Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 11:25   #1
Opadanje noktiju u djece

Prvo sam primjetila na palcu ruke, gornji sloj se odvojio a ispod je počeo nicati novi nokat. Nisam se zabrinula, misleći, udario se možda negdje. Zatim sam isto počela primjećivati na palcu noge, ispod jednog nokta raste drugi. A potom, na ruci na dva prsta. Mislim, nema šanse da se udario u sve te prste.

Izgleda grozno, gornji nokti se drže jedvice, napola odvojeni, ispod novi noktići.

Da li se to vašim klincima događa? Naime, koga god sam pitala, nitko nije čuo za takvo što. Znači li da mu nedostaje nečeg u organizmu? Hrani se ok, ponaša se ok, to ga ne boli......ali evo svi mu se noktići krenuli mijenjati? (u petak slavi drugi rođendan).

Kakva je to pojava - zna li tko?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 21:31   #2
četrdeset troje ljudi je pogledalo post i još nitko ne zna nešto reći o tome
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 21:36   #3
ja ti mogu samo reći da je naš (10 godina) upravo prošao "proces" kao i tvoj ... palac, srednji prst i mali prst na rukama ... mi isto nismo išli dr. ... jede normalno, ništa ga nije bolilo, ali grizao je zanokticu i do baš onako ružno ... možda je od toga
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:04   #4
Neam pojma, Tinkili.
Nikad cula ni procitala ni vidila
Ja bih njega pedijatru za svaki slucaj...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:09   #5
Hm, promislim svaki dan nazvati ju, ali imam tako lud ritam na poslu, da kad dođem navečer kući već je kasno za zvati jer je prošlo radno vrijeme. Uglavnom, ne grize noktiće, ni zanoktice, a ne znam ni kako bi grizao one noktiće na nogama koji se svejedno odvajaju. Ma nazvati ću je čim uhvatim vremena, mislim nije to ništa strašno, novi nokti će izgurati ove postojeće, ali čudi me da se toliko njih istovremeno odlučilo mijenjati.

Idem malo guglati, možda što otkrijem.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:12   #6
možda su ga napale neke gljivice, a možda nije niš strašno, došlo do smjene noktiju, ono-dosadilo ovima i došli novi
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:17   #7
Mom maleckom također rastu novi nokti ispod starih na palčevima na nogicama, evo skoro su izrasli. Mene osobno ne zabrinjava ta pojava, ali ako te brine pitaj pedijatricu pa napiši šta je rekla.
Pozdrav
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:39   #8
mojoj curi su svi noktići na nogama bili urasli kad se rodila. izrasli su svi osim noktića na jednom palcu, taj je sigurno 5 mj bio urasao s jedne strane, a onda je novi narastao ispod, ovaj stari otpao i sad je sve ok
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 21:16   #9
Brzo doktoru da provjeri da nije ona gljivica koja ulazi ispod nokta i uzrokuje otpadanje. Sogoricin rodjak je imao takav problem. Rijesio se nekim lijekom.

Drzim palceve da se sve rijesi do proslave rodjendana.
Sanjchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 15:31   #10
Ja znam ženu koja je popila flour kao mala, mama ga je imala u kapima za zube, svi oj otpali
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:24   #11
Question Djetetu odpadaju noktići

Nećakinji su počeli odpadati noktići, jednostavno se odljepljuju i otpadnu
Bile smo kod doktorice koja kaze da je dosta mama već bilo s tim slučajem kod djece, klinci obavili sve pretrage i sve štima....kaze da nema pojma o čemu se radi..mozda je problem u nekim igračkama s kojima se igra...
zbunjeni smo, jel još netko imao takav slučaj s djetetom, zašto se to događalo i što je bilo u pitanju?
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:30   #12


koliko je stara nećakinja?
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:34   #13
Ima 3 godine i koji mjesec...
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:35   #14
ja znam da novorođenčadi mogu otpast nokti tako, ali za stariju djecu nisam čula.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:48   #15
da, i ja sam tak čula
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:51   #16
Otpadanje noktića obično je znak nedostatka A vitamina. AD kapi obično se u tom uzrastu daju djeci, a naravno i ishranom se može regulirati stanje.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:14   #17
Evo vadim temu iz naftalina.klinac 4 god.i potpuno isti problem kao i autorici teme.za tjedan idemo kod dermatologa na Šalatu.pedijatrica kaze da nikad to nije vidjela.krvna slika super.higijena dobra.papa sve.nemam pojma sto se zbiva.a vidim i na nogicama pocinje listanje.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 15:07   #18
Pivka, molim te napiši ovdje što vam je dermatolog rekao. Mojoj curici se isto događa. Noktići na nogama sami otpadaju, ne cijeli nokat, nego onako gornja trećina nokta. Na rukama nema tih problema. Pedijatrica je rekla da joj uzmemo neki mulitvitamin-mineral pripravak pa joj sad to dajemo i čekamo razvoj situacije.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:54   #19
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Pivka, molim te napiši ovdje što vam je dermatolog rekao. Mojoj curici se isto događa. Noktići na nogama sami otpadaju, ne cijeli nokat, nego onako gornja trećina nokta. Na rukama nema tih problema. Pedijatrica je rekla da joj uzmemo neki mulitvitamin-mineral pripravak pa joj sad to dajemo i čekamo razvoj situacije.
Jedte mozda imali unatrag tjedan dva osip na rukama, nogama i oko usta i temp dan dva oko 38-39?
Ako da onda se vjerojatno radi o osipnoj bolesti ruku, nogu i usta, tzv.sedma bolest. Jedna od mogucih post pojava uz guljenje koze na mjestu di je bio osip je i opadanje noktica.
Uglavnom nista ozbiljno al nezgodno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 10:19   #20
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Pivka, molim te napiši ovdje što vam je dermatolog rekao. Mojoj curici se isto događa. Noktići na nogama sami otpadaju, ne cijeli nokat, nego onako gornja trećina nokta. Na rukama nema tih problema. Pedijatrica je rekla da joj uzmemo neki mulitvitamin-mineral pripravak pa joj sad to dajemo i čekamo razvoj situacije.
Mi smo imali slične probleme sa sinom. Otpadali su mu dijelovi nokta na nogama. Nismo išli doktoru nego smo samo dodali multivitamine u prehranu na nekih mjesec-dva. Prošlo je nakon toga. To je bilo prije 1,5 godina i od tada se nije ponovilo.
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.