Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2008., 19:07   #1
Legend of the Seeker - serija

Legend of the Seeker - slika i trailer



Disney je objavio novu promo sliku nadolazeće fantasy serije Legend of the Seeker koju će producirati redatelj Spider-Man trilogije, Sam Raimi. Serija se bazira na romanima Terryja Goodkinda, Wizard's First Rule i The Sword of Truth.

Inače, u seriji koja se snima na Novom Zelandu glumi i Craig Parker, poznat po ulozi Haldira u LOTR-u.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:26   #2
Ovaaaaj... Disney?

Jel to znači da neće bit sadomazo scena?

Čemu onda uopće ekranizirati to?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 20:19   #3
Da vidimo što kaže ultimativni autoritet:

Richard Cypher is a woods guide living in a mostly-pastoral nation called Westland (...) After coming upon an "odd-looking vine", he spots a mysterious and beautiful woman who looks worried. (...) She explains that she has come in search of a great wizard, who supposedly came to Westland years ago, to help defend the Midlands against a man named Darken Rahl, who hopes to bring all the world under his dominion. Richard knows that what she says is impossible; nothing can get through the boundaries, and Westland doesn’t have any magic. Yet he has never seen a woman like her, nor men like those hunting her. He decides he should take her to Zedd, a slightly crazy old man who is like a grandfather to him, and who always seems to know everything that goes on...

If you cannot see where this is going, we pity you.


Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:07   #4
pa ako je upleten Sam Raimi, možemo očekivati svašta, ali u mojoj imaginaciji Haldir će trčati okolo u istoj odječi kao Xena, vjerojatno po istim novozelandskim njivama (koje smo već vidjeli u lotr-u i ostalim fantazi filmovima zadnjih 10-tak godina)
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:21   #5
Pogledao sam trailer i mogu samo reći: Jedva čekam studeni!!!

Ona scena koja je prikazana na početku je scena u kojoj se Richard i Kahlan obranili od Quada. Nevjerojatno je vidjeti nešto što sam dosada samo zamišljao napravljeno tako stvarno

Prema ovome što sam vidio Hercules i Xena neće biti ni do koljena ovoj seriji! Ok, moguće je da to govorim jer sam veeeeliki fan Goodkindove sage

Serijal ima 12 knjiga i stvarno se nadam da će ekranizirati svih 12 knjiga. Sve, naravno, ovisi o gledanosti tog serijala. Mislim da će ostvariti veliki uspjeh jer Goodkinda čitaju milijuni ljudi a, uz to, milijuni vole taj žanr makar nikada nisu pročitali te knjige.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:08   #6
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Serijal ima 12 knjiga i stvarno se nadam da će ekranizirati svih 12 knjiga. Sve, naravno, ovisi o gledanosti tog serijala. Mislim da će ostvariti veliki uspjeh jer Goodkinda čitaju milijuni ljudi a, uz to, milijuni vole taj žanr makar nikada nisu pročitali te knjige.
I jel fakat istina da herojski pozitivac u jednoj od knjiga herojski vojskom heroja pokolje goloruke paficiste?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:34   #7
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
If you cannot see where this is going, we pity you.[/I]
Oprostiš, ali iz početka se uopće ne vidi da će glavnog lika usred njegovog kvesta ničim izazvano zarobit domina i čitateljima priuštiti nekoliko desetaka stranica BDSM akcije

Da toga nema u romanu, ne bih ga imao po čemu pamtiti
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 08:16   #8
A glumi i Bruce Spence - Jedediah iz Mad Maxa, Trainman iz Matrixa, Tion Medon iz Star Warsa i Mouth of the Sauron iz LOTR-a.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 20:49   #9
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
I jel fakat istina da herojski pozitivac u jednoj od knjiga herojski vojskom heroja pokolje goloruke paficiste?
Hm...ne mogu se sjetiti ni jedne takve scene.

Npr...Kahlan je s 5000 vojnika pobila 50 000 neprijateljskih vojnika gerilskom taktikom i mnoge su pobili na spavanju dok se još nisu uspjeli ni probuditi a kamoli mačeve izvući. No, oni nisu bili pacifisti već vojna banda koja je spalila jedan grad, silovala žene i pobila cijelo stanovnistvo tog grada.

Richard je prilikom oslobođenja glavnog grada Imperijalnog Reda Altur'Rang u Old World iskoristio obične građane tog grada koji su, makar su bili podanici Cara, ustali protiv njegove tiranije i pobili su mnoge goloruke vojnike jer su morali iskoristiti element iznenađenja. Mnogi od tih golorukih vojnika se smatraju pacifistima jer oni su sila "dobra i svjetla" koji moraju pobijediti "zlo i mrak" koji će osvojiti cijeli svijet ukoliko oni ne djeluju. Ne znam kako u tu njihovu filozofiju ulazi silovanje žena i ubijanje djece i muškaraca...vjerojatno to opravdavaju činjenicom da su svi oni zli i da trebaju završiti kod Keeper-a a svijet treba ostati odabranima poput njih...

To je jedino što mi trenutno pada na pamet. Richard će pobiti goloruke vojnike ako je to potrebno. Vojska Imperijalnog Reda je daleko mnogobrojnija od njegove vojske i on mora iskoristiti svaku mogućnost da ih pobijedi.

Ali Richard neće ubijati ljude koji mu ne žele nanijeti zlo...često će i oprostiti zlim ljudima ako vidi da postoji mogućnost njihova iskupljenja. On daje priliku za promjenu a na tebi je da ju prihvatiš. Ubojstvo je kod njega zadnja opcija ali nije ga strah to učiniti ako odluči da je potrebno.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 21:12   #10
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Richard će pobiti goloruke vojnike ako je to potrebno. Vojska Imperijalnog Reda je daleko mnogobrojnija od njegove vojske i on mora iskoristiti svaku mogućnost da ih pobijedi.
Ko i teroristi.

I think I'll pass.
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A glumi i Bruce Spence - Jedediah iz Mad Maxa
Volim ta južnjačka -dediah imena. Obadiah, Jedediah, Jebediah.... Zakon.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 21:36   #11
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Ko i teroristi.

I think I'll pass.
Da, mogla bi se napraviti ta poveznica ili bi se to moglo nazvati gerilskim ratovanjem...udri i zbriši...udri i zbriši...

No, ne vrti se cijela saga oko velikih bitki. Često se puta Richard bori s jednom ili dvojicom ili desetoricom protivnika On sam protiv njih i pobijedi ih.
Jednom se je borio protiv 30 majstora mačevanja. On sam protiv njih i sve ih je pobio makar to nije želio. Nekoliko puta im je ponudio da odlože mačeve.

Sve što on želi jest da ih Imperijalni Red ostavi na miru. A to žele čak i građani pod njihovom vlašću u Starom svijetu.

Steći će i ljubimca koji se zove Gar. Krvožedna životinja ali obožava Richarda i nekoliko puta će mu spasiti život.
Sklopit će i dogovor s zmajem...

Toliko toga će se događati u tom serijalu...ako voliš ovaj žanr, vjeruj mi, ne želiš propustiti ovu seriju
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 22:04   #12
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Često se puta Richard bori s jednom ili dvojicom ili desetoricom protivnika On sam protiv njih i pobijedi ih. Jednom se je borio protiv 30 majstora mačevanja. On sam protiv njih i sve ih je pobio makar to nije želio.

Steći će i ljubimca koji se zove Gar. Krvožedna životinja ali obožava Richarda i nekoliko puta će mu spasiti život.

Sklopit će i dogovor s zmajem...
Ne znam baš. Brijem na drugačiji tip priče i heroja. Ove stvari kaj si navel su taman nekaj kaj ne želim od romana.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:18   #13
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Ne znam baš. Brijem na drugačiji tip priče i heroja. Ove stvari kaj si navel su taman nekaj kaj ne želim od romana.
O ukusima se ne raspravlja

Richard se razlikuje od npr. Hercules i Xene jer Richard je i čarobnjak. On je neiskusan i neizvjezban čarobnjak ali mu to ipak daje neke moći koje mu omogućuju da izvodi nevjerojatne pothvate. Mač "Sword of Truth" također ima vlastite moći koje su omogućile Richardu da pobijedi u borbi protiv 30 majstora mačevanja.

Pogledaj si epizodu-dvije te serije kada se počne prikazivati pa se možda predomisliš
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 02:16   #14
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Često se puta Richard bori s jednom ili dvojicom ili desetoricom protivnika On sam protiv njih i pobijedi ih.
Jednom se je borio protiv 30 majstora mačevanja. On sam protiv njih i sve ih je pobio makar to nije želio. Nekoliko puta im je ponudio da odlože mačeve.
Au šit, kakvo sranje.

Ili toga nije bilo u prvoj knjizi, ili sam stvarno potisnuo sve osim BDSM scena.

U svakom slučaju, sad mi više ne pada na pamet da prismrdim tome.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 07:38   #15
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
I jel fakat istina da herojski pozitivac u jednoj od knjiga herojski vojskom heroja pokolje goloruke paficiste?
Je, istina je. Uzivaj u citatu. Obrati paznju na boldano. Mrznja prema moralu... u Goodkindovu svijetu to je dovoljno da te se ubije... a mrzitelj morala i svega sto je na svijetu dobro je svatko tko se ne slaze sa Richardom... a takve stavove na sluzbenim forumima zauzimaju fanovi serijala i prema pitanjima iz stvarnog svijeta: tko se ne slaze sa filozofijom Goodkinda i Ayn Rand je Zao(tm). Izjava na razini Busheve o osovini zla...

Bez ikakvog pretjerivanja, ali ja bih radije ovdje vidio rasprave o Mein Kampfu i komunicirao sa Hitlerovim fanovima nego sa Goodkindovima.

Quote:
"No war! No war! No war!" the people shouted as Richard led the men up the street at a dead run.
"Out of the way!" Richard yelled as he closed the distance. This was no time for subtlety or discussions: the success of their attack depended in large part on speed. "Get out of the way! This is your only warning! Get out of the way or die!"
"Stop the hate! Stop the hate!" the people chanted as they locked arms.
They had no idea how much hate was raging through Richard. He drew the Sword of Truth. The wrath of its magic didn't come out with it, but he had enough of his own. He slowed to a trot.
"Move!" Richard called as he bore down on the people.
A plump, curly-haired woman took a step out from the others. Her round face was red with anger as she screamed. "Stop the hate! No war! Stop the hate! No war!"
"Move or die!" Richard yelled as he picked up speed.
The red-faced woman shook her fleshy fist at Richard and his men, leading an angry chant. "Murderers! Murderers! Murderers!"
On his way past her, gritting his teeth as he screamed with the fury of the attack begun, Richard took a powerful swing, lopping off the woman's head and upraised arm. Strings of blood and gore splashed across the faces behind her even as some still chanted their empty words. The head and loose arm tumbled through the crowd. A man mad the mistake of reaching for Richard's weapon, and took the full weight of a charging thrust.
Men behind Richard hit the line of evil's guardians with unrestrained violence. People armed only with their hatred for moral clarity fell bloodied, terribly injured, and dead. The line of people collapsed before the merciless charge. Some of the people, screaming their contempt, used their fists to attack Richard's men. They were met with swift and deadly steel.
At the realization that their defense of the Imperial Order's brutality would actually result in consequences to themselves, the crowd began scattering in fright, screaming curses back at Richard and his men.
Pa onda scena gdje posalje vojsku u neprijateljsku zemlju da pobiju sve civile i da odrezu usi svima koji propovijedaju drugu vjeru i deseci drugih slicnih scena. I ne, ne shvacam ovo preozbiljno jer je sam Terry nebrojeno puta izjavio da Richard nije anti-heroj, da Richard nije samo jos jedan lik iz knjige. Po njemu Richard je model savrsenog covjeka koji u svakoj situaciji reagira moralno ispravno i trebao bi biti uzor citatelju. Treba kome jos dokaza da je ovaj kreten od polupisca jebeno lud?

Ponavljam opet: Mein Kampf je normalnija knjiga od SoT serijala.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 08:47   #16
Definitivno zaobilazim u širokom luku. BTW, Nex, Godwinov zakon.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 08:52   #17
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Definitivno zaobilazim u širokom luku. BTW, Nex, Godwinov zakon.
Korak ispred tebe sam: klik!

U nekim slucajevima se isplati riskirati krsenje Godwinovog zakona
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 09:15   #18
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Je, istina je. Uzivaj u citatu. Obrati paznju na boldano. Mrznja prema moralu... u Goodkindovu svijetu to je dovoljno da te se ubije... a mrzitelj morala i svega sto je na svijetu dobro je svatko tko se ne slaze sa Richardom... a takve stavove na sluzbenim forumima zauzimaju fanovi serijala i prema pitanjima iz stvarnog svijeta: tko se ne slaze sa filozofijom Goodkinda i Ayn Rand je Zao(tm). Izjava na razini Busheve o osovini zla...

Bez ikakvog pretjerivanja, ali ja bih radije ovdje vidio rasprave o Mein Kampfu i komunicirao sa Hitlerovim fanovima nego sa Goodkindovima.
Imperial Order dolazi iz Old World u New World(tamo gdje živi Richard) i sve što mu stoji na putu osvajaju. Ako im se gradovi ne predaju oni ga unište do temelja, siluju žene i pobiju muškarce,žene i djecu. Nakon što su silovali žene(one koje nisu dovoljno lijepe da ih se siluje i kasnije) poredaju u jedan red a nasuprot njih poredaju njihove muževe. Zatim stanu iza muževa s mačevima i prvo muževima presječu vratove. Jednom po jednom tako da žene koje su dalje u redu znaju što njih i njihove muževe čeka. Nakon toga ubiju te žene.
Meni se baš ne čini da je Imperial Order moralan i dobar.

Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Pa onda scena gdje posalje vojsku u neprijateljsku zemlju da pobiju sve civile i da odrezu usi svima koji propovijedaju drugu vjeru i deseci drugih slicnih scena. I ne, ne shvacam ovo preozbiljno jer je sam Terry nebrojeno puta izjavio da Richard nije anti-heroj, da Richard nije samo jos jedan lik iz knjige. Po njemu Richard je model savrsenog covjeka koji u svakoj situaciji reagira moralno ispravno i trebao bi biti uzor citatelju. Treba kome jos dokaza da je ovaj kreten od polupisca jebeno lud?

Ponavljam opet: Mein Kampf je normalnija knjiga od SoT serijala.
Ja smatram da, uglavnom, civili moraju biti zaštićeni od rata na temelju svih konvencija koje danas postoje. No, smatram da postoje i iznimke.

Država agresor koja napada državu koja se brani i uopće ne želi rat već samo da je se ostavi na miru. Država agresor(Imperial Order) ima mnogobrojniju vojsku od D'Hara koja se samo brani. Richard zna da ce taj rat izgubiti i cijeli svijet će pasti pod vlast Imperial Order ako nešto ne poduzme.
Da su vojno podjednako izjednačeni napad na civile bih smatrao nedopuštenim no Imperial order će lakše izgubiti u bitci 1 milijun vojnika nego Richard 100 tisuća. Tu se vidi ogromna razlika u ljudstvu.

Ti ljudi koji su vikali da žele mir su radili za Imperial order i slali su zalihe, hranu i oružje vojnicima Imperial Order da bi njihov Car mogao nastaviti osvajati D'Hara Empire. Znači, oni žele mir kada rat dođe k njima ali dok se rat vodi na stranom teritoriju i dok oni dobivaju samo beneficije iz tog rata boli ih ku... Da, baš su nevini.

Richard je trebao naći način da oslabi Imperial Order. U ravnopravnoj borbi on to nije mogao jer borba nikad nije bila ravnopravna. Imperial Order je uvijek slao desetak puta više ljudi od Richada u borbu i te bitke je gotovo nemoguće dobiti a ako ih Richard i dobije izgubije toliko ljudstva da tu vojsku može otpisati.

Da je Richard i D'Hara Empire bio agresor i napao Imperial order te zatim naredio ubojstvo civila potpuno bih se složio s tobom. Tada ne bih pročitao ni prvu knjigu a kamoli sve knjige iz serijala.
Ja smatram potpuno licemjernim da podanici Imperial Order zazivaju mir kada rat dodje k njima a dok se rat vodi na stranom teritoriju i dok oni dobivaju samo beneficije iz tog rata boli ih ku... Znam da sam to već rekao ali ovo vrijedi da se dva puta kaže.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 09:30   #19
Drugim riječima: trebaš uvijek biti dobar prema ljudima. Osim kad su zli. Ili kad ti to nije praktično.Ili kad ti se žuri do palače a baš ti civili stoje na putu.

Upravo o ovome sam pisal prije par dana na temi o romanu "Starship Troopers": o užasnoj potrebi autora da dokaže neku tezu stvarnošću romana koju on sam izmišlja. Autor namjerno pojednostavljuje moralnu kompleknost stvarnosti na način koji ide na ruku stvarima koje oče napisat.. Mrzim crno-bijelu moralizaciju u romanima, skoro isto tolko kolko mrzim moralno nepogrešive nepobjedive junake.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 09:46   #20
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Autor namjerno pojednostavljuje moralnu kompleknost stvarnosti na način koji ide na ruku stvarima koje oče napisat.
Amen

I da nas jos barem Terry pusti da sami citamo i smatramo Richarda teskim psihopatom... ne, on mora u 16385037650 intervjua istaknuti da Richardove akcije nisu samo moralne i dozvoljene, nego su cak i obavezne za svakog pojedinca koji ima osjecaj za moral i dobro. Break me a fucking give (c) Yoda.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.