Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 16:47   #1
Društvene igre

Igrate li ih i koje su vam najdraže?

Ja sam igrao/igram:



Monopoly- klasik koji svi kad tad u životu odigraju ali u biti je to očajna igra jer traje ponekad beskonačno dugo, a opet je sreća glavni faktor jer ionako svi sve pokupuju i samo je pitanje sreće jesi u mogućnosti gradit ili nisi. Ja ga često zovem naprednim Čovječe ne ljuti se.





Cluedo- detektivska igra koja mi je isto nekoć bila super zanimljiva, dok nisam na internetu naletio na sistem koji omogućuje otkrivanje osumnjičenog u samo par krugova. Ali mi je u svoje vrijeme bila jedna od boljih igara.





Igra života- čak smo i na nju znali utrošit dosta vremena ali ovo je stvarno JAKO glupa igra u kojoj je strategija još i manje bitna nego u Monopolyu. Sama ploča i tema igre je u početku ljudima zanimljiva ali vrlo brzo se sve pretvara u krajnju dosadu.





Rizik- koliko smo samo sati znali provesti uz ovu igru... Partije traju i po nekoliko sati ali barem je nešto veći balans sreće i strategije iako je kocka opet odlučujući faktor. Igrali smo isključivo na prijestolnice (gdje je cilj otkrit i naravno osvojit prijestolnice svih suigrača) jer smo kartice sa zadacima smatrali preograničavajućima, a i predugo bi trajalo ispunjenje misija. Za one koji vole ratnu tematiku (nisam baš ljubitelj) - neloša igra. Jedino što zna biti jako frustrirajuće kad ispadneš pri početku i onda čekaš dok ostali dovrše za jedno 2 sata.





Boggle- u 3 minute pronaći što više riječi od izmiješanih slova. Igra koju jako volim, ali nažalost rijetko kad bih uspijevao nagovorit ljude da je igramo. Oni koji bi i pristali nakon par partija bi shvatili da mi ne mogu parirati, a kad stalno pobjeđuješ postane ti i samom dosadna nakon nekog vremena. Ali još se uvijek nadam da ću jednom mogao nać dostojnog protivnika(e).





Ingenious- po meni gotovo idealan spoj strategije i sreće, apstraktna igra koja ne zahtijeva puno razmišljanja i pred kraj je užasno napeta jer si rastrgan između toga da unaprijediš svoje figurice ili blokiraš protivnikove.


Moglo bi se tu još nabrajat ali ovo je zasad dosta. Koji su vaši favoriti?
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:59   #2
ja vidim da ti zapravo mrziš ove igre...poslije svake ti ima rečenica tipa "sve u svemu, ovo je jako loša igra"

Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 18:17   #3
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
ja vidim da ti zapravo mrziš ove igre...poslije svake ti ima rečenica tipa "sve u svemu, ovo je jako loša igra"

A nije ni čudo koliko sam ih puta već igrao...

Od navedenih istinski mrzim samo Igru života.

Monopoly zbilja je "očajna igra" ali i mi se ponekad očajno dosađujemo i onda čak i nije loš. Pogotovo kad ga ne igraš duže vremena pa se i zaželiš.
E da, zaboravih napisat da je jedan od načina da se Monopoly učini nešto zanimljivijim od pukog micanja figurica i kupovanja taj da se igra tzv. Aukcijski monopoly gdje se apsolutno sve stavlja na aukciju. Tu već ima i strategije i dogovaranja za razliku od originala. Ako koga zanimaju detaljnija pravila te verzije (koja se igra na standardnoj ploči) mogu napisat.

Rizik mi je onako solidna trojka - bez problema ću pristat ponekad na partiju, ali da bih igrao svaki dan - to definitivno ne.

Bogge je odlična igra samo što to nemam ni sa kim igrati.

I naravno, Ingenious je apsolutni favorit. (za sada barem)
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 18:30   #4


sa tisućama različitih karata, broj kombinacija za spaliti mozak je beskonačan. Multiplayer partije su trajanja po nekoliko sati, što je bad ako rano spušiš i čekaš da ostali završe...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 18:38   #5
Magic ubija novcanik..i to gadno
Ja bi igrao s nekim Pirates of the spanish main,al nikog ne zanima...
ak ima neko za partiju..
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:31   #6
Čuo sam da Magic svi hvale ali nije mi se nikad dalo ulazit u nešto tako opsežno. Prodaju bezbroj tih dodatnih špilova i karata - bojim se da to razvodnjuje igru. Ja hoću kupit jednu jedinu igru i igrat je, a ne da moram kupovat još 100 ekstenzija, ekspanzija i što li ja znam sve ne.

Kad smo kod igri na karte UNO je moj favorit! Naravno bitno ga je igrat po svojim pravilima (a svi uglavnom i imaju neka svoja), jer su originalna malo prespora po mom ukusu.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:42   #7
Nikad čula za ovu zadnju.
 
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:32   #8
Ja sam igrao magic par godina...Kad pocnes sa magicom onda ti je besmisleno kupovati kartu po kartu od nekoga tko ih ima,nego kupujes bustere(one paketice sa po 15 karata)...a ustvari tek kasnije shvatis da je to puno skuplje...

Inace,mtg je preyebena igra,i meni je samo zao sto nisam saznao za to puno ranije,jos kao maloljetnik,nego tek sa nekih 23-24 god,tako da sam kratko igrao,svega 3-4 god...

Prestao sam jer nisam vise imao vremena s time da sam tu i tamo zaigrao sa frendovim kartama...Karte sam prodao sve u paketu za 5000 kn,trebale su mi pare za novi komp,inace ih ne bi nikad dao...bilo ih je blizu 10000 kom(neke su vrijedile preko 100kn/kom,a neke su vrijedile koliko i papir na kojem su stampane)...a racunam da sam potrosio u tih par godina na magic barem 25000kn...

Zadnje uređivanje Mago de Umago : 11.08.2008. at 12:33. Reason: bespotrebni quote
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 16:38   #9
ma ja sam tek sa 30 zaigrao magic, zadnjih par godina ne igram baš, ali kolekciju od 10-ak tisuća karata čuvam, imam i neke is prve i druge edicije, vrijede i po 500-600 $, čuvam ih za sina, kad odraste, vrijedit će i još više
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 02:46   #10
monopoly i twister
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:38   #11
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
ma ja sam tek sa 30 zaigrao magic, zadnjih par godina ne igram baš, ali kolekciju od 10-ak tisuća karata čuvam, imam i neke is prve i druge edicije, vrijede i po 500-600 $, čuvam ih za sina, kad odraste, vrijedit će i još više
Ma ne bi ni ja prodao,ali stvarno su mi trebale pare...sad mi je zao...
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:00   #12
Igram... Ma ja sam već ovisnik!

Monopoly, Rizik, Cluedo, Carcassonne, Scotland Yard, Boggle, Riječ na riječ, Angkor, Citadels, A Game of Thrones... Ima ih još, ali tko bi se svega sjetio.

Meni najdraže Citadels, Boggle i Carcassonne, a mislim da će uskoro postati i Game of thrones (još ju nismo najbolje proučili; dugo traje pa treba vremena).
penelopić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:16   #13
monopoly, boogle, uno, twister...
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 22:54   #14
Definitivno twister!
__________________
=)
Lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 03:23   #15
Meni je dobra Pictionari... Baš je zanimljiva
miss baxuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:01   #16
Quote:
miss baxuz kaže: Pogledaj post
Meni je dobra Pictionari... Baš je zanimljiva
Zakon...samo nigdje ne mogu naci za kupiti...Zna li netko gdje ima?
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:39   #17
Quote:
Mago de Umago kaže: Pogledaj post
Zakon...samo nigdje ne mogu naci za kupiti...Zna li netko gdje ima?
Možda tu? Valjda ga nude ako ga navode na stranici.
http://www.turbolimac.com/Products/T...-95270201.aspx
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:39   #18
Obožavam Rizik Glupo, al šta'š. I mi uvijek igramo na prijestolnice, pogotovo kad nas je više, jer na zadatke sucksa Ajme, obožavam rizik...nisam ga igrala 10 godina ...
Monopoly mrzim jer uvijek gubim Nisam ja za pare i te fore...
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:35   #19
bok

evo ja prodajem društvene igre ako netko želi

Bingo-tombola 80 kn
Pictionary 100kn
Jenga 60kn
Kolo sreće 70 kn
Čovječe ne ljuti se 40kn
Zamak duhova 80kn

ako netko hoće neka se javi na pp
ili 091 594 94 81
marijana252 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 11:02   #20
Quote:
a-a Ja Ne Trebam Nikoga kaže: Pogledaj post
Ja hoću kupit jednu jedinu igru i igrat je, a ne da moram kupovat još 100 ekstenzija, ekspanzija i što li ja znam sve ne.
Probaj Carcassonne, meni je preodlična igra odigrao sam je 10ak puta u 2 dana, super je, prilično je jednostavno ali nema ispadanje prije krajai sličnog, traje oko pola sata-45 minuta. Postoje i ekspanzije, neke su po 50ak kn a neke više





ekspanzije:
Carcassonne: Inns & Cathedrals (2002)- odlicna exp, dobijes nove plocice sa gostionicom uz cestu te cesta vrijedi vise, isto tako u gradu ima plocica sa katedralom, te grad vrijedi vise. Veliki meeple koji vrijedi kao 2 obicna. Must have.

Carcassonne: Traders & Builders (2003) Unosi Buildera koji na cesti ili u gradu daje mogucnost stavljanja 2 meeplesa. Mali prascic koji donosi dodatne bodove za polje (field), te se tjekom igre sakupljaju simboli (vino, zito i tkanina) koji na kraju igre donose dodatne bodove. Must have.

Carcassonne: The Princess & the Dragon (2005) Donosi zmaja koji moze jesti tude meeplese i vilu koja stiti od zmaja. Zanimljiva exp., pomalo fantasy

Carcassonne: King & Scout (2003) Mala exp., donosi nove plocice.

Carcassonne: The River (2001) Rijeka (plocice) kojom se najcesce zapocinje igra.

Carcassonne: The Tower (2006) Postavljanjem tornja umjesto meeplesa dolazi se u mogucnost zarobiti protivnikove meeplese)
ou jea! Must have!

Carcassonne: Die Katharer (2004) Mala exp, koja dolazi uz jedan njemacki casopis, tesko ju je nabaviti i puno kosta jer je nema na trzistu, a nece biti reprintanja. Plocice koje smanjuju vrijednost grada. Dobro je ubaciti tu plocicu kada se protivnici bore za neki ogromni grad)

The Count of Carcassonne (2004) Mala exp. koja donosi grofa (moze se sa njome zapoceti igra), zanimljiva exp. koja unosi vise strategije u igru,

Carcassonne: Abbey & Mayor (2007) Velika exp. sa novim plocicama, iskreno, nisam je jos odigrao

Carcassonne: The River II (2005) Jos jedna mala rijeka, moze se kombinirati sa postojecom.

Carcassonne: The Mini Expansion (2006) Nove pocice, dolazi uz neki casopis, ali se moze nabaviti za male pare.

Carcassonne: Cult, Siege and Creativity (2008) Moguce je napasti grad, prazne plocice za vlastite ekspanzije. Nisam je jos odigrao.

Carcassonne: The Cult (2008) Sadrzana je u gore navedenoj.

Carcassonne: Der Tunnel (2009) Prolazak ispod cesta
Scan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.