome na kanti). Jedan maler (inače odličan majstor) rekao je da on nikad ne koristi akrilne boje (sad se više ne sjećam je li mislio samo na vanjske, ili na bilo koje zidove) jer da su one u biti plastika pa zid ne može "disati". Još sam nekoliko sobnih vrata farbala akrilnim bojama i ispala su odlično, ali stvarno na dodir djeluju kao plastika (i ono osušeno što se oljušti s pribora isto).

Zanimaju me mišljenja o disanju zida, je li to bitno (mislim da sprečava gljivice?) i da li bi Dulux i akrilne boje općenito radile probleme s tim?
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja