Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 20:42   #1
Karijes na mliječnim zubima

Dijete ima 2.5 godine i ima karijes od bočice. Stomatolog je rekao da treba vaditi prva 4 zuba.

Ima li tko kakvih iskustava sa time?
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 20:49   #2
nemam iskustva, ali laički gledano, bolje ih je izvaditi jer se karijesom mogu zaraziti i trajni zubi i pokvariti se i prije nego izađu. Bolje da je prije vremena dijete krezubo, nego da dobije 4 pokvarena trajna zuba.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 20:50   #3
pisala sam vec negdje o tome, ja sam imala to iskustvo....pronacu ti link i poslati na PP
__________________
Be Nice To Your Kids; They’ll Pick Out Your Nursing Home.
windex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 21:04   #4
Thanx puno windex i petra
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 21:06   #5
Neda mi se ponovno pisati, ali islim da u tom postu imas sve, ako imas kakvo pitanje, mogu ti reci ono kroz sto smo mi prosli..u svakom slucaju sretno
__________________
Be Nice To Your Kids; They’ll Pick Out Your Nursing Home.
windex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:00   #6
Od frendova mali (4g) ima prva 4 zuba krnje.. Zubarka mu je te korjene ocistila I.zatvorila I savjetovala da se ne vade.. Jer ce trajni zubi u tom slucaju prije izaci.. A to nije dobro. Vec da stoje takvi kakvi jesu I kada krenu trajni, izgurati ce te..korjene... van.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:03   #7
isto je sa mojom djecom...zbog bocice obojica imaju karijese...manji sin jos gore jer je bio tri tjedna u bolnici i nisu mu prali zubeke..kad smo god dolazili u posjetu ..svaki put su bili sve truliji...
@windex -ja bi te isto molila na pp taj link
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:14   #8
Cek meni nije jasno kako to od bocice ima karijes?Kako od bocice?Od sokova unutra ili od bocice?!
Ne nekontam zaista!?I jel su pili po noci cajeve ili sta?Moj pije na avent magic i od jane ona mala od dva deci!
Al moj pere zube ujutro i uvece odavno vec od prvog zuba sad vec sa kaladontom!Ocel onda dobit karijes od bocice?
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:18   #9
Mali od frendova je dobio jer se sa bocicom (caja ili soka) uspavljivao.. A I znao ju je traziti po noci.. I nisu poceli prati zube na vrijeme.. Tako oni tvrde..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:21   #10
Aha!Al onda nije od bocice jebiga neg od caja od slatkog!Ako pije vou iz bocice ocel dobit karijes?
E jebo mene kad neznam pa se nemojte ljutit na mene neuku
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:24   #11
Ma ne dodje to od bocice s vodom, nego od slatkog caja po noci, ili bocice s mlijekom.
I to je najgore kad se djetetu da u ruke, da samo pije... pa malo potegne, malo cucla...
Plus genetika. Nemos majci protiv genetike.
Ja svoje zube odrzavam... sramota me rec ... a u savrsenom su stanju
Na moju tetu koja cetkice do 5 godina nije vidjela, a sa 70 joj fali samo 2 zuba.
Dok mm unatoc svom trudu ima navlaka i kruna koliko os. Isto kao i njegova komplet familija.

E sad, jedino ne znam dal se i od majcinog mlijeka dobiju karijesi.
Jer ak dobiju - koliko moj sisa, dobro da jos zube ima
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:25   #12
mislim da je do sokova iz bocice..ja sam napravila gresku jer ih nisam ucila na vodu..i sad vodu nece nit okusit..po noci su pili cajeve..i po danu...zubice im perem redovito..od kada su dobili prvi zub..al nije bilo spasa..

mozda cu sad bubnut glupost..al mislim da i genetika ima neke veze s time..jer i ja i suprug imamo koma zube..koliko god se trudili ic zubarima i prali zube...
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:26   #13
Moj brat je imao tuto kompleto trule zube (tak su to moji roditelji zvali ) jer osim sto je bocu navlacio do 5-6 godina, jos je imao i obicaj drzat zalogaj hrane par sati u ustima

Kad su mu izrasli trajni, k'o biseri su bili.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:08   #14
Moj nije dudlio pa je imao uzas zube a ja sam pila na bocicu svaki dan i noc do 5og osnovne( sram me: ) i nemam osobitih problema sa zubima!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:20   #15
jel ima neki razlog zašto djeca moraju pit čaj (baš djeca, ne bebe..znam da bebe ne moraju ako nije neki za probavu il slično) ili to samo zato jer neće vodu tj, nauče se otpočetka na čaj?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:29   #16
Moj je uvjek isto pio bez problema i vod i caj!Sad pije vodu uglavnom al dajem mu caj za probavu radi problema sa probavom,al ne puno!
I bas radi karijesa nisam nikad preferirala caj ni sokove neg vise vodu
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 00:56   #17
mliječne zube treba što duže ostaviti, makar i te krnjice ili korijen, jer se tako čuva mjesto trajnom zubu i potiče normalan razvoj čeljusti. kruna trajnog zuba, kad on počne nicati, razgrađuje/apsorbira korijen mliječnog zuba, tako da neće biti problema s "izgurivanjem" korijena. bolje je ne vaditi, treba popraviti što se može. i naravno, probati izbjeći unjonjavanje sa slatkim čajevima i sokićima
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:29   #18
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
mliječne zube treba što duže ostaviti, makar i te krnjice ili korijen, jer se tako čuva mjesto trajnom zubu i potiče normalan razvoj čeljusti. kruna trajnog zuba, kad on počne nicati, razgrađuje/apsorbira korijen mliječnog zuba, tako da neće biti problema s "izgurivanjem" korijena. bolje je ne vaditi, treba popraviti što se može. i naravno, probati izbjeći unjonjavanje sa slatkim čajevima i sokićima
to je rekao barba zuba i mom bratu cija je kcer isto dobila karijesice. probajte ih odviknuti od tog uspavljivanja cajem.. to je recept za probleme sa zubicima.. lakse je istrpit 7 dana navikavanja na novi model uspavljivanja nego dijete od 2 godine vodit zubaru na popravak zubica
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 09:30   #19
Nije problem u čaju, nego u ŠEĆERU koji roditelji dodaju u taj čaj ili pak u gotovom čaju koji je zašećeren na polici u dućanu, a mama i tata kupe taj zašećereni jer dijete drugi neće.
Odviknuti od takvog uspavljivanja da- no zašto netko uopće navikne dijete na uspavljivanje zašećerenim pripravcima???

Nemojte se ljutit, ali kada danas vidim dijete trulih, krnjih, crnih mliječnih zubića dođe mi muka od njegovih roditelja.

Što se samog uvodnog pitanja tiče ja sam čula istu info kao što foresst reče.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:44   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jel ima neki razlog zašto djeca moraju pit čaj (baš djeca, ne bebe..znam da bebe ne moraju ako nije neki za probavu il slično) ili to samo zato jer neće vodu tj, nauče se otpočetka na čaj?

ponavljam pitanje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.