Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2008., 21:25   #1
francek89
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
"klokotanje" vodovodne cijevi

dobra večer, evo moja "tužna" priča ide ovako... prije nešto više od mjesec dana kada bi pustili vodu iz pipe u kuhinji voda bi išla normalno u sudoper ali kad se prestalo puštati vodu onda je cijev odjednom počela "grgljat i klokotat". hmmm ne znam kako da opišem taj zvuk. ajde u početku je bilo iritirajuće ali slabije, sada je sve gore i gore, imamo nekad osjećaj kao da će sudoper povraćat! danas smo zvali neki broj za hitne slučajeve i nisu uspjeli ništa riješit! nemaju pojma u čem je problem. inače živimo u zgradi. susjeda je mijenjala sifon. mama misli da je to možda zato jer je njen sifon postavljen malo više od našeg! ma neam pojma ljudi pomoziteeee!
francek89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:03   #2
mazgov
bannaned

mazgov Avatar

Registracija: Dec 2007.
dali vodovodne ili odvodne cijevi?
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:34   #3
francek89
Registrirani korisnik

sudoper, pa ona cijev koja ide u zid. e i onda cijevi u zidu su problem. danas je bio tip roštali su sa žicom i s još nečim al ne znaju u čem problem
francek89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 07:44   #4
francek89
Registrirani korisnik

odvodna cijev
francek89 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.07.2008., 11:44   #5
mazgov
bannaned

mazgov Avatar

Registracija: Dec 2007.
ukoliko je bilo sve u redu do momenta rekonstrukcije susjedne odvodne instalacije onda stvarno ona i pravi problem
vertikalni odvod(to je ona glavna cijev kroz objekt od podruma pa do krova)na naj višoj točci mora imat odzraku , kako podtlak koji se stvara usljed odtoka vode nebi "vukao" vašu i ostale vode iz sifona , koja je svojevrstan"čep" za plinove
značin da postoji mogućnost da je ta odzraka (na vrhu vertikale)začepljena ili pak rekonstrukcijom susjednog odvoda (ako je bitno mjenjan) spriječava anuliranje potlaka u vašem sifonu i dolazi do grkljanja cijelo vrijeme dok god voda ne napusti vertikalu, dešava se vama jer ste naj bliži
ukoliko je začepljen odzračnik vertikale grkljanje bi se manifestiralo i u Wc-u i u ostalim sifonima
potražite pomoć kvalitetnog vodo instalatera , očistiti vašu odvodnu instalaciju , napomenuti na susjedne radove , i to bi bio naj bolji način riješenja
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:30   #6
francek89
Registrirani korisnik

e stvarno hvala. sad ćemo čekat da vidimo kaj će dalje bit. mislim sve je to odštopano al i dalje klepeće! hehe
francek89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 14:43   #7
the picho
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2007.
Angry

Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
ukoliko je bilo sve u redu do momenta rekonstrukcije susjedne odvodne instalacije onda stvarno ona i pravi problem
vertikalni odvod(to je ona glavna cijev kroz objekt od podruma pa do krova)na naj višoj točci mora imat odzraku , kako podtlak koji se stvara usljed odtoka vode nebi "vukao" vašu i ostale vode iz sifona , koja je svojevrstan"čep" za plinove
značin da postoji mogućnost da je ta odzraka (na vrhu vertikale)začepljena ili pak rekonstrukcijom susjednog odvoda (ako je bitno mjenjan) spriječava anuliranje potlaka u vašem sifonu i dolazi do grkljanja cijelo vrijeme dok god voda ne napusti vertikalu, dešava se vama jer ste naj bliži
ukoliko je začepljen odzračnik vertikale grkljanje bi se manifestiralo i u Wc-u i u ostalim sifonima
potražite pomoć kvalitetnog vodo instalatera , očistiti vašu odvodnu instalaciju , napomenuti na susjedne radove , i to bi bio naj bolji način riješenja
I ja imam sličan problem u novoj zgradi....

Obzirom da mi se klokotanje čuje samo u kupaoni i to na umivaoniku i kadi, a NE i na WCu zanima me da li je mozda neki problem samo u odvodu od umivaonika i kade....da nešto ne štopa vodu.
Kada otvorim sifon vidiom da voda normalno istječe, ali klokotanje se i dalje čuje.
Zna se neki puta desiti da voda prođe iz umivaonika bez klokotanja, ali iz kade se uredno čuje klokotanje.

Pliz pomoć ili neki pametni savjet....inače ću sve razlupati :-)

Thx
the picho is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Advertisement

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja