Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 13:27   #1
Što ste danas bezmesnoga objedovali? (riba također isključena)

Pitanje je jednostavno, nisam htjela staviti rucak jer nekima je vecera glavni obrok. Voljela bih vidjeti i recepte.

Moj rucak (nije mi se dalo kuhati):
- miso juha (neka instant s algama, mladim lukom i shiitake gljivama)
- udon rezanci + Maestro ragu od vrganja
- masline punjene paprikama, baby corn, slatki feferoni
- Radenska Oaza crveno grozdje + rooibos
- Teekanne zeleni caj s opuncijom
- Teekanne zeleni caj s mangom
- Valsoia sladoled s preljevom od visnje + sojin slag + Nesquick cokoladni sirup

(nadopunit cu ako vecera bude u roku u kojem se post moze editirati)

NAPOMENA MODERATORA: "bezmesno" na ovom topicu iskljucuje i ribu. hvala.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 26.05.2009. at 21:11.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:55   #2
doručak- šljive

ručak- soya burger sa zelenom salatom i paradajzom

čokolada
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:57   #3
Danas sam ručala nekakav povrtni složenac. A za večeru sam radila Savijaču s mahunama. Ne volim mahune pa ih nastojim svakamo utrpati.

10 tanjih kora za savijače
800 g mahuna
3 velika krumpira
1 velika glavica luka
2 žlice nasjeckanog peršinovog lišća
1 jaje
sol, papar
kumin
kiselo vrhnje za premaz

Krumpir skuhajte u kori.
Skuhani krumpir ogulite u zdrobite u pire.
Očišćene mahune skuhajte u slanoj vodi, ali nemojte ih skuhati do kraja, neka ostanu tvrde.
Nasjeckani luk pržite na 3 žlice ulja. Kad postane staklast maknite ga s vatre i dodajte ocijeđene, kuhane mahune, pire krumpir, jaje, kumin, sol i papar.

Jednu koru tijesta premažite uljem, na nju stavite drugu koru i premažite nadjevom od mahuna. Narolajte u savijaču. Na isti način napravite još 4 savijače.
Savijače slažite u namašten lim i odozgo ih premažite kiselim vrhnjem.
Pecite 20-ak min na 200 stupnjeva da savijače dobiju lijepu boju.

A za međuobrok sam imala Sendviče s blitvom
Nadjev
1 kg blitve
5 žlica kiselog vrhnja
100 g tvrdog sira (Emmentalera…)
1 jaje
2 češnja češnjaka
sol, papar

Smjesa za natapanje
3 jaja
250 ml mlijeka
+
12ak šnita kruha (crni, bijeli, kukuruzni, raženi…)
+
1 žlica margarina


Bijeli dio blitve trokutasto odrežite, pa onda zeleni dio blitve operite.
Zakuhajte vodu, dodajte sol i zelene listove blitve pa ih prokuhajte 2-3 min.
Kuhane listove ocijedite, isplahnite hladnom vodom i ostavite da se ocijede. Rukom dobro istisnite što je više moguće vode. Blitvu sitno nasjeckajte nožem ili usitnite u multipraktiku.

Umutite jaje, pomiješajte ga s vrhnjem, ribanim sirom i nasjeckanim češnjakom. Dodajte nasjeckanu blitvu i začinite.
Lim za pečenje obložite papirom za pečenje.

Umutite jaja s mlijekom. U tu smjesu umočite 6 kriški kruha s jedne i s druge strane pa ih složite u lim, jednu do druge. Na njih ravnomjerno rasporedite nadjev od blitve.
Preostale šnite kruha također umočite u smjesu od mlijeka i jaja i složite ih na šnite s nadjevom, lagano pritisnute (da dobijete sendviče).
Ako vam je ostalo smjese od mlijeka i jaja možete ju odozgo prelijati po sendvičima.

Po sendvičima složite listiće margarina i zapecite u pećnici da sendviči porumene.
Sinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:56   #4
Vecerala sam Mizica prigrni se (Stolicu prostri se, Mercator marka) zelenjavne zrezke (popecke od povrca), jos maslina punjenih paprikom i kisele paprike punjene zeljem, uz to sam pila Radensku oaza zeleni caj i jabuka (ima dodan B12) i zeleni caj s tresnjom iz Kuce zelenog caja Mislim da cu pojesti jos par Bajadera.

EDIT: i cijelu kutijicu Nimm2 bombona, dobila sam 4 puta vecu dozu vitamina (ukljucujuci B12) nego sto trebam, nisam se mogla zaustaviti...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:08   #5
dorucak nis.
rucak 3 šnite seitana na sezamovom ulju s tamarijem, 3 paradajza.
uzina 4 banane sa malo poskropljenih zmrvljenih oraha, dosta grožđica, kokosoovo brasno
za večeru mi leća zagorela jer sam se začetal na netu pa stavil neku zelenu tjesteninu od šparoga (mislim) sa kupljenom salsom sa šampinjonima i 1 preostal seitan popečak od jucer..
litra earl grey čaja s nekim cvjeticima..
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 02:40   #6
Danas sam prvi put probao vegansku pizzu, bez sira. Tijesto, umak od rajčica, maslinovo ulje, bijeli luk, povrće, origano. Ugodno sam se iznenadio.
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:01   #7
Paprike u umaku

3 crvene paprike
50 gr riže basmati (ili integralne)
1 tikvica
1/4 luka
2 rajčice
Vegeta, sol, koncentrat rajčice

Skuhati rižu (10-tak minuta) i ostaviti da se ohladi.
Oprati paprike, rajčice i tikvicu.
Nasjeckati luk što sitnije i dinstati ga na malo ulja.
Jednu papriku narezati na trake pa ih nasjeckati na kockice, ostalim skinuti pažljivo peteljku.
Naribati tikvicu i nasjeckati rajčicu (isprati sjemenke, oguliti kožu).
Dodati papriku nasjeckanu na kockice luku i dinstati podlijevajući vodom.
Pomiješati rižu sa polovicom naribane tikvice (odnosno vidite koliko vam riže+tikvice treba da napunite 2 paprike, ostatak tikvica stavite sa strane) te malo prodinstajte smjesu i dodajte začine po želji (Vegeta, sol, sjeckani peršin). Dobivenom smjesom napuniti paprike.
Dodati umaku preostalu naribanu tikvicu i nasjeckanu rajčicu. Začiniti Vegetom, peršinom, bosiljkom (uglavnom, po želji). Promiješati.
Dodati paprike i kuhati pokriveno oko 30 min (s time da podlijevate vodom povremeno miješajući, a na pola kuhanja pažljivo okrenete paprike).
Umiješati par žličica koncentrata rajčice. Maknuti s vatre i servirati (može kao samostalno jelo a može i uz pire-krumpir ili rižu).



Minestrone s gljivama

250 gr gljiva
4 žlice ječma
3 rajčice
1 mrkva
1 kocka za juhu
cca 2 l vode
1 žlica integralnog brašna

Staviti ječam da se moči dan prije.
Očistiti i nasjeckati gljive te ih na kratko prokuhati.
Naribati mrkvu (ili ako volite sjeckati ju na kockice), nasjeckati rajčicu (ja skidam kožu, no nije nužno) te staviti sve sastojke u lonac i podliti vodom.
Kad voda zavrije, smanjiti plamen i kuhati na laganoj vatri cca 45 minuta (ovisi o ječmu i o tome kada će ostalo povrće i gljive omekšati).
Prije kraja kuhanja, brašno pomiješati s vodom te uliti da zgusti minestrone.
Preporučujem pripremu večer prije te ga poslužite za ručak jer onda još gušći i ukusniji.
(ja ga imam za ručak danas, pripremala sam ga sinoć)
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:36   #8
Dorucak:
- frape (200g smrznute banane, 300 g Alnatura cokoladnog sojinog mlijeka, cimet)

Ručak:
- dinstani grašak (sa sojinim umakom i mazuranom)
- przeni tofu (mariniran u sasvim malo soja sosa)
- zelena salata (s jabucnim octom i zacinskim biljem za salatu)
- Bajadera
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 08:50   #9
Ne mogu vise razluciti gdje prestaje jedan obrok, a pocinje drugi. Zapravo, jedem svaka 2 sata Princip dojenceta.

Jucer sam jos pojela Lima pudingic od cokolade (koji uopce nema okus po cokoladi, pa sam morala dodati Nesquick cokoladni sirup), Spar vocnu salatu i pinjole, a vecerala sam opet Zelenjavne zrezke, ostatak dinstanog graska od rucka i zelenu salatu s matovilcem.

Jutros sam doruckovala Illy kavu (iz limenke) s Alnatura cokoladnim sojinim mlijekom (malo kave na puno mlijeka), sojinim slagom i Nesquick cokoladnim sirupom Inace ne pijem kavu, ali ovo mi je bas fino

EDIT: I jos Alnatura kasica od zobenih pahuljica, jabuka i tresanja.

Rucak:
- Alnatura juha od luka
- Karfiol s kikirikijem (karfiol skuhajte na pari i izvadite u zdjelu, malo vode od kuhanja pomijesajte s kikiriki maslacem s komadicima kikirikija (ja sam koristila Alnatura kikiriki maslac) da dobijete kremu dovoljno rijetku da se moze preliti preko karfiola, promijesajte)
- kruh, neki s bucinim sjemenkama i namaz od dimljenog tofua (dimljeni tofu, sojino vrhnje za kuhanje, sareni papar, vlasac, sve zblendati stapnim blenderom)

Zadnje uređivanje patientia : 06.09.2008. at 12:57.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 14:05   #10
danas njupamo bezmesno...
čorba od boba, mrkve, leće i ječma (sa šarenim paprom, paprikom, mažuranom i puno svježeg peršina)

kupus salata s jabučnim octom i šarenim paprom

za večeru će biti opet takva salata budući da sam narezala pola glave na mašinu, i tikvica panirana u krušnim mrvicama... možda na malo maslaca napravim mladog graška s curryjem
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:50   #11
zapečene paprike punjenje gljivama. izdinstala na luku gljive, dodala rajčicu, jednu naribanu mrkvu, malo bosiljka, ružmarina, bibera i soli. kad je bilo gotovo punila tim paprike i zapekla u pećnici. na kraju preko svega ide kiselo vrhnje.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 19:02   #12
Gusti, kremasti umak od leće na špagetima. Ništa ekstra ali jako ukusno
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:14   #13
Pohani tofu s miješanom salatom i prepečencem.
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 07:58   #14
[Sinoc] Ovaj pohani tofu i zdinstane tikvice (samo sa malo soli).
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:52   #15
Kako se tu fino klopa, baš dobro da sam otvorio temu prije ručka! Doduše, za ručak nemam baš nekaj fensi-šmensi, običan ćušpajz kelj, ali baš sam ga se zaželio. S tim dobro ide dimljeni tofu. Za večeru planiramo malo okupljanje i roštilj - povrće, bukovače i sejtan se od jučer mariniraju, a okrenut ćemo i paprike punjene tofuom.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:52   #16
ručak -polpete od leće
-rižoto sa tikvicom i blitvom
-paradajz na salatu sa svježim bosiljkom
-sladoled, puno sladoleda
Lillies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 15:15   #17
Jucer sam vecerala u kineskom restoranu Mr. Chen sushi maki s krastavcima, mapo tofu, rizu i kineski caj (zeleni s jasminom). Kasnije sam bila toliko zedna da sam kupila u Mercatoru sok od grejpa.

Danas sam opet ovo doruckovala:

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Illy kavu (iz limenke) s Alnatura cokoladnim sojinim mlijekom (malo kave na puno mlijeka), sojinim slagom i Nesquick cokoladnim sirupom
Za rucak sam spremila opet instant miso juhu (crveni miso, wakame alge, luk, shiitake), dinstani kelj (prokuhala sam ga prije, ako ga samo zdinstam, boli me trbuh, dodala sam soja sos i mazuran), przene Mariva vegetarijanske kroglice (nesto poput mini popecaka od povrca, ima za kupiti u Mercatoru u Sloveniji) i salatu od matovilca.

EDIT: I jos veeeeelika salica caja Osam blaga saolina iz Kuce zelenog caja (7 vrsta zelenog caja, bijeli caj, ananas, jagoda, suncokretove latice)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 17:32   #18
doručak: sok i kava
ručak: pizza i zelena salata
ostalo: čokolada, banana, voćni kolač od jabuka i šlaga
(pati, gdje kupuješ taj čaj, zvuči jako fino )
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 17:53   #19
Ovdje:
http://www.kucazelenogcaja.com/index.php?proizv=119
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:04   #20
rucak: chili sin carne (sa sojinim komadicima)
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.