Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2003., 03:14   #1
kladionice

sta mislite o ovom procvatu kladionica? konkretnije, sportskih kladionica? evo, danas me je frend kojeg inace izrazito cijenim uvjeravao da ima sistem koji ne moze izgubiti. pokusavao sam mu na sve moguce nacine objasniti da u cijeloj prici sistem koji jedino ne moze izgubiti jest imati svoju kladionicu. ali nije lako.

uglavnom, jeste li jedni od onih koji imaju sisteme ili ste jedni od onih koji na to gledaju sa tugom i ocajom? kakvo je vase vidjenje situacije? i imate li i vi neki sistem koji ne moze izgubiti?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 06:06   #2
inace sam na "OSTALI SPORTOVI" otvorio istoimeni forum da se kladionicari medjusobno savjetuju i(li) jadaju.
Misljenja sam da vecina ljudi,kao i na kocki,ovdje gube.
Vecina,osim bogatih.Njima je uvijek lako,pa je tako i na kladionici lako "jos produbiti ionako duboke dzepove(pune ).
Inace sam jedan od onih koji ulazu oko 50tak kuna tjedno sto i nije toliko puno(znao sam i uloziti do 200 kn tjedno,a bilo je i mjeseci kad se uopce nisam kladio,osim kojih 10 kuna svaki drugi,treci vikend.Priznajem da sam usao u to jer me oduvijek sport jako zanimao,pa sam "htio unovciti "malo to znanje,ili barem "zaciniti" utakmicu koju gledam na TV.S vremenom je to postala rutina.
Najvaznija je kontrola.To mi je,priznajem,postala navika,(vec se dvije godine kladim,sa prekidima).
Ali ne bih nastavljao da koji put nesto i ne dobijem.
Evo na SPu po ljeti dobio sam oko 7 i nesto tisuca kuna.
vecinom sam to potrosio na STVARI koje sam htio,mozda sam sveukupno 500-1000 "vratio" u kladionicu,zeleci jos neki dobitak.
Sada prosjecno dobijem svakih par tjedana,dobici variraju od 500-2000 kn,rijetko vise.
ulozi 50(rijetko i vise) tjedno.


meni se osobno to isplati.Student sam,i uvijek je nekako dobro imati malo vise para u dzepu,bilo za fax,bilo za izlaske,i slicno.
A meni je osobno i zabavno i opustajuce pratit sport,i biti u kontaktu s ljudima preko neta-"insiderima" koji cesto imaju "sigurnu utakmicu"(koja inace ne postoji).

Htio sam jos napomenuti da znam ljude (iz vidjenja,posto se ne krecem u takvim krugovima),koji su cijeli svoj zivot izgubili zahvaljujuci ruletu ili kladionici,odnosno otrovu zvanom KOCKA.

Covjek kojeg iz vidjenja znam,i vidjam po kladionici kad odem uplatit listic,mjesecno posudjuje od 3-5 TISUCA EURA da utazi svoju kockarsku ovisnost.Njega vise nista ne moze vratiti u zivot jer nema tog dobitka koji bi ga izvadio iz dugova.to je tuzno.


isto tako iz vidjenja znam ljude(DOKAZANO) koji zive od kladionice.
Covjek je vec ionako (pre)bogat,i ulaze npr 2000 kn svaki dan.

ima svoje insidere koje isto dobro placa(u drugim zemljama,u kladionicarskim krugovima,i slicno)i tako da mu je dobitak zajamcen.
makar Illegale mozda to nece vjerovat.

2000 kn prvi dan-----izgubi(kvota 10)
2000 kn drugi dan---izgubi(kvota 10)
2000kn treci dan---izgubi(kvota 10)
2000kn cetvrti dan--izgubi(kvota 10)
2000 kn peti dan---izgubi(kvota 10)
2000 kn sesti dan--dobije(kvota 10)---dobitak 20 000 kn,PROFIT -8 000 kn

ovo je samo jedna od LOSIJIH RACUNICA!!!!inace dobiva i puno cesce,jer kao sto rekoh,ima INSIDERE.
ALi ljudi moji,nece on,kao i mi smrtnici koji smo s ulogom od 10 kn pokusali dobiti nekih astronomskih 8,9 000,"plakati" nad "BAS TIM ZADNJIM PAROM "ZICEROM" koji ga je u sitne sate zeznuo i uzeo mu lovu.

takav lovas igra bez "emocija",ako ga jedan par zajebe,nema veze,sutra nece...

ovo sto sam napisao nisu izmisljotine,nego crno i bijelo kladionica.
ja sam daleko od jednog i drugog.Igram za razonodu,i zato jer pratim sport(prije sam vise),a ako nesto dobijem,odlicno,imat cu za zice za gitaru,i izlaske,ako je nesto vise,odlicno,imat cu za NOVU GITARU,a ako je nista,nema veze,ulog ionako nije bio prevelik.

Inace niti zelim niti vjerujem da mogu zivjeti onako kao onaj lovas,od kladionice.U zivotu se treba obrazovati(hopefully),i RADITI za zaraditi za kruh.

Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 09:18   #3
Kladionice su jedan od oblika 'brze zarade na lak način' pa nije ni čudo da su tako 'procvjetale' u zadnje vrijeme.

Taj koji ima 'sistem koji ne može izgubiti' već je izgubljen slučaj.

Doduše, postoji sistem koji ti omogućava da kad-tad dobiješ, ali za njegovu 'funkcionalnost' su potrebni preduvjeti kao što su; neograničen izvor novaca i nepostajanje limita na ulog i dobitak.

Ima i onih igrača kojima je to samo razonoda i razbibriga, a ima i onih koji bi prodali familiju samo da imaju novaca za uplatiti kombinaciju.

Sve u svemu, ko voli, nek izvoli.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 13:02   #4
> Taj koji ima 'sistem koji ne može izgubiti' već je izgubljen slučaj

ne bih se složio. Od kladionice se može sasvim solidno živjeti. To je posao kao i svaki drugi. Međutim ključna stvar u tome je MONEY MANAGEMENT! odnosno nikad ne treba riskirati više od 5% ukupno raspoloživog kapitala. Znači da bi trebao izgubiti 20 puta zaredom (vrlo vrlo mala vjerojatnost), a dovoljno je da pogodi više od 50% i dugoročno je u +. još ako se malo potrudi i s vremenom ispraksira može pogoditi i do 60% slučajeva.

Uglavnom to je čista matematika i statistika i NIJE isto kao rulet ili lotto.

Siromašni ljudi su OČAJNI i nemaju discipline, njima HITNO treba novac i kada GUBE skloni su POVEĆAVATI uloge kako bi prije povratili novac. I onda upravo najviše i najbrže popuše.

To je razlika između bogatih i siromašnih. Ovi prvi IMAJU vremena, a ovi drugi nemaju.

pozdrav,
gogo
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 13:51   #5
Quote:
Doduše, postoji sistem koji ti omogućava da kad-tad dobiješ, ali za njegovu 'funkcionalnost' su potrebni preduvjeti kao što su; neograničen izvor novaca i nepostajanje limita na ulog i dobitak.
jos jedan bitan detalj. a to je neograniceno vrijeme. sve u svemu, sve se u realnom vremenu svodi na jednu stvar. a to je da sto vise igras jedino ti sanse da izgubis rastu.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:28   #6
NimoyInvadesMeta jel zapisujes svoja izdvajanja u SK? samo na taj nacin moci ces znati tocno jesi li globalno u pozitivnoj nuli, ili negativnoj. btw, zapisivanjem opasnost da sve ide u negativnu nulu drasticno raste.

jedina dva frenda koji zapisuju stvar su debelo u nuli. a dva frenda koji nikad nisu zapisivali su debelu u plusu, jer lijepe uspomene zatomljuju ruzne. to je jedan od psiholoskih temelja kladnjenja. uz onaj klasicni, zvani greed.

Quote:
Uglavnom to je čista matematika i statistika i NIJE isto kao rulet ili lotto.
lotto i rulet su cista statistika. ovo je jos gore po ljude koji se klade, jer u moru vjerovatnosti ljudi gube osnovnu ideju o cemu se tu radi. i briju ono sto zele brijat. a to je da "pametnom" igrom mogu sjebat sistem.

sorry ako to zvuci bahato, ali tako je .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:31   #7
Quote:
Siromašni ljudi su OČAJNI i nemaju discipline, njima HITNO treba novac i kada GUBE skloni su POVEĆAVATI uloge kako bi prije povratili novac. I onda upravo najviše i najbrže popuše.

potpuno se slazem.Jos bih dodao da je razlika u ciframa.
NPR....ako ja imam 200 kn.....mogu riskirati 10 kn....i odigram 10 kn,dobijem 100.....JA SA TIH DODATNIH 100 kn nisam rijesio egzistenciju za slijedecih tjedan dana,niti mi to u zivotu puno znaci....


dok npr,neki "bogatun"ulozi 2000kn i dobije 20 000....

on moze od toga zivjeti mjesec dana kao LORD!...eto i to je razlika.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:37   #8
Sto vise ulozis to vise mozes izgubiti. A rizik ostaje isti. Dakle, kolicina ulozene love zapravo ne igra nikakvu ulogu u cijeloj prici.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 16:06   #9
ne da mi se,

Vjeruj mi, ljudi koji pričaju da 'imaju siguran sistem' su već izgubljeni slučajevi, i takvi niti vode evidenciju dobitaka/gubitaka niti igraju sa malim iznosima i na sigurno.

A postizanje rezultata od 50% uspješnosti je malo škakljivija mogućnost ako je vjerovanost 30% za svaki mogući ishod (pobjeda, izgubljeno,nerješeno). Očekivani dobitak ima manji koeficijent pa je ulaganjem na 'sigurnije' rezultate teže izvući se iz velikog gubitka.
Usput, ne zaboravi da tu osim vjerovatnosti dosta igra i 'namještanje' rezultata ma koliko mi šutjeli o tome.

illegale,

Tako je. Zaboravih još reći da je dobitak u ovom 'sistemu' malen u odnosu na ukupna potrebna sredstva. Dakle, tu igranje na dobitak više nema smisla. (Ako imaš neograničen izvor sredstava, nisu ti potrebne igre na sreću)
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 03:50   #10
mogu ti reci da ne zapisujem,ali jedna stvar koje se drzim jest da CIM DOBIJEM NEKI malo veci novac(iznad 500 kn),vecinu potrosim,odnosno ulozim u NESTO DRUGO,tj.KUPIM NESTO sto znam da ce mi trebati u skoro vrijeme,i onda teoretski nemam para za kladjenje,ili stavim"na stranu" za stednju,a taj novac nikad ne diram,dok ne ustedim za ono sto mi je trebalo.
NPR kad sam po ljeti dobio novac(nekih 7 milja kuna), kupio sam liniju i gitaru...i ostalo mi je milju kuna kojih sam potrosio do kraja ljeta na izlaske,more,pa i kladjenje!

A ILLEGALE,ti samo vidis stranu u kojoj ljudi gube.Ja se osobno ne zavaravam da "imam siguran sistem" ....prije sam mislio da se moze dobit s lakocom "pa sta ima 2000 parova u ponudi,valjda mogu izabrat 5 parova i puknut 100 kuna i dobit 1000.

shvatio sam da NE IDE TO TAKO...promijenio sam sistem igre,igram ako imam neki feeling + igram na nastavak winning streaka odnosno prekid losing streaka,ili prekid winning streaka.

npr...ako momcad ima 6 pobjeda zaredom,a dobra je kvota protiv njih,moguce je da stavim na tu DRUGU momcad(naravno sve ovisi koja momcad.!vecinom igram hokej,europski i NHL).

a to da dobre uspomene zatomljuju ruzne,to je istina.

iako ne zavaravam se da JA MOGU ZIVJET od toga....ali moras prihvatit cinjenicu(makar ne zelis) da NEKI LJUDI MOGU....

A TO DA "NEKI LJUDI MOGU" ZIVJETI od kladionica(a nisu vlasnici nego kladionicari),ti je dokaz da se sistem moze zeznut,ali ne od strane nas "smrtnika" nego bogatih investitora sa pregrst insidera o utakmicama...

i naravno GOLEMIM ulozima.i teorijom "jedan dobitak donosi ASTRONOMSKU LOVU"...

a teorija "malih kladionicara " je ---"konstantno dobivanje".....
sto je NEIZVEDIVO!
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 14:57   #11
frend mi je pričao da se skupila ekipa i napravila tjedno klađenje ... tj. jednom tjedno se ulaže (tkz. kupuju dionice) i onda "stručnjaci" dobro ratmotre situaciju (dali igra Ronaldo ili ne) i ulažu .... rekel je da nije bilo tjedna a da nisu bili u plusu ....
zvučalo je dost ineresantno .... naravno, dobit nije velika, a rizik da se sve izgubi uvijek postoji ....
ali klađenje običnih smrtnika je totalna glupost .... isto ko da odeš u kockarnicu, sve je stvar u statistici koja radi protiv tebe ...
pitali su Donald Trumpa kako se može zaraditi na kockanju, a on je odogovoril "jednostavno, posjedujte kockarnicu" ... isto vrijedi i za kladionice ...
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 18:02   #12
Quote:
A TO DA "NEKI LJUDI MOGU" ZIVJETI od kladionica(a nisu vlasnici nego kladionicari),ti je dokaz da se sistem moze zeznut,ali ne od strane nas "smrtnika" nego bogatih investitora sa pregrst insidera o utakmicama...
cini mi se da je kljucna rijec u cijeloj prici: insider. Uz insidera, cijela prica se pretvara u siguran dobitak. dobrog insidera, naravski .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 00:28   #13
jebooo..ja sam u minusu....al opet...ne velkom jer se kladim onak for fun....tek tolko....

odem tu i tamo...ostavim najvise 20 kuna...i ...par puta mjesecno dobijem po 200 kuna..sto nije puno....al opet nejdem skoro svaki dan u kladionicu...tak da ....tu lovu koju sam dao kladionici...potrosio bi na kavu...sok...izlazak....

a da bi davao masnu lovu...ma neda mi se...ni cak da sam bogatas....
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.