Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 14:12   #1
Kapsule za energiju i intelektualni rad

Bok svima



Imam jedno pitanje

Koristio sam Encianov Maca Potent za energiju, i ne mogu ga se nahvaliti. Predamnom je dugačak intelektualni posao (prevodilaštvo), a uuuuužaaaasno malo energije imam.

Među ostalim preparatima koje sam koristio bila je guarana, ali ona je, barem za mene, čisti shit prema Maca Potentu.

Općenito jako slabo podnosim kofein. A u guarani ga ima puno u boliku teobromina.

Što bi ste mi preporučili uz Maca potent, a da ne sadrži kofein

Cijena je relativno nebitna, osim što sam za Macu dao nekih devedeset kuna, planiram ako treba, potrošiti još stotinjak kuna na neki drugi proizvod, jer ovu Macu moram puno pit da me podigne, pa se bojim da mi ne bi škodilo toliko puno Mace.

Unaprijed hvala.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:40   #2
Jesi li probao Lecitone, ja ih pijem i pomažu mi da se bolje koncentriram i kvalitetnije onda radim a i vremenski duže.

Ili Ginko tablete... na istu shemu su.

Raspitaj se malo kod ljekarnika koje bi ti tbl. preporučio, ima njih dosta sigurno.

Pozz
Iva_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:46   #3
rekreativno se bavi trčanjem ili nekim drugim sportom pa ti te tablete neće trebat jer trčanje podiže razinu energije i koncentracije
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:06   #4
Quote:
Iva_ kaže: Pogledaj post
Jesi li probao Lecitone, ja ih pijem i pomažu mi da se bolje koncentriram i kvalitetnije onda radim a i vremenski duže.

Ili Ginko tablete... na istu shemu su.

Raspitaj se malo kod ljekarnika koje bi ti tbl. preporučio, ima njih dosta sigurno.

Pozz
Ne pomažu mi ni Ginko ni lecitin. Nekako mi Maca baš najbolje leži, al se svejedno bojim što ako duže vremena pijem više nego što treba. Preporučeno je do tri kapsule, a ja sam ih uzimao četiri-pet.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:08   #5
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
rekreativno se bavi trčanjem ili nekim drugim sportom pa ti te tablete neće trebat jer trčanje podiže razinu energije i koncentracije
To je jako dobra sugestija ali ja ne smijem trčati jer vidim manje od deset posto i to samo na desno oko. Na lijevo vidim dva posto.

I ako može, ne mojte mi govorit da odustanem od prevodilaštva koje mi jako dobro leži. Vrlo bih rado radio na nekoj telefonskoj centrali da nas slijepe i slabovidne itko imalo poštuje i hoće zaposlit.

Tada bi ako treba, vrlo rado zaboravio da uopće znam engleski.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:37   #6
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
To je jako dobra sugestija ali ja ne smijem trčati jer vidim manje od deset posto i to samo na desno oko. Na lijevo vidim dva posto.

I ako može, ne mojte mi govorit da odustanem od prevodilaštva koje mi jako dobro leži. Vrlo bih rado radio na nekoj telefonskoj centrali da nas slijepe i slabovidne itko imalo poštuje i hoće zaposlit.

Tada bi ako treba, vrlo rado zaboravio da uopće znam engleski.
ako ne možeš trčat onda možeš vozit sobni bicikl,tu ti vid uopće ne treba.
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:29   #7
Pa ja se i bavim malo gimnastikom i trčanjem na mjestu u sobi, ali mislimm da mi to samo donekle pomogne.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 21:55   #8
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa ja se i bavim malo gimnastikom i trčanjem na mjestu u sobi, ali mislimm da mi to samo donekle pomogne.
čitao sam neka istraživanja na tu temu i vele da se umor može po nekim procjenama čak do 65% otklonit trčanjem ili vožnjom bicikle.Ali treba najmanje 5 dana u tjednu po pola sata trčat ili vozit biciklu i to žustro ali ne pretjerivat,ili barem 3 puta po sat vremena tjedno pa izabereš šta ti više odgovara.Tempo kojim treba trčat ili vozit biciklu bi trebao bit da možeš pričat ali da ne možeš pjevat.Ta gimnastika je dobra ali nije dovoljna da bi postigao neki značajniji pomak po tom pitanju.Najbolje bi ti bilo kad bi nabavio sobni bicikl

A da trčanje pomaže sam se ja uvjerio jer otkako sam počeo s time imam znatno više elana i energije a koncentracija mi je bolja i znatno sam mirniji i raspoloženiji
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:43   #9
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
čitao sam neka istraživanja na tu temu i vele da se umor može po nekim procjenama čak do 65% otklonit trčanjem ili vožnjom bicikle.Ali treba najmanje 5 dana u tjednu po pola sata trčat ili vozit biciklu i to žustro ali ne pretjerivat,ili barem 3 puta po sat vremena tjedno pa izabereš šta ti više odgovara.Tempo kojim treba trčat ili vozit biciklu bi trebao bit da možeš pričat ali da ne možeš pjevat.Ta gimnastika je dobra ali nije dovoljna da bi postigao neki značajniji pomak po tom pitanju.Najbolje bi ti bilo kad bi nabavio sobni bicikl

A da trčanje pomaže sam se ja uvjerio jer otkako sam počeo s time imam znatno više elana i energije a koncentracija mi je bolja i znatno sam mirniji i raspoloženiji
Puno hvala na inf. probat ću nabavit neki jeftini sobni bic. I znaš što jaaaako pomaže za intelektualni rad? Rano ujutro se dič, ne jesti ništa par sati. Ja počnem raditi u pet izjutra do pola devet, doručkujem, i nastavim raditi do 15-16 sati. I mogu ti reč, da trideset do pedeset posto posla obavim "na prazan želudac" radeči od pet izjutra do pola devet. Hrana koju svi mi jedemo je tako niskoenergetska i malovrijedna nutricionistički, da je to katastrofa jedna. Kad švrljam malo netom i vidim što nam sve u hrani treba a čega sve nemamo čupo bi se za kosu, al što mi to vrijedi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:47   #10
Maznes efedrin i chillas........
Johnyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:53   #11
Vjerojatno se i loše hraniš pa si možda zato umoran više nego bi trebao biti. I još k tome radiš dosta naporan posao. Možda te to iscrpljuje, nemoj pretjerivati!

Probaj malo više jesti mahunarke, svježe povrće, juhe od povrća, voće, kuhano meso i sl. Možda vidiš kakvu promjenu.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:53   #12
Quote:
Johnyzg kaže: Pogledaj post
Maznes efedrin i chillas........
Što je to chillas? Je li efedrin sličan kofeinu?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 12:26   #13
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što je to chillas? Je li efedrin sličan kofeinu?
ne shvaćaj sve ozbiljno,efedrin nije dobar ni za zdrave osobe a kamoli za nekog ko već ima zdravstvenih problema
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:10   #14
ne igraj se sa efedrinom i sličnim stvarima,
ne iscrpljuj organizam i ne pokušavaj se podići jer je to isključivo kratkotrajno rješenje- dugotrajno "podizanje" energetskim napicima iscrpljuje organizam a trebaju sve veće količine za isti efekat. ja bih ti iz osobnog iskustva preporučio da se ne isrpljuješ radom od pet ujutro niti onim do pet ujutro jer noć je za spavanje a san se ničim ne može nadoknaditi - ja sam završio fakultet učeći isključivo po danu a sve ekserimente sa učenjem po noći ili rano ujutru sam odbacio jer su me previše iscrpljivali. održati koncentraciju možeš najdulje ako si u pristojnoj fizičkoj formi, ako nisi gladan, ne naspavan i slično. pokušaj malo promijeniti i uskladiti navike pa ćeš vidjeti da da to ide lakše kada se navikneš - tim prije što pretpostavljam da ti je prevođenje glavna obaveza u životu - ne radiš to uz redovni posao ili slično. a što se tiče uzimanja stimulansa, posebno amfetamina i njemu sličnih lijekova savjetujem da zaboraviš jer donose više štete nego koristi.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 07:32   #15
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Puno hvala na inf. probat ću nabavit neki jeftini sobni bic. I znaš što jaaaako pomaže za intelektualni rad? Rano ujutro se dič, ne jesti ništa par sati. Ja počnem raditi u pet izjutra do pola devet, doručkujem, i nastavim raditi do 15-16 sati. I mogu ti reč, da trideset do pedeset posto posla obavim "na prazan želudac" radeči od pet izjutra do pola devet. Hrana koju svi mi jedemo je tako niskoenergetska i malovrijedna nutricionistički, da je to katastrofa jedna. Kad švrljam malo netom i vidim što nam sve u hrani treba a čega sve nemamo čupo bi se za kosu, al što mi to vrijedi.
U energetskom shake-u od Herbalife ima baš ta hrana za stanice. Vjeruj mi, čini čuda i mislim da bi ti se svidjelo. Jedino s tim ti guarana tablete imaju smisla. Čula sam i da je originalni Tahitian Noni mrak. To je sve prirodno a energizira i iscjeljuje organizam. Možeš piti kolko hoćeš i provjereno pomaže na svim nivoima. Ako te zanima detaljnije, piši na pm, pa da ti nabavimo. Trebaš si nekako pomoći, a vidim da imaš volje, a ograničenih si mogućnosti.
__________________
Dođoh-vidjeh-odoh...
vesela_ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 22:45   #16
Efedrin je već godinama zabranjen zbog nuspojava koje su se desile više zbog zloupotrebe (velike doze za mršavljenje) i nipošto nije ono što očekuješ...
Preporučam kvalitetan multivitamin kao npr. Dualtabs kojim češ obnoviti sve što ti fali u organizmu...to je baza
najpovoljnije češ naći na Njuškalu:
http://www.njuskalo.hr/hrana-pice-os...-oglas-4180092

Preporučam da konzumiraš dobre masne kiseline...toplo preporučam sljedeći članak:
http://planetzdravlja.com/index.php/...ciju-i-kuhanje

Pročitaj svakako i zašto je među masnim kiselinama najvažnije riblje ulje. Ako si vegetarijanac, možeš ga djelomično zamijeniti s npr. uljem konoplje i lana.

http://planetzdravlja.com/index.php/...ecenje-bolesti

Kada sve to iskombiniraš imaš dobre preduvjete da budeš zdrav s dovoljno energije.

Osim ovoga najbolja preporuka za energiju je kineska gljiva kordiceps. Neopisivo je koliko to podiže energiju već za par dana...isto češ naći povoljno na njuškalu:
http://www.njuskalo.hr/hrana-pice-os...-oglas-4992880

već dvije tablete ili kapsule dnevno osjetiš u obliku povećane energije, potencije itd.

maca je isto dobra...svaka čast , ali ne kao kordiceps

Herbalife shake je dobra ideja (bolja nego hrana iz pekare) ali je ipak mlm pa prepreskupo plaćaš jedan sasvim prosječan iako fin proizvod

nadam se da sam pomogao
tantric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.