Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2023., 16:02   #4941
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Čini se da je farmer (tvornički radnik ? ) malo globalniji nego što sam mislio, a mislio sam da je to ono samo čisto mjuza koji furaju Amerikanci (i Kanađani) kada ono https://kworb.net/itunes/artist/oliveranthonymusic.html
Ne triba toliko čudit šta je country raširen i van Sj.Amerike pogotovo u državama koje pričaju engl. jezikom(UK, Irska, Australija, NZ..) ili onima čije stanovništvo barata s njim na vrlo visokom nivou(Skandinavija, Benelux, Švabija..).

Reka bi da je na osnovu toga i sama američka kultura puno utjecajnija u tim državama pa je njima prirodnije da će se lakše priklonit nekom tipičnom američkom proizvodu nego ostatak svita. Tako je i s dosta drugih žanrova(izvođača) koji kod ostatka svijeta možda nisu prošli, al su u navedenim državama(ili bar nekima od njih) bili itekako popularni.
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 13:03   #4942
Quote:
majstor s mora kaže: Pogledaj post
Ne triba toliko čudit šta je country raširen i van Sj.Amerike pogotovo u državama koje pričaju engl. jezikom(UK, Irska, Australija, NZ..) ili onima čije stanovništvo barata s njim na vrlo visokom nivou(Skandinavija, Benelux, Švabija..).

Reka bi da je na osnovu toga i sama američka kultura puno utjecajnija u tim državama pa je njima prirodnije da će se lakše priklonit nekom tipičnom američkom proizvodu nego ostatak svita. Tako je i s dosta drugih žanrova(izvođača) koji kod ostatka svijeta možda nisu prošli, al su u navedenim državama(ili bar nekima od njih) bili itekako popularni.
E sada u nekim drugim segmentima popularnosti mi je teško tvrditi nešto, ali godinama pratim chartova, više i ne slušam toliko kurentsku pop glazbu, ali znam što se sluša jer volim vidjeti što je in i country glazba ( osim naravno onih pop vodica tipa Shania Twain) je bila glazba popularna samo u Kanadi i SAD-u, a top listima drugih zemalja nisu se mogla naći country pjesme. Djelovala je kao lokalna američka glazba koja ima puno svoje publike, ali ipak je samo lokalna i od tih pjesama se nije očekivalo da idu u top 10, a kamoli na #1 to su bili rijetki trenuci, no kada se dogodi onda je tek moguće "prelijevanje" izvan SAD-a/Kanade.
Vidjet ćemo što se biti sa tom Oliver Anthony pjesmom. Naime na billboardu postoje dvije globalne top 200 ljestvice koje spajaju stearming i prodaju bez airplaya (navodno nisu uključene Indija i Kina ) jedna global 200, a druga global 200 u kojoj je isključen SAD-a. Na toj prvoj ljestvi Jason Aldean- Try this in a small town je bio na #2 globalne liste, dok na toj drugo listi nije bio uopće na listi! Pjesma Oliver Anthonya se našla na top 200 globalne dnevne spotify liste i išao sam uspoređivati pjesma je imala toga dana 1,1 mil pregleda, a od toga negdje oko 200 tisuća pregleda je bilo izvan SAD-a, što i nije tako loše, ali opet primarno su pregledi iz SAD-a.

U tom momentu tipičnog američkog proizvoda puno puno puno globalniji je hip hop i ne samo u tom engleskom govornom području. Mada tamo srednim 2000-ih se čini da su bili neki hiphop hitovi koji nisu bili baš popularni u ostatku svijeta kao u SAD-u.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 19:27   #4943
Pa u globalu to i je njihova lokalna glazba koja se najviše i najčešće sluša u SAD i Kanadi, al nije ništa čudno da neka imena ili pisme postanu popularne i van tih granica. Pa dobar ti je primjer da su i kod nas neki country izvođači stekli legendarni status(Johnny Cash, Willie Nelson, Dolly Parton..) dok je to još izraženije u jednoj Australiji, UK pa i u Nizozemskoj ili Belgiji kod kojih su i Patsy Cline, Emmylou Harris, Linda Ronstatd, John Denver, Kenny Rogers, Glen Campbell i još neki imali uspjeha na ljestvicama, ali i na turnejama.

Naravski da se ti uspjesi ne mogu usporedit s onima na američkom tlu niti je njihov status u tim državama bia na razini rock zvijezda, al znalo se za njih i slušalo ih se.
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 20:49   #4944
Idemo jedna igrica doma imam jedan orginalni CD jednog country izvođača (unisex). Tko pogodi ime izvođača dobije smajliće za nagradu.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 21:17   #4945
Ako nije Plava Trava Zaborava moš ga bacit
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 22:00   #4946
Quote:
majstor s mora kaže: Pogledaj post
Ako nije Plava Trava Zaborava moš ga bacit


Gareton, a mogao si i malo pomoc. Presiroko je ovako. Ali evo, pucam u glavu: Emmylou Harris - Pieces of the Sky? Vruce, hladno?
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 22:52   #4947
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post


Gareton, a mogao si i malo pomoc. Presiroko je ovako. Ali evo, pucam u glavu: Emmylou Harris - Pieces of the Sky? Vruce, hladno?
Puno toplije nego Plava trava zaborava eto malo sam pomogao

EDIT: U pitanju je nekakva legenda countrya. Eto toliko da ne bacate nekakva "obskurna" imena
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 03:04   #4948
Samo nemoj da ispadne na kraju Johnny Cash. Je li Willie Nelson - Across the Borderline?

A i ja sam se uhvatila corava posla
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 12:47   #4949
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Samo nemoj da ispadne na kraju Johnny Cash. Je li Willie Nelson - Across the Borderline?

A i ja sam se uhvatila corava posla
Ne, pogađajte dalje
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2023., 22:42   #4950
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Idemo jedna igrica doma imam jedan orginalni CD jednog country izvođača (unisex). Tko pogodi ime izvođača dobije smajliće za nagradu.
Izvođač - unisex?
Je li onda m, ž, jel bio/bila nekad u grupi, pa je sad solo, koji instr. svira...? Trebali bismo više informacija.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 02:33   #4951
Quote:
majstor s mora kaže: Pogledaj post
Pa u globalu to i je njihova lokalna glazba koja se najviše i najčešće sluša u SAD i Kanadi, al nije ništa čudno da neka imena ili pisme postanu popularne i van tih granica. Pa dobar ti je primjer da su i kod nas neki country izvođači stekli legendarni status(Johnny Cash, Willie Nelson, Dolly Parton..) dok je to još izraženije u jednoj Australiji, UK pa i u Nizozemskoj ili Belgiji kod kojih su i Patsy Cline, Emmylou Harris, Linda Ronstatd, John Denver, Kenny Rogers, Glen Campbell i još neki imali uspjeha na ljestvicama, ali i na turnejama.

Naravski da se ti uspjesi ne mogu usporedit s onima na američkom tlu niti je njihov status u tim državama bia na razini rock zvijezda, al znalo se za njih i slušalo ih se.
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Izvođač - unisex?
Je li onda m, ž, jel bio/bila nekad u grupi, pa je sad solo, koji instr. svira...? Trebali bismo više informacija.
Solo izvođač ili izvođačica. Vidite ovaj post gore i ova imena nitko od ovih imena nije taj izvođač/izvođačica. Sad sam vam još više suzio potragu.

Znači legenda countrya nisam rekao ono GP general public (nije bila ono globalna zvijeda koliko ja znam da dosta znam),nego ono countrya, solo izvođač ili izvođačica, i nitko od gore navedenih.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 18:34   #4952
Kris Kristofferson, Dwight Yoakam
__________________
Remo1
Remo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2023., 00:45   #4953
Quote:
Remo1 kaže: Pogledaj post
Kris Kristofferson, Dwight Yoakam
Ne! Zapravo ne znam puno o countryu, ali eto ipak imam doma taj album. Kako to ne pitajte me! Malo sam googlao ovo dvoje su baš legende, baš su imali veliki uspjeh.
Meni se čini da je taj moj izvođača ili izvođačica imali nešto manji uspjeh od ove dvojice se čini, ali radi se o jednog glazbenog konstanti od duugih niz godina. Zapravo ja sad tek onda prvi čuo za njega/nju. Taj izvođač/izvođačica ima/imao je jako dugu karijeru.
EDIT: Što bude više pogađali ja ću sve više pomagati, pa ćemo se sigurno onda već naći sa točnim odgovorom.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 12:24   #4954
TOBY Keith, pjevač country glazbe, preminuo je u dobi od 62 godine. Tri godine se borio s rakom želuca
dotur tonci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.